Astro Gündem

24 Haziran Seçimine Astrolojik Bakış

Henüz Astroloji dünyasında yeni biri olarak haddime düşmese de  gördüklerimi kendi sözcüklerimle not düşeyim istedim. daha önce ekemis.com sitesi için yaptığım yorumu kendi sayfamda da yayınlamak istedim. Herhangi bir iddiam yok, bu notlarım sayesinde yaptığım hataları, dikkat etmem gerektiği halde atladığım konuları gözlemleme şansı bulacağımı düşünüyorum.
Seçim günü için ilk dikkatimi çeken nokta şu oldu;
 
 Türkiye haritasında ülkenin gençlerini de temsil eden 5. eve Akrep yerleşimli Şans Noktası yerleşmiş durumda ve bu etkiyi  artıracak gezegen Transit Jüpiter ile de kavuşuyor.
Yine aynı evde Stelyum dediğimiz bir çok gezegen yerleşimi olduğu için biraz kafa karıştırıyor gibi dursa da Atatürk’ün neden gençlere güvendiğinin  şans noktası yerleşimi ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
Akrep burcu kendisini yöneten gezegen Plüton olunca  mücadele gücü, sezgi ve  idrak gücü yüksekhareketli ve Marsiyen. Ancak 5. ev aynı zamanda eğlence evini de temsil ettiğinden gençlerimiz  tatile ve eğlenceye dalıp oy vermeye gitmeyi ihmal etmez umarım …
Yine 5. ev Akrepte Transit Ay ve Türkiye’nin Jüpiteri 2 derecelik orb ile kavuşum yapıyor.  Bu açı bana göre acı verici de olsa geçmişin kirli hesaplarını karşımıza çıkarır, duygular yoğunlaşır, duygularımız,  öfkemizi kontrol etmek zorlaşır. Bir kısmımız için de mutluluk verici haller yaşanabilir ama kim mutlu olacak???
Ülkeyi Vatan’ı temsil eden 4. evdeki Mars  ile Transit Satürn arasında   1derecelik orb ile zorlayıcı açı kalıbı dediğimiz Kare açı yerleşimi var. Transit Satürn’ün ülkenin Asker ve polisini temsil eden 6. evinde olması da akla bazı karışıklıklar, Kolluk güçlerinin müdahale etmesi ihtimalini  getiriyor.
Karşısındaki 12. evde ise İkizler burcunda 29 derecelik açı ile yerleşmiş bir Ay mevcut. Devlet düşmanları, casuslar ve hapishaneleri temsil eden 12. evdeki ikizler burcu  söz konusu olunca iletişim, internet, sosyal medya konularında kısıtlama yaşanma ihtimali veriyor gibi geldi bana. İçimizdeki casusların da gizli işler çevireceğini düşünebiliriz.
Ülkenin meclisini, anlaşma yaptığımız dost görünen ülkelerini temsil eden  11. evindeki Boğa burcu yerleşimli Transit Uranüs, ülkenin 5. ev Akrepteki Güneşi  4 derecelik orb  ile karşıt açı yapıyor.  Bu durum bana kalırsa ülkede düzen değişikliği konularını çağrıştırıyor…
Ancak  tepede  10. evdeki Transit Neptün önce işleri karıştırıp allak bullak etse de ilerleyen süreçte işler netleşir ve yeni bir lider doğabilir.  Dünya çapında ses getiren bir sürece girebiliriz…
Tabi tüm bunlardan önce Mayıs ayındaki transitler, finans ve emlak konularında yaşanabilecek sarsıcı olaylara gebe . Bunların sonuçları farklı yorumlar ortaya çıkarabilir ve seçim bile ertelenebilir ya da sonucu uzun soluklu olmayabilir.
Unutmayalım ki etkileri 2026 yılına kadar sürecek ve ülke yönetimi ile meclisini etkileyecek Şiron asteroidi ülkenin tepe noktasında ve ülkenin kuruluş zamanındaki yerleşimi de 10. evde bulunduğundan oldukça önemli.
Özellikle 2023 yılında Transit Şiron ile ülkenin Şironu kavuşum yapacak. Ne olursa olsun ülkeyi yönetimsel değişiklikler beklemekte…
Bu kadersel bir ülke karması, umarım  halkı kucaklayabilen  ve bilimsel çalışmaları kendisine hedef alan gelişmiş bir ülke olma yolunda oluruz zira gitmemiz gereken yön bu…
 Yaz aylarına ve CHP, AKP,İYİ parti ve liderlerinin haritalarına da kısaca baktığım zaman gördüklerim beni yanıltmıyorsa CHP’nin yönetsel yapısında bazı değişiklikler olabilir. Hatta kadın figürlerden gelen bir etki olabilir.
Kılıçdaoğlu ve Meral Akşener’in haritasını inclediğim zaman gördüklerim şaşırtıcı geldi açıkçası. Sanki karmik bir borç ödeme ya da iş birliği denilebilecek bir ilişki söz konusu olabilir.
AKP’nin ilerleyen birkaç içinde yara alacağını ve ayrışmalar yaşayacaklarını düşünüyorum gözlemlerim beni yanıltmıyorsa…
Her ne kadar seçim gününün belirlenmesinde Astrolojik yardım aldıklarını düşünsem de sonuçlarının ya da uygulamanın  hesaplanan gibi olmayacağını düşünüyorum.

