Astroloji Öğreniyorum Kova

Uranüs Burçlarda ve Evlerde

Uranüs, her burçta yaklaşık 7 yıl kalır.  2011 yılından beri Koç burcunda gezinen Uranüs 15 Mayıs 2018 itibari ile Boğa burcuna girecek ve 2026 yılının ortalarına kadar Boğa burucunda seyredecek. Girdiği her burçta o burcun temel özellikleriyle ilgili icatlar, keşifler veya devrimsel olaylar beklenir. Kova Burcunun yönetici gezegenidir.

Jeffrey Wolf Green’den birkaç paragraf alıntıyla izah edecek olursa; 

Uranüs bireyleşme, serbest kalma, özgürleşme ve ıslah edişin tamamlanmasıyla karşılıklı ilişki içindedir. Peki neyi ıslah etme? Satürn’ü ıslah etme. Satürn hayatımızda ıslahı gerektiren bütün modellerle: toplum, aile, sizden birşeyler bekleyen insanlar ve bu hayata ıslah edilmek üzere getirdiğiniz tüm konularla ilişkisi olan… kısaca yaşamın her anında kimlik duygunuzu önünüze getiren herşeyle ilgilidir. Bu da Uranüs’ün tüm bu modellerden sonsuza dek özgürleşmeye ve onların hapsedici zincirini kırmaya çalıştığını gösterir. Peki ne için? Bunu yapmaktaki niyeti nedir? Hangi sebepten dolayı? Eğer kişilik ve kimlik duygumuzu tanımlayan bu modellerin hepsini de tuzla buz edersek, bu durumda henüz ıslah edilmemiş olan gerçek kimliğimizi ve ortada olan doğamızı buluruz. Açıkca belirtmek gerekirse bu oldukca uzun bir serüven olabilir.

Örneğin, Uranüs’ün yaşantımızda kendilerini oldukça fazla ifade eden fonksiyonlardan kurtulmamız için belirli bir eve ve planetlere transit yaparak böyle bir fırsat oluşturduğunu ve bizim de bu transitin etkisi altına girdiğimizi düşünelim. Uranüs transitleri bu tür fırsatları her zaman ortaya koyar. Doğum anına göre çıkarılan natal haritada Uranüs diğer planetlerle ve içinde bulunduğu evle benzer açılar yapıyorsa bu, kişinin hayatı boyunca bu tür fırsatları yakalayacağını da gösterir. Ancak birçoğumuz (yani yaşadığımız kültürdeki insanların yüzde 75– 80’i) Uranüs’ün ıslah ediciliğe karşı açtığı savaşın ortaya çıkardığı gerginliğe büyük direnç gösterir.

Kişi bu noktada şunu her zaman aklında tutmalıdır; (Uranüs’ten bahsederken her zaman Satürn’ü gözönüne almak zorundayız) an içerisinde farkında olduğumuz ve bilincin parametreleri olarak adlandırdığımız her şey Satürn ile yakın ilişki içindedir.

Satürn’ün ortaya koyduğu bu bağ, zamanın herhangi bir anında ne iseniz, bunun için yapısal bir tanım ortaya koyar. Daha derin bir açıdan bakacak olursak, sosyal bilincinizin bireysel açısıyla ilgili duyularınız bütünüyle içinde doğduğunuz kültürün normları, değerleri, inançları, kuralları ve kanunlarıyla tayin edilir. Sosyal güvenlik duygunuzun derecesi bu toplumsal damgaları üzerinizde ne kadar taşıyıp taşımadığınızla tayin edilir. Bunların bir çoğu Uranyen gerilimlere karşı büyük direnç gösterir çünkü bu gerilime karşılık verebilmek demek, eş zamanlı olarak (simultaneously) bireysel ve sosyal emniyetsizlik yaratmak anlamına da gelir.

Uranüs Koç’taysa: Kişinin kişisel gelişimi, duruşu gibi konularda değişimler yaşatır. Öncü enerjisi insanları motive edici, harekete geçiricidir. Liderlik etmek için istekli ve ısrarcıdır. Fikirlerini eyleme geçirmek için sabırsızdır.

