Astroloji Öğreniyorum Şiron

Şiron İçimizdeki Gizli Yara

Şiron

Herkesin bir yarası var içinde, seninki nerede?

Şiron bir asteroid veya gezegen değil bir centaur’dur.  Güneş’in etrafında döndüğü gibi,  Saturn-Uranus arasında da  özel ve dengesiz bir yörüngeye sahiptir. Ayrıva karmik bir kuyruklu yıldızdır.

Pek çoğumuzun yaşadığı duygusal krizler, fiziksel krizler, ilişkisel krizlerin sebebidir. Yaşattığı problemlerle içmizdeki  bilgeliği de açığa çıkarır. Bu vesileyle kendimize faydamız olmasa bile temsil ettiği konularda çevremize çok yararlı olabilecek kadar bilgeleştiğimiz bir yaramız vardır.

Bizi bağımsızlaştırmak için transitlerde olaylar yaratır.Tüm karşıt açılarla bizi üzen insanlar çıkarır karşımıza.

Saturn ve Uranus ile birlikte çalıştığında çok zorlayıcıdır.  Şiron tam turunu 53-55 yaş arasında yapar. Bu noktadan itibaren, etkileri daha hafif olur. Çünkü artık bilinçlenmişizdir. 60-120 dediğimiz iyicil açılar yaptığı gezegen ve ev kombinasyonlarında kişi iyi bir eğitmen ya da şifacı olur. Şironumuz hangi evdeyse o ev konularında  insanlara yardım etmemiz hayrımızadır.

Chiron’un Burçlardaki Etkisi

 

Chiron Koç burcunda: Kişide kendi isteklerini ve hakkını arama ile ilgili sıkıntılarolur ama  başkaları için çaba göstermekte oldukça iyidir. Baskasının hakkını savunma konusunda tam bir savaşcı gibi davranırken, kendini ortaya koyma konusunda zorlanır. Kişileri harekete geçirmekte üstlerine yoktur.

 

Chiron Boğa burcunda: Maddi ve fiziksel, bazen de cinsel  açıdan zarar görme sonucu alınan yaralar.  Sahip olduklarının değerini bilememe, parasal kaynaklarını değerlendirememe, kendi yeteneklerini göremezken başkalarının yeteneklerini ortaya çıkarmakta onlara yardımcı olmak gibi konular gündemdedir. Başkaları için huzur ve sakinliği temin ederken kendi huzurlu ve sakin taraflarını ortaya çıkaramayabiliyor kişi.

 

Chiron İkizler burcunda: Kişide kendimi ifade edemiyorum fikri vardır. Bu sebeple bazen çok bile konuşabilir. Anlattıklarını defalarca vurgulamak isteyebilir. Zihnen yaşanan zıtlıklar sonucu istemediği tercihler yapmış olmayla ilişkili yaralar ve bu tecrübe  ile diğer kişilere oldukça faydalı fikirler sunabilme görülür. İletişim sorunları, iletişimi abartma yada çok fazla suskun olma arasında dengeyi kuramamak görülebilir. Zihinsel karışıklık ve düşüncelerde gelgitler, sinirsel problemler, kendi fikirlerine karşı güvensizlik, odaklanma sorunu yaşatabilir.

 

Chiron Yengeç burcunda: Duygusal derin izler bırakan yaraları olabilir. Kişinin anne ile ilgili problemler, anneden duygusal güvence görmemiş olma ihtimali, kendi duygularını önemsemezken başkalarına duygusal yönden destek olma, insanların ona ihtiyacı olduğu duygusu ile beslenme, sevdiklerinden ayrılma korkusu. Duygularını bastırma ve geçmişten kopamama gibi sorunları olabilir. Kökler, vatan, anne,duygular konusunda yaralı hissetme.

