Astro Gündem Satürn

Burçlara Göre Satürn Kova Transiti 2020/2023

Satürn Kova Geçişinin Burçlara Etkisi

Hem Burcunuz Hem de Yükselen Burcunuzu Okumanızda yarar var.

Özellikle hava elementinde ilk derecelerde göstergeleri olanlar için bu süreç olumlu denilebilirse de her harita kendine özel gezegen açılarına sahip olduğu için genellemek çok yeterli bilgi vermeyecektir. Ayrıca sabit burçlarda ilk derecelerde göstergeleriniz varsa Jupiter Satürn kavuşumu yaklaşmadan özel harita yorumu almanız yerinde olacaktır.  21 Aralık 2020

KOÇ veya Yükselen KOÇ :

Geçen üç yıl kendiniz, aileniz varsa çocuklarınız, kariyeriniz üzerinde çalışmak, belki sektör ya da ülke değiştirmek durumunda kaldınız.

Bu Satürn Kova transitinde ise konunuz; değişen/değişecek sosyal çevreniz arkadaşlıklarınız ile değişen statüden beklentileriniz, hayaller ve umutlarınız, statüden kazançlarınız

Ayrıca bu dönemde dernekler, sosyal gruplar ile ilgili görevler, toplumsal konularda çalışabilirsiniz. Ayrıca bazı Koç ve yükselen Koçlar için, aşk ilişkileri, flörtler ve çocuklarla ilgili  konular gündeme gelebilir.

BOĞA veya Yükselen BOĞA :

Geçen üç yılda, hayatınızı , gelecek  hedeflerinizi sorguladınız, hayata bakışınız, inançlarınız, yargılarınız, bakış açınız değişti, kendinizi eğittiniz.

Satürn’ün Kova burcu transitinde ise kariyerinizi etkileyebilir. Bu dönem iş konularında yeni yapılanmalar, bazıları için emeklilik, statü konusunda zorlanmalara, değişimler veya kariyerde farklı bir yöne doğru ilerlemek gerekebildiği gibi aileniz ile ilgili konulara eğilmeniz, sorumluluk almanız gerekecektir.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER :

Geçtiğimiz üç yıl, hayattan büyük dersler aldınız. Artık hiçbir şey eskisi gibi kalmadı. Para, yetenek, bilgi ve zaman gibi başkaları ile paylaştığınız kaynaklarınızda sınır koymayı öğrenmeniz gerekti.

Bu Kova transitinde ise yapılanmaya, sağlamlaşmaya zaman ayırmanız gerekecek.  Öncelikle üniversiteler, eğitim, öğretim, yolculuklar, yabancılar alanında kısıtlanma zorlanma olabilir. Satürn sizlere bu alandaki sorumluluklarınızı hatırlatabilir.  Sorumluluklarınızı yerine getirip bilgilerinizi güncellemek, yeni eğitimlere dahil olacağınız çalışıp emek vermeniz gerekecek bir sürece sokabilir. Bazı İkizler ve ikizler yükselenler aşk, ilişkiler, evlilik konularında önemli durumlar yaşayabilirler.  Kiminiz ise uzak yerler/yabancı ülkelerde yapılan işler, yolculuk ya da turizmden kazanabilirsiniz.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ:

Geçen i üç yıl içinde iş hayatınızda ya da duygusal yaşamınızda beraber olduğunuz insanlarla ilgili değişimler yaşamış olmalısınız.  Belki de ayrılıklar yaşadınız.  İlişkilerde sorumluluk almayınca yıkılan yapıları deneyimlediniz.

