akrep aslan Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Balık başak boğa ikizler koç Kova Oğlak Satürn terazi Yay yengeç

Satürn’ün Kova Burcu Transitinin Ülkemize ve Dünya’ya Etkileri

Zamanın yöneticisi Satürn 22 Mart 2020  de Kova burcuna geçecek

Zamanın yöneticisi Satürn 22 Mart 2020  de Kova burcuna geçecek  ve adeta önümüzdeki 2,5 yılın simülasyonu gösterecek  ve 11 Mayıs 2020 de geri hareketine başlayarak 1. Temmuz 2020 de tekrar Oğlak burcuna dönecek. Bu dönüşte Oğlak Burcunda yapılmamış eksik kalınmış konuları tekrar çek ettirecek.  Oğlak yolculuğu bitince 17 Aralık 2020 tarihinde  tekrar Kova burcuna geçerek  7 Mart 2023 tarihine kadar Kova burcunda seyredecek ve büyük değişimlerle yüz yüze kalacağız.

Satürn Oğlak burcuna girdiğinde ne demiştik?

Satürn sistemler kurar, düzenler, olumsuz yanlarımızı törpüler, tembellik yapıp da kulak arkası yaptığımız işlerimizi, ilişkilerimizi derleyip toplamak zorunda bırakır, eksikliklerimizi, olmamış yanlarımızı burnumuza burnumuza sokar ve bizi ite kaka adam olmaya mecbur eder. Gelişimimize uygun olmayan insanları, durumları, işleri, huylarımızı hayatımızdan çıkartmak zorunda bırakır. Bunları yaparken de mecburen sabret, gayret et, çalış der ve bizi adam akıllı zorlar… İşimize gelmeyince kaçayım filan diyemezsiniz. Tabi isterseniz kaçın siz bilirsiniz. Sonuçlarına katlanmak size düşer.

Bazılarımız Satürn’ün Oğlak geçişinden ödüllerle ya da hayattan önemli dersler alarak çıkıyoruz.

Örneğin bazı koçlar için sadece statü, kariyer mücadelesi ile geçmedi son 3 yıl, aile ile ilgilenmek, çıkan sorunları çözmek zorunda da kaldılar. Sağlam temelleri olmayan evlilikler, ortaklıklar, şirketler tek tek dağıldı/dağılmaya başladı.

Peki Satürn Kova Burcunda Bize Neler Vaat ediyor.?

Gökyüzü insanlığa uyan artık?  Aklını kullan, doğaya ve insana hizmet edecek yeni yapıları kur artık diyor.   Satürn’de duygu aramayın adalet ve toplumsal düzenden yanadır. Kalan sağlar için gerekli kuralları düşünür.

Satürn Kova dediğimiz zaman aklımıza ne gelmeli?

Satürn Kova burcunun yöneticisi olduğu için burayı çok sever, çünkü kendi evinde. Ancak bu her zaman olumlu şeyler olacak demek değildir, pozitif etkilerin yanı sıra olumsuz etkileri de rahat rahat ortaya koyabilir.

Kova burcu, sosyal grupları, Sivil Toplum Kuruluşlarını, ağları, sosyal çevremizi, toplumu yönetir ve uzun vadeli kalkınma planı, bilim ve teknoloji ile ilgili ekip çalışmalarını, toplumsal düzenle ilgili yenilikleri, toplulukların yönetim şekillerinde değişimleri, özgürlük, devrimler, icatlar, hava yolları ve dronlar, bağımsızlık, teknoloji, radyo vb yayınları, UFO’lar, Astroloji, havacılık sektörü, yapay zeka, toplumsal liderleri, anarşistleri anlatır.

Önceki Yıllarda Satürn’ün Kova Geçişinde Neler Olmuş Tıklayıp Okuyabilirsiniz.

Geçmişte Ülkemizde Neler Yaşatmış

Geçmişte Dünyada Neler Olmuş

Satürn’ün Kova Seyahati Neler Getirebilir

Satürn’ün  Kova Burcundan Geçişinin Burçlara Etkilerini Okumak İçin Tıklaynız.

