Astroloji Öğreniyorum Şans Noktası

Şans Noktası

Part of fortune, Şans Noktası namı diğer Para Noktası.
Konumuz Şans ve para olunca kısa bir araştırma yaparak bilgilerimle de harmanlamak istedim. Umarım okuyana şans getirir.


Talihin hayatımızdaki rolünü ve başarı potansiyelini açıkladığı varsayılan ve özel bir hesaplamayla bulunan bu nokta aslında bal gibi maddi kazanç konusundaki talihimizi gösterir. Bazı hayatlar doğuştan ballıdır. Herşeyden önce bunu kabul ederek yazımıza devam edelim.
Para Noktanız şayet haritanızın diğer gezegenleri ile kötücül açılar yapmadığı gibi 60 ve 120 lik dediğimiz iyicil açılar da yapıyorsa para size bir şekilde gelir. Ne şekilde geleceği ise bulunduğu burca, eve ve hatta açı yaptığı gezegenlerin anlamlarına göre değişkenlik gösterecektir. Ayrıca kavuşum yaptığı gezegenler de burada büyük anlamlar taşır.
Haritanızda çok kötü açıları yoksa para noktanızın üstüne gelen transit gezegenlerle mesela Jupiter gibi bollaştıran çoğaltan bir gezegenle paranıza olumlu anlamda büyük dokunuşlar olacaktır. O gün talih oyunları oynamakta ya da borsada paranız ile ilgili aksiyon almakta yarar vardır.

Şans Noktasını doğru hesaplamak için doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz çok önemlidir. Saatiniz dakikasına kadar net ise zaten astrolojik harita çıkartmak artık çok kolay. İnternette bir çok program mevcut. Bir tıkla hesap da harita da hazır…

Mars ve Satürn gibi malefik kabul edilen gezegenlerle kavuşum (bazen ), karşıt ya da kare açısı olan Para Noktası için talihsiz diyebiliriz.
Para Noktasının ( Şans Noktası) bulunduğu evler de bize paranın hangi yolla geleceğinin sinyallerini verebilir.

Para Noktanız eğer iyi açılar altındaysa;

1. evde ise
Kişi kaderini kendisi seçen, şanslı başlangıçlar yapan ve yaptığı atılımlar yolu ile önü açık olan biridir. Parayı bu yolla kazanması daha kolay olur. Ömür uzunluğu, ruh ve beden sağlığı için de olumlu bir gösterge diyebiliriz tabi diğer gezegen yerleşimleri de uygunsa…Kişi doğuştan getirdiği özel bir yeteneğe de sahip olabilir ve bu yolla da şanslı olabilir.

2. evde ise
Para, mal mülk, ticaret konusunda kazançlı bir yerleşimdir. Kişi yaptığı yatırımlardan ve birikimlerden kazanç sağlayabilir… Hatta başkalarından da kazanç sağlama şansı vardır.

3. evde ise
Yakın çevremiz; kardeşler, arkadaşlar ve akrabalarla ilişkili talih verir. Seyahatlerden, iletişimden, yazarlık, gazetecilik gibi konulardan hatta ticaretten para kazanma konusunda da şanslı olacaktır.

4. evde ise
Aileden, gayrimenkullerden, toprak ya da madenlerden şanslı olacaktır. Yaşlılık yıllarında servet edinme şansı yakalamayı da gösterebilir.

5. evde ise
Aşk ve çocuklar konusunda şans verebilir. Sağlıklı çocuklara sahip olmak ve çocuklardan yana şanslı olmak, spekülatif kaynaklardan para kazanmak, müzik, edebiyat ve sahne sanatlarından şanslı olmak ve bunlardan para kazanmak anlamı da taşıyabilir.

6. evde ise
Kişi hizmet sektöründen para kazanma yönünde şanslı olabilir, Hatta iyi sağlık konusunda da şansı olabileceği gibi sağlık sektöründen de para şansı olacaktır.

7. evde ise
Evlilik, anlaşmalar, ortaklıklarda ve ikili ilişkiler ile ilgili konulardan para kazanma konusunda şansı olacaktır. Kişi şanslı biriyle evlene de bilir. Evlilik yoluyla şansı açılabilir.

8. evde ise
Bu ev konusu Miras, ölüm yolu ile gelecek şansları göstermekle beraber eşten gelen paralar, sigortadan kazanılan paralar, ortaklardan gelen kazançlar konusunda da şans verir. Yanında olumsuz bir gezegen yoksa tabi.

9. evde ise
Kişinin kazancı uzaklardan gelecek olabilir. Ya da yabancı kültürlerden gelen insanlardan yana şansı açık olur, dış ticaret, rehberlik, eğitim, yayıncılık veya spritüel konulardan yana şansı açık olacağından para da bu yollarla kolay gelir.

10. evde ise
Bu evdeki para noktası ile iyicil gezegenlerin birleşmesi çok büyük şans verebilir. Kişinin başarılı bir kariyeri, statüsü, aileden yana şanslı olması, mutlu bir evlilik sonucu gelen büyük kazançlar anlamı da taşıyabildiği gibi yüksek makamlardan büyük destekler alma şansı da olacaktır.

11. evde ise
Sosyal çevresi, arkadaşları vesilesi ile veya hayırseverlik ve iyilikten yana şans verir. Para bu yolla gelebilir. Hayallerin gerçekleşmesi anlamı da taşıyabilir.

12. evde ise
Bu ev karmik yüklerle ilişkili evdir o sebeple iyi analiz edilmesinde yarar vardır. Sezgi, rüya vb spritüel konularla ilgili çalışmalarda şans verebildiği gibi kişinin geçmiş karmasında şanslı olduğunu da izah edebilir.

Şans Noktası ile Kavuşan Gezegenler ve anlamları

Yıldızlar Bol Şans Getirsin Dileğimle…

SVK

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!