Astro Gündem Ay Düğümleri AY tutulmaları Güneş Tutulmaları Oğlak yengeç

2 Temmuz Güneş Tutulması Etkileri

Solar eclipse with clouds
  1. Temmuz 2019 Güneş Tutulması

 Geçmişten Gelen Sorunlar Geleceğimizi Etkileyecek.

Türkiye saati ile 19.55 te başlayacak olan Tam Güneş tutulması 4 saati aşan bir süre devam edeceğinden azalarak devam eden tetikleyici etkileri 4 yılı aşacaktır. Güneş Tutulmasının etkileri 1.5/ 2 yıl çok etkili olacak ve 4.5 yıl sürecek desek de bir Kök Burç olan DNA’larımızı temsil eden bir burçta tutuluyor olması nedeni ile  Transit  Pluto  bu tutulma derecesine gelene kadar etkisi devam edecektir. Yani Evrimsel bir değişimin eşiğine adım attık.  Bu tutulmanın derecesi Pluto’nun en zayıf derecesinde. Bizler bunu görecek yaşlara erişemeyeceğiz ama torunlarımızın torunlarını etkileyecek bir değişimin başlangıcındayız.

Tutulmanın Güneşi önemli sabit yıldızlarla birlikte hareket etmekte. Güneşle birlikte hareket eden Alhena  ile ülkemizin Plutosu ile kavuşan Srius sabit yıldızı ve Venüs ile el ele vermiş Bettelguese sabit yıldızının(Fatimanın eli) etkileri bazı haritalarda baş rollerde olacak.

Tutulma Türkiye’den izlenemeyecek olsa da Türkiye’yi  derinden etkileyecek. Çünkü, Tutulmanın 10 derece Yengeç burcunda olması nedeni ile ülkemizin 1. Evindeki Yengeç Pluto’su üzerinde gerçekleşecek. Dolayısı ile ülkemiz için Plutonik olaylara gebe bir tutulma diyebiliriz. Baskının arttığı bir sürece giriyoruz. Bu tutulmanın gelişine ve  izlediği hareketlere baktığımız zaman görüyoruz ki geçmişten gelen, ister karmik deyin, ister zamanında sonuçlandıramadığımız birikmiş sorunlar deyin.. İşte bu konuları harekete geçirecek ve bildik düşmanlarımızla mücadeleler başlayacaktır.

Bazılarımıza Alhena sabit yıldızının da etkisi ile bu tutulma,iyi sağlık, zenginlik, onur, lüks de verebilir. Herkesin ruhsal tekamülüne uygun sonuçlar gerçekleşir. Birileri sızlanırken birileri de kazanır. Hayatın dinamiği bu şekilde işler. 

Şahsi ve ülkesel bazda 2000’li yılların başında neler yaşamıştınız düşünmenizi öneririm. Zira Yengeç Oğlak aksındaki 19 yıllık döngünün tamamlanması ile birlikte gelen bu tutulma benzer etkiler yaratabilir. Şayet gereken doğru adımları atmışsanız etkisi zorlu olmadığı gibi ödüllerle birlikte de gelebilir. Ama dersinizi çalışmadıysanız zorlu bir dönem yaşatacaktır. Özellikle de aldatma/kandırma gibi olayların gün ışığına çıktığı bir olaylar zinciri başlayacak. Ülkesel bazda yönetimsel baskıların artabildiği ama buna direnecek kişilerle mücadelenin başladığı bir sürece girilecektir.

Ülkemiz açısından baktığımız zaman, 2000 li yılların başlarında başlamış gelişmelerin sonuçlarını ülke halkı olarak olumlu ya da olumsuz alacağımız bir dönemdeyiz. Tutulma Yengeç/Oğlak aksında olduğu için konumuz vatan, aile köklerimiz ve partiler/siyaset ile bu tutulmanın karşı evinden tetik alan  ülkemizin açık düşmanlar evi.