 

Chiron Aslan burcunda: Egonun sarsılmasına sebep olan deneyimler ve suçluluk duyguları. Değer görme isteğine rağmen geçmiş yaralar nedeni ile kendini göstermekten kaçınma. Yaratıcılığını ve yeteneklerini bastırma, yönetici yönünü açığa çıkaramama. Ancak diğer kişilere bu konularda yardım etme isteği.

 

Chiron Başak burcunda: Sağlık ve hizmet konularında takıntı olabilir. Başkalarına hizmet edeceğim derken kendini ihmal etme. Fazlasıyla detaycı ve mükemmelliyetçi olmak sonucu yıpranma. Buna rağmen başkalarına  sağlık ile ilgili şifa verme fakat kendini iyileştirememe, kendi sağlığını ihmal etmek.  İşini mükemmel yapma konusunda saplantılar ve  hastalık korkuları.

 

Chiron Terazi burcunda: Uyum, sevgi ,adalet konularında yaralanma olabilir. Barış ve uzlaşının olmadığı bir çocukluk hayatı. Bunun sonucunda bilinç altı  kendini savunma çabası. İlişkilerde karşı tarafa güvenememe ve eleştirilme korkusu, dengeyi ve adaleti sağlayabilme konusunda zorlanmalar. Karşı taraftan gelebilecek tehlikelerden korkarak diplomatik davranışlar. Kendi içindeki uyumu, güzellikleri ve huzuru göremez ve fark edemezken başkalarının uzlaşmasına yardımcı olma.

 

Chiron Akrep burcunda: Yaşamın ilk yıllarında alınan derin yaralar, zor bir çocukluk hayatı, affetmekte zorlanma, cinsellikle ilgili problemler, takıntılar. Kendi içindeki yıkıcı gücü görememe ya da bundan kaçmak., Kendi zarar görme riskini göz ardı edip başkalarına güç verme ve yıkımlardan kurtarma istek ve çabası

 

Chiron Yay burcunda: İnançlarla ilgili sorunlar, maneviyat konusunda kendi değerlerini göremezken diğer kişilerin bu konularda derinleşmesine yardım ederek kendi içindeki inancı görebilme ve fark edebilme. Yüksek eğitim hayatında engellenmeler, yabancı kültürlerle ilgili yaralar…

 

Chiron Oğlak burcunda: Baba figürü ile ilgili alınmış yaralar, başarı ve kariyer takıntısı. ,Yapamayacağı şeyler için sorumluluklar üstlenirken diğer kişilere sorumluluk ve başarı konusunda şifa olma. Sorumluluk duygusu ve otorite konusunda korkular.  Bunun sonucunda sorumsuzca davranışlar, ya da fazla kontrollü davranışlar.

 

Chiron Kova burcunda:  Hayali ideallerin peşinden gitme sonucu alınan yaralar veya ideallerinden bütünü ile vazgeçmek.  Sonuçta başkalarının fikirleri ile hareket etme, diğer insanların umutlarını, hayallerini, ideallerini gerçekleştire bilmelerinde yardımcı olmak, şifa olabilmek.

 

Chiron Balık burcunda: Aşırı merhametli ve fedakar davranma sonucunda kendini kurban durumuna düşürmek sonucu alınan derin yaralar.  Kendi ruhsal gücünü görüp fark edemezken, başkalarının içindeki ruhsal gücü açığa çıkararak kendi içindeki sonsuzluğu keşfedebilme.

 

Şiron Evlerde

 

Şiron 1. evde: Kişinin kendini ifade etmekle ilgili korkuları, bedensel durumu ile ilgili sorunlar, memnuniyetsizlikler veya doğuştan gelen bedensel engeller, yetersizlik hissi konuları.