Uranüs Boğa’daysa: Maddi ve toprağa dair konularda değişiklikler, düzenlemeler getirir. Bir düzen içine girmekte zorlandığından ya çok kazandırır ya da çok kaybettirir. Güvenlik ihtiyacı sürekli uyarıldığından rahat etmekte zorlanır.

Uranüs İkizler’deyse:. Bilim, teknoloji, modern alanlar ilgisini çeker. Öğrenmek için sabırsızlanılır. Hemen her bilgiye meraklı, çabuk öğrenen, hemen farklı uygulamalar bulan bir yapı verir.

Uranüs Yengeç’teyse: Duygu dünyası hareketli, inişli çıkışlıdır. Duygusal patlamalar yaşayabilir. Ailesi ve özgürlüğü arasında çatışsa da sonunda duygusal ve ikna edici farklı bir çözüm geliştirir.

Uranüs Aslan’daysa: Egosal ve yönetsel konular üzerinde çıkışlar yaşanır. Kendini ifade etmek için farklı yöntemler, sıra dışı uygulamalar geliştirilir. İnsanları üzerinde karizmatik bir etki bırakmak için farklı davranışlar içine girilebilir.

Uranüs Başak’taysa: Hizmet etmek ve yararlı olmak için değişik uygulamalar yapar. Gündelik uygulamalar, rutin işler üzerinde en detaylı ve etkili çalışmaları araştırı. Zekası ve becerileriyle gelişimi, değişimi, yenilikleri takip eder.

Uranüs Terazi’deyse: İlişkilerinde karşı tarafı düşünse de bir anda beklenmedik çıkışlar yapıp, ilişkisini koparma noktasına getirebilir. Anlamak, diyalog kurmak konusunda istikrarsızdır. Farklı sanatsal açılımlar geliştirir.

Uranüs Akrep’teyse: Sabırla öç almayı beklediği konularda bile olmadık şeyler yapabilir. Nerede ne yapacağı kestirilemese de gücünü sonuna kadar kullanır.

Uranüs Yay’daysa: Özgürlük uğruna her şeyi yapabilir, sürekli macera ve serüven içindedir. İnanç sistemini geliştirmek için farklı bakış yolları bulacaktır.

Uranüs Oğlak’taysa: Mucit yönleriyle, değişik konulardaki fikirleri inşa etmek için harekete geçer. Yolundan döndürmek isteyene karşı isyankar olur. Özgün, farklı yönlerini  geliştirip amacına yönelik kullanır.

Uranüs Kova’daysa: Kendine has düşünce sistemi ve bilgi birikimiyle herkesin eşit ve özgür olduğunu düşünür ve savunur. Teknolojik, bilgisayar, kozmos gibi  konularda oldukça uzmandır. Farklılık onun için, olmazsa olmaz ve bir o kadar normaldir.

Uranüs Balık’taysa: Ruhsal ve hassas algıları sayesinde değişimin, sürprizlerin ayak seslerini çok iyi dsezer. Çok çabuk etkilendiğinden hemen uyum sağlar. İlham aldığı konularda çıkışlar yapıp, marjinal olabilir.

Uranüs’ün Evlere göre etkileri:

Uranüs 1. Ev’deyse: Bir anı bir anına pek uymaz. Nerede ne yapacağı belli olmasa da bağımsızlık için mücadele edecektir. Sınırlanmaya gelemez. Aklını, farklı, özgün taraflarını ortaya koymaktan çekinmez

Uranüs 2. Ev’deyse: Kazançlarının hangi yolla ve nereden gelip nereye gideceği belli olmaz. Sürpriz harcamalar için temkinli olmasında yarar vardır. Farklı şeylerden para kazanma yeteneği gelişmiştir. Teknolojinin değerini bilir.

Uranüs 3. Ev’deyse: Araştırma gerektiren konularda, iletişimde, bilgi ve belge iletmekte oldukça başarılı olur Yakın çevresini aydınlatır. Buluşlar yapar, kişisel farkını, zihinsel başarısını konuşturur.

