Astro Gündem

2018 Haziran Seçimi ve MHP ile IYI Parti Analizi

AKP ve MHP nin seçim ittifakının sonuçları neler olur diye bakmayı düşünüyordum ama bu ittifak bozulur mu, devam eder mi diye bakmak yerine , seçim sonuçlarının MHP’nin geleceğine yansımalarına bakmaya karar verdim.

Öncelikle her iki partinin de haritalarına baktığım zaman gördüğüm şu ki her ikisinin de muhafazakarlık barındıran iki parti olduğunu görebiliyoruz. Hatta gezegen ve ay düğümleri yerleşimine baktığımızda bir birlerine çekildiklerini de söylersem yanlış olmaz sanırım.

Ancak Uranüs Boğa burcuna girdi ve bir çok yapıya köklü değişiklikler getirecek.  Bu değişimden partilerin de nasibini alacağını düşünüyorum.

AKP’nin tarihinde parti açılıp kapanmaları yok ama MHP’nin oldukça  fazla hareketi var geçmiş tarihimizde. Bu sebeple hangi tarihi baz alacağım konusunda biraz sıkıntı çektiysem de 93 yılındaki isim değişimi tarihini değil de tekrar kuruluş tarihi olan 1983 yılını baz almayı tercih ettim.

AKP ve MHP de doğuştan benzerlik taşıyor ondan da anlaşıyorlar ama artık dönüşüm zamanı ve AKP’nin Neptünü MHP’ yi gölgeliyor.

Şayet  MHP için 1983 yılını baz almam doğru bir yaklaşımsa Satürn ile GAD ( Güney Ay düğümü)  kavuşumu var 10. Evde ve bence bu hesap zamanı geldi çattı manası taşıyor. MHP 24 Haziran seçim günü “seçim olsa da olmasa da ” bu zamana kadar ektiklerini biçecek ve yönetimde değişiklik görünüyor.

Ayrıca o günlerde MHP Millet Vekillerinin, seçmeninin ve/veya  delegelerinin söylemleri çok sertleşeceğe benziyor.

Ayrıca söz konusu 10. Evdeki Juno olunca, Transit GAD ile de 6 derecelik orbla kavuşunca geçmişten tanıdığı ve önceden birlikte çalıştıkları,  prensipleri uyuşan bir kişinin yeni lider olarak MHP’nin başına geçebileceği görünüyor.  Kimdir bilemem ama bu kişi Akşener olabilir mi diye bakmak geldi içimden.

Muhtemelen bu kişi Akşener zira, Akşener’in Junosu Mhp nin GAD ı ile 10. Ev dediğimiz yönetim evinde kavuşuyor. Bu tesadüf olamaz diye düşünüyorum.

 

           

 

Bu durumda aklıma geldi ve  MHP ile IYI partinin birleşme gibi bir ihtimalleri olur mu diye bakayım istedim.

Haritaya bakınca MHP nin 10. Evdeki GAD ı ile IYI partinin AY’ı da Junosu da kavuşum yapmakta. Bunun yanı sıra, kişisel haritalarda evlilik ve ortaklık kurmayı temsil ederken siyasette de anlaşmalar imzalamak anlamı taşıyan 7. Ev de  MHP’nin AY’ı ile IYI Partinin Güneşi ve Jupiteri kavuşuyor.

Bu durumda  iki partinin birleşmeye yönelik dinamikleri oldukça uygun gibi geldi bana.

Her ne olursa olsun Şans yıldızları ülkemizin üzerinde olsun ve Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşasın…

 

SVK

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!