Satürn Kova Transitinin Global Etkisi

 • Toplum düzenini değiştirecek yeni kişiler ortaya çıkabilir. Kadın hakları mücadelesine yeni bir nefes gelebilir.
 • Sağlık alanında özellikle zihin ve akıl sağlığı, yapay zeka, sinir ve kan dolaşım sistemleri, her türlü dolaşım sistemi ile ilgili konular gündemde yer bulacaktır.  Ayrıca ben, nörogelişimsel sorunlar ve beyin ile ilgili hastalıkların tedavisine dair yeni yöntemler geliştirilmesini de bekliyorum. Ayrıca, salgınlar boyut değiştirip yaygınlaşabilecektir. Örneğin 1963 yılında İsveç’te Çiçek hastalığı salgını olmuş, günümüzde de COVİD19 belası var. Bu virüs yazın zayıflayıp kışa doğru mutasyona uğrayarak geri dönüp vurabilir.
 • Satürn sistem kurmakla ve yazılı toplumsal kurallarla da ilişkili olduğu için etkisi burada yeni sistemlere gitme zorunluluğu doğurmak, kısıtlamalar getirmek şeklinde olabilecektir.
 • 17 Şubat 2021 / 15 Haziran 2021 / 24 Aralık 2021 tarihlerine dikkat etmek gerekli Satürn Uranüs arasında gerçekleşecek sert açı nedeniyle nükleer kazalar olması da mümkün görünmekte.Bu tarihlerde uçak yolculukları ve/veya nükleer kazalar açısından risk bulunmakta. Şimdiden alınabilecek önlemlere eğilmeli devletler.
 • Radyo, TV ve gazeteler ile ilgili kısıtlanmalar, davalar, kapatma ya da maddi cezalar gelebilir.
 • Tabi kısıtlamalar da isyanlara  zemin hazırlayacaktır. Farklı sebeplerle boykot ve grevler gerçekleşebilir
 • Dünya’da büyük ekonomik değişimler olabilir. 1930 lu yıllarda seyredip 1933 de tam netleşen Büyük Buhran olayı da Satürn Kova döngüsünde yaşanmıştı. Bu olayla ABD başkanı Franklin Roosevelt bütün bankaları kapatıp, finansal işlemleri durdurmuştu. Bu sebeple yeni ekonomik kurallar gelebilir.
 • Uranüs Boğa etkisi nedeni ile beklenen Bitcoin gibi dijital para birimleri Satürn Kova etkisi ile belki başka versiyonuna doğru yol alabilir. Yeni bir ortak para birimi bile gelebilir. Kim bilir belki de virüs ve bakterilerle kirlendiği bahanesi ile plastik paraya bile geçebiliriz.
 • Sosyal adalet dengesi yeniden yapılanabilir
 • Yenilenebilir enerji kaynakları gündemde olacaktır.
 • 1993’te Avrupa Birliği kuruldu. AB 27/28 yaşlarında Satürn döngüsü yaşayacak. Satürn döngüleri eskimiş yapıları yıkar ya da değişime zorlar. Hatırlarsanız çoğumuz 28 yaş civarı değişime zorlanmışızdır.
 • Satürn Kova geçişlerinde devletlerin sınırları değişmiş, bağımsızlığını ilan eden çok sayıda ülke olmuş. Bu sebeple benzer durumları yine görmemiz şaşırtıcı olmayacaktır.
 • Öte yandan yeni bilimsel gelişmelere de sık sık şahit olmamız mümkün olacaktır.
 • Havacılık sektörüne dair yeni düzenlemeler ve yaptırımlar gelebilir. Uçak kazalarında artış gözlenebilir.
 • Teknolojik gelişmelerde artış ve akıllı cihazların daha da akıllı versiyonları gündeme gelecektir. Atıyorum bileğimizde derimizin altında bir telefon, kimlik kartı yerine deri altında çiple gezen insanlar gibi
 • Uzaya yolculukları artabildiği gibi planlanan toplu seyahatler konusunda gelişmeler olabilir.
 • Özellikle Ay Düğümlerinin İkizler Yay aksına geçmesi ile (Temmuz 2020) Nefes ve bilgi alışveriş, yayılışı gibi konulara da dikkat çekecektir. Sosyal medya ile ilgili yeni düzenlemeler, gündeme gelebilir, İnternet kısıtlamaları ve belki de kurallarda değişim, ceza ve baskılar gözlenebilir.
 • İnternet güvenliği sorunları çıkacaktır. Bu sorunlar devletler arası siber savaş şeklinde bile seyredebilir.
 • 1993 senesinde Satürn, Kova burcunda iken “www” internet ağı kurulmuştu. Bu kez onun da ilerisinde bir şeyler beklenebilir.

