Astro Gündem AY Balık Başak dolunay Dolunaylar Eylül 2019 Balık Dolunayı Türkiye ve Dünya Uncategorized yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Eylül 2019 Balık Dolunayı Etkileri

Eylül 2019 Balık Dolunayı

14 Eylül 2019 Balık Burcu’nun 21 derecesinde İzmir’e göre 07:34 civarlarında bir Dolunay olacak. Göksel haritada Dolunay 12. Evden 6. Evdeki Başak Burcuna doğru bir tamamlanma, bitiş,farkındalık/aydınlanma veya kararlar almaya dair enerji akıtıyor olacak. Varsa bağımlılıklarınızı terk etme şeklinde çalışabileceği gibi, duygusal ya da fiziksel sağlığa, yaşama dair sorularınıza/sorunlarınıza bilinmez alemlerden cevap bulma şeklinde fırsatlar da sunabilir.

Dolunay olabilmesi için Ayın ve Güneşin karşıt olması gerekir

Dolunay olabilmesi için Ayın ve Güneşin karşıt olması gerekir ve  bu durum çok yüksek bir enerji içerir. Bu yüksek enerji bir olayın açığa çıkmasıyla ilgilidir. Ay nasıl dolunayda büyükse  ve yaydığı  ışık maksimumdaysa  o ışığın projekte ettiği  olaylar da dolunayda ayen beyan  açığa çıkar. Yeni Aydan 14 gün sonra dolunay olur. Yeni Ay başlama enerjisi, dolunaylar sonlanma enerjisidir. Her şeyin gerçek yüzünü dolunayda öğreniriz. 180 derece olduğu için gergin bir açıdır. Ay ve Güneş karşıtlığını şöyle düşünebiliriz;  Güneş kişiliğin Ay duygularınsa, kişilikle duyguların bir biri ile düellosu gibi bir enerji açığa çıkar.

Dolunay zamanı, ayın çekim gücüyle yeryüzündeki sular bile yükselir.  Nasıl bir enerji yükselişi olduğunu  bu örnekten bile anlamak mümkün esasen. Astrolojik sembolizmada SU duygudur ve bu dönem, duygularımız da kabına sığmaz taşar.

Ay artık burada tüm gücüyle görünür. Ortada ne var ne yok ortaya çıkar.

 

 • Ülkemize bakarsak 10. Evde gerçekleşecek dolunar enerjisi ; iktidar, otorite figürleri, ülke yönetim şekli ile ilgili konularda bazı şeyleri ortaya çıkarabildiği gibi halkı ve vatanı etkileyecek kararlar, sonlanmalar olabilir. Özellikle balık sembolizminde yer alan konularda sular, gazlar, sisler, petrol, ilaçlar, dini konular ve yerler gibi durumlarda göksel Mars,Neptün ve Jüpiter arasındaki T kare dediğimiz gergin açı nedeniyle şaşırtıcı olaylara neden olabilecektir.
 • Dünyadaki şiddet olaylarında artış olabilir çünkü gökyüzünde karşıtlık enerjisi vardır. Halkları etkileyecek Askeri, çalışan kesimi, toplum düzenini etkileyecek durumlar olabilir. Sis, gaz, kimyasal ya da su ile ilgili kazalar, bulaşıcı hastalıklar da ortaya çıkabilir.
 • Dolunay aynı zamanda Transit Kuzey Ay Düğümünün de yöneticisi ve Kuzey Ay Düğümü ve Ay açısı enerjinin en rahat aktığı üçgen açı kalıbında. Elbette Ay’ın  Güney Ay Düğümü yöneticisi Saturn’e de sekstil açısı var. Bu sebeple ailesel temalarda yanlışları fark edip onlardan dönmek, yeni bir anlayış ve sistem getirmek, yanlış olandan dönmek için irade koymak mümkün olabilir.

 

Yükselen burçlara göre baktığımız zaman ise; Elbette yorumlar herkes için geçerli olmayacak zira Yükselen derecenize göre Balık burcunun düştüğü ev ve orada yer alan gezegenler  ve onların diğer gezegenlere yaptığı açılara göre çok farklı durumlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple aşağıda okuyacağınız genel yorumlar sizinle bire bir örtüşmeyebilir.

 • Yükselen Koç’ları Dolunay enerjisi, korkutan, yoran, izole eden, hastalık veya  belirsizliklerin, gizli durumların ortaya çıktığı, sağlık ya da gündelik hayatınızda sizi etkileyen bu konularla ilgili sonlanmalar, vedalaşılması gereken olaylardan ayrılma şeklinde etkileyecektir.
 • Yükselen Boğa’ları Dolunay enerjisi, sosyal ortamlarınızda değişikliklere, hayallerinizi revize etmenize, varsa çocuk ya da flörtleriniz ile ilgili konulara ilişkin bazı sonuçlar almanıza yol açabilecektir.
 • Yükselen İkizler’i Dolunay enerjisi; Aile , meslek, statü konularınızı projekte edecek. Özellikle bu konularda bitiş ve yeni başlangıçlara yol açması mümkün.
 • Yükselen Yengeçler için Dolunay enerjisi, hem Ay Düğümleri aksı açısından etkileyecek, hemde diğer gezegenlerinize çeşitli açılar yapacağından  bir çok konudan etkilenme olasılığınız mevcut.
 • Yükselen Aslan’ları Dolunay enerjisi, varsa borçlar, sigorta vb  konular ile  ölüm kalım kadar önemli krizsel durumların bitişi şeklinde kendisini gösterebilir.
 • Yükselen Başak’ları Dolunay enerjisi, ikili ilişkiler, ortaklıklar gibi konuları projekte ederek bu konularda sonlanmalar yaşamanız mümkün olabilir. Ayrıca sağlık konusunda da sizi etkileyebilir zira Başak burcu içindeki gezegen çokluğu pek çok konuyu tetikleyebilir.
 • Yükselen Terazi’leri Dolunay enerjisi, iş ve meslek konuları ile sağlık konularında etkileyecek. Özellikle yardıma ihtiyacınız var ise bu konularda bazı gerçekler ortaya çıkabilir. Sağlıksa teşhis, meslek ise birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili gelişmeler olabilir.
 • Yükselen Akrep’leri Dolunay Enerjisi, gelecek ile ilgili hayaller, umutlar ile aşk konularınızda gelişmeler  şeklinde durumları ortaya çıkaracaktır. Hatta bir kısım Akrep yükselenlerde statüden kazanç gibi konularda gelişmeler ortaya çıkabilir.
 • Yükselen Yay Burç’larını Dolunay enerjisi, aile,ev, yaşam alanlarınız ile ilgili konularda etkileyebilir.
 • Yükselen Oğlak Burç’larını Dolunay enerjisi, iletişim, kısa seyahatler, zihinsel faaliyetler yolu ile farkındalık gibi konularda etkileyebilir.
 • Yükselen Kova’ları Dolunay enerjisi, kişisel kazanımlar, eskisinin belki de kapanıp yeni kazanç yöntemlerinin bulunmas şeklinde bir  etkiye sokabilir.
 • Yüksele Balık’ları Dolunay enerjisi, fiziksel ve ruhsal sağlığınız konusunda farkındalık kazanma, şifalanma ya da şifa verme şeklinde çalıştırabilir. Bazı destekler alma şansınız da mümkün.

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!