Astro Gündem boğa

15 Mayıs 2018 Tarihinde Uranüs Boğa Burcuna Giriyor

Güneş epeydir Boğa burcunda ilerliyor, çiçek, böcek ve doğa bizi büyülüyor.  Güzelliklerden sorumlu Venüs gezegeni Boğa burcunu yönetirken elbette  konumuz güzellik ve harmony olacak…

Yaşamın güzellikleri, keyfi, huzuru, aşkı derken Venüs’ün parasal kaynaklarımızdan, topraklar ve gayrımenkullerden sorumlu olduğunu da  unutmamamız gereken bir sürece doğru giriyoruz.

Toprağa sağlam basmayı ilke edinmiş Boğa gibi sabit bir burca 15 Mayıstan itibaren Uranüs ün değişime zorlayan, enerjisi baskı yapmaya başlıyor.  Kimine alt üst eden enerjiler salarken, kimine de cömertliğin kapısını sonuna kadar açan Uranüs, gümbür gümbür geliyor.  Durdurabilene aşk olsun. İlle de aşk olsun elbet ama Uranüs bu durduğu yerde kök saldırmaz insana. Değişime direnirsen tozun dumanın arasında da bırakır, verdiği mesajı sağlıklı alırsan seni alır arş-ı alaya da çıkarır. Seçim bize kalmış…

Yaşı benim gibi kemale ermiş dostlar geriye dönüp baktıklarında Uranüs doğum haritalarında hangi eve girdiyse ne yaşatmış hatırlayacaklardır. Zira yaşattığını unutturmaz sağ olsun…  Kimisi yep yeni sosyal çevre, yeni bir eş, yeni bir aşk, batışlar, çıkışlar yasadı, kimisi kişisel farkındalığı ve doğum haritasının sundukları paralelinde tepe taklak olacak deneyimler yaşadı.

Yedi yıldır Balıkta seyreden Şiron Koç burcuna girerken, Uranüs de boğaya girip değişimin, dönüşümün alasını yaşatacaklar. Yaralı siron girdiği ev konularında kişileri değiştirip dönüştürmeden yaralarının sebeplerini,sonuçlarını fark ettirmeden bırakmaz.  Uranüs desen zaten altını üstüne getirmeden rahat etmez.

Diğer  yandan  Mars Satürn ve Plüto’nun  Oğlak burcundaki kavusum etkileri son haftalarda enerjimizi zorlayan etkiler yarattı ve yaratmaya da devam etmekte..

Bu günlerde odağımıza aldığımız konular, kişisel ve ülkeye dair gelecek planları olsa da gezegen enerjileri bu konuda bizi biraz zorlayacağa benziyor, haydi hayırlısı….

Uranüs malum ülkemizin Meclisini temsil eden 11. Eve giriyor. Yakında da seçimler gerçekleşecek. Üstelik Plüto Satürn, Mars transitleri de 7. Evimiz yani açık düşmanlar, ikili ilişkiler, anlaşmalar evimizde yer alıyor. Gelecek günler ülkenin ekonomik değerleri, meclisi, yönetimi ve toprak ile gayrı menkul konularında bizleri sınayacağa benzer ve daha neler neler.. Bu konuda daha önce yazdığım yazılardan daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu hafta sonu da Ay Balık burcunda seyrediyor, hayallere dalmaya yatkın oluruz. Hayal iyidir hoştur da ipin ucunu kaçırmaya hiç uygun değil gezegen yerleşimleri.  Küresel konularda elimizden fazla bir şey gelmezken kişisel bazda ne yapabiliriz? Önlemleri farkındalıklar geliştirmemiz gereken alanlar nelerdir?

Siron ve Uranüs girdiği eve ve evin burcuna göre kişileri ve ülkeleri dönüştürür. O halde aşağıdaki linklerden bir bakalım ev ev konularımız nelermiş, nelere dikkat edebilirmişiz…

URANÜS BURÇLARDA/EVLERDE

ŞİRON İÇİMİZDEKİ GİZLİ YARA

KARMİK YOLUMUZ AY DÜĞÜMLERİMİZ

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!