Astroloji Öğreniyorum Ay Düğümleri

Ruhun Yolculuğunda Güneş Tutulmasının Etkisi

Ay Düğümleri, dünyaya gelmiş bireyin kendi kendisine sorduğu ” Ben, niye buradayım?” sorusuna cevap veren önemli göstergelerdir. Doğduğunuz an ya da anne karnında bulunduğunuz dönem gerçekleşen tutulmalar ve bunların Halkalı, Tam ya da Kısmi tutulmalar şeklinde olması  sizi zorlar ya da destekler.

Tutulmalar yaşam  yolculuğunda ruhunuza yol göstericiliği yapar ya da sizi yolunuzu bulmakta zorlar. O nedenle  tutulmaların haritanızdaki etkisi oldukça önem arz edecektir. Bu konu değerli Astrolog Hakan Kırkoğlu’nun ” Ruhun Yolculuğu”  isimli çalışmasında ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır.

Anne karnında ya da doğum anında hangi tip tutulmaya denk geldiğinizi öğrenmek için googledan  araştırma yapmanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ama ilerleyen satırlarda kısa bir özetle tutulmaların Ay Düğümlerine  genel etkisinden söz edeceğim.

Doğum haritamızdaki Kuzey ve Güney Ay Düğümü (KAD/GAD) olarak bilinen ay düğümleri nihai yaşam derslerimizin anahtarını gösterir  ve yaşam amacımız, kuzey düğümünde kodlanmıştır. Ay düğümleri, haritada birbirinin tam karşısındadır. Onlar gezegenler değil, iki zodyak burcuna denk düşen grafikteki matematiksel noktalardır. Örneğin, kuzey düğümünüz Oğlak burcundaysa, güney düğümünüz bunun tam tersi Yengeç’i işaret edecektir.

Kuzey düğüm, bizim karmik yollarımızı ve öğrenmek için geldiğimiz dersleri veya konuşmayı öğrendiğimiz dili temsil eder. Güney düğümü, önceki yaşamlardan getirdiğimiz bilgi, beceri ve zorlukları hatta hediyeleri kısacası Depo Karmamızı gösterir..

Şayet Güney Ay Düğümü’nüzün kavuşum yaptığı bir gezegen varsa Kuzey Düğümü’nüze gitmekte sizi biraz daha zorlayacak demektir. Ancak Kuzey Ay Düğümü’nüzle  kavuşan gezegenler de  yolunuzu bulmakta size yardım edecektir.

Eğer  doğum öncesi tutulmanız  G. Ay Düğümünüzde olmuşsa,  bu daha yorucu ve geçmiş alışkanlıklardan kurtulmak için daha fazla çaba sarf etmeniz anlamına gelecektir.

Kuzey Ay Düğümü tutulmaları daha kolay idare edilebilen, ilerleme yönünde önü daha açık, yaşam amacının yolunu bulmakta daha destekli olacak demektir.

Ay Düğümlerine denk gelen tutulmanın tarzı da önemli.

Sizin doğumunuzdan önceki tutulmanız;

Tam tutulmaysa ruhsal yolculuğunuzda size verilen yetenekleri geliştirebilmeniz için daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Kısmi tutulmaysa karmik yolculuğunuzda işiniz biraz daha kolay olacaktır.  Karşınıza çıkan kişiler, başınıza gelen olaylar  size bir takım kolaylıklar, destekler sağlayabilir. Tabi bu destekten kastedilen hayatın daha yumuşak akacağı olmayabilir. Bazen kişiler birilerinden kötek yiyerek de yolunu daha kolay bulabilir. Bunun nasıl olacağı haritanızın diğer dinamikleri ile daha net ortaya çıkacaktır.

Halkalı tutulmaya denk gelmişse kişi içsel olarak ruhsal gelişimindeki engelleri aşmak için doğuştan bir farkındalığa sahip olacaktır. Bunu bir nevi bonus gibi düşünebiliriz.

Tutulma hangi tipte, hangi burçta ve hangi evde bunları tespit ettikten sonra ruhunuzun yolculuğunda karşınıza çıkacak engeller daha mı kolay, daha mı zor, neler yapmalıyız gibi sorularımıza yanıt alabiliriz.

100  yıllık  tutulma listesini yazmak çok zaman alacak. Kimseye haksızlık etmek istemem  bu sebeple bu günlerde gerçekleşecek olan tutulmaya ilişkin bir örnek vermek yerinde olacak diye düşünüyorum. En azından bu yıl doğan/doğacak çocuklar için bir ön görü şansı doğar.

 

15 Şubat 2018 saat 23.05  de        27 derece       Kova Burcu     Güney Ay Düğümü Kısmi Tutulma

13 Temmuz 2018   saat 04.47 de    21 derece     Yengeç Burcu   Kuzey Ay Düğümü   Kısmi Tutulma

11 Ağustos 2018     saat 11.57 de    19 derece  Aslan Burcunda     Kuzey Ay Düğümü    Kısmi Tutulma

 

15 şubattan önce hamile kalmış bir annenin çocuğu 3 farklı tutulmanın etkisinde kalacak demektir ve Güney Ay Düğümü açısından zorlarken Kuzey Ay Düğümü açısından da destek atabilir.

Doğacak çocuğun  doğum saatini, gününü ve  tarihini bilemediğimiz için bu tutulmalar hangi evde  olacak görme şansımız olmayacak. Bu sebeple KAD Aslan, GAD Kova aksında olduğunu bilerek hareket edeceğiz. Bu bilgilerle yola çıkarsak işe hangi burçta doğduğuna bakıp  KAD hangi eve denk gelecek bulmakla başlıyoruz.