Satürn Kova transitinde ise ortaklık ya da evlilik gibi durumlarınız yoksa taşınabilir ve yeni çevrenize uyum sağlamayı öğrenmeniz icap edebilir. Satürn kova transiti sizi en çok  finansal konularda etkileyecektir. Vergiler, krediler, borçlar, miras, nafaka, eşin geliri veya ortaklıklardan gelirler konusu önemli. Bazılarınız bu alanlarda önemli yapılanmalar içerisinde olacaksınız ve gereksiz borç ya da harcama yapmamaya çalışmalısınız.   Kiminiz ise okült konular, korkularından özgürleşme, psikolojik konular,  ruhsal gelişme, olgunlaşma ve/veya sağlık konuları ile ilgilenmeniz gerekecek.

ASLAN veya Yükselen ASLAN :

Geçen üç yıl boyunca, yeni bir yaşam kurma üzerinde çalışmanız gerekti. Hayatınızda anlamlı, gerekli, verimli olmayan ne varsa bu süreçte elediniz. Sorumlu, tutarlı, hizmet ve katkı sunmaya yönelik çabalar içinde olmanız hatta sağlığınız ile ilgilenmeniz bile gerekmiş olabilir.

Satürn kova transitinde ise öncelikle bazılarınız evlilik alanında bazı sorunlar yaşayabileceği gibi bazıları için ise evlilik gündeme gelebilir. Sorunlu ilişkiler ayrılma etkisi yaratacaksa da kalıcı ilişkiler de mümkün. Uzun süredir  düzen kurma sorunuz yaşıyorsanız hayatınızda toparlanmalar olacaktır Bu dönem kendinizi ortaya koymak ortaklıklarınıza bağlı olacaktır.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK :

Geçen üç yılda, nasıl verimli olduğunuz konusunda kafa yordunuz, planlı ve düzenli gayret göstermeniz gerekti. Bu süreçte kendinizden nasıl hoşnut olacağınızı öğrenip üzerinde çalıştınız muhtemelen ve yolunda gitmeyen ilişkileri bitirdiniz.

Satürn kova geçişinde ise günlük düzenin değişecektir. Hizmet ettiğiniz konularda, işinizde bazı önemli sorumluluklar yüklenmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem emek verir planlı olursanız iş konularınızda olumlu gelişmeler olabilir. Ayrıca kimi Başaklar için de bu transit; sağlık konuları ve bedene önem verme, sağlığa ilişkin sorumluklar almaya da işaret etmekte.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ :

Geçeni üç yılda, sizi güvende tutanın, aidiyet hissi oluşturan şeylerin hayatınızdaki yerini gözden geçirdiniz. Çocuklarınız ve aile büyüklerinizle ilgili sorumluluklarınız arttı. Aidiyetinizin yük mü yoksa büyümeniz için bir ödül mü olduğunu görme fırsatınız oldu.

Satürn kova tarnsitinde ise konunuz; aşk, çocuklar ve yaratıcılık ,sanat ile ilgili alanlarda olacak. Bazılarınız ciddi ilişkiler yaşayabilir ve kalıcı adımlar ataraken, bazılarınız çürük ilişkileri bitirme adımı atabilir.  Kiminiz çocuk sahibi olabilirsiniz.

AKREP veya Yükselen AKREP :

Geçen üç yıl, kendinizi nasıl ifade ettiğiniz, düşünce ve duygularınızın dışa vurumunda nasıl olduğunuzla ilgili bir süreç yaşadınız. Bazı çevrelerden tamamen koptunuz, mesafe koydunuz, hastalıklarınız, engelleriniz varsa, bunlara yeni çözümler buldunuz.

Satürn kova transitinde ise daha da önemli olacak.  Yaşamınızda aile, kökler, ev gibi konularda yeni yapılanmalar gerekecektir. Kimisi ev alırken, kimisi taşınacaktır. Bu dönem korkularınızla yüzleşip sağlamlaşabilmeyi öğrenmeniz gerekecek.  Aile ya da yaşadığınız evde sorunlar varsa tamamen uzaklaşabilirsiniz de.

