Astro Gündem

Satürn 3 Yıl Oğlak Burcunda Seyredecek

Satürn, Satürn söyle bize çıkınında neler var…

Karmanın Lordu Satürn, sistemler kurar, düzenler, olumsuz yanlarımızı törpüler, tembellik yapıp da kulak arkası yaptığımız işlerimizi, ilişkilerimizi derleyip toplamak zorunda bırakır, eksikliklerimizi, olmamış yanlarımızı burnumuza burnumuza sokar ve bizi ite kaka adam olmaya mecbur eder.  Tekamülümüze  uygun olmayan insanları, durumları, işleri, huylarımızı hayatımızdan çıkartmak zorunda bırakır. Bunları yaparken de mecburen sabret, çalış der ve bizi adam akıllı zorlar… İşimize gelmeyince kaçayım filan diyemezsiniz. Tabi isterseniz kaçın siz bilirsiniz. Sonuçlarına katlanmak size düşer.

Farzet ki dedik

Reankarnasyon inancına göre bir daha ki yaşamında hayatını altüst eder ve illaki gerekeni öğretir.  İnanmıyor musun? Peki. Bu durumda da “Dedesi koruk yemiş torunun dişi kamaşmış ” Ata sözünü size hatırlatmak bizim görevimiz der seçimi size bırakırız.

Sonucunda Satürn’ün verdiği ödül her zaman faydalı ve işimize yarar bir ödül olur. Satürn sınavlarında ne kadar başarılı olduğumuzu, ne kadar değerli ödüller alabileceğimizi doğum haritamızdaki Satürn’ümüzün yerleşimi belirler.

Satürn 23 Aralık 2014 ile 20 Aralık 2017 arasında Yay burcunda yer alarak kişileri ve ülkeleri biraz zorladı biliyorsunuz. Yay burcu inanç, din, felsefeler, ideolojiler, dini kurumlar, ibadethaneler, din adamları, maneviyat, ahlak, ruhsal gelişim, eğitim, kültür, yüksek öğrenim, akademisyenler, yabancı ülkeler, farklı kültürler, uzun seyahatler, uluslararası ilişkiler, ithalat, ihracat, gümrükler, turizm, hava ve deniz yolları, spor, sporcular, hukuk, yargı, kanunlar, kanun adamları, diplomasi, iletişim, medya, yayıncılık, yayın evleri, yazarlar ile ilgili olduğundan geçtiğimiz 2,5 yıl boyunca bu konularla ilgili epeyce deneyim yaşadık. Bu süreçten heybesini güzelliklerle dolduranlarımız olmuş olduğu gibi olmayanlarımız da oldu. Gerekeni yapmayan kişiler ve devletler, yapılar bunun sonucuna ilerleyen süreçlerde katlanacaklardır.

Zamanın yönetcisi Satürn  dedemiz, 20 Aralık 2017 – 2020 Aralık arasında Oğlak Burcu’nda kalacak. 2020’nin bir bölümünde Kova’ya girse de retro hareket yüzünden yine Oğlak’a dönecek.

Hem Burcunuz Hem de Yükselen Burcunuzu Okumalısınız

KOÇ veya Yükselen KOÇ :

Önümüzdeki üç yıl, alanınıza hakim olma gayreti içinde olacaksınız. Başkalarından ziyade kendiniz üzerinde çalışırsanız kazançlı çıkabilirsiniz.  Kariyeriniz konusunda önemli kararlar alabilir, çalışmıyorsanız çalışmaya başlar, çalışıyorsanız  sorumluluklar üstlenir veya çalışma şeklinizi yönteminizi değiştirebilirsiniz. Bu süreçte emekli olmak ya da çalıştığınız sektörü tamamen değiştirmek de istemeniz mümkün. İş hayatında bir  tıkanıklık yaşarsanız sektör değiştirmek veya yeni bir atağa geçmek gibi durumlarla karşılaşmanız olasıdır.  Ebeveynlerinize, eşinize, varsa çocuklarınıza karşı sorumluluklarınızı nasıl algıladığınız ve yerine getirdiğiniz de dikkat etmeniz gereken noktalardan olacaktır. Satürn ile daha önceki süreçlerde aranız iyiyse, doğru şeyler yaptıysanız korkmanıza gerek yok. Güzel ve yeni işler, istediğiniz gibi bir kariyer , yeni bir ev almak, yeni bir ülkeye yerleşmek bile olasılıklarınız arasında bulunmakta bilesiniz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA :

Önümüzdeki üç yıl, hayatınızı , gelecek  hedeflerinizi sorgulayacaksınız. Hayata bakışınız, inançlarınız, yargıladığınız insanlar ve tutumlara bakış açınız bu süreçte değişebilir. Güvenirlik, adalet, dürüstlük ve sadakat gibi konularda sınava girecek, eğer bu konularda düzeltmeniz gerekenler varsa gelişip değişeceksiniz. Gelecek hedefleriniziz gözden geçirip alt yapısını bu süreçte sabır ve kararlılık ile hazırlamalısınız. Hukuki sorunlara dikkat edin, zaten gündeminizde bir hukuki mesele varsa  ihmal etmeyin. Eğitim döneminde olan Boğalar sabırlı ve çalışkan olurlarsa son derece iyi bir sürece girecekler.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER :

