Astro Gündem Güneş Tutulmaları Uncategorized

21 HAZİRAN YENGEÇ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI

21 HAZİRAN YENGEÇ BURCU GÜNEŞ TUTULMASI

Asya’nın neredeyse %80’ninden, Güney ve Doğu Avrupa’dan, Avustralya’nın kuzey ucundan, Afrika’nın batısı ve Güney ucundaki ufak alanlar dışında neredeyse bütününe yakın bir alandan, Pasifik ve Hint Okyanuslarından gözlemlenecek 137 numaralı Saros serisine ait bir Halkalı Güneş tutulması olacak. 21 Haziran günü gerçekleşecek olan Halkalı Güneş tutulması, Ankara’ya göre çıkartılan haritaya göre saat 08:42 de Yengeç burcunun 00°21´ derecesinde gerçekleşecek

Neden Halkalı Tutulma deriz; Ay, Güneş’in önünden geçerken Güneş’i tam örtemez ve Güneş diski Dünya’dan baktığımızda Ay’ın etrafında sanki yüzük gibi bir halka görüntüsü oluşturur.

Benim gibi KAD Yengeç olanlar ya da Yengeç burcunda gezegeni bulunanlar ile tutulma derecelerine açı yapan gezegenleri bulunanlar için yaklaşık 8 yıllık bir oh çekme dönemi başlıyor. Hepimiz yorulduk gerçekten… Köklerimiz, ailemiz, vatanımız, çocuklarımız, DNA’larımız derken her birimiz heybemize olumlu/olumsuz bir çok deneyim kattık.

Güneş Tutulmaları yeni başlangıçlar ile ilgilidir. Bu tutulmanın hem parçalı olması ve etkilerini parça parça göreceğimiz için hem de  Merkür’ün Yengeç burcunda gerilemesi ve tutulmanın ‘’0 ‘’ derece; yaz gün dönümü başlangıcına denk gelmesi sebebi ile de önemi artmakta. Öncü tutulmalar özellikle yeni bir şeyleri başlatandır. Öncü burçta ‘0’ derece yeni başlangıçlarla ilişkilidir. Yeni adımlar, yeni gelişmelerle yaşamımızda yenilik başlatmayı gösterebilir. Ayrıca bu tutulma, geçmiş karmadan ya da uzun yıllar önceden tanıdığımız kişiler ve olayları getirebilir hayatımıza.  Venüs ve Merkür retrosu sebebi ile de parasal bir takım hareketlilikler olacaktır. Temkinli olmakta fayda var.

137 numaralı serinin yakın zamandaki son tutulması 10 Haziran 2002’de, ilk tutulması da 25 Mayıs 1389 da yaşanmış. Serinin son tutulması 28 Haziran 2633 olacak ve kapanacak.

Tutulmaları incelerken biz Astrologlar Saros serisine ve Tutulma derecelerine bakarız. Demek ki hem Saros serisi tutulmaların etkisini hem de Tutulma derecesini göz önünde tutacağız.

137 NOLU SAROS TUTULMALARI

Öncelikle tutulma derecesine bakarsak; aynı derecede (Yengeç burcunun 00°) gerçekleşen son tutulma 21 Haziran 2001 yılında gerçekleşmiş. Tutulmaların bir de süresine baktığımızdan etki süresini de göz önünde bulundururuz. Dolayısı ile 2001’deki tutulmanın etkisi 2002 yılına da sarkmıştı ve ayrıca günümüzdeki gibi 2002 de İkizler/Yay aksı tutulmalar başlamıştı. Bu sebeple, 2001, 2002 yıllarınızda başınıza neler geldi düşünün derim.

Gelin O yıllarda Dünya’da ve ülkemizde yaşanan olaylara bakalım?

İkiz Kuleler saldırısı; 5000’nin üstünde insan yaşamını yitirdi ve Dünyanın politik akışı değişti.

ABD, Afganistan’ı bombalamaya başladı

İsrail, Filistinli bakanı kaçırdı.

İngiltere, Pakistan’da Üst yönetim değişti.

