Astro Gündem

Astrolojik Göstergeler Işığında Haziran 2018 Erken Seçimi ve İktidar

Haziran ayı, seçimler ve partileri incelerken  seçimlere ilişkin hazırladığım yazımda AKP’de çözülmeler ve dağılış emareleri var demiştim. Bunun üzerine Cumhur Başkanımız R. Tayyip Erdoğan’a ait haritayı araştırdım. Güvenilir olduğunu düşündüğüm yurt dışı kaynaklardan edindiğim harita üzerinde kendisinin biyografisi paralelinde transitlerini de inceleyince 26.2.1954 İstanbul ,saat: 04:25 bilgilerinin doğru olabileceğine kanaat getirdim.

Tüm haritanın olgularını değil de haziran ayı paralelinde baktığımda gözüme çarpan önemli  yerleşimlerden bahsetmeden geçmek istemedim.

Kendisinin haritasında  transit Pluto ASC kavuşumu gözlenmekte. Bu transit güçlü bir transittir. Kişilik evinin Plutondan etkilenmesinin yanında kişiliğin üstünde dönüşüm yaratır ve  kişiyi daha sert yapar , kısasa kısas davranışlar gözlenebilir.  Yine plüton doğası gereği kişinin kendine göre doğruları olabilir, gerçeklere uymasa da. Şayet yapıcı kullanılırsa kendinde istemediğin şeyleri değiştirebilir ve daha güçlü olur. Eğer kişi benlik, şüphe, intikam gibi duygulara esir düşerse de Pluton kişiye  zarar verir ve daha  baskıcı, şüpheci birine dönüştürür.

Ayrıca, Transit Mars 1. Evde ve  orada Natal   Kuzey Aydüğümüne yaklaşıyor.

Kişisel girişimler için uygun bir zaman olsa da bu günlerde her türlü kaza, bela, yaralanmaya açık oluruz dikkat gerekir.

Ayrıca  Pluto – Uranüs sert açısı bize

fiziksel saldırıya uğrayabilirsiniz, sık sık sinirlenebilirsiniz,  ani davranışlar gösterebilir ve ani kararlar alabilirsiniz der. Hatta şartlar sizi karar verme durumunda bırakılabilecek  kritik bir devre de yaşatabilir.  Kişinin isteği dışında oluşan şartlar gereği özgürlüğü kısıtlanabilir ve sıkıntılı bir bekleyişe de girebilir.

Bunun yanı sıra Pluto – Neptun sert açıları Ruhsal yönden kişinin yaşamını karıştırır. Kişi karışık, garip ve alışılmadık durumlara düşebilir, hayal kırıklığına uğratılabilir, kendi kendine eziyet edebilir, ağır kayıplar veya doğa olaylarından gelebilecek tehlikeler yaşama potansiyeli taşıyabilir.

Diğer konulara göz atacak olursak;

Transit Mars Natal Aydan sonraki 2. evde yerleşmiş durumda. Bu ise kişinin düşmanlarının saldırısına uğraması, yangın ve kazalara uğraması veya hastalıklardan muzdarip olmasına neden olabilir.

Ayrıca;

Kendisinin haritasında Transit Juno Koç’ta  ve halkı temsil eden 3. Eve transit yapıyor ve 9. Evdeki Natal Venüs ile karşıt açıda üstelik Uranüs gibi ani olaylara gebe bir gezegen de orada Juno ile kavuşuyor.  Ülkenin o güne dair transitlerine bakınca  ülkenin 11. Evine yerleşmiş durumda ki burası ülkenin meclisini temsil eden evdir. Juno Kocta olunca yanımızda olan partnerimiz, ortağımız , ortak konularımızı temsil eden arkadaşlarımız ya da yandaşlarımız çabuk öfkelenme eğilimde ve agresif bir yapıda olacaktır.

Ülkenin MC yerleşiminde  Uranüs varken Transit Neptün de orada kavuşum yapmakta ve Ülkenin  Mars’ına karşıt açı yapmakta. Bu artık Ülkenin eski düşünce ve inanç kalıplarından sıyrılması gereken bir durumu izah etmekte.

Cumhur Başkanımızın haritasın da ise Transit Neptün 3. Evde ve Natal Mars’ı ile 5. evindeki Natal jupiteri ile 90 derecelik acılar yapmakta. Konuya orbiumlarla yaklaşırsak Marsı  ile Transit Neptün 8  derecelik orb yapmakta ve bize 8. Evi işaret etmekte. Sekizinci  evin teması da sonlanmalar, bitişler ve kayıpları işaret ediyor.

Bunun yanı sıra;

28 haziranda Uranüs boğada 1. Derece de ve ülkenin 11. Evine yerleşmekte. Kanunlar anlaşma yaptığımız ülkeler ve meclisi temsil eden evde. Karşıt açısında da ülkenin gençlerini temsil eden 5. Evde Ülkenin güneşi var. Üstelik 5. Evde Akrep yerlesimli şans noktamız da orada ve jupiterle de tam partil kavuşumda. Transit satürn ve ay kavuşuyor ve Ülkenin kolluk güçlerini temsil eden evine baskı yapıyor. Ayrıca da Ulkenin vatan toprağını temsil eden 4. Evi deki Marsına da Transit Saturn kare açı yapmakta. Terör ölüm suç evimiz 8. Evde ise transit mars ve   Güney Aydüğümü kavuşmuş baskı yapıyor. Dışardan gelen bir etki bile olabilir. İkili ilişkiler, açık düşmanlar evimizde Pluton transiti var ve ülkenin  5. Evindeki Satürn ile kare açı

Cumhur Başkanımızın 9. evinde Natalde Antares Akrepte Satürn ile kavuşuyor. Hem de partil ve MC ile de kavuşum yapıyor. İktidar hırsı ile büyük ün ve başarı veren Antares,  eğer dogruluktan şaşıldıysa mahkemeler, kotu haberler, un kaybı, kotü son, cocuklarla ilgili üzüntü ve ardından kendine zarar verme  gibi olumsuzluklar yaşatabilir ki bir süredir jüpiter Transiti de o civarlarda geziniyor ve bu tür etkileri artırır.

Ayrıca Yengeç burcu  7. Evdeki Natal  Uranüs ile Castor ile kavuşuyor, ani şiddet, kazalar ve sıkıntılar verebilecek bir yerleşimde olduğu için o günlerdeki transitler de önem taşır diye düşünüyorum.  Karşısında yerleşmiş  Pluto ile de  Karşıt açı yapmakta. Pluto Uranüs karşıtlığı zaten başlı başına  sorun ve üstelik kendisinin yükselen derecesi ile kavuşum yapmakta. Bu durum oldukça zor günlere doğru ilerleme ihtimallerini göstermekte.

Sonuç olarak, yukarıda yaptığım değerlendirmeler ışığında, konuya mevcut yönetim açısından bakınca bir iktidar değişikliği kesinlikle görünüyor, diyebilirim

Şans yıldızları ülkemizi korusun…

SVK

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!