Geçmiş KAD ASLAN tutulmalarında doğanlar da bu örnekten yararlanmış olacaklar. Sırasıyla ev, ev özetleyecek olursak;

Öncelikle bu seneki  KAD  tutulmalarının Kısmi Tutulmalar olduğunu bilerek hareket edelim. Yani karmik yolculuklarında işleri biraz daha kolay olacaktır.  Karşılarına çıkan kişiler, başlarına gelen olaylar  bir takım kolaylıklar ve destekler sağlayabilir.

Aslan KAD Hangi Evlerde

1. Evde ise 

Kişiliği, imajı çok önemli rol oynayacaktır. Oldukça benmerkezci olacaktır. Yeteneklerini ortaya koymayı iyi bilebilir. İlişkilerinde daha derin olmaya dikkat etmelidir.

2. evdeyse 

Kişisel yetenekleri ve para kazanma gücü hayat yolculuğu açısından önemli. Çok çalışır, çok da kazanabilir, Ancak ortaklaşa konularda  daha paylaşımcı ve esnek olması da gereklidir.

3. evdeyse 

Zeka ve zihinsel gücünü ortaya koyuş biçimi önemli. İyi bir yazar ya da hatip olabilir. Kendini ortaya koymakta çok başarılı olabilir. Fazla kuralcı ve didaktik olmamaya dikkat etmelidir.

4. Evdeyse

Köklerinin, ailesinin ve babasının kişinin hayatında merkezi bir rolü vardır. Geçmişte ailesi ile çok gurur duymuştur.  Hayata bakış açısında fazla esnek olmayabilir. Daha paylaşımcı ve cömert olmalı, bazı küçük riskleri de almasını bilmeli.

5. Evdeyse

Güçlü bir kişiliktir ve  kişisel gücü olur. Perde ve sahnede ya da bir şekilde ön planda olmayı sever. Büyük aşklar, yaratıcılık imkanı vardır. Gönül ilişkilerinde  cömert ve esnek olmaya gayret etmelidir.

6.Evdeyse

Yaptığı işte yaratıcılık ve ustalık sahibi olacaktır. Yaptığı işte uzmanlaşabilir, kendinden bir şeyler katabilir. Ruhsal gelişimde sağlık ve düzen önemlidir. Başkalarına hizmet ederek kendini geliştirir. Sağlık önemli olabilir hayatında.

7. Evdeyse

İlişkileriniz ve kişisel tutumu ruhsal gelişiminde önemli rol oynar. Evlilik ve ortaklıklarda kararlılık ve istikrar arayışı olur. Bu sebeple de bu konularda sınanacağı olaylar da olacaktır. Aşırı karı olmamalı, objektif olurken gevşemeyi de bilmeli.

8. Evdeyse 

İlişkiler, ortak yatırımlar, finans konularında etkin olur. Bu konuda kişisel ilişkilerde güçlü dönüşümler yaşayabilir. Ortaklaşa alanlarda çok duyarlı olmakla birlikte aşırı kuralcı olmak değil biraz daha toleranslı olmayı öğrenmesi gerekir.

9. Evdeyse

Hayata bakış açısı, kişisel inanç ve görüşleri çok önemlidir. Ancak görüş ve inançlarında benmerkezci olmak yerine daha geniş açıdan bakmayı öğrenmesi gerekir. Akademik alanda güçlü bir otorite ya da yabancılarla ilgili konularda etkinlik verebilir. Fanatiklikten uzak olmaya özen göstermeli.

10. Evdeyse

Kariyer alanında güçlü ve dikkat çekici bir konum verir. Kendine güvenme konusunda ruhsal testlerden geçer. Gururuna çok düşkündür. Bir alanda parlamak ilerlemek ister. Aşırı yüksek standartlar belirlemek gibi bir olumsuzluk yaşamamaya dikkat etmelidir. Her zaman güçlü olma isteği bu alanda sınavlar yaşatabilir.

11. Evdeyse

Sosyal ve  grup çalışmalarında aktif ve yönetici biri olabilir. Güçlü ilkeleri ve sağlam bir yaklaşımı olur. Bunları yaparken kendisini mutlu eden şeyleri keşfetmeyi de unutmamalıdır. Sosyal alanda yetenekleri ile parlayabilir.  Gücünü partiler, sosyal dernekler veya örgütlerde gösterebilir.

12. Evdeyse

Hayatında ruhsal yaşamında fedakarlıkta bulunmak, karşılıksız verebilmek, fedakarlık önemli olacaktır. Aşk hayatında önemli ruhsal testler yaşayabilir. Güçlü benliği olur ama bunu sergilemekte güçlük yaşar. Fazla mükemmelliyetçi olabilir. Gevşemeyi, hayattan zevk almayı öğrenmelidir.

Ancak harita bir bütündür. Kişinin Güneş burcu ve bulunduğu ev, Ay burcu ve diğer kişisel gezegenlerinin yerleşimi, gezegenlerin retro olup olmaması ve birbirleriyle açıları çok etkili olacaktır.

Tam bir harita yorumu daha sağlıklı yorum imkanı verir.

 

Şans yıldızları sizlerle olsun…

 

 

Yararlanılan Kaynak:

Hakan Kırkoğlu ” Ruhun Yolculuğu”

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!