Astro Gündem

Temmuz 2018 Ay Tutulması

Meşhur 2018 AY Tutulması hakkında ben de bir şeyler yazmazsam kusur kalırım diyerek aldım Astro Chartları elime, bir dalmışım bir dalmışım ki açılar maçılar derken saatler geçmiş. İçinizi bayacak kadar detay not aldığımı fark ettim ve hepsini çöpe atmak istedim. Sonuçta çalışma evim Başak detaylarda kaybolma riskim mevcut. Okuyan ne anlar bu detaylı açı kalıplarından, üstüne bir de tonla laf işitmek var… Nasıl sadeleştirsem nasıl sadeleştirsem diye düşünüp dururken aşağıdaki sonuç ortaya çıktı. Sonu hayırlı olsun diyorum.

Bu tutulmanın aktörleri bilindiği üzere; Güneş, Ay, Retro Mars, Uranüs ve bazı ülkelerde Retro Pluto ve Natal Marslar da devreye giriyor ki sonuçları çok ciddi olabilir.  Zaten Uranüs’ün Boğaya geçişi ile bildiğimiz yapılar teker teker yıkılıp yeniden yapılanacak. Üstelik çok uzun süren bir tutulma olacağı için etkilerinin daha fazla olacağı beklenmekte.

İncelerken sadece ülkemize bakmak istemedi canım. İç sesim beni İran’a, Suriye’ye, Rusya ve ABD ye de bakmaya sevk etti. Tümünü detaylı yazmaya kalksam birkaç sayfalık yazı çıkar. Ama elimden geldiğince özetlemeye çalışayım.

Kişisel bazda yorumlayabilmek için genel şeyler yazılacağından bu konuya fazla girmek istemiyorum.

Boğa, Akrep, Aslan ve Kova etkisi yoğun olan burçlar kazalar, sağlık, aile ilişkiler konusunda dikkatli olmalı. Karma yaratacak ani oluşumlar ve tepkiler içinde kalabilirler. Kendilerine hakim olur, sağlık taramalarını ihmal etmezlerse iyi olur. Tabi haritasında güzel etikler olanlar için ani maddi katkılar da sunabilir bu tutulma. Malum göksel Pluto 2. Evde kime ne etki yapacağı sadece kişisel haritalarınıza olan etkiden gözlenebilir. Hepimize bol şans…

 

Öncelikle yukarıda saydığım ülkelerle ülkemizin haritasında bir biri ile bağlantılı gibi görünen kısımlardan bahsetmek istedim.

  • Bu tutulma Türkiye, Suriye ve Rusya haritasının 2/8 aksında olacak arkadaşlar. Mevcut konjoktürü düşündüğüm zaman bunun çok önemli olabileceği gibi bir hisse kapıldım. Netice itibari ile 8. Ev ulusal felaketler, ölüm oranları, yabancı ülkelerle finans ilişkileri, tehlikeli durumları anlatır. 2. Ev ise milli servet, gelirler, maliye, bankalar, borsa, finans kurumları, ticaret gibi para alış verişi ile ilgili faaliyetleri temsil eder. Bu bölgede hem Ay tutulması hem de Mars retrosu var ki Mars içinde biriktirdiği tüm gücü burada patlatabilir de…

Ülkemizde para piyasaları, yabancı ülkelerle ilgili alışverişler, bankalar konusunda sorunlar yaşatabilir. Ayrıca aşağıda daha detaylı anlattığım 11/5 ev aksında da Uranüs’ün olması ve AY tutulması ile kavuşumdaki Mars Retrosunun Transit  Uranus ile açısının da 90 olması ve aynı zamanda ülkemizin Akrep Güneşine Kare yapması çok zorlu sonuçlar doğurabilir gibi görünmekte. Olay sadece para piyasaları ile sınırlı kalmayabilir. 8.evin aynı zamanda toplu ölümler, terör ille ilişkili olduğunu da unutmamak gerekiyor.  Üstelik 1/7 aksı halkı etkileyen durumlar, açık düşmanlar, savaş, barış, hukuksal davalar ve anlaşmazlıklar evinde Pluto/Pluto karşıtlığı bulunmakta ve Tepe Noktasındaki Şiron ile de kare açı yapıyor. Zorlu güç savaşlarının, düşmanlıkların  ortasındayız.

 

  • ABD ve İran açısından baktığım zaman ise Ay Tutulması her ikisinin de 3/9 ev aksında tutulma gerçekleşiyor. Hatta Putin’in kişisel haritasında da aynı aksta. 3. ev yazılı görsel basın, propagandalar, uluslararası anlaşmalar, uluslararası dedikodular,  ulusla ve komşu ülkelerle ilgili demiryolları, karayolu ve nehir trafiği, iletişim ağları, haber medya, internet, telefon vb haber ve bilgi yayma iletişim araçları gibi konuları   Ev ise uluslararası hukuk, birleşik uluslar, deniz ve hava yolculukları, deniz trafiği, yolcu veya ticaret ile bağlantılı olup olmadığını havayolu endüstrisi ve genellikle uzun mesafe trafiğini. Uzun mesafeli ya da uluslararası iletişim, konferanslar, üniversiteler bilim adamlarını temsil etmekte. İran’da Transit Retro Neptün 12. Evdeki ve Natal Neptün ile kare açı yapmakta. Bu durum gizli casusluk konularını, mahkemeleri, gizli anlaşmaları aklıma getiriyor. Mars retrosu İran’ın 11/5 ev aksında kendini gösteriyor ki 11. Ev ülke astrolojisinde meclisi ya da dost müttefik ulusları, ülkenin umutlarını temsil etmekte. 5. ev diplomatlar, elçiler, park ve eğlence yerleri, risk spekülasyon, ülkenin gençleri, halkın kılık kıyafetleri ve benzeri konuları kapsar. Retro Pluto ülkenin yöneticilerini anlatan evinde transit yapıyor kare dediğimiz zorlayıcı açıda. ABD’NİN 3/9 ev aksında aynı zamanda KAD/KAD ve GAD/GAD kavuşumu da gerçekleşiyor. Ay tutulması da tam üstünde ve 6. Evdeki Transit Uranüs ile açısı kare. Bu durum halkın yaşamında köklü değişikliklere neden olacak olayları göstermekte diye düşünüyorum.

İran’da ülke yönetimindeki kişilerle ilgili bir değişim olacak belki de. Bu değişim doğal yollardan olmayabilir. Ordu, kadınlar ve gençler üzerinde de bazı sonuçları olabildiği gibi bir grup kolluk gücü halktan yana da olabilir.

Ayrıca Rusya, İran ve ABD ile ilgili gizli saklı bazı anlaşmalar ortaya çıkabilir gibi geliyor bana. Hatta Hava yolları ile ilgili sorunlar, kazalar da gündeme düşebilir. Dileyelim kanlı sonuçları olmasın.

ABD’nin 3. Evinde Natal Pluton ile Retro Marsın kavuşumu halkı etkileyecek yıkıcı bir enerji ortaya çıkarabilir. Üstelik Retro Transit Pluto da natal pluto ile kavuşumda. Plutonun olduğu yerde nükleerden tutun da terör olaylarına kadar her konuda yıkıcı enerji ortaya çıkabilir.

 

AstroDerki

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!