Uranüs 4. Ev’deyse: Köklerinden gelen isyankar tavırlarla yaşadığı yeri, evini farklı dekore etmek ister. Ailesi, ataları farklı, değişik hatta sıra dışı insanlardan oluşabilir. Ailesiyle arasında alışılmışın dışında şeyler yaşanmış olma ihtimali vardır.

Uranüs 5. Ev’deyse: Sevgi, aşk ve sanat konusunda marjinal davranır. En çok özgür olmayı sevdiğinden her türlü riske girip, kuralları yıkabilir.

Uranüs 6. Ev’deyse: Bir günü bir gününe uysun, aynı detaylar arasında kalsın istemez. Gündelik rutin hayatı yok denilecek kadar azdır. O yüzden kendine has yöntem ve metotlarla, herkese yararlı olacak icatlar peşinde koşar.

Uranüs 7. Ev’deyse: Evlilik hayatı, ikili ilişkileri, ortaklıkları sürprizler üzerine kuruludur. Toplumsal kuralların dışında evlilik gerçekleştirmesi, birlikte olması rahatsız mümkündür. Ani birliktelikler yaşayabilir ve yine aynı hızla sonlanabilir.

Uranüs 8. Ev’deyse: Ölüm, cinsellik konuları irdelemekten zorlamaktan çekinmez. Risk almaktan korkmaz. Spiritüel konuları yorumlamak için bilimsel yöntemleri kullanıp, farklı şeyler keşfedebilir.

Uranüs 9. Ev’deyse: İdealleri uğruna başkaldırmak, yeni Dünyalar keşfetmek ister. Macera, özgürlük ona aittir. Kendi dünya görüşünü geliştirmek, felsefesini paylaşmaya heveslidir.

Uranüs 10. Ev’deyse: Ya herkesten farklı bir iş yapar, ya da işin içindeki farklı uygulamalarıyla sivrilir. Teknolojiyi, modern uygulamaları hayata geçirmek konusunda başarılı olur ve iş konusunda farklı yöntemleri, uygulamaları rahatlıkla kullanır.

Uranüs 11. Ev’deyse: Sosyal amaçlar için arkadaşlarını, içinde bulunduğu grupları etkiler, motive eder. Hümanizm, idealler, toplumsal gelecek, sosyal sorumluluk konuları onun için büyük önem taşır.

Uranüs 12. Ev’deyse: Sürekli arayış ve değişiklik içinde olması gerçeklerden uzaklaşma ihtimali verebilir. Sezgilerinin yardımıyla huzursuzluğunu aşabilir. İç dünyasında fırtınalar kopmaktadır.

ASTRODERKİ

7 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

 • Pekii boğa burcuyum ve uranüsüm de retro 6. Ya da 7.evimde.bu uranüs transiti olumlu gelişmelere gebe midir?

  • Uranüs bu ne getirir, ne götürür tahmin etmek için haritanın bütününe bakmak gerekir. En azından gündelik hayatınız, çalışma koşullarınız değişir veya ortaklık,evlilik ile ilgili değişiklikler yaşatır. Olumsuz etkiler altında değilse iyicil değişiklikler verebilir. Sert açılar almıyor olmasını dilerim.

   • Haritamı göndersem bana da yorum yaparmisiniz ? Uranusum 10. Evde retro ve akrep burcunda . Sanırım kötü etkiler alıyorum.

    • Benimde Uranüs 10. ev akrep .Kötü etkiler aldığınızı nereden çıkardınız ? Tersine hissiyat olarak kuvvetlisiniz. Astrolojiyle ilgilenirseniz başarılı olursunuz

     • 10. evde Uranüs varsa dediğiniz gibi büyük değişiklikler yaşamaması adına sıra dışı konuları, meslekleri, Astroloji ya da diğer teknik konuları seçmek en doğru yaklaşım olacaktır. Tabi burcuna göre değerlendirmek daha doğru olur. Akrep Uranüs ile Boğa Uranüs arasında ciddi fark var mesela…

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!