Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum AY tutulmaları dolunay Dolunaylar Kova Uncategorized

KOVA DOLUNAYI (3 AĞUSTOS 2020)

KOVA DOLUNAYI

Yeni Ay enerjisi yeni başlangıçları gösterirken, Dolunaylar tamamlanma, bitirme ve bir olayın ortaya çıkması ile ilgili enerjileri barındırır. Ay bulunduğu burç ve ev konularına projeksiyon yaptığı için de fark etme bitirme enerjisi baskın olacaktır. Bir Ay tutulması kadar etkili olmasa da geçmiş Ay tutulmasını tetikleyecek noktaya da dokunmakta.

İstanbul merkezli çıkartılan haritaya göre 3 Ağustos 2020, saat 18:58 de Kova burcunun 11°45´ derecesinde meydana gelecek olan Kova Dolunayı önemli.

Çünkü Dolunay,  ne yapacağı belli olmayan, ani  ve beklenilmeyeni bekle dedirten URANÜS ile zorlayıcı bir açıda (Kare). Dolayısıyla Toplumsal konulara dikkat çekecek.

Olaylar üstümüze üstümüze gelirken enerjiyi olumlu konulara yöneltmek bu tür göksel olayları daha hafif atlatmamızı sağlar. Bu sebeple Dolunay etkilerini okumadan önce yapabileceklerimize göz atmaya ne dersiniz?

Kova Dolunayında Şunları Yapabilirsiniz

  • Kendini odaklayarak yaratıcı faaliyetlerde bulunun
  • Başkalarına yardım edin ve gönüllü olun
  • Bir konu hakkında farkındalık yaratın.
  • Yeni arkadaşlar edinin
  • Konfor alanınızın dışına çıkın

Kova burcu genel olarak toplumu ilgilendiren toplumsal konular, devrimler, teknoloji, isyanlar ve özgürlükler ile ilişkilendirilmektedir. Kova burcu astroloji, meteoroloji, havacılık, astronomi ve hatta Sinir Sistemi ve Dolaşım sistemi ile de ilgilidir. (Nöroloji, Psikiatri ve hatta Psikoloji ile de ilgili olabilir) Dolayısı ile bu konulara ışık tutan bir Dolunay olacak ve hatta ilgili meslek gruplarına dair de bazı sonlanmalar, düzenlemeler görebiliriz. Aslan Kova aksı kalp ve kan dolaşımı ile ilgili olduğu için bu sıcak aylarda Kalp ve Damar hastalıkları olanların ekstra dikkatli olmasında yarar var.

Baş kaldırılar, kişisel hak ve özgürlüklerin konuşulduğu bir dönem olacaktır. Kova burcunun klasik yöneticisi Satürn sistemler kurmak ve teknoloji ile ilişkilidir. Modern yöneticisi Uranüs ise iletişim gezegeni Merkür’ün bir oktav üstü ve dengesizliği ile tanınır.

Dolunay göksel olarak 1/7 aksında gerçekleşmekte genel konular olarak; ilişkiler dengesi, aile, evlilik, ortaklıklar ve gelirleri ile açık düşmanlıklar. Sağlığımız, davalar ve danışmanlıklar şeklinde sınıflanabilirse de  Türkiye Natal haritasının 8. evinde yani 2/8 aksında gerçekleşmekte.

Dolunay’a Merkür/Satürn karşıtlığı da eşlik ediyor. Bu karşıtlık ülke haritamızın 1/7 aksında yani; yabancılarla anlaşmalar, evlilikler ya da Avukatlar/Astrologlar gibi danışmanlık içerikli meslekler ile Halk, Halkın sağlığı ve Ülkenin genel durumu ve morali ilgili olacak. Bu açı nedeni ile bazı anlaşmalardan resmi kararlardan vazgeçiş, ayrılık gibi bir karar beklenebilir.

Sabitlerde gerçekleşen DOLUNAY’ın  Kova Burcunun modern yöneticisi Uranüs’e kare yapması ani ve sert bitirici /sonlandırıcı olaylara dikkat çeker.  

Bu sebeple ani gelişen olayların yönetimi de zor olacaktır.  Sabitler arasında oluşan bu T kare açı kalıbı değişime olan dirence de vurgu yapar. Oysa değişime direnç yerine akışta olmayı başarabilmek önemli. Çıkan krizleri sabit burcun doğası ile değil değişimin yani uyumun doğası ile aşabiliriz. Yani inatlaşma yerine diplomasi ve anlaşma yıkıcı etkilerden bizi koruyacaktır.

DOLUNAY’ın  Albali sabit yıldızı ile etkileşimi de görülmekte. Albali; tehlikeli bir yıldızdır, tehlike, kaza, ölümle, tehlike, zulüm görmek, fiziksel işkence görmekle alakalıdır. Servet verir, maddi güç verir, maddi değerler de verir ama Albali’de kaçırılmak ve kaçırılmanın dışında başkaları tarafından zulüm ve baskı görmek gibi özellikler de barındırır. Ciddi bir Astroloji yıldızıdır. Her ne kadar Mars veya Merkür ile olumsuz özellikler barındırsa da DOLUNAY ile kaçırılma, işkence veya öldürülme gibi gerçekleşmiş tehlikeli olayların gün yüzüne çıkmasını ya da bu konularda alınması gereken kararlara ilişkin konuların dikkat çekeceğini söyleyebiliriz.