Bu seferki Satürn Kova Ülkemize neler getirir, neler götürür dersek?

Türkiye için 1962/1964 yılları ve 1991/1994 yıllarındaki geçişleri oldukça sert bir dönem olarak hafızalarımızda yerini almıştı.1962/1964’te Darbe girişimleri, İsmet İnönü’ ye suikast girişimi, Ölümlü büyük depremler. 1991/1994 yılları arasında; Uğur Mumcu suikasti, Eşref Bitlis’in şüpheli uçak kazası sonucu yaşamını yitirmesi gibi olaylar ve bankacılık sistemindeki krizler, dövizdeki artışa paralel  dövize endeksli ev kredileri sorunları yaşanmıştı. Gerçi o dönem Satürn’ün Kova’da olmasının yanı sıra hem Pluton’un hem de Uranüs ‘ün zorlayıcı açıları mevcuttu

Atalarımız, Türkiye Cumhuriyeti kurulmadan önceki süreçte de Osmanlı İmparatorluğu olarak bu topraklarda yaşıyordu ve 1903/1904 lü yıllarda ölümlü depremler, azınlık ayaklanmaları ve suikastler gerçekleşmiş. Dileyelim ki benzer olaylar tekrar etmesin.

Türkiye haritası üzerine Kova burcu giriş haritasının etkisi

 • Türkiye’nin ilerletilmiş haritası balzamik fazda ama yeniay fazına doğru ilerlemekteyiz. Yeni Ay fazına geçişi yenilikleri anlatır ve biraz umut verir. Gerçi bu dönem ancak 14 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşmeye başlayacak. Görünür etkisi de ilerleyen süreçlere yansır.
 • Ancak şuan ki konumu ile progres haritamız üstüne transit alınca Progres Ay üstünden Satürn ve Pluto gibi iki sert gezegen ile kavuşum yaparak geçmişti. Kova burcunda hareket edecek olan Satürn 1 yıl sonra Ülkenin ilerletilmiş haritadaki Güneşinin üstüne gelecek .
 • Şubat 2022 ‘den Ağustos 2022 ‘ye kadar olan zaman aralığı artık bir süreci geride bırakacağımızın işaretlerini taşıyor.
 • Satürn, ilerletilmiş ülke haritamızın 5.evindeki göstergelerine sert açılar yapacağından moral ve motivasyonumuz,kadınlar, gençler, tanınmış kişiler, sanatçılar ve çocuklar zorlanabilir. Hatta 5. Ev borsa, tahminler ve spekülatif konular olduğundan bu konularda da çok zorlanmalar yaşanacaktır.
 • Ayrıca, Satürn’ün Kova seyahati Türkiye’nin Natal doğum haritasının 8. Evinden geçecek. 8. Ev dünya astrolojisine göre; şirketlerin, ülkelerin borçları, faizler, vergiler, bize ait olmayan paraları, bankalar, sigorta, sosyal güvenlik konuları, krizleri, gizlilik içinde yapılan işleri,salgınlar, ölümler ve terör saldırıları, ölümcül büyük kazalar, yabancı ülkelerle finansal ilişkileri, ticaret merkezlerini anlatır.
 • Konumuz finansal konular ve hayatta kalma savaşı ve bu konuda zorunlu olarak gerçekleşecek yeni yapılanmalar arkadaşlar.
 • Yabancı ülkelerle finansal ve ticari ilişkilerimizde mecburi yeni düzenlemeler. Hatta bankacılık ve emeklilik, sigortacılık ve sağlık sisteminde büyük ve şaşırtıcı değişimler.
 • Ev kredileri, İnşaat sektörü ile ilgili bazı yeni düzenlemeler olabilir.
 • Büyük teknolojik kazalara da açığız. Öte yandan büyük teknolojik gelişmeler de yaşayabiliriz (Hadi Ülkem şaşırt dünyayı lütfen!) Geçmiş döneme bakınca teknolojik atılımlar yapmışız bu kez de olması mümkün.

 ASTRODERKİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!