Astro Gündem Mars

2019 Ocak Ayında Transit Mars Hangi Evinize Girdi?

MARS KOÇ BURCUNDA

Biliyorsunuz 2018 yaz aylarında Mars Kova burcunda Retro yapmıştı. Üstelik  Güneş ve Ay tutulmaları da Mars Retro yaparken gerçekleşmişti. O günlerde neler yaptınız? Evlendiniz. boşandınız, ev aldınız, kavga ettiniz, yakınlarınızı kaybettiniz, işinizi kaybettiniz ya da yeni bir işe girdiniz.. Saydıklarım ve daha pek çok yeni başlangıçlar veya sonlanmalar yaşadınız. Tüm bunlar Astrolojik kuralar çerçevesinden bakınca yaşamda olası şeylerdi. Bu retro zamanı hayatınız adına ciddi başlangıçlar yaptıysanız sizin haritanızın dinamiklerine bakarak size gelecekte başınıza gelebilecek şeyleri öngörmek çok zor olmayacaktır. Ama her haritanın olacak olayları hafifletici ya da zorlaştırıcı bir çok yan unsurları bulunmaktadır.  Hemen karalar bağlamamak ya da umarsız davranıp 2020 de  beklemediğiniz yerden şok yaşamamak adına bir bilene danışmanızı öneririm. Yaptığınız evlilik uzun soluklu olur mu, olmaz mı, girdiğiniz iş kalıcı olur mu, olmaz mı, nereden zorluk gelir, nereden fayda sağlarsınız gibi pek çok soruya cevap bulabilirsiniz.

Olan oldu ne yapalım diyenlerimiz olacaktır belki ama geleceğe dair önemli adımlar atmayı planlayan kişiler, ülkeler için içinden geçtiğimiz aylar büyük önem arz ediyor.  Bu sebeple aşağıdaki konu önemli okumanızı öneririm.

2019 yılına girer girmez Mars Koç burcunda gezinmeye başladı

Burayı iyi analiz etmelisiniz.  Haritanızda Koç burcu hangi evi yönetiyor?  Mars veya Koç burcu hangi evinizde, evlilik, ikili anlaşmalar,ortaklıklar evini mi, sağlık evinizi mi, Meslek ya da statü evinizi mi, eğitim, iletişim, arkadaşlar ya da aile evinizi mi yönetiyor, diğer gezegenlerle açıları ne alemde?

Astroloji’de geleceğe dair öngörü yaparken önemli zamanlarınızda hangi gezegen retro yaptı, sizin haritanızda hangi gezegenler zaten retro veya değil önem taşımakta. Özellikle Mars gibi sık retro yapmayan gezegeni gelecek öngörüsünde bulunmak amacı ile iyi irdelemek gerekir. Zira Mars, Zodyağın kötücül gezegenlerinden birisi ve bazen ameliyat, bazen boşanma, taşınma, kaza vb etkileri tetikleyebilir.

Mars retro yaptıktan sonra bulunduğu burçtan çıkıp  girdiği ilk burcu da atladıktan sonra girdiği burçta yaklaşık 2 yıl kadar sonra retro yapar. İşte burası çok önemli bir noktadır uyanık olmakta yarar var.  Mars, Kova burcundaki retrodan sonra Balık burcunu geçip Ocak 2019 da Koç burcuna girdi. Mars zaten Koç Burcunun yöneticisi olduğu için 28_29 Haziran 2020 yılında Koç burcuna girişi ve Koç burcunda  6 ay kadar hareket etmesi ve yapacağı  RETRO  daha da büyük önem taşıyor.

Şimdi düşünün bakalım, bu Ocak ayında neler yaşadınız ve halen yaşamakta olduğunuz konular nelerdir ?  Diyelim ki iş yerinizde bir dolandırıcılık yaşadınız, yakın arkadaşınızla ufak da olsa sorunlar yaşadınız, bir hastalık yaşadınız ama önemsemediniz, eşinizle kavga ettiniz, boşanmanın kenarından döndünüz vesaire vesaire… Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Ama bilin ki bunlar, 2020 Haziran ayında yaşayabileceklerinizin ufak demolarıydı. O sebeple Mars bu sene Koç burcunda seyrederken yaşadıklarınızı önemseyin ve bir kenara not edin. 2020 yılında bu konuları çözmeniz gereken süreçler yaşayacaksınız. Herkesin haritasında bir Mars vardır bulunduğu ev ve açı yaptığı gezegenler, sabit yıldızlar, Mars’ınızın ileri mi, retro ya da Ghost mu olduğu büyük önem taşır ve bu sebeple de her birimize farklı etkiler yaşatır.

Amacım, korku yaşatmak değil farkındalık oluşturmak. Farkında ol ki Mars Koç burcundayken konuları ertelemek yerine sorunlarına kalıcı çözümler üretebil, nasıl çözerim diye düşün, korkular yerine bilginin gücü ile pozitif enerji geliştirecek adımlar atabil.

Şans yıldızınız bol olsun..

AstroDerki

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!