Ülkemizde Yasa gereği Fazilet Partisi kapatıldı ve partinin üyeleri tarafından Adalet ve Kalkınma Partisi kuruldu. Rtük yasası Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edildi. Kabinede revizyon yapıldı çok sayıda bakan değişikliği yaşandı.

Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in de aralarında bulunduğu 36 sanığın, ”Egebank’ı teşekkül oluşturmak suretiyle sistemli ve planlı olarak 1 milyar 200 milyon dolar zarara uğrattıkları” gerekçesiyle İstanbul 1 No’lu DGM’de yargılanmalarına başlandı.

2001 yılının 2. yarısına daha ayrıntılı bakmak isterseniz 2001 YILI 2. Yarısı TIKLAYINIZ

Okült Astrologlarca Yengeç burcunun birinci dekanında  gerçekleşen Güneş tutulmaları ‘Hava durumunda sorunlar, su baskınları gibi olaylar ve kadınlar için bazı sorunların gündeme gelmesi muhtemel’ derler. Hava durumunda zaten anomalileri izlemekteyiz. Gerçi Balıktaki Neptün/Mars açısının da etkisi bulunmaktaydı bu sürece.

Yengeç, değişkendir, güvenlik, ailevi ve vatana/millete dair konuları gündeme getirir, milliyetçi, duygusal ve korumacıdır.  Yengeç burcu, Oğlak burcunun tersine daha korumacı ve kendinden olanı kayırma duygusu çalıştırır, serde kıskançlık olabilir, ön yargı olabilir, aşırı korumacı anaçlık bulunabilir. Tutulmanın etkisi ile üreme ve çoluk çocuk konuları, evlerimiz, oteller vb konaklama yerleri, aileye hizmete dair gıda, sağlık, yiyecek, içecek sektörü, tarihi yerler, antikacılar, kamu hizmetleri ve psikologlar ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.  Geçmişle ilgili konular, fedakarlık gerektiren durumlar, melankolik ruh hali, savunmada kalma, beslenme, barınma gibi konular ön planda olacaktır. Bu sebeple varsa; eksik kalmış eviniz ile ilgili durumları tamamlamak, ailenizle ilgilenmek iyi olacaktır. Ev taşıma, gayrimenkul alım satım konuları gündeme gelebilir, geçmiş günleri konuşma sık yaşanabilir. Bu süreçte mantık ve stratejiden uzak duygusal kararlar verilebilir dikkatli olmakta yarar var.

Merkür Yengeç burcunda geri hareket ettiği için Yengeç burcunun temsil ettiği konularda iletişim, ifade, anlaşmada bazı sorunlar çıkabilir.

Duygularımızı iyi ifade edemeyebiliriz, duygusal karmaşa yaşayabiliriz, sağlıklı bir iletişim kurmamız zorlaşabilir. Özellikle aile arası iletişim aksaklıkları, yanlış anlaşılmalar, küslükler olabilir. Ev almak, satmak, taşınmak, gibi konularda aksilikler, gecikmeler, planlarımızın bozulması da mümkündür. Evde kullandığımız elektronik aletlerde sorunlar olabilir. Haritasında Merkür’ü Retro olmayanların ev alım, satımı ya da gıda sektörü, otelcilik vb sektöre yatırım yapacakların 13 Temmuz’a kadar beklemelerinde yarar olabilir.

21 Haziran Yengeç burcu Güneş tutulmasına ait ülkemizin ve dünyanın Astrokartografik haritalarını incelersek

Görüyoruz ki tutulma enerjilerinden  aşağıdaki bölgeler daha belirgin etkilenebilir.

Ülkemizde; Marmara denizi, Yalova, Sakarya Adapazarı, Çanakkale ve İç Anadolu’nun ortası, Göller bölgesi; Burdur, Isparta ve Mersin, Adana, Antep, Diyarbakır, Hakkari, Adıyaman, Muş, Ağrı, Van ile Muğla bölgesi Ege Denizi

Dünyada; Pasifik Okyanusu, Auckland adaları, Japonya’nın güney kıyılarına  yakın deniz bölgesi, Filipinler, Malezya, Hindistan, Nepal civarı, Türkiye, Suudi Arabistan, Fransa, İngiltere, ABD’de Washington, California bölgesi.

