akrep Astro Gündem Merkür Merkür Retroları Uncategorized

Merkür Akrep’in Retrosu ve Güneşin Kalbinden Geçişi Aynı Ayda….

Merkür Akrep’in  Retrosu ve Güneşin Kalbinden Geçişi Aynı Ayda….

29 Ekim 2019 da Ankara saati ile 18:41 de durağa girip her türlü iletişime balta vuran Merkür , 1 Kasım itibari ile de geri gitmeye başladı. 18 Kasım 22.12 de retrodan çıkıp tekrar durağa girecek ve 22 Kasım saat 22:12 den sonra düz hareketine yeniden başlıyor. Yaklaşık 1 aylık süre botunca Merkürün ve Akrep Burcunun temsil ettiği konularda kimimiz sıkıntılar yaşarken kimimiz bazı konuların aydınlığa kavuşması sebebi ile rahat bir nefes alabileceğiz.

Halı altına süpürüp ertelediğimiz sorunlu tüm konular bu süreçte yeniden gündeme gelir ve kalıcı çözümler üretmemiz için bizi zorlar. Aslında gecikmeli bir yazı olduğu için farkındaysanız bir çoğumuz bazı gelişmeler yaşamaya başladık bile…

Merkür Retro iken bizi geçmişin tozlarını almaya itecek

Sorunlu ve halı altına süpürülmüş, çözüm bekleyen konuları gündeme getirecektir. Şayet haritanız çok sert etkiler almıyorsa ve geçmişin sorunlarını zamanında çözmüşseniz sizi çok da fazla etkilemeyebilir. Ancak Global etkilerden nasibinize düşeni haritanızın gücü çerçevesinde yaşarsınız.

Merkür’ün bu gerileme süreci içerisindeyken 11 Kasım da göksel olarak nadir görülen Merkür’ün Güneşin kalbinden geçişine de şahit olacağız. Bir daha ki geçişi izleyebilmek için 2032 yılına kadar beklememizin gerekeceği bu göksel fenomen hakkında ek bir bilgi olarak belirtmek isterim ki Merkür sadece Mayıs ve Kasım aylarında Güneşin kalbinden geçer. Bu süreçte artı/eksi 2 gün çok yoğun etkiler alırız.
12 Kasımda da dolunay yaşayacağımızı göz önüne alırsak 10-14 Kasım arasında çok aktif günler yaşamamız mümkün görünmekte.
Bu geçiş, farklı Astrolojik ekolerde farklı degerlendirilmektedir. Merkür’ün Güneşin kalbinden geçişine kimisi cazimi, kimisi Merkür Tutulumu demekte. Ancak her ne dersek diyelim, Merkür’ün bu geçişi esnasında Dolunay olması ve Unukalhai dediğimiz sabit yıldızın da işin içinde bulunması bize, normalden daha güçlü etkilere neden olacağını düşündürtmektedir.

Merkür gerilemesinin ve Merkür’ün Güneşin kalbinden geçişinin Akrep burcunda olması sebebi ile bu göksel konum her zamanki Merkür gerilemesinden daha farklı çalışacaktır. Zira Zodyâkta Akrep burcunun yerleştiği ev, krizlerle ilişkilendirilen 8. Evde yer almakta ve zaten Akrep’in kendisi de krizli dönüşümlerle anılmaktadır. Yönetici gezegeni de Mars olduğundan, haritamızda Marsın aktif olduğu evleri ve Merkür’ün aktif olduğu burç ve evleri hareketlendirecektir.

Ülkemize Yansımaları

Ülkemiz de bir Akrep burcu. Üstelik, borsa ve para piyasaları ile ilgili evde yerleşen bir çok Akrep yerleşimli gezegeni de mevcut. Ülkemizin özellikle para, sevgi ve cinsellikle ilişkili gezegeni Venüs de Akrepte. Bu sebeple genel olarak bu konularda problematik olaylar yaşayan bir ülkeyiz. Bunu hepimiz 3. Sayfa haberlerinden ve ekonomi sayfalarında rahatlıkla görebilmekteyiz.
Özellikle 8 /10 Kasım ve 2 /4 Aralık 2019 tarihleri arasında Merkür Unukalhai sabit yıldızının etkisi altında olacak. Bu sabit yıldız ne yazık ki bizi üzen olaylara neden olabilecek güçte bir yıldız olarak bilinmektedir. Bu sebeple bu süreçte, kadına şiddet, çocuk tacizleri, ensest, hırsızlık, para piyasalarında karışıklıklar gözlenme ihtimali mümkün görünmekte. Özellikle bu süreçte çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmak, karanlık ve ıssız yerlerden uzak durmakta, iç dünyamıza dönüp,kendimizi, ailemizi korumak, geçmişten çözüm bekleyen konularımıza çözüm düşünerek geçirmekte yarar olacaktır.

