Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Uncategorized Yükselen Burç

Yükselen Burcumu Nasıl Bulurum

Zodyakta 12 burç varken  nasıl oluyor da Dünyada bin bir farklı  kişilik bulunabiliyor? Bu soruya verilen en önemli cevaplardan biri de Yükselen Burcumuzun ne olduğudur. Tabi tek ayrım burada başlamıyor ama burası önemli bir nokta. Zira, ASC dediğimiz Yükselen Burç derecesi, kişiliğin  Dünyada varlık bulduğu andır. ASC noktasına, göbek bağımızın kesildiği, ruhun bedenlendiği an da denilmektedir.  Kişiliklerin farklılaşması elbetteki sadece Yükselen Burç ve derecesi ile birbirinden ayrılmıyor. Birçok başka alt faktör var ama bugün ki yazımızın konusu sadece ”Yükselen Burcumuzu nasıl buluruz” sorusunun yanıtını bulmak… Doğum saatinizi netleştirmek için isterseniz burayı tıklayınız ya da  yaklaşık bulayım diyorsanız makalenin devamını okumaya devam ediniz.

Ülkemizde ne yazık ki doğum saati ailelerce düzenli kaydedilmiyor. Kişi doğum saatinin önemini fark ettiği noktada  ya da evde doğmuş olduğundan ya da hastane kayıtlarına ulaşamadığından aile büyüklerinin hatırladığı saatlere mahkum kalıyor.

Fark ettiyseniz ülkemizde bir çok insan ezan saatlerinden önce yada sonrası saatlere denk gelen bir aralıkta doğduğunu bilir. Gerçi bu da tam bir kesinlik ne yazık ki vermiyor ve yükselen derecenizi hesap ettirmek için astrologlardan yardım almanız gerekiyor. Astrologların rektifikasyon yöntemi ile belirlediği doğum saati de yüzde yüz kesin olamıyor ama artı, eksi 5 dakikaya kadar hesaplanıyor olması da değerli biz astrologlar için.

Yükselen (ASC ) derecesini bilemesek de yükselen burcumuzu bilsek ve haftalık, yıllık yorumlarımızı gönül rahatlığı ile okuyabilsek çok iyi olurdu, diyorsanız  okumaya devam edin…

Şayet ezan saati ile ilişkilendirilen tahmini bir doğum saatiniz varsa  aşağıdaki tablolardan bakarak yükselen burcunuzu bulabilmeniz mümkün.

  • Öncelikle İstanbul’a göre ezan saatlerinin olduğu tabloya bakıp yaklaşık saatinizi bulacaksınız.
  • Sonra doğduğunuz yıl ve ayda ” Yaz saati uygulaması ” var mı  ona bakacaksınız. Varsa duruma göre bulduğunuz rakama ekleyip ya da çıkaracaksınız.
  • Ardından bulduğunuz saati doğduğunuz il ile İstanbul arasındaki saat farkına göre hesaplayacaksınız.

Bütün namaz saatleri verilen dakikalarda okunmaktadır. Fakat Sabah ezanı, Ramazan ayında İmsak vaktinde, diğer aylarda ise yaklaşık olarak İmsak vaktinden  30, 45 dakika sonra okunmaktadır. Doğduğunuz tarihte Ramazan ayı var ise bu önemli olacağından muhakkak ramazan ayında doğuP doğmadığınızı Google’dan kontrol etmelisiniz. Tabloda yıllara göre farklılık oluşmadığından hangi yılda doğarsanız doğun, ezan saatleri değişmeyecektir.

Örneğin; 16.03.1975 tarihinde Ankara’da sabah ezanı vakti doğdunuz.

1. Aşama: Ramazan ayında olmadığını farz edelim. Önce İSTANBUL’A GÖRE EZAN SAATLERİ tablosunda

16 Mart yok ama 10 ile 20 Mart arası saatleri var. İki saati alıp arasındaki dakika farkını buluruz.

10 Martta   4:50

20 Martta 4:33

Aradaki fark 17 dakikadır. 10 ile 20 mart arasında 10 gün bulunmaktadır. 17’yi 10’a bölersek günde kaç dakika değiştiğini buluruz. Günde 1.7 dakika değiştiğine göre 1o Marttan 16 Marta kadar 6 gün fark ettiğini düşünerek

6 X 1.7: 10.2 dak olarak bulduğumuz rakamı 4:50 den çıkarırız. 4:50 -10,2 = 4:39,8 yani yaklaşık olarak 4:40 olarak  16 Mart tarihindeki sabah ezan saatini belirleriz.

2. Aşama:  yaz saati 1940 1989   yaz saati 1990 2012     veya   TÜRKİYE SAAT FARKLARI     tablolarından  bakacaksınız.

Tabloya göre saatler o yıl 1 saat ileri alınmış olduğu için bulduğumuz saate 1 saat ekleyerek, 4:40 yerine 5:40 olarak saatimizi belirleyeceğiz.

3. Aşama: İstanbul ile Doğduğumuz il olan Ankara arasındaki saat farkını bulmak için

İLLERİMİZİN İSTANBULA GÖRE SAAT FARKLARI TABLOSUNA baktığımızda, Ankara ilinin karşısında yazılan rakama göre hesap yapacağız.  Yani bulduğumuz saatten 16 dakikayı çıkaracağız. 5:40 – 16 = 5:24 olarak doğum saatimizi belirleyeceğiz.

Şayet aileniz ezandan önce veya sonra dediyse burada birkaç dakika önce veya sonra şeklinde düşünerek yaklaşık bir zaman aralığı bulabilirsiniz. Bulduğunuz saat tam ASC derecenizi vermezse de Yükselen Burcunuzu büyük olasılıkla size gösterecektir.

Şans yıldızları yanınızda olsun…

Makale hazırlanırken Astroloji Dergisi ve Asude Argun hanımın makalesinden yararlanılmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Serpilgül

AstroDerki

 

 

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

    • Rektifikasyon yapmak gerekir Evrim hn/bey,
      Yaz saati uygulamasının dışında hatırladığınız saat aralığı ve fiziği ve daha birçok bilgiden yola çıkarak doğum saatini hesaplamak gerekir

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!