Önümüzdeki üç yıl, hayatınızın geri kalanı için çok önemli dersler alacağınız bir süreç sizi bekliyor. Artık hiç bir şey aynı kalmayacak ve dönüşecek, dönüşüp öğrenmek durumunda kalacaksınız.  Para, yetenek, bilgi ve zaman gibi  kontrol ettiğiniz  kaynakları başkaları ile paylaşırken çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Sınır koymayı bilmeye çalışın ve dengeli olun. Borç alış verişlerinde, ortaklıklarda, evliliklerde  dikkatli , ne istediğini bilen biri olursanız meyvelerini yersiniz. Aksi halde başınız ağrıyabilir. Özellikle kaybetme korkunuzu yenmeniz ve çabalayıp doğru şeyler yaptıktan sonra gerisini akışına bırakmayı öğrenmeniz gerekli.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ :

Önümüzdeki üç yıl, uyum üzerinde çalışacaksınız. İş hayatınızda ya da duygusal yaşamınızda beraber olduğunuz insanlarla  uyumunuz önemli olacak.  Yeni bir iş veya evlilik ortaklığı kurabilirsiniz. Bu yapılarla ilgili dengeniz çok önemli olabilir.  Aksi halde  ilişkilerinizin  yürümediğini, fazlasıyla baskıcı olmanızın yarardan çok zarar getirdiğini veya diğer tarafın sizden uzaklaştığını görebilirsiniz. Katlanmanızın doğru olmadığı bağımlı  ilişkilere sınır koymayı bilmelisiniz. Belki de ayrılmayı bile düşünüp uygulayabilirsiniz. Eğer ilişkide sorumluluk almayı bilmiyor karşı tarafa yüklüyorsanız düşünme ve çalışma zamanınız geldi.  Şayet ortaklık ya da evlilik gibi konularda sorunlar yoksa taşınabilir ve yeni çevrenize uyum sağlamayı öğrenmeniz gerekebilir.

ASLAN veya Yükselen ASLAN :

Önümüzdeki üç yıl, yeni bir yaşam kurma üzerinde çalışmanız gerekebilir. Hayatınızda anlamlı, gerekli, verimli olmayan ne varsa bu süreçte eleyebilirsiniz.   Yeni bir işe girebilir, yeni bir çalışma anlayışı ya da düzeni kurabilirsiniz.  Sorumlu, tutarlı, hizmet ve katkı sunmaya yönelik çabalar bol bol yaşamınızda yer alacak. Eğer başkalarının faydasını gözetmek size ağır gelirse bunu öğrenmeniz de gerekebilir. Eğer bir işi başkalarına havale etmeyi bilmiyorsanız ya da birilerinde destek istemeyi, insan çalıştırmayı bilmiyorsanız da bu konularda sınanabilirsiniz. Hatta bir süre evde oturmanız bile gerekebilir. Bu durumda yeni iş konusunda hazırlıklar yaparak, daha önceki çalışma sistematiğinizi gözden geçirerek hazırlıklar yapabilirsiniz. Satürn kısıtlama getirdiği yerde, verimi arttıracak çözümlerin bulunmasını ister. Bu süreçte sağlığınıza dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK :

Önümüzdeki üç yıl,  nasıl verimli olduğunuz konusunda kafa yorabilirsiniz. Disiplinsizlik ve güvensizlik nedeniyle kullanmadığınız becerileriniz varsa,  planlı ve düzenli gayret göstermek için mükemmel bir zamandasız..  Mutsuz olmanıza neden olan şeyleri ele alacak, sizi tatmin etmeyen tutum, konum ve insanları hayatınızdan çıkartacaksınız. Bu süreçte kendinizden nasıl hoşnut olacağınızı öğrenecek ve üzerinde çalışacaksınız. Bu güne kadar sağlıksız bir tutumla gitmiş ilişkileriniz bitecektir.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ :

Önümüzdeki üç yıl, sizi güvende tutanın, aidiyet hissi oluşturan şeylerin hayatınızdaki yerini gözden geçirebilirsiniz.  Aidiyet hissettiğiniz her şey; şehirler, mekanlar, kurumlar ve insanlarla ilgili değişiklikler, bitiş ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz.  Aşırı bağımlı , kaybetme korkusu ile dolu ya da sorumsuz ve hemen gözden çıkartmaya hazır biriyseniz  dengeyi bulmanız gerekebilir.  Çocuklarınız ve aile büyüklerinizle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Aidiyetinizin yük mü yoksa büyümeniz için bir ödül mü olduğunu görme fırsatınız olabilir.