Şiron 2. evde: Maddi problemler, kayıplar sahip olduklarını kaybetme korkusu ya da tam tersi onlara fazla bağlanma korkuları,  kişinin kişisel değerleri ile ilgili yetersizlik hisleri, maddi  kaynaklarını yönetme problemi veya korkusu

Şiiron 3. evde: İletişim, dil veya algı problemleri. Kişinin kendini ifade etme zorluğu ya da kişinin çevresi tarafından anlaşılması, algılanmasına dair problemler. Yanlış anlaşılma korkusu, kardeşler, yakın çevre ve 1. derece yakınlarla ilgili sorunlar, kardeşten mahrum olma ya da kırgınlıklar…

Şiron 4. evde: Ebeveynler, atalar ve kökler ile ilgili yaralar, büyüdüğü ailede duygusal güvencede eksiklik ve buna dair yaralar. Ebeveyn kayıplarına bağlı yaralar, ya da uzak kalma, evde huzursuzluk, yuva kurma ile ilgili sorunlar. Ev veya yuva sorunları.

Şiron 5. evde: Evlat yarası, hayattan zevk almayı engelleyen acılar. Yaratıcılık gerektiren konularda başarısızlık, aşk yarası ve korkuları. Spor ve sanat konularında zorluklar.

Şiron 6. evde: Günlük işlerde ve çalışma koşullarında karşılaşılan engeller. Hastalık konusunda saplantılar ve korkular, bu konuda yaşanan korkulara sebep olan duygusal yaralar, zorluklar.  Psikolojik sorunların bedensel rahatsızlıklara dönüşmesi.

Şiron 7. evde: İkili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik ile ilgili problemler, yaralanmalar.  Evlilik korkusu, ilişkilerde dengeyi bulamama.  Evlilik ya da ilişkilerden yana bilinç altı korkuların evliliğe yansıması, evliliğin bitmesi ya da derin yaralara sebep olması.  Bu konularda kendi yarasını sarmakta zorlanırken başkalarına çözümler üretebilme konuları.

Şiron 8. evde: Yakınların kaybı sebebi ile alınan derin yaralar.  Mirastan yana hakkını alamama, maddi yönden başkasına bağımlı hale gelme, eşinin maddi konuda yara alması, derin izler bırakan maddi zorluklar ve borçlar ile ilgili duygusal yaralar. Ölüm korkusu, derin dönüşümlerden geçiren deneyimler, intihar düşünceleri, kaybetme korkusu vb konular

Şiron 9. evde: Yüksek eğitim konusunda karşılaşılan engeller, zorluklar. Başkalarına ruhsal ve manevi konularda bilgiyi aktarma öğretme yetisine rağmen kendisinin bu bilgilerden yeterince faydalanamaması.  İnanç ve bakış açısı ile ilgili önyargılar ya da takıntılar veya inanç kaybı.

Şiron 10. evde: Kariyer ve meslek alanında yara alma, istenen hedefe ulaşamama,  korkularına bağlı olarak kariyerden piskolojik olarak kaçma, kendi başarılarını görememe.  Anne ile ilgili zorluklar, yaralanmalar. Ebeveynlerin yüksek beklentileri nedeniyle başarısızlık ve yetersizlik duygusu

Şiron 11. evde: Zarar verici arkadaş çevresi.  Hayal kırıklıkları sonucu alınmış yaralar, arkadaş çevresi tarafından zarar görme.  Antisosyallik, kalabalık korkusu, toplumdan kaçış ya da yanlız kalma korkusunun verdiği fazla arkadaş edinme isteği. Hallere dair isteklerde engellenmeler

Şiron 12. evde: Gizli düşmanlar alınan yaralar, değersizlik hissi, ruhsal problemler, fiziksel veya  duygusal olarak özgürlüğün kısıtlanması, tüm bunlara dair korkular, hapis olma hissi, yaşamı zorlaştıran kronik hastalıklar.

AstroDerki

 

 

5 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • Cok kiymetli seyler öğreniyorum.. öncelikle bunun icin cok tesekkur ederim.. şironum aslanda ve 7.evde.. ayni zamanda retro..
    Yukarıdaki aciklamalar bana uyuyor fakat retro kisminda takildim..
    Yardimci olursaniz, cok memnun olurum..
    Sevgilerimle

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!