Kişisel haritalarımızda

Ülkemizin haritasına ilaveten kendi kişisel haritamızda da Akrep burcu hangi evimize düşüyorsa, o konularda dikkatli olmakta, çözümler düşünmek iyi olur. Retro dönemleri gözden geçirmek ve aksayan konulara çözümler bulmak mantıklı olabiliyor.
Özellikle Akrep burçları direkt etki alacaktır ama Akrebin bulunduğu evinizin karşı evi ile Akrepin bulunduğu evinize kare yapan gezegenler ve ev konularında zorlamalar, bazı aydınlanmalar, gizli kalmış konuların ortaya çıkması mümkün olacaktır. Yani Akrep’in karşında Boğa karşıtlık yaparken, Aslan ve Kova burcunda yer alan gezegenleriniz ve o evlerin temsil ettiği konular gündeminizde yer alacaktır. Elbette yönetici gezegenlerin aldığı açılar da herkesi farklı ölçüde etkileyecektir.
Merkür, neredeyse Kasım ayı boyunca retro pozisyonunda olacak demiştim. Bu sebeple ay boyu geçmişteki konuları gündeme getireceğini hesaba katmakta yarar var. Ticari faaliyetlerde yasadığınız eski sorunlar, kısıtlamalar yeniden ortaya çıkabileceği gibi, vergi, belediye, sigorta prim borçları gibi unutulan ödemeler, borçlar olarak da karşımıza çıkabilir. Ayrıca, banka işlemlerinde sorunlar, yanlış yere giden mailler, kargolarda yaşanabilecek aksaklıklar, bozulan elektronik aletler, hatta arızalanan arabalar gibi birçok alanda etkilenmeler gözleyebiliriz.

Bunun yanı sıra dönmeye çalışan eski sevgililer, özellikle 5/11, 2/8 aksında Aslan,Kova, Akrep, Boğa burcu yerleşimli ve veya gezegeni olan kişilerde, bu tür etkileri daha çok gözleyebileceğizdir. Zira Merkür retroları gerçekte tam çözüme kavuşmamış gönül ilişkilerinin sorunlarını çözmek için de karşımıza eski ilişkileri çıkaracaktır.

Özellikle bu dönemde elektronik eşyaların bozulması gözleneceğinden yenisini bu süreçte almamak, yeni projelere başlamamak, düğün, nişan gibi olaylara girmemek, ev alıp satmamak ve taşınmamak bizim hayrımıza olacaktır.
Özellikle hak etmeden emek vermeden yaptığınız işler konusunda zor durumda kalabiliriz. Başkasının hakkına girdiyseniz bir bedeli olacaktır. Akrep gizlilik ile de ilgili olduğu için gizli kalmış bazı gerçekler ortaya çıkabilecektir. Tabi haksız bir şekilde elinizden alınan kaynaklarınız da size geri dönebilir. Herkes yaşamında farklı şekilde deneyimleyecektir.

Merkür 3. ev dediğimiz iletişim, ticaret ve yakın çevre kardeş ve akrabalar evini de yönettiğinden gerçekleşecek olan Merkür retrosu, eski bazı anlaşmazlıkları su yüzüne çıkarabilir. Bu sebeple bozulan anlaşmalar da olabilir.
Merkür’ünüz retro ise düz Merkür’ü olanlara göre bu dönemde daha şanslısınız diyebiliriz ama yine de dikkatli olmakta fayda var.

Merkür’ünüz nasıl olursa olsun yüzümüz gülsün diyor ve  pozitif yaklaşımla, haksızlık yapmayarak, hatta yaptığımız iyiliklerle zor zamanları daha kolay atlatabileceğimizi de belirtmeden geçmek istemiyorum.

Serpilgül Kınacı
AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!