Araştırma Yazıları Astro Gündem Pluto Satürn

Geçmiş Satürn Pluto Kontaklarının Etkileri ve Geleceğimiz

Satürn ile Ay zaman yöneticileri. Ay’ın döngüsü ortalama 28 gün iken Satürn’ünki 28 yıldır. Ay kabaca;  annelik, vatan, kökler, DNA’mız, hafıza, duygular, ihtiyaçlar ve korkular iken hızlı hareketi nedeni ile  transitte genelde hızlı sonuçlanan konularla ilişkilidir.

Oysa Satürn çok farklı bir prensiple çalışır.

Satürn döngüleri, girdiği ev ve burcun konularında son 28 yılın muhasebesini önümüze koyar.  Buna ister karmaya dair hesaplar deyin, ister son 28 yılda neler ettin eyledinse sonuçlarını izle deyin fark etmez. Sonuçta gerek ülkelerin, gerekse biz bireylerin hangi evine girdiği ve nasıl açılar yaptığı önemli ve geçmiş ve geleceğe dair kurgular içerir.

İyi açılara sahipsek yaşadığımız memleketi nasıl etkilerse etkilesin açıları zorlu insanlara göre bizi daha iyicil etkiler. Ama unutmayalım ki coğrafya kaderdir.

2020 Mart ayı, önümüzdeki 3 yılın fragmanı olabilecek gelişmelere gebe.

Gökyüzü zaten sert etkilere sahipken, 21_22 Martta Satürn Kova burcuna girip selam verip geri dönecek. Bu geri dönüş ile geride eksik bıraktıklarımızı hatırlatırken geleceğe de sinyal çakacak.

Pluto ve Satürn epeydir ülkemiz haritasının açık düşmanlar  evinde seyrederken,

Mars’ın Oğlak burcunda yücelim pozisyonun olması ve Pluto ile kavuşacak olması  daha zorlayıcı etkilere neden oluyor.  Üstelik Mars, ülkenin Plutosu ile karşıtlık yapıyor. 22 Martta Tr Pluto ile Tr Mars da kavuşacak ortaya çok daha zorlayıcı bir etki çıkacak. 22 mart civarında ülke topraklarının yöneticisi Merkür ile açık düşmanlar evimizin yöneticisi Satürn hem Plütodan hem de Mars ‘tan kare dediğimiz zorlayıcı etki alıyor. Her ne kadar Plutonik bir ülke olarak krizlere deneyimli olsak da bu kez gök yüzündeki tüm malefik gezegenler bizi zorluyor. Hatta Jüpiter de bu malefiklerle kavuşuyor; Jüpiter iyicil gezegen olarak bilinir ancak bu malefiklerle birlikteyken  olayların büyümesine ve yayılmasına neden olmamasını diliyorum. Öte yandan, Tr Satürn ile ülkemizin Satürn’ü de kare açıda. Gerek bireysel gerekse ülke haritalarında Satürn/Satürn karesi oldukça zorlayıcı dönemleri anlatır. Umarım bu süreci aklı selimle yönetebiliriz.

Suriye’deki savaşa dahil olmamız Kore savaşında yer almamıza benzemez.  Zira hem sınırımızda değildi hem de Mars açık düşmanlıklar evimizden ülkemizin Plütosuna karşıtlık yapmıyordu. Üstelik Gök yüzünde  1. Dünya savaşında olduğu gibi Plüto Satürn kavuşumu yoktu. Dahası umarım Merkür Balık Retrosunda savaş kararı alınmaz. Zira Merkür ülkemizin vatan toprağının yönetici gezegeni.

Yakın zamanda ( 10 Ocak civarı) gerçekleşen Plüto Satürn kavuşumunun sancıları yaşanıyor ve yaşanmaya devam edecek.  Bu süreç çok kısa olmayabilir. Zira Tarihte Satürn ile Pluto’nun kavuşum/ karşıt ve kare açılarında yaşanan global olaylara kısaca şöyle bir baktım ve pek kısa sürede neticelenmediğini gözledim.

Aşağıdaki notlarıma baktığımızda görüyoruz ki  bir çok önemli savaşın başlangıçlarına ait dönemde Pluto/ Saturn kontakları var ve farklı da olsa yıkıcı etkileri olmuş.

Pluto Satürn’ün kavuşumları uzun soluklu olaylara ve bölge devletlerinin sınırlarını yeniden çizen, yıkan, parçalayan global bir etkiye sahip.

Satürn geçmişin hesabını sorar ama Pluto, eskimiş olanı yıkar, yok eder ve yenisini kurmak gerekir.

Satürn Pluto Kontakları Listesi

1. Dünya Savaşı, saturn pluto kavuşumunda;

4 yıl süren savaşın ardından gelişen olaylar neticesinde imparatorluk toprakları dağılmış ve çok sayıda yeni devlet sınırı çizilmiş ve pluto/ Saturn karesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş.

2. Dünya Savaşı, saturn pluto kare yaptığında

Vietnam Savaşı, saturn pluto kareye giderken başlamış ve 25 yıl sürmüş. Saturn/ pluto karesinde de bitmiş.

Yom Kippur Savaşı, saturn pluto kavuşumu

Bu savaşın başlattığı durum sonucu, yeni sınırlar çizilmişse de bölgede hala düzene girmemiş bir konum bulunmakta.  İsrail,Mısır, Filistin konuları ile ilgili sınır sorunları devam ede gelmekte.

İran-Irak Savaşı, kavuşuma yürürken başlamış

Ancak bu savaşta başka dinamikler de çalışmış ( Uranüs gibi)

Suriye İç Savaşı  Satürn/Pluto Kontağı daha da enteresan

Satürn / Pluto arasındaki kare açıdan çıkıldığında başlamış ve (Muhtemelen öncesi dinamikleri alttan alttan yürüyordu )  Satürn /Pluto kavuşumu da dahil devam eden bir savaş. Kavuşumun etkisi ile Türkiyenin de Astrolojik haritasını tetikleyen bir durumda olduğundan olay farklı bir yöne doğru evrileceğe benziyor. Bu gidişata bakınca Suriyenin tetiklediği savaş ile bölge ülkelerin sınırlarının değişmesi büyük olasılık.

Ayrıca:

Fetret Devri, 1413 bittiş tarihi pluto Saturn Kavuşum.

30 Yıl Savaşları. 1616 saturn pluto kavuşumu

Esasen incelenmesi gereken daha çok ayrıntı var. Umarım inceleme fırsatı bulabilirim…
Şans yıldızı bizimle olsun…
Astroderki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!