YAY veya Yükselen YAY :

Geçen  üç yıl,  elinizdeki maddi ve manevi her türlü aracı, olabildiğince iyi kullanmanız gereken bir dönem geçirdiniz.. Kendine yeterince yatırım yapan, geliştiren, üretken olan, yeteneklerini geliştirenler için iyi bir süreçti ve yeni kazanç kapıları buldular. Diğerleri ise zorlanmıştır.

Satürn kova transitinde ise konunuz; yakınlarınız olabilir, kardeşleriniz yakın akrabalarla ilgili süreçler yaşanabilir, yeni sorumluluklar gündeme gelebilir. Hatta arkadaşlarınızdan ayrılıp yeni arkadaşlarla kalıcı ilişkiler kurabilirsiniz.  Kimi Yay ve yükselen Yaylar ise sosyal medya, basın, yayın, eğitim, gibi konularda bazı önemli sorumluluklar alabilirler.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK :

Geçen üç yıl, yeniden yapılanma süreci yaşadınız. Elinizden umduğunuzdan daha fazla şey geldiğini deneyimlediniz. Bu senelerde uyum konusuna odaklanmanız gerekti.  Direnmeyip anlamayı, öğrenmeyi ve çaba göstermeyi seçen Oğlaklar kazandı, anlayışsız, çabasız davrananlar kaybederek öğrendi.

Satürn kova burcunda gezerken ise gündeminiz finansal konular olacaktır. Maddi konularda gerçekçi düşüneceğiniz daha planlı olmanız gereken bir süreç. Kimi Oğlak ve yükselen Oğlaklar, parasal konularda sınavlar yaşayacakken bazıları finansal konularda kalıcı adımlar atabilecektir. Emek verip sorumluluk alırsanız finansal konularda güçlenebilirsiniz. Bu 3 yıl boyunca sürede parasal olarak güçlenmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Önceden planlı ve parası olanlar için mal mülk alımı da olabilir.

KOVA veya Yükselen KOVA :

Yükselen Kova’lar için oldukça önemli olan bu geçiş hayatının genelinde oldukça önemli olacak. Fiziksel görünüş ve sağlık konularının da önemli olacağı bir dönem. Geçen üç yıl boyunca korkularınızla baş etme üzerine sınanmış olabilirsiniz. Hayatın, dış koşullarını her zaman kontrol edemediğimiz konusunda çabaladınız.

Satürn kova transitinde özgür ve sıra dışı diye nitelendirilen Kovaları için kısıtlamalar can sıkıcı olabilir.  Ayrıca, Satürn’ün temsil ettiği kemik diz ve dişlere önem vermeniz gerekebilir. Satürn sorumluluklarınızı hatırlatabilir, kararlı adımlara yöneltebilir.  Kiminiz arkadaşlarla ilgili sorunlar yaşayabilir, kiminiz ise hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz.

BALIK veya Yükselen BALIK :

Geçen üç yıl boyunca umut ve beklenti arasındaki farkı algılamanız gerekti. Umudu ayakta tutan,  ulaşılabilir küçük hedefler koyanlar, enerjisini  verimli kullananlar, gerçekçi hedefler koyanlar kazandı.

Satürn Kova transitinde ise iç dünyanızda içsel olarak bazen kaygılı, bazen depresif ruh halinde olabilirsiniz. Ruhumuzun neye ihtiyacı olduğunu anlamak ve yapılandırmak faydalı olacaktır. Sorumluluklarımızı bilmek de önemli.  Bazı Balık ve yükselen Balıklar, sağlıkla ilgili konularla ilgilenebilir.

Satürn Kova Geçişinin Dünyaya ve Ülkemize Etkileri Neler Olabilir Okuyunuz

Geçmişte Satürn Kova Transitinde Dünyada Neler Olmuş Okuyunuz

Geçmişte Satürn Kova Transitinde Ülkemizde Neler Olmuş Okuyunuz

 

Serpilgül Vural Kınacı

Astroderki

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!