Astro Gündem AY AY tutulmaları dolunay Oğlak Soltis Sodep Srius Vega yengeç

5 Temmuz Ay Tutulması Srius &Vega Hattında

5 TEMMUZ 2020 AY TUTULMASI OLASI ETKİLERİ

5 Temmuz Pazar sabahı Yengeç/Oğlak aksında Penubral Ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulması sadece Ay dolunay evresindeyken gerçekleşir. Dünya, Ay ile Güneş arasındayken gelen ışınları engeller ve arkasında bir gölge alanı oluşturur. Penubral Ay tutulmasında ise Dünya Güneş’in ışınlarını tam engelleyemediğinden Ay’ın geçişi Dünya’dan pek gözlenemez. Ama  net göremememiz, etkili olmayacağı anlamı taşımaz.

Tutulma Amerika Kıtası, Antarktika, Pasifik, Hint ve Atlas Okyanusu, Güney ve Batı Avrupa’dan ve Kuzey Amerika ile Afrika’nın büyük bir kısmını ve dolayısıyle Amerika, İngiltere, Mısır ve Libya, Kamerun ,Nijerya ,İspanya gibi ülkeleri de etkileyecek.

Tutulma etkisinin en çok ortaya çıkabileceği tarihleri yaklaşık (+, – 2 günle) verirsek;  12 Temmuz , 26 Temmuz, 14 Eylül , 6 ekim ve 7 Kasım 2020

Kadim Mısır Kültürüne göre Srius sabit yıldızının karşısında olan Ay iyicil bilinmez ve hatta bu hat üstünde gerçekleşen tutulmaların Kara Sfenksi uyandırdığı göz önünde tutulurdu. Yine eski Astrologlarca, Oğlak burcunun ikinci dekanında gerçekleşen Ay tutulmaları için ‘askeri saldırılar, soygunlar ve tutuklamalar’ mümkün denilirdi.

Sistem kurması ile bilinen ve aşırı kontrolcü, kararlı, plancı ve aslında içten içe duygusal ama bunu göstermeyen Oğlak burcunda olacak bu tutulma oldukça zorlayıcı ve aktif olacağa benziyor. Zaten çatışma gezegeni Mars da yöneticilik yaptığı Koç burcunda. (yaklaşık 6 ay Koç burcunda seyahat edecek) Tutulmanın Ay’ı Nunki ve Vega ile etkileşimde, Güneş ise Sirius ile kavuşumda. İkisi de toplumda göz önünde olmak, göz önünde olan yöneticiler, siyasetçiler, ülkeler ile ilgili. Bu sebeple Sonuçları da o oranda görünür olacak ve hem güç değişimlerine yol açacak hem de parasal spekülasyona çok açık bir tutulma yaşanacak.

Oğlak burcunda gerçekleşecek 13° deki tutulma,  5 Temmuz 2001 yılında gerçekleşmişti. Hatta 30 Aralık 2020 de gerçekleşecek tutulmadaki derece de 30 Aralık 2001 tarihindeki ile aynı.  Sadece bunlara bakarak bile 2001-2002 yıllarındaki olayların benzer etkilerini beklemek mümkün. Fakat gök yüzünün diğer aktörlerinin ( özellikle ağır abi dediğimiz Satürn, Plüto ve Jüpiter) dizilimi devrimsel etkilere sahip olduğundan daha da önem kazanıyor. Özellikle Satürn Pluto kavuşumu işe yaramaz eskimiş her tür organizasyon ve yapıyı yıkıp yenisini kurmak zorunda bırakır.

 Hayatımızın altı, üstünden iyi  de olabilir. 

Yani eskiler OUT, yeniler IN. Güçler dengesi değişiyor.

Bu noktada gücü elinde tutanlar ne yaptı bunların hesabı verilecek.

Bu tutulma Türkiye nin doğum haritasında 1. Ev deki Pluto’ya karşıtlık yapmakta. (aşağıda etkileri özetledim) ABD’nin de Güneşine karşıtlık yapan bir tutulma  2001 yılındaki 11 Eylül ikiz kuleler saldırısını hatırlatıyor. 2001 ile fitili ateşlenen, Anayasa kitapçığı krizine eşlik eden ekonomik krizi düşününce global anlamda ve ülkemiz açısından büyük DEĞİŞİM beklemek yanlış olmaz.

2001/2002 de neler olmuştu TIKLAYINIZ 2001 ve 2001 ile  2002

Hepimiz kendi hayatlarımıza dönüp 2001 ve 1982 yıllarında neler yaşadık bakabiliriz. Tamamen aynı olmasını beklemesek de benzer konular hareketlenecektir.