AKREP veya Yükselen AKREP :

Önümüzdeki üç yıl, kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, düşünce ve duygularınızın dışa vurumunda nasıl olduğunuzla ilgili bir süreç yaşayacaksınız.  Bazı çevrelerden tamamen kopabilir veya araya mesafe koyabilirsiniz. Bazı hastalıklarınız, engelleriniz varsa, bunlara yeni çözümler bulabilirsiniz.  İletişim ya da eğitim alanında  sorumluluklarınız artabilir. İletişimde daha özenli,  disiplinli, yaptıklarının ve söylediklerinin sonuçları konusunda daha sorumluluk sahibi ve temkinli davranmanız gerekecektir. .

YAY veya Yükselen YAY :

Önümüzdeki üç yıl,  elinizdeki maddi ve manevi her türlü aracı, olabildiğince iyi kullanmanız gereken bir döneme gireceksiniz. Şayet paranızı, zamanınızı, yeteneklerinizi  bu güne kadar  sorumsuz ve dikkatsiz kullandıysanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kendine yeterince yatırım yapan, geliştiren, üretken olan, yeteneklerini geliştirenler korkmasın.  Bu güne kadar seçtiğiniz para kazanma şekli, artık size hizmet etmiyor, desteklemiyorsa iş veya sektör değiştirebilirsiniz.  Bu dönem yük altına gireceğiniz ve yorulacağınız bir süreç olabilir. Ancak Satürn  yeterince emek vereni daima ödüllendirir. Özgüveninizi artırmanız gereken yeni süreçler yaşanabilir.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK :

Önümüzdeki üç yıl, yeniden yapılanma süreci yaşayacaksınız. Kendinizi yapamam, edemem, benden bu kadar, elimden bu geliyor gibi sınırlandırıyor iseniz daha fazlasının da elinizden gelebildiğini görme fırsatınız olacak. Mükemmel insan olmanız gerekmiyor.  Bu yılın temalarından biri hemen her burç için  uyumdur. Bunu da eğilip bükülmeden ya da katılık göstererek değil dengede bir uyum göstererek sağlayabilirsiniz.  Bu 3 yıllık süreçte içinizdeki gücü ortaya çıkartan yeni deneyimlerden geçeceksiniz.  Direnmeyip  anlamayı, öğrenmeyi ve çaba göstermeyi seçen Oğlaklar kazanacak. Satürnün hediyeleri iyidir,  çok güzel kapıların açılmasına vesile olacak bir dönem sizi bekliyor.

Satürn kendini en iyi Oğlak’ta  hisseder ama  uzlaşmaz, anlayışsız, çabasız davranırsanız sınavlarla karşılaşırsınız. Sorumluluk sahibi, prensipli olmalısınız.  Kendinizi küçümsemek veya geri çekmek kadar, aşırı önemsemeniz ve saldırgan ve had bilmez olmanız size zarar verir aman dikkat..

KOVA veya Yükselen KOVA :

Önümüzdeki üç yıl, Korkularınızla baş etme üzerine sınana bilirsiniz. Böyle zamanlarda kuşku, panik ve aşırı tepkisel davranışlara, kimi zaman da depresyona veya hayattan kaçma eğilimine yol açabilir.  Oysa hepimizin kabul etmesi gereken şey; hayatın,  dış koşulların her zaman bizim kontrolümüzde olmadığıdır.

Biz koşullarımız çerçevesinde  seçimlerimizi ve benimsediğimiz tutumlarımızı kontrol edebiliriz. . Her şeye rağmen sabır ve çalışkanlık göstermek hediyeleri ile gelebilir. Tabi hep engellenmekle olmaz bu yaşananlar. Çok iyi şeyler olacağını düşünerek adım attığımız oluşumlar da bizi sınırlayabilir. Önümüzdeki üç yıl sınırlarınızı keşfedeceksiniz, korkularınızı yenerseniz ne yöne gitmeniz gerekeceğini daha doğru görürsünüz.

BALIK veya Yükselen BALIK :

Önümüzdeki üç yıl, umut ve beklenti arasındaki farkı algılamanız gerekebilir. Sadece iyi niyet ve boş beklentilerle bir yere varmak mümkün değil.  Eğer sürekli ulaşılması imkansız gibi görünen, koşulları ve ilgili kitleyi  zora koşan hedefler koyarsak, kaynakları, zamanı, fırsatları iyi değerlendirmek pek mümkün olmayabilir.  Umudu ayakta tutan,  ulaşılabilir küçük hedefler koymak ulaşmamızı kolaylaştırır ve enerjimizi verimli kullanmamızı sağlar.  Balıklar için önümüzdeki üç yılın konusu; ulaşılabilir hedefler koyup, bunlara dair gerçekçi planlar yapmaktır.  Kısacası ayakları yere basan projelere yelken açmak önemli…

Yeni Satürn dönemi ülkeleri, kişileri ve yapıları sarsarken önceki yıllarda çabalamış, sevgi ve saygısını esirgememiş, yardım sever, vicdanlı kişileri ve yapıları korusun dileğimle…

Serpilgül Vural Kınacı

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!