Astro Gündem Güneş Tutulmaları

26 Aralık 2019 Güneş Tutulması Etkileri

 2019’da Yılın Son Tutulması

26 Aralık 2019 saat 08.12 civarında Oğlak burcunun 4 derecesinde Jüpiter’in eşlik ettiği halkalı bir tutulma yaşanacak. Tutulmaya Boğa burcundaki Uranüs üçgen açıyla eşlik ediyor. Tutulma haritasının yükseleni 29 derece Yay ‘da ve tutulma anında Oğlak burcundaki Satürn ve Plüton da uzun zamandır Balık burcunda bulunan Neptün ile olumlu açıda.
Senenin son Güneş tutulmasında kısa süre önce Oğlak burcuna giren Jüpiter de tutulmanın aktörlerinden biri. Bu sebeple tutulma etkilerinin iyicil olması beklenmekte. Ancak, işin içinde Jüpiter varsa hak ediş de devrede. 12 yıllık Jüpiter döngüsünde neler yaptıysanız kazanım ya da zorluklarınızın karşılığı bu tutulmayla aktive olup meyvelerini verebilir. Bu arada belirtmeden geçmek istemedim; Astrolojide Halkalı tutulmaların evliliklerle ilişkili olduğuna dair genel bir kanı vardır.

Gökyüzünün mesajı;
Adil ve sorumluluk duygusu ile gayret edip emek verenlerin ve vermiş olanların yanındayım.

Vermiş olanların diyorum çünkü Jüpiter 12 yıllık döngüsünü tamamlayıp Oğlak burcuna geri döndü ve geçmiş hesapları çıkaracak. Ayrıca, 2019 yılı boyunca üzerinde çalıştığınız konuların sonuçlarını da artık alabilirsiniz. Haritalarınızda tutulma hangi evdeyse o konularda ve açı yaptığı ev ve gezegenlerin iyicilliği çerçevesinde Jüpiter’in çoğaltan, yayan etkisi olacaktır.

Tutulmanın yükselen derecesi 29 derece Yay. Krizli derecelerdir tüm 29 dereceler. Bu durum askeri konularla ilgili konuları da çağrıştırıyor gibi geldi bana.

Ülkemizin 6. Evindeki tutulma 7. Evinde de sayılan bir noktada ve ülke yönetimi/ yöneticileri ile ilgili evde transit yapan Koç Chiron ile yapacağı kare açı özgürlük konularında otorite baskısını gündeme getirebileceği gibi tutulmanın dokunduğu alan itibari ile davalar, siyasetçiler ile ilgili konuları da gündeme getirebilir.

Halkın genel sağlığı ve toplum düzeni konularında yeni düzenlemelere gidilebilir. Ayrıca tutulma derecesinin düştüğü alan itibari ile yardıma muhtaç veya toplumda dışlanan insan ya da hayvanların hakları ile ilgili gelişmeler de yaşanabilir. Bu konularda desteklenmesi gerekenler için halkın talebi olabilir. Muhalefet liderleri ve vatan ile ile ilgili konularda zorlayıcı etkiler de mümkün.

Aynı zamanda tutulma toprak burcunda ve öncü burçta olduğu için toprak ve doğayla ilgili durumlar da ortaya çıkabilir. Esasen Kanal İstanbul projesi hakkındaki tartışmalar bile bu tutulmanın etkilerinin öncü etkilerinden diyebiliriz.

26 Aralık Güneş Tutulmasının Etkilerine Bireysel Bazda Bakarsak:

Unutulmamalı ki aşağıdaki yorumlar geneldir. Her bireyin haritası farklı dinamikler içerebileceğinden farklı da çalışabilir.

Koç ve Yükselen Koçları

Kariyer ya da aile konularında yeni başlangıçlara hazırlar. Önceki yıl zordu, emekler verdiniz. Bu sene yeni yapılanmalar, hatta taşınma ve iş fırsatları çıkabilir.
Boğa / yükselen Boğaları

Eğitim, ticaret ve sözleşmeler, seyahatler konularında, hatta yayıncılık ve veya tez, doktora bitişi ve yeni başlangıçlar, gelir değişimi gibi konular gündeme gelebilir.

İkizler/ yükselen ikizleri,

Sahip olduğu değerleri, parası ve ortaklıklardan, eşten gelen kazançlarda artış, miraslar, bir takım krizli konular, belki medikal operasyon benzeri konular gündeme gelebilir.

Yengeç/ Yükselen Yengeçleri,

Evlilik, ortaklıklar, iş konularında yolunda gitmeyen şeylerin bitişi ve yeni bir hikayeye geçiş. Yeni işbirlikleri konularında etkiler.  Bekar Yengeçler evlilik kararı alabilirler.

Aslan/ Yükselen Aslanları,
Sağlık, günlük rutinler ve çalışma evi ile etkiliyor. Bu sebeple yeni iş fırsatları ve sorumluluklarda artış, sağlıkla ilgili konularda ortaya çıkan yeni durumlar, varsa kronik hastalıklar onlarla ilgili kontroller mümkün.

Başak/ Yükselen Başakları,
Hobiler, çocuklar, flörtler, sanatsal faaliyetler konusunda etkileyecek, yeni flört, beklenmedik bir çocuk haberi, ya da hobinizin, sanatsal faaliyetinizin kariyere dönüşü mümkün.

Terazi/ Yükselen Terazileri,
Aile evinden etkileyeceği için, aile ilişkileri, taşınma, gayrı menkul, evlilik, yakın akraba ilişkileri, miras ve kariyer, sosyal statü konularında yenilikler mümkün.

Akrep/ Akrep Yükselenleri,
Seyahatler, yakın çevre, kardeşler, eğitim, yurt dışı ve iletişim konularında etkiliyor. Çevreniz değişebilir, yeni sözleşmeler hatta bazıları için evlilik bile mümkün.

Yay/ Yükselen Yayları,
Gelir artışı, yeni iş anlaşmaları, yeni gelir kapısı, maddi konularda yeni bir düzen kurma, sağlık konularında yeni yeni bir düzene geçiş mümkün

Oğlak/ Yükselen Oğlakları,
Tutulma sizin için oldukça etkileyici. (Özellikle burcun ilk 10 gününde doğanlar için)
Satürn 2 yılı aşkın süredir sizin evinizde ve tabiri caizse sizi epey silkeledi. 2020 yılı sizin için dönüm noktası. Evlilik başlangıcı ya da bitişi ve veya yeni bir aşk ilişkisi, imaj değişikliği, ortaklıklar konularında etkileyecek.

Kova/ Yükselen Kovaları,
İş , sağlık ve ruhsal şifa ile ilişkili konular, gizli düşmanlar ve gizli korkularınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Hiç aklınıza gelmeyen kişilerden destek de bulabilirsiniz. Rüyalarınızda artış olabilir.

Balık/ Yükselen Balıkları,
Sosyal çevreniz değişebilir, sosyal çevrenizde bulunan arkadaşlarınızla ilişkilerde artış ya da kariyerinizin geliri ile ilişkili kişilerden destek, ekip çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri, hayalleriniz ve umutlarınızda değişimler ile yeni bir aşk konuları gündeme gelebilir.

Şans Yıldızları yanınızda olsun…

ASTRODERKİ

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!