Şahsi haritalara bakarak konuştuğumuz zaman ise,  hepimiz için geçmişten gelen halı altına süpürülmüş olayları ortaya çıkarabileceği gibi gizli ilişkilerin ortaya çıkmasına da zemin hazırlayacaktır. Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak etkisi taşıyan kişiler güneş tutulmasından olumsuz etkilenebilecekken, Boğa, Başak, Akrep ve Balıklar için olumlu yeni başlangıçlar verme potansiyeli mevcut. Ancak her harita bireysel bazda incelenmelidir. Zira gezegen yerleşimleri ve evlere göre vurgular değişecektir. Ev alanlar, yaşadıkları yeri değiştirenler, aile içinde yaşanan bazı değişiklikler, annelik ve aile temalı gelişmeler, bazılarımız için ailesel sağlık sorunları yaşanacaktır.

Bu tutulmanın 127 nolu saros serisi 1911,1929,1947,1965,1983 ve 2001  yıllarında da gerçekleşmiş.  Ülkemizde 1911 tutulmasında gerçekleşen olaylara bakmak isterseniz tıklayınız

Bu tutulmanın en çok etkilediği ülkeler arasında kuşkusuz A.B.D olacaktır. Zira ABD’nin Güneş’inin üzerinde yaşanacak bir tutulma bu.  ABD’yı etkileyen tutulmanın etkisi de Global olacaktır. Ülkenin Liderleri, hukuk, düzen, adalet, mahkeme sistemi, ahlak, yayıncılık, Uluslararası sorunlar,dış ilişkiler gündemde. Ayrıca, sistem,kurumlar,bürokrasi zorlukları ile doğal afetler ihtimal dahilinde. Özellikle 16 Temmuz Ay tutulması Kara,Hava ve Deniz yolları, iletişim kaynakları  ile ilgili.

Ayrıca Tutulmanın geçtiği izdüşümüne baktığımızda Arjantin, Şili, Uruguay ve Paraguay gibi ülkeler üzerinde tetikleyici etkisi çok olur diye düşünüyorum. Arjantindeki olaylar yeniden ivme kazanabilir.

16 Temmuz 2019 Ay Tutulması

Ay tutulmalarında, Güneş tutulması ile başlayan etkilerin sonuçları ortaya çıkar. Dolayısıyle de gizlilik ile ilgili/gizli düşmanların ortaya çıktığı bir tutulma olacak. Hatta ruh sağlığı bozuk insanların yaptığı olaylarla gündem hayli meşgul olabilir. Bunun yanı sıra ülkemizin 7. Evinde gerçekleşecek olması sebebi ile ortaya çıkan düşmanlıkların netlik kazanacağı bir süreç diyebiliriz. Siyasetle ilgilenenlerle  ilgili, ülke meselelerine dair  ve hatta kişisel bazda ne var ne yok ortaya şaçılacaktır.

2019 bitmeden gerçekleşecek diğer tutulmalara da kısa bir bakış yapmak istedim. 2020 çok çok zor olacağa benzer şimdiden gardımızı almakta yarar var. Özellikle ekonomik açıdan gerçek bir savaş vereceğimiz yıllara doğru ilerliyoruz. 2023 yılına uzandığımızda gerçek bir kurtuluş savaşı kapıda desem yeridir.

11 Kasım 2019 da merkür tutulması

Güneş ile buluşan  Merkür tutulması konumu itibari ile  ortaklıklar, sözleşmelerin bitişi ile ilgili. Bu sebeple Kasım ayı ve devam eden haftalarda boşanan, ortaklıklarını sonlandıran,iş anlaşmalarını fesheden kişilere/ firmalara çokca rastlayabiliriz.  Bu ülkeler bazında da yaşanacaktır.

26 Aralık 2019 Güneş Tutulması

26 Aralık Güneş Tutulması, yine geçmişten gelen konular ile ilişkili bir tutulma.  Ve ülkemizin tepe noktasını ilgilendiren  konularla birlikte gelecek.  Bu tutulma var olan ülke yönetimine dair düzen değişikliği getirmeye aday bir tutulma. Yönetim sistemine dair değişiklikler verecek, geleceğimizi şekillendirecek  gibi görünüyor.

Şans yıldızları üzerimizde olsun…

Serpilgül /AstroDerki…

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!