Mesela 2001/2002 yıllarında pek çok firma iflas etti, ülkemiz en büyük krizlerinden birini yaşadı ve Dünya İkiz kuleler sonrası zaten hiçbir zaman eskisi gibi olmadı. Ancak her kriz kendi zenginini yarattığı gibi zorlanan çok aile de oldu. Örneğin aileme çok yıkıcı bir iflas getirmişti ve oradan oraya taşınmak zorunda kalmıştık. Şimdi de taşınıyorum ama bu kez sebeplerim iyicil ve yine aile bazlı. Hemen kabus senaryosu da yazmayalım.

Evet zorlanacağız ama artık daha deneyim sahibi bireyler olduk. 30 ve 40 lı yaşlardaki evlatlarımıza bizim tecrübelerimiz ışık tutsun dileğim.

Önümüze gelecek olayları akışa bırakmaktan çok üstünde düşünüp önlem alarak, gerekirse konuşarak, yeni sistem kurmak gerekiyorsa yıkıp yenisini kurmak için mücadele edecek hazırlıkları yaparak geçmesi gereken bir süreç.  Özellikle 12 sine kadar yeni başlangıçlar değil de eskiden kalan ve çözüm üretmemiz gereken sorunları çözecek aksiyonlar almalıyız.

Genel Olarak 

 • İlkeli, adil olmak, uzun soluklu hedeflerimize yönelmek ve planları ona göre kurmak zamanı.
 • Ben, ben diyerek değil de geride durarak, takıntılı liderlik edalarımızdan uzak, yapılması gerekenlerin hazırlığını yaparak  mücadele vermemiz gereken bir tutulma bu.
 • Tutulma ailelerde, ortaklıklarda, evliliklerde ve kamu yönetiminde varsa eskimiş, tıkanmış, yozlaşmış durumları deyim yerindeyse son bir sınava tabi tutacak. Gök yüzü  artık, SAĞLAM OLMAYANI yık ve sistemi değiştir diyor.
 • Ekonomik hareketliliklere, büyük firmaların çöküşüne ya da yönetimsel değişimlerine şahit olabiliriz. Hatta NATO vb topluluklardan kopuşlar da olabilir.
 • Boşanmalar, işten çıkarılmalar, ekonomik dalgalanmalar, vergi düzenlemeleri ve kredi ödeme problemleri olabilir.
 • Tarım ve gıda alanında kısıtlayıcı durumlar ve üretim düşüşü, kıtlık riski mümkün.
 • Bazı ülkelerde üst yönetim değişiklikleri olabilir. Özellikle ABD de Son bahardaki seçimler
 • Yine sağlık, Pandemi konuları, kesik, yaralanma, kazalara açık bir süreç ve varsa başka sağlık sorunlarımız onların çözümü için adım atılması gerekmekte (diş, kafa, omurga sorunları)
 • İşçi, işçi sendikaları ve patronlar, doktorlar, ve yardımcı sağlık personelleri, polis ve ordu ile ilgili olaylar gündeme gelebilir. Otelcilik, catering hizmetleri, restaurantlar ve sağlık yerleri ile ilgili bazı düzenlemeler olabilir. Evcil hayvanlarımız ya da gıda olarak kullanılan hayvanlara dair durumlar ortaya çıkabilir. Tutulma küçük çocukların sağlıklarına da vurgu yapmakta.
 • Halk ve toprak hareketleri bekleyebiliriz.
 • Kaza, yangın ve patlama haberlerinde artış gözlenebilir. Hatta Uçak ve tren kazaları da gündeme gelebilir.

5 Temmuz Tutulmasının Ülkemizdeki Olası Etkisi

Tutulma ülkemizin açık düşmanlar evinde olacak.

 • Ülkemiz ABD, İngiltere ve Rusya ile özellikle Mısır ve Libya ile ilgili konularda sürtüşmeler yaşayabilir.
 • Diplomaside aktif bir süreç yaşanır.
 • Yurt dışında terör olayları mümkün
 • Ordumuz ve polisimiz ile ilgili hareketlilikler mümkün. Ordumuzun savaş tarzı hareketlilikleri olabilir. Özellikle Mars Retrosu ile aktifleşebilir (   yaklaşık olarak 26 Temmuz, 14 Eylül , 6 ekim ve 7 Kasım önemli günler  )
 • Ekonomik dalgalanmalar ve özellikle ortaklı şirketlerin zorlanması ve ortaklı yapıların testi
 • Hukukçular ile olan sorunlar devam eder ve Hakim, Savcılarla ilgili konularda bazı değişimler olabilir.
 • Yangınlar artabilir, meteorolojik dengesizlikler mümkün. Bu sebeple de tarımsal üretimde kısıtlılık bekleyebiliriz.
 • Sosyal aktivistlerin gündeme gelmesi
 • Ve büyük ölüm oranı getirmeyeceğini düşündüğüm yer hareketlilikleri. Özellikle Van, Ağrı, Şırnak, Ege Bölgesi deniz kıyıları (özellikle Marmaris, Bodrum gibi bölgeler ve karşısı), Adana/mersin, Antalya, Ankara, Çanakkale bölgelerinde.

