Astro Gündem Merkür Merkür Retroları

Merkür Balık Burcunda Retroya Girecek!

Merkür Balık burcunda retroya girecek!

Merkür; Ankara saati ile 18 Şubat saat 02.53 te  retro hareketine başlıyor ama gölgeli günlere de dikkat! Gölgeli günler dediğimiz süreç; Merkür retrosu başlangıç ve bitiş tarihlerinin aşağı yukarı 1 hafa öncesi ve sonrası diye düşünebilirsiniz. Çünkü Dünyadan baktığımızda Merkür önce yavaşlıyor sonra duruyor ve ardından geri hareket ediyor gibi gözleniyor. Bu sebeple 14 Şubat/12 Mart arası  dikkat.

Merkür önce 12. Derece Balıkta gerileyip sonra Kova burcunda geri gitmeye devam edecek . Ardından  sonra 28 derece Kovadan geri dönüp tekrar Balık burcuna dönecek.

Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum haritasındaki Uranüs’ün 1 derece ile üzerinde duracak ve gerilemeye başlayacak. Ülkemizin Uranüs’ü Güney Ay Düğümü ile yaklaşık 5 orb ile kavuşum. Güney Ay Düğümü bu zamana kadar alınan kararlar, yapılan eylemlerimizi ve ülkenin geçmiş DNA kayıtlarını temsil ediyor. Bu sebeple  gizli kapaklı işler, Din temalı konular yeniden gündeme gelebilir.

Merkür Retro ve duraklarından etkilenenler en çok da haritasında Merkür’ü güçlü olan kişiler olur. Dolayısıyla; Merkür’ü İkizler/ Başak burcunda olanlar ya da 1.4.7.10 dediğimiz köşe evlerde olanlar öncelikli etkilenirler. Ancak harita bir bütündür. Diğer gezegen dizilimlerinden aldığınız etkiye göre herkesin deneyimi biricik olacaktır.

Balık burcunda bilinmezlikler çoktur, sislidir önümüzü görmekte zorlanırız. Bilinç altı, kolektif karma, kayıplar ve merhamet, fedakarlıklar ile ilişkilendirilen konuları da temsil eder.

Merkür ise mantık ile ilişkili bir gezegendir ve Hayal gücü ve sezgileri yüksek olan Balık burcunda algı bulanıklaşır, kafa karışır. Verilecek kararlarda duygusal davranıp, anlamadan inanmaya yatkın, fedakarlık bekleme ve ya da göstermeye daha eğilimli olunur. Analitik düşünce ve detaylara odaklanmaktan uzaklaşılır. Sezgisellik, yaratıcılık, merhamet, maneviyat ön planda olur.

Kısacası kandırılmamaya dikkat!

Dijital verilerinizi yedekleyin, internet alışverişi, bankacılık işlemleri, kredi kartı kullanımı gibi konularda dikkatli olun.

Bu dönemlerde teknolojik aletler almak iyi sonuç vermeyebilir.

Zorunlu olmadıkça ameliyat benzeri konulara da kalkışmayın.

Para alışverişi, borç alacak ilişkisi, anlaşmalar, sözleşmeler konusuna çok mecbur değilseniz girmeyin. Ama zorunlu iseniz muhakkak birkaç kere okumadan herhangi bir şey imzalamayın.

Seyahat planları ya da eğitim konularında sıkıntı çıkma ihtimaline karşı daha dikkatli olunmalı. Seyahatlerde, araç kullanırken dikkatli olun, araçlarınızın bakımını yaptırın…

Giden sevgililer geri dönebilir. Ama hayırlı olur mu derseniz, bir daha düşünün, yine gidebilir derim.

Bu süreci ruhsal gücünüzü toparlayarak geçirebilirsiniz. İçe dönüp geçmişte çözülememiş konuları nasıl çözeceğinize odaklanmak uygun olur.

 

Astroderki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!