21 Haziran Yengeç burcu Güneş tutulmasının bireysel haritalarımıza etkileri

21 Haziran’da meydana gelecek olan Güneş tutulmasının ana konuları, aile, ev, vatan, güvenlik, çocuklarımızın evlilik ve ortaklıkları, arkadaşlar, sosyal çevre, organizasyonlar, işten gelen kazançlarımız gibi konularda olması beklenebilir.

Güneş tutulmasından öncelikli olarak, öncü burçların 0-5, değişken burçların 25-30, sabit burçların 11-19 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar etkilenecektir. Ancak yine de bu tutulma herkes için önem taşımakta.

Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak

Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova

Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık

  • Bu Güneş tutulmasında yaşanacak durumların sonuçlarını görmek 5 Temmuz Ay tutulması ile başlayacaktır.
  • Açıkça fark edilmeyen, gerçeklerin yeterince aydınlıkta olmadığı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eş ya da ortağınızla bu konularda fikir ayrılıklarınız olabilir, ani gelişen durumlarla güvenlik alanınız ve sahip olduğunuz şeyleri elinizde tutmakta zorlanabilirsiniz. Ortaya çıkan bu durumları ki bunlar geçmişten de gelebilir ve artık çözmelisiniz. (evlilik / ortaklık, aile içi sorunlar) doğru strateji ile çok iyi düşünerek bu sorunların üstesinden gelmeniz gerekmekte.
  • Yediğimize, içtiğimize dikkat etmeliyiz. Yengeç tutulması mide sorunlarını da alevlendirebilir.
  • Her türlü ikili ilişkide kendi öz değerimize sahip çıkmayı da ihmal etmeyerek, dürüst ve hakkaniyet çerçevesinde olmayan tutumlardan uzak durmak, doğru adımlar atmak ve kararlar almak önemli çünkü tutulmalar kaderseldir ve sonuçları ilerleyen dönemlerde ortaya çıkacaktır.
  • Tutulma haritasının 6. Evindeki kısıtlayıcı, yıkıcı, dönüştürücü ve hatta yayıcı gezegen etkileri bulunması sebebi ile Pandemi konusuna özel ihtimam şart görünmekte. Kişsel hijyen ve sağlığımıza önem vermemiz gerekiyor. Mars Retrosu ile birlikte Eylül ayından itibaren çok kısıtlayıcı olmasını beklemekle birlikte yaz döneminin de rahat olmadığını belirtmeliyim.
  • Evlilik, ortak iş gibi durumlarınız varsa değişim gerektiren durumlar olabilir. Ortak paralarınıza, kredi, vergi, sigorta türü ödemelerinize dikkat edin. Ortak ya da eşinize dikkat edin yanlış kararlar alarak sizi de zor durumda bırakabilir dikkat! Anlaşmalar, sözleşmeler bu dönemde önemli ve sonuçlarını Temmuz’dan itibaren görmeye başlarız.
  • Yaşanacak zorluklardan çıkmamızın yolu geçmiş yanlışlarımızdan ders almaktır.
  • Sudan gelecek kazalara, duygusal dünyası sorunlu, psikolojisi bozuk olan yakın çevremize dikkat etmeliyiz.

Yengeç Burcu Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

Yukardaki konuların yanı sıra burç bazında bakarsak,

Koç ve yükselen Koçlar

Ailemizle iletişimimiz, ev taşıma, ev alma, mülklerimiz, çocuklarımızla ilgili bilmediğimiz bazı konuları fark etmemiz, hastane veya hapishane gibi yerler ya da şifalanma ile ilgili çalışmalar, babamız ile ilgili bazı zorlu durumlar, eşimizin gelirleri gibi konular gündeme gelebilir.

Boğa ve yükselen Boğalar

İletişim, kardeşler ya da komşu, kuzen gibi yakın çevre ile ilgili konular,  yazmak, çizmek, eğitim, kısa seyahatler gündeme gelebilir.

