Astroloji Öğreniyorum Şans Noktası

Şans Noktanız İle Kavuşan Gezegenler

Part of fortune, Şans Noktası namı diğer Para Noktası.
Konumuz Şans ve para olunca kısa bir araştırma yaparak bilgilerimle de harmanlayan ufak bir yazı yazmıştım. Umarım okuyana şans getirir.


Talihin, hayatımızdaki rolünü ve başarı potansiyelini açıkladığı varsayılan ve özel bir hesaplamayla bulunan bu nokta aslında bal gibi maddi kazanç konusundaki talihimizi gösterir demiştik. Bu göstergelere bakarken iyicil açılar odak noktamız olmalı. Ama aynı zamanda kavuşan gezegenler ve karşıtlık yapanlar ve hatta zorlayan açılar da talih konusundaki durumumuzu ortaya koyarlar.  Bu yazıda Para noktamızın kavuştuğu gezegenleri ele alacağız.

Bazı hayatlar doğuştan ballıdır demiştik. Bu neden böyledir konusunda konuşmaya kalkarsak bir kaç kitap yazmak gerekebilecek kadar derin bir konudur . Herkesin KARMASI kendine farklı yol haritaları sunar neticede. Her şeyden önce bunu kabul etmek lazım.

 

GÜNEŞ ile Kavuşumunda : Şans Noktanız Güneş ile kavuşum halindeyse,  bu hangi evinizde gerçekleşmişse o konularda büyük destek alır, adeta parlarsınız.

AY ile Kavuşumunda: Şans Noktanız Ay ile kavuşum halindeyse,  duygusal tatmin ve duygusal güvenlik konuları öne çıkar. Duygularla ilgili aldığınız kararlar sizi mutluluk ve başarıya götürebilir.

MERKÜR ile Kavuşumunda: Şans Noktası Merkür ile kavuşan kişiler için yazılı veya sözlü iletişim son derece kolaydır ve bu konularda çok iyi şanslar ve kazançlar sağlayabilir. Gazeteci,Yazar vb…

VENÜS ile Kavuşumunda: Venüs’le kavuşumdaysa Venüs’ün temsil ettiği konularda şans  ve dikkat çekme potansiyeli artar. Kişi uyum ve dengeyi daha kolay yakalayabilir ve bulunduğu eve göre sanat veya para konularında büyük şansları yakalayabilir.

MARS ile kavuşumunda: Mars kötücül olarak bilinse de kavuşum halinde Mars’ın potansiyeli olumlu manada  artacaktır. Kişi girişken, öncü niteliklerini öne çıkarabilecektir. Bulunduğu ev ve burcun özellikleri ile  de konusu ortaya çıkacaktır. 5. evdeyse yaratıcılık alanında olabileceği gibi, 10. evdeyse konusunda otorite olmaya yardımı olacaktır.

JÜPİTER ile Kavuşumunda:   Jüpiter’in potansiyeli pozitif yönleriyle daha da artar. kişi daha iyimser, mutlu, bereketli ve başarılı olarak mutluluğu yakalayabilecektir. Herkese Zodyakta  bulunduğu ev tadında şans verecektir.

SATÜRN ile Kavuşumunda:  Satürn’ün olumlu niteliklerinin potansiyeli artabilir. Kişinin hedeflerine ulaşmaktaki kararlılığı ve çalışkanlığı ve sabrı artacaktır.

URANÜS ile Kavuşumunda:  Kişi sıradan olmaz.  İcatlara yatkınlığı, entellektüel alandaki benzersizliği ile tanınır. Teknik ve bilgisayar konularında, denizler ve uzay konularında hatta Astroloji alanında çalışması halinde şansı çok artacaktır.

NEPTÜN ile Kavuşumunda: Neptün’ü ile kavuşum yapıyorsa ve kişi Neptün’ünü olumlu kullanıyorsa kişiye mutluluk ve başarı gelir. Spritüel konular, müzik, dans, sanat denizle ilgili bir yaşam, su altı,  uzay ve yaşamın sırları ile ilgilenmesi halinde şansı yüksek olacaktır.

PLUTO ile Kavuşumunda: Pluto yıkıcı gezegen olarak bilinmekle beraber Pluto’nun potansiyeli pozitif yönlerde artacaktır. Kişi iyi bir dedektif, bilim adamı, genetik veya fizik araştırmacısı olabilir ve bu konulara yönelmesi halinde şansı artacaktır. Yaptıkları ile insan yaşamına katkıları olacaktır.

 

Şimdi sizin Şans Noktanız nerede bulup önceki yazıyla birlikte değerlendirebilirsiniz.

 

Şans sizlerle olsun…

 

AstroDerki

9 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • 90 : Kare : Aktif açıdır.Dinamik açıdır. Bir olayın içinde olma, aktivite vardır. Enerjisi çok yüksektir. Biriken bir enerjidir. Eğer bu açı kullanılmazsa patlar, kişi problem yaşar. Aktif, dinamik, başarı açısıdır. Burada irade vardır. Kullanırsa başarı gelir. Marsiyen bir açıdır.
   Kavuşmayan derken sanırım birbirini görmeyen açıları sordunuz?

   150 (aversiyon açılar) Çok belirgin, ani, kaza ve yıkım açılarıdır. 150likler Uranüs karakterindedir. 0-2 dereceler çok belirgin olayları gösterir, orb yükseldikçe etki alanı genişler ve çevreni gösterir.

  • 5.ev verteksi kişinin aşklarına, şöhretine ve varoluşuna, çocuklarına etki edecek önemli sosyal karşılaşmaları gösterebilir. Burada Burcun doğasından çok evsel durum etkili olarak alınır.
   Plutoya gelince 5. evde yine benzer konularla ilgili konuları ve yanı sıra şans oyunları, borsa gibi konuları da ekleyerek kişinin hayatında belirgin etkili dönüşüm, değişim ya da takıntı geliştirdiği durumları gösterebilir. Ama Bu plutonun kişisel gezegenlerinizle açı yapıyor olması lazım, değilse jenerasyonun etkileyen olayları gösterir daha çok.

 • 7.ci ev akrep stelyumluyum ay, kad, jüpiter, pluto hepsi burada plutom kad ve şans noktam ile kavuşumda ne anlama geliyor?

  • Şans noktası olarak dilimize geçmiş olsa da diğer adı kader noktası aslında.
   Öncelikle hangi burçtaysa o burcun yönetici gezegeninin konumu ve açılarını önemsiyoruz.
   Kare yaptığı gezegenler ise karşınıza çıkacak zorlanmaları anlatır. Ama kare açılar aşmak içindir.
   Yani aşarsanız mesele yok. Tersine bir çok güçlü insanın haritasında karelere rastlarız. Sorun etmeyin.

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!