Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Şiron Uncategorized

Yaralı Şiron Yaklaşık 7 Yıl Koç Burcunda!

Astrolojide iyileşmeyen yaramız olarak bilinmekle birlikte, içimizdeki bilgeliği açığa çıkarması ile de önemsenen bir yapıdır. Şiron’un bize kazandırdığı bilgelikle, çevremizdeki kişilere aydınlık verir şifa taşırız. Kendimize çok faydamız dokunmaz ama etrafımızdaki insanlar için adeta bir  şifacı oluruz.
Göksel Şiron genellikle 50-54 yaş civarındayken haritamızdaki Şironumuzla kavuşur. Bu kavuşumdan sonra artık hiç bir şey bir daha eskisi gibi hissedilmez. Yaranın kendisinin bile bir önemi kalmaz. Yaramız neredeyse bilgeliğimiz de orada gelişecektir. Şiron, bizi bağımsızlaştırmak için transitlerle olay yaratır, karşıt ve kare açılar dediğimiz zorlayıcı açılarla her birimizi  değirmende öğütür ve içimizdeki kılı, kılçığı temizler. Örneğin; karşıt açılarda bizi üzen insanlar karşımıza çıkarır, Güneş’imizle karşıtken geçmişteki hatalarımızla yüzleşeceğimiz insanlarla karşılaştırır, egomuzu ezer de ezer… Ay’ımızla kavuşursa, hayatımızda bir daha hiç üzülmeyeceğimiz kadar büyük duygusal acılar yaşarız. Satürn ve Uranüs arasında seyahat ettiği gibi onlarla birlikte çalıştığında da çok yıkıcı çalışır. Özellikle Şiron kavuşum açıları bizleri yalnızlaştırır.
Bilge olmak kolay değil, acı çektiğimiz, eksikliğini hissettiğimiz yerden sınanırken etrafımıza ışık saçar kendimizi tanırız. Şiron’umuz neredeyse, o evin ve burcun konularıyla ilgili insanlara yardım ettiğimiz ölçüde biz de şifalanırız. Şiron’un yarasını hafifletmenin tek yolu, o konuda hizmette bulunmaktır, rehber olmak, yol göstermektir.

Gelelim Şiron’un Koç burcundaki seyahatine;

18 şubattan itibaren Şiron Koç burcunda ve 14 Nisan 2027 yılına kadar Koç ve Yükselen Koç burçları ile Koç burcuna karşıt, kare veya iyicil dediğimiz 60/120 derecelik açılarda gezegenleri olan tüm bireyleri etkileyecektir. Kimisine şifa verirken kimisine hastalık, üzüntü, kendini bulma yolunda imkan verecektir.

Koç burcu bireyseldir ve özgürlüğüne düşkündür. Demek ki Şiron kişileri ve ülkeleri özgürlükler ve bireysellik konularında sınayacaktır. Devrimsel kararlar almak, içimizde bulduğumuz güç ile özgürlükler anlamında adımlar atmak, Şiron Transitinde mümkün olacaktır. Hatta hayat bizleri buna zorlayacaktır.

Unutmayınız ki Türkiye Cumhuriyeti’in Şiron’u da Koç burcunda ve ülke yönetimini temsil eden yerde yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti büyük Atamızın önderliğinde bir çok devrime imza atmıştır. Fransız ihtilali döneminde de Şiron Koç burcundaydı. 68 kuşağının özgürlükçü gençleri de Koç Şiron transitinin etkisi ile toplumsal arenada baş göstermişler,  özgürlükler için bedeller ödemişlerdi.  Bu üç örnek bile Şiron’un nasıl çalışacağını anlamamıza yetecektir bana kalırsa… Kişisel haritalarda da Koç ve yükselen Koç burçları için hayat bu minvalde geçecektir.  Ama tabi hangi evde yer alıyorsa o ev konularında zorlanmalar yaşatacaktır.

Şiron Koç burcundayken doğan bebeklerimiz, geleceğin özgürlük savaşçıları, devrimci ruhları, çocuksu enerjileri ile atak hareket eden bireyleri olacaklar ve belkide gelecek çağa damgalarını vuracaklardır. Kendi yaralarını insanlığın özgürlükleri için mücadele ederek saracaklardır.

Gazamız mübarek olsun diyorum zira, Şiron Koç transitinin ülkemiz ve Dünyamız için zorlayıcı enerjiler barındıracağını muhakkak görüyorum. Ama unutmayalım yaraları sarmanın yolu da hamken pişmek, muhtaca yardım  edecek bilgeliğe ulaşmaktan geçiyor.

Bilgeliğin ışığında yıkanan ruhlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

AstroDerki

 

 

 

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

  • Merhaba, emeğinize yüreğinize sağlık. Çok özür dileyerek bilmediğim için soruyorum. 13. 03.1971 doğumluyum.dogdugum yıl şiron koç burcundaymis. Ben balık burcuyum.30 Ağustos 2010 yılından itibaren, kariyer hayatımda bir kaç kez yükselme ve dibe vuruşlar, iyilik yaptıklarından zarar görme ve maddi zorluklar yasadim . Bu süreç hala devam ediyor.sormak istediğim ben yara almaya devam mı edeceğim sıralanacak miyim. Çünkü balıktan çıkıp Koç Burcuna geçiyor. Doğum saatimi anneciğim hatırlamadığı için ben de bilmiyorum cevaplarsaniz çok mutlu olurum. Çok çok sevgiler 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

    • Beyhan hanım merhaba,
      sordugunuz sorulara doğru yanıt verebilmek için tüm haritayı görmek en doğrusu. Mesela sizi etkileyen muhtemelen Ay düğümlerinizin döngüsü.Ancak ilave olarak başka açılar ve yerleşimlerle kombinasyon değişerek olayı daha hafifletir ya da çoğaltırlar. Ay Düğümleri ile ilgili yazımı okumanızı öneririm. Ayrıca doğum saatinizi hesaplatabilirsiniz deneyimli bir astroloğa. Bahsettiğiniz gibi ağır etkiler lıyorsanız Şiron döngünüzden önce bence kapsamlı bir harita analizi yaptırın. Dediğim gibi Kuzey Ay düğümünüze yürümüyorsanız da zorlanıyor olabilirsiniz. Çünkü yaşınız gereği Ay Düğümleri ile ilgili döngülerde olmanız muhtemel. Sevgiler

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!