İyi partinin lideri zaten Cumhur Başkanı olma iddiası ile seçime katılacağını açıklamıştı.  AKP’nin doğal liderinin kim olduğu da kesin. Diğer partiler ne yapar bilemem ama dediğim gibi CHP ‘ye kadın figürlerden destek ya da işbirliği diye düşünüyorum ancak CHP nin adayı kim olur diye baktığımızda Kılıçdaroğlu’ yerine  partinin halk tarafından benimsenen ve parti dışında da sevilen  Millet Vekillerinden birini belirleyeceklerini düşünmekteyim.  Kılıçdaroğlu’nun haritasına baktığım zaman  halkı ve gençleri temsil eden evlerde Türkiyenin haritası biraz sisli görünüyor. Ayrıca Ülkenin yönetimini temsil eden 10. Ev ile Kılıçdaroğlu’nun haritasını bir arada değerlendirdiğim zaman bu şansı pek var gibi görünmüyor.

Kılıçdaroğlu olamazsa kim şanslı olur diye baktığımız zaman partide sivrilen halk tarafından benimsenen Millet vekillerine bakınca Muharrem İnce ve İlhan Kesici aklıma geliyor.. İlk önce Muharrem İnce’nin haritasını incelemek istedim. Doğum saati net bilinmediği için ne kadar doğru bir tahmin olur bilmiyorum ama Muharrem İnce’nin haritasına baktığım zaman kendisinin meslek evinde seçim günü büyük değişim gözlenmekte. 10. Evde Boğada yer alan transit Uranüs ve Juno  Muharrem İnce’nin 10.evinde bulunan Merkür ve Jüpiterle kavuşum halinde.  10. Evde ayrıca Güneş, Jüpiter, Merkür ve Mars var. Kendisinin aday olması yüksek olasılık diye düşünüyorum. Kesicinin haritasında ise yine saat sorunumuz gündemde. Net saat bilmeden yaptığım incelemede saati 11.00 olarak uygun gördüm. 1995 yılındaki seçimlerde MV olması ile daha uyumlu olduğunu düşündüğüm bir doğum saati zira.  Sayın Kesicinin seçim günü ile haritasını incelediğim zaman gördüğüm kadarı ile seçim olursa kendisi MV olur. 10. ev yerleşiminde herhangi bir parlayan göstergeye rastlamadım ve   Cumhur Başkanı olacak gibi bir yerleşim de göremedim. Fakat o gün Kuzey Ay Düğümü ile Boğa yerleşimli Transit Uranüs iletişim ve yakın çevreyi temsil eden 3. evinde ciddi dönüşüm değişim gerçekleştiriyor.

Bir de Saadet Partisinden aday olması beklenen Temel Karamollaoğlu var. Onun doğum tarihi meclis kayıtlarında 7.6.1941 görünüyor ama biyografisini inceleyip tarnsitlere kısaca attığımda kendisinin 7. kasım doğumlu olması çok daha yüksek olasılık gibi görünüyor.  Bu tarihten yola çıkarak baktığım zaman Transit Ay 10. evinde Natal Güneşle kavuşuyor, 7. evinde ki Natal Şiron ile Natal Pluto  KAD ile kavuşurken 1. evdeki Transit Pluto ile karşıt açıda. Bu yerleşimler ortaklıklar, sağlık konularında sorun yaşatır. 12. evdeki Venüs ile de Transit Satürn kavuşuyor. Ayrıca Transit Satürn 3. evdeki Natal Marsı ile kare açı yapıyor. Kısacası ben pek seçimi kazanacağı ve Cumhur Başkanı olacağını düşünmüyorum.

En çok ilgimi çeken konu ise hem Meral Akşener’in hem de Sayın Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haritasındaki 10. Evde Satürn ve Ay kavuşumu izlenmekte.  Bu yerleşim sorumluluk duygularının ve gelecek endişelerinin artacağı bir süreci ifade ediyor. Bu süreçte yarım kalan işleri tamamlama isteği doğar.

Şayet seçim olursa ve aday gösterilirse ki bu şansı yüksek! Muharrem İnce’nin şans yıldızları daha parlak görülüyor tarafımca… Zira oy verecek seçmeni temsil eden evlerde de Muharrem İnce daha şanslı görünüyor. Tabi aday gösterilir ve seçim de olursa Cumhur Başkanı olabilir. 

Önümüzdeki süreçte dikkatimi çeken bir diğer nokta da Meral hanımın. 1. evinde büyük bir dönüşüm ve zorlayıcı etkilerin gözlenmekte olduğu. 1. evinde Transit Mars ile Natal Şiron kavuşumu var ve Pluton da kendisinin 1. Evinde yer almakta. Bu dönem söylemlerinde daha akılcı olmasında ve kaza ve bela gibi konulara dikkat etmesinde yarar var görünmekte.

HDP ‘nin adayı konusunda tam yorum yapamıyorum. Şayet Selahattin Demirtaş aday olabilirse onun haritasını da ilerleyen zamanda değerlendirmeye alacağım.
Diğer olası liderlerle ilgili açıları da ilerleyen zamanlarda değerlendirmeye çalışıp zaman zaman notlarıma eklemeyi düşünüyorum…
Yıldız yerleşimlerinin Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağı sonuçlara yöneltmesi  dileğimle…
SVK

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!