Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Karmik Astroloji Venüs venüs döngüleri

2020 Retro Venüs ve Venüs Döngüleri

2020 Venüs döngüsü ve Retrosu

2020 yılının mayıs haziran aylarında ikizler burcunda Venüs retro harekette olacak.

Peki Venüs’ün konuları neler?

Venüs, kişinin hayatının sevgi ve para temalı konulardaki deneyimlerini belirler. Sevgi, Aşk, İlişkiler, Para, Lüks, Tatlılar, Sanatsal konular, Tembellik, Böbrekler, Üreme organları, Müsriflik ve Keyif veren konular ve hatta Ajanlık ve Arabuluculuk ve Adaletle ilgilidir.

Ama Unutmayın, kulağa küpe olsun: İki  savaş gezegenimiz var;  biri Mars (açıktan) savaşır, diğeri Venüs (gizliden) savaşır.

Venüs gezegeni ortalama 500 günde bir retro yapar. Gölgeli günleri de sayarsak 45 gün kadar retroda kalır. Venüs her retro yaptığında Güneş ile kavuşur ve Güneş’in önünden geçer. Buna biz, Venüs geçişi deriz.

Venüs’ün bir de tipleri vardır

Afrodit Venüs sahibi açıları da iyiyse  Venüsyen konularda şanslı olur, güzel olur.  Lucifer ise şanssız ya da fitneci olur, Nemesis ise intikamcı olur gibi bazı çeşitli Venüs hallerimiz vardır. Mesela; Venüs bu geçişte Afrodit venüs pozisyonundan lucifer venüs pozisyonuna geçecek. Bunun yanı sıra düz Venüs, retro Venüs ve bir de Ghost Venüs var. Venüs’ünüz retro değilse bile Ghost olabilir. Bir bakmışsın Venüs’ün düz görünüyor ama Retro venüs zamanı evlenmişsin, şaşırma! Belki senin Venüs Ghosttur…

2020 yılının mayıs haziran aylarında ikizler burcunda Venüs retro harekette olacak

Venüs 8 yılda 1 aynı burçta retro yapar. Yani bundan önce 2012 yılında yine ikizler burcunda retro yapmıştı. 2020’de yine ikizler burcunda retro yapacak ve 8 yıl önce başlayan döngüler kapanacak. Ya da 8 yıl önce attığımız adımların sonuçlarını göreceğiz.

2020 venüs retrosu ile artık yeni bir döngü başlayarak, 2026’ya kadar yeni bir pentagram oluşturacak.

Örneğin; 2004 ile 2010 yılları arasında Venüs’ün retro yapıp, Güneş ile kavuşum derecelerini işaretleyip birleştirdiğimizde, her kavuşum derecesi arasında 72 derecelik bir açı oluşur. Ortaya çıkan bu muazzam görsel; 5 köşeli pentagram yıldızıdır.

Doğum haritanızda Venüs retro olsa da olmasa da 2012 venüs retro zamanını düşünün, neler yaşadınız? 

Doğum haritalarında özellikle hava gruplarında(ikizler, terazi ve kova) retro venüsü olanlar, 2020 venüs retrosunda yeni bir döngüye girecekler. Bekar olanlar karmadan getirdikleri  eşleri ile tanışıp evlenecek ya da daha önceden tanıdıkları kişi ile evlenebilirler, birliktelik kurabilirler. Venüs’ünüz retro değilse tekrar döneni pek ciddiye almayın derim. 

Ayrıca bir de yıllık Venüs döngümüz var

Haritamızdaki yıllık Venüs Döngüsü, önümüzdeki 1 yılın konularına ışık tutar.

Venüs her yıl bir kez doğum anımızdaki noktaya gelir. Bu süreç önümüzdeki 1 yıllık Venüs döngümüzü başlatmış olur.

Göksel Venüs’ün, Venüs derecenize dokunması ile (1orb) öncesi/ sonrası neler yaşadığınıza dikkat edin.Bu sayede önümüzdeki 12 ay boyunca, Venüs etkilerini hangi konularda yaşayacağınızı aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.

Bu döngüde neler oldu, hatta geçmiş dönemlerdeki Venüs döngünüzde neler yaşadınız ? Bakın bakalım neler farkedeceksiniz.

Benim yıllık döngüm de ve  8 yıllık yeni ve büyük döngüm de başladı.
Şöyle bir inceledim; ben  son dönemde yaşımın da gereği ile genellikle ya yeni bir eğitme başlamış ya da seyahate çıkmışım, Venüs’ümün 2. evle karşılıklı bağlantısı sebebi ile bazen de fazla para harcamışım,yeni eşyalar, hatta ev  almam gerekmiş.  venüs’ümün 3. Evde olmasının  ve Ay ile açısının etkisi ile  eğitimler, arkadaş ilişkilerimde kopuşlar, yeni başlangıçlar, yakın çevre değişiklikleri, seyahatler yaşatabilmiş.  Farklı ülkelere ve şehirlere taşınmış, ev alıp, ev satmış, borçlanmış ama aynı zamanda kazanmışım… Ama daha genç olduğum dönemlerde Venüs döngüm, ilişki bitiş, başlangıçları ve evlilikle kendisini göstermiş.

Tabi Venüs’ünüzün aldığı açılara, yer aldığı ev ve burca göre deneyimler değişik olacaktır.
Bakın bakalım siz neler yaşamışsınız…

ASTRO DERKİ, Venüs enerjisi göründüğünden büyük bir etkidir….

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!