Görünürlük Ay Tutulması 2020-07-05.png

5 Temmuz 2020 Tutulmasına Kişisel Bazda Bakarsak

 • Gizlenen konular ortaya çıkabilir, arkamızdan iş çevirenleri görürüz ve veya fedakarlık gerektiren durumlar ortaya çıkabilir.
 • Gerek ailevi gerekse ticari ilişkilerde adaletli paylaşım yüzünden zorlanmalar, geçmişte olmuş ve sıkıntı yaratan olayların, anlaşmaların gündeme gelmesi, bunlara farklı bir gözle tekrar bakmak, yeni anlaşmalar yapmak mümkün.
 • Para, borç, kredi konularında temkinli olmak, savruk olmamak gerekli. Ayrıca bu konulardaki durumlar Kasım, Aralık ayına doğru daha görünür hale gelir.
 • Kendi sağlığımız ve özellikle çocuklarımızın sağlığına dair gelişmeler de mümkün.

 

BURÇLARA GÖRE AY TUTULMASININ OLASI ETKİLERİ

Koç ve yükselen Koçlar; Kariyer, statü, hedefler, annemiz ailemiz, çocuklarımızın genel sağlık durumu, çocuklarımızın işi, eşin veya ortağın ailesi konularında hareketlilik.

Boğa ve yükselen Boğalar; Yabancılarla ilişkiler, uzun seyahatler, uluslararası işler, hukuksal konular, hayata bakış felsefemiz, yüksek okul veya yayıncılık konularında hareketlilikler.

İkizler ve yükselen İkizler;  Borç, vergi, sigorta, nafaka, burs, miras konuları, ortak ya da eşten gelen kazançlar, kayıplar, ameliyatlar konularında hareketlilikler.

Yengeç ve yükselen Yengeçler;  Eş, ortak, açık düşmanlıklar, danışmanlık aldığımız kişiler anlaşmalar, davalar,  çocuklarımızın eğitimleri konularında hareketlilikler olabilir.

Aslan ve yükselen Aslanlar; Günlük rutinlerimiz, yanımızda çalışan kişiler, kiracılarımız, iş ortamımız, evcil hayvanlarımız ve ağır olmayan hastalıklarımız konusunda hareketlilikler olabilir.

Başak ve yükselen Başaklar; sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, çocuklarımız, aşk hayatımız, babamızın /ailemizin parası, seyahatlerimiz konusunda hareketlilikler beklenebilir.

Terazi ve yükselen Teraziler için; Evimiz , ailemiz, köklerimiz, baba, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, kardeşin parası, çocuklarımızın başkalarından sakladıkları konular, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, meditasyon ve şifasal konular ı hareketlendirebilir.

Akrep ve yükselen Akrepler; kısa yollar, İletişim, eğitim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler konusunda hareketlilikler olabilir.

Yay ve yükselen Yaylar; Maddi manevi kazançlar, gelirler, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar konusunda gelişmeler olabilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar; Kendimizi ilgilendiren her konu, fiziksel görünüm ve sağlığımız, motivasyonlarımız, kişiliğimiz, kendimizi başkalarına sunuş şeklimiz, dış dünyayı ve başkalarını algılama şeklimiz ve yakınlarımızla ilgili durumlarda değişiklikler olabilir.

Kova ve yükselen Kovalar; Gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, bilinçaltımız, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, fedakarlıklarımız, inzivaya çekilme, korkularımız ve bağımlılıklarımızdan özgürleşmeye çalışmak gibi konular gündemde olabilir.

Balık ve yükselen Balıklar;  Sosyal çevremiz, üye olduğumuz  sivil toplum kuruluşları ya da gruplarımız ve statümüzden gelen kazançlarımız ile ilgili konularda hareketlilikler olabilir.

Şans yıldızımız bol olsun.

ASTRO DERKİ

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!