İkizler ve yükselen İkizler

Maddi manevi değerler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar veya gelirlerimiz konusunda yeni gelişmeler gündeme gelebilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler

Karakteriniz ve fiziksel görünümünüz, sağlık, yakın çevre konuları, kendinizi ifade ediş şekliniz ve başkalarını algılama tarzınızda değişimler olabilir.  Yaşamdaki fonksiyonunuzu fark etme, iç dünyanıza eğilmek vb konular gündeme gelebilir.

Aslan ve yükselen Aslanlar

Bilinç altınız, gizli korkularınız, günlük düzeniniz, sağlık ve hizmet konuları sizi yorabilir. Gizli düşmanlıklar, İlişkilerde hayal kırıklıkları kayıplar ve güven zedelenmesi durumları olabilir. Bu süreçte kaygılar ve bağımlılıklardan arınma çalışmaları sizin için iyi olabilir.

Başak ve yükselen Başaklar

Sosyal çevreniz, bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, arkadaş gruplarınız, işten gelen kazançlar konusunda yeni gelişmeler olabilir.

Terazi ve yükselen Teraziler

Statü, İş, kariyer hedefleri, Anne/ebeveyn sağlık durumu, varsa çocuklarınızın işi, sağlığı, eşininizin, ortağınızın ailesi gibi konular gündeme gelebilir.

Akrep ve yükselen Akrepler

Yabancılarla ilişkiler, yüksek eğitim, hukuksal konular, uzun seyahatler, Din felsefe konuları veya kurslar gibi konular gündeme gelebilir.

Yay ve yükselen Yaylar

Borçlar, vergi ve sigorta konuları, burs ya da nafaka veya miras konuları, ortak ya da eşten gelen paralar, kayıplar, ameliyatlar gibi konular gündeme gelebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

Eş, ortak, evlilik, anlaşmalar, davalar, avukatınız, açık düşmanlıklar, varsa çocuklarınızın eğitimleri, danışmanlık aldığınız kişiler gibi konular gündeme gelebilir.

Kova ve yükselen Kovalar

Günlük rutinleriniz işleriniz, iş ortamınız, kiracılarınız, ufak tefek hastalıklar, varsa yanınızda çalışanlar ve evcil hayvanlarınız konularında yeni gelişmeler olabilir.

Balık ve yükselen Balıklar

Sanat, spor, hobileriniz, yaratıcı konularınız, çocuklarınız, flörtleriniz, ebeveynlerin parası, borsa, yatırım konularınızda gelişmeler yeni başlangıçlar olabilir.

 

Yengeç Burcu Güneş Tutulmasının Ülkemize Olası Etkileri

 

21 Haziran’da Yengeç burcu Güneş tutulması ülkemizin 12. Evinde. Sert etkili bir tutulma çünkü ülke haritamızın Ay’ının üzerinde meydana gelmekte. Dolayısıyla da gizli düşmanlıklar, gizli örgütler, gizli ilişkiler, hapishaneler, suikastler, ihanetler, kontrol etmekte zorlanacağımız durumlar meydana gelebileceği gibi gizli kalmış ihanet konuları da ortaya çıkacaktır.

Halkın refahı, genel durumu, sağlığı, iç işleri konuları iç işlerimizi, güvenliğimizi ilgilendiren gelişmeler gündemde olabilecektir. Bu dönemde ölüm oranları da önem arz edecektir.

Çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımızla ilgili gelişmeler olacaktır.  Deniz, su, kimyasallar gibi sıvılardan gelecek sorunlar ile yer hareketleri ile ilgili sorunlar yaşanabilir.

Uluslararası davalar, uluslararası anlaşmalar, dostumuzu düşmanımızı sorgulayacağımız durumlar, yabancı ülkeler ile finansal ilişkilerimiz, borçlarımız, kredi, vergi, faiz oranları ile ilgili gelişmeler olacaktır. Dolayısı ile biz de küresel ekonomik krizden nasibimizi almaya devam edeceğiz. Bunlar ortak anlaşma ve borçların ödenmesine de yansıyacaktır.

Muhalefeti ve iktidarı ilgilendiren gelişmeler olacaktır.  Halk arasında da ayrışmalar yaşanabilir.

Ne kadar birbirimize bağlı ve anlayışlı, üretken olursak bu sert etkileri o derece rahat atlatırız.

ASTRODERKİ

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!