Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Karmik Astroloji

Karma ve Astroloji

Bir insanın başına gelenler onu başkalarından ayıran Özelliğidir.
Tüm parçalarının birbiriyle uyumlu olduğu bir modeli temsil eder.
Yaşam devam ettiği sürece bu parçalar birer birer önceden belirlenmiş
bir tasarıma uygun olarak yerine oturur.
C. G.Jung

Astroloji’deki 12 burcun 9’u bir hayvanla temsil edilir ve kutsal olan tarafımızı keşfetmek için bu hayvan kuşağından çıkmamız gerekir. Yani kendi saldırganlığımızın, açlığımızın farkına varmamız gerekir. Ruh bedenin içinde değil, beden de ruhun içinde değildir fakat ruh beden olmadan var olamaz. Beden öldüğünde ruh ölmez. Bu konuda Din kitaplarında ve bazı Din Alimlerinin açıklamalarında reankarnasyonun varlığı kabul edilmektedir.
Reankarnasyon inancına yakın olamayanlarca da Karmik Astrolojiye bakış şöyledir: Kişiye genetik kodlarla Atalarından aktarılan geçmiş kayıtlar Astrolojik göstergelerle tespit edilebilir ve doğum anındaki gezegenlerin durumlarına göre aynı aileden her bir bireye farklı şekillerde yansımaktadır.

İnancımız her ne olursa olsun Karmik Astroloji bize, kişinin şuan ki yaşamında nelere özellikle dikkat etmesi gerektiği, dönüşüm ve gelişim yolunu gösteren göstergelerin neler olduğu, bireyin tekamülünde izlemesi gereken hedefi görmesi, zayıflıkları, zaafları veya doğuştan getirdiği artı puanları, kazanımları görme şansı verir.

Karmik Astrolojide özellikle dikkat edilen göstergeler kabaca, kişinin haritasındaki Satürn, Jüpiter gibi gezegenlerin retro olması ya da olmaması, Ay Düğümlerinin yerleştiği burç ve evler, 4,8 ve 12 evde yer alan gezegenlerle yer aldıkları burçlar, Prenatal harita dediğimiz doğmadan önce anne karnındayken etkisinde kaldığımız gezegen yerleşimleri ile Anneyi temsil eden AY ile babayı temsil eden Güneşin yerleşimi ve açılarıdır.

 

Fırsat buldukça Astroloji ve Karmik Astroloji hakkındaki yazılarımız devam edecektir.

ASTRODERKİ

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!