Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Dolunaylar

2019 Başak Dolunayı !

Dolunay ve  Güneş ve Ay tutulmaları  Astrolojide önemli günlerdendir. Her ne kadar tutulma dönemlerinin etkisine göre Dolunaylar enerjisel açıdan daha zayıfsalar da sıradan günlere göre enerjileri oldukça yüksektir. Dolunay 2 birim etki ederse tutulma enerjileri ortalama 4 birimdir diyebiliriz. Ben hep Dolunay ve Ay tutulmalarında Gökyüzünün annesi ile babası karşı karşıya geliyorlar derim. Tabi ki bu tür günlerin enerjisel etkileri de ister istemez artıyor ve tutuldukları burç ve ev konularına dikkat çekiyorlar. Dolunayları, ekilenlerin sonuç verdiği, bir nevi tamamlanma enerjisi olarak da düşünebiliriz.

19 Şubat 2019 günü İzmir 18:51 itibariyle Başak Burcunda bir DOLUNAY gerçekleşmiş olacak. Gökyüzü haritası’nı kısaca özetlersek;

Ay Başak Burcu’nun sıfır derecesinde ve günün haritasında 12’inci evde seyretmekte. Aynı zamanda Ay, ASC ile de kavuşuyor. Güneş de Balık Burcu’na yeni girdi malum; Balık burcunun ”0” derecesinde ve haritanın 6’ıncı evinde yer almış oluyor. Yani kısaca6. evi özetlersek; sağlık, gündelik hayat, çalışma evi de diyebiliriz.

Ülke haritalarında ise hem sağlık, hem de ordu ve kolluk güçleri ile ilgili evde yerleşmiş durumda.

Gök yüzündeki AY aynı zamanda kraliyet yıldızı dediğimiz REGULUS sabit yıldızı ile de kavuşum halinde. Bu sebeple de adil olmalı, öç almak gibi gereksiz atraksiyonlara girilmemeli. Aksi halde ceza bize kesilebilir.

Haritanın ASC’si Başakta demistik, onun yöneticisi Merkür ile 6. Evdeki balık burcunun yöneticisi Neptün, göksel haritanın 7. Evinde kavuşum halindeler, üstelik  Ankar (Achernar)  dediğimiz sabit yıldızla da kavuşum halinde. Ankar küllerinden yeniden doğmakla alakalı bir yıldız hatırlarsanız. Dolayısıyla bu yerleşim ülkemizin Tepe noktası (MC ) ile de kavuşmuş oluyor. Bu sebeple ülkemiz içinde önemli enerjiler barındırıyor.

Bunun yani sıra Göksel Haritanın 7. Evi uluslar arası anlaşmalarla da ilişkilidir ve Göksel Satürn, Venüs ve Pluto Stelyumu ile de 60 derecelik irade ve iyicil  dediğimiz bir yapıda yerleşmiş durumda.  Ayrıca, dolunay ülkemizin 3. Evi dediğimiz; komsular, liseye kadar olan eğitim sistemi, medya ve iletişim, ulaşımla ilgili evinde gerçekleşmekte.
Koç burcuna giren Şiron, Ay ile 150 lik dediğimiz ani olaylar ile ilgili bir açıda yerleşmiş durumda.  Mars /Uranüs kavuşum malum ama neyseki  Günes ve Ay ile açıları olumlu en azından.

Başak Dolunayı nasıl etkiler dersek;

Ülke için baktığımızda ;

Sağlık, eğitim sektörleri, askerlik ve kolluk güçleri ile ilgili gelişmeler olabilir.
Uluslarası pazarlıklar ve anlaşmalar olabilir.
Korunması gereken kişilere yönelik hareketler ve/ veya ortak çıkarlar için yapılacak fedakarlıklar adına bazı istekler gündeme düşebilir.

Kişisel bazda ise,

Bu Dolunayın mottosu;

“Ne borçlu kal ne de kendini aşırı derecede kullandır. Makul ölçülerde ihtiyacı olanın yanında ol, yardım talebinde bulunmaktan da kaçınma, dengeyi bul”

Başak burcunun titiz ve takıntılı ruh hali bizi biraz mutsuz ve depresif kılabilir. Haksızlığa uğradığımızı düşündüğümüz konularda intikamcı olmak isteyebiliriz.

Ayrıca, sindirim sistemi, barsaklar, karın ağrısı gibi konularda hassasiyetler yaşayabiliriz.
Ruhsal ve bedensel sağlığımız ile ilgilenmemiz, çalışma hayatımızda beklentilerimiz ile iş yerimizdeki kişilerin bizden beklentileri gündemimizde yer alabilir. Özellikle 6. evi Başak veya Balık burcu olanlar için daha da etkili.

Elimizde birikmiş işleri güçleri, toparlayıp düzene katma çalışmaları yapabiliriz.

Kişisel bazda, başkalarını desteklememiz gereken durumlar ve bu yöndeki isteklerle karşılaşmak ve/ veya başkalarından destek kabul etmek, fedakarlık yapmamız gereken ya da yardım talep ettiğimiz süreçler yaşanabilir. Bizden iyilik yapmamız beklenebilir.

Fazla fedakarlık yaptığımızı düşündüğünüz konularda çevremizdeki kişilerle, alma verme dengesi üzerine taleplerimiz gündeme gelebilir. Ya da yapmaktan kaçtığımız şeyler ödenmek üzere önümüze düşebilir.

Parasal durumlarımızı dengeye oturtmak durumunda kalabilir, hesap kitapla uğraşabiliriz.

Varsa atıl kalmış yeteneklerimiz, onları kullanmayı düşünmeye başlayabilir ve kendimize yeni bir kapı açabiliriz.

 

AstroDerki

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!