Ay’ın karşısındaki Güneş’in Giansar sabiti ile ilişkisi her ne kadar Solar fire programında kavuşum olarak görünmese de bu sabitin orbu 1 derece olduğu için ilişkili olabileceğini söyleyebiliriz. Giansar sabiti altın işçiliği, kuyumcular, zanaatla alakalı bir çoğunlukla kuyumculuk zanaatı, madencilik zanaatı, pırlanta, elmas, altın ile alakalı konulara da vurgu yapıyor.

DOLUNAY’IN ÜLKEMİZE ETKİLERİ

Ülkemizin ilerletilmiş haritalarına baktığımızda bu DOLUNAY finansal konulara ve para yönetiminden sorumlu kişilere dikkat çekiyor. Vergi, faiz, kredi düzenlemeleri, finans kurumlarının zorlanmaları, ülkenin kredi bulması, borç yönetimi sorunları, büyük şirketlerde satışlar veya ortaklıklarda değişim bekleyebiliriz. Halkın, ülkenin ekonomisi ve yabancı ülkelerle olan anlaşmalarımız, yurt dışı kaynaklı düşmanlıklar, yangınlar ve belki de patlamalar mümkün gibi. NATO, Güney Kıbrıs ile Doğalgaz sorunları Libya, Mısır, Rusya ile ilişkiler gündemde olabilir.

Çocuklar, eğitim ve eğlence alanları ile ilişkili yeni kararlar bekleyebiliriz.

Ayrıca Sosyal Medya (iletişim) yasakları ilgili gelişmeler olabilir.

Partiler arası değişimler bekleyebiliriz ki zaten başladı.

Deniz ve Havacılık kazaları da mümkün.

Deprem olasılığı da mevcut. Zira Uranüs Boğa burcunda ve Dolunay’a kare. Dolunay ilerletilmiş ülke haritalarımızda ölüm ile ilişkili evlere de vurgu yapıyor.

Dolunay’ın ülkemiz haritası üzerinde en etkili olduğu şehirler, Astrokartografik  haritaya göre Çanakkale civarı, Ege Denizi İzmir, İç Ege, Ankara’nın Güneyi, Kayseri, Malatya, Diyarbakır ve Van civarları olacaktır.

Kişisel Haritalarımızda Kova Dolunay’ının Olası Etkileri

Dolunay Konuları Olarak:

İlişkiler dengesi, aile, evlilik, ortaklıklar ve gelirleri ile açık düşmanlıklar. Sağlığımız, davalar ve danışmanlıklar şeklinde sınıflanabilir.

Haritalarınızda, Boğa, Aslan, Akrep, Kova, Sabit burçlarının 8-14 dereceleri ile İkizler, Başak, Yay, Balık Değişken burçlarının 24-28 derecelerinde gezegenleri ve önemli açı kombinasyonları olanlar öncelikli olarak etkileneceklerdir.  

Maddi ve manevi tüm ikili ilişkiler, aile ve ortaklıklar, sorumluluklar, ortak gelirler, eğitim gibi konularda muhasebe yapmak durumunda kalabilirsiniz. İlişkilerde güç savaşlarına kapılmamalısınız. Çocuklar ve yaşlı ebeveynlerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. İletişim eksiklikleri veya sorunları olabilir. Kaza vb konulara dikkat ve para konularında abartıya kaçmamaya özen gösterilmeli.

Yolunda gitmeyen ve veya eksik konuları bu Dolunay’da ani olaylarla fark edebilirsiniz. Bitmemiş davalarla ilgili konularda öncelikle ani ve üstünde düşünülmemiş kararlar almamaya dikkat edin ve temkinli olun. Hatalı tavırlar ve uzlaşmadan uzak davranışlarda bulunmamaya gayret edilmeli.

10 Ocak’ta Yengeç burcunda yaşanan Ay tutulması da bu Dolunay kombinasyonunda tetik alıyor.

Yengeç tutulması Parçalı tipteydi, etkileri de parça parça geliyor.

10 Ocak Yengeç Burcu Ay tutulması sizi nasıl ve hangi konuda etkilemişti?

Bu konularda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Varsa düzeltmeniz gereken hataları ya da eksikleri düzeltmek için son bir şans bulabilirsiniz.

Bir karar oluşturmaya doğru evrileceksiniz ve bunu Ocak bitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Yeni yılda zorlayıcı olaylara neden olabilir.

Dolunay’ın Yukardaki Etkilerinin Burçlara Olası Yansıması

Her bireyin Doğum Haritası biricik. Bu sebeple de aşağıdaki yansımalar çok genel olacaktır.

Koç ve yükselen Koçlar, İşten gelen gelirler, Sosyal çevre, üyesi olduğunuz gruplar

Boğa ve yükselen Boğalar Kariyer, statü, iş, anne/ annenin sağlığı, çocukların işi /sağlığı, eş ya da ortağınızın babası ailesi.

İkizler ve yükselen İkizler, Yabancılarla ilişkiler7 uluslararası işler, yüksek öğrenim, uzun seyahatler/yurt dışı, yaşam felsefesi hukuksal konular / mahkemeler.

Yengeç ve yükselen Yengeçler Borç, vergi, sigorta, kredi, burs, miras, nafaka, ortak para, ameliyatlar, eşin kazanımları ve kayıplar.

Aslan ve yükselen Aslanlar  Eş, ortak, anlaşmalar, çocukların eğitimleri, danışmanlık aldığımız kişiler, davalar, açık düşmanlıklar.

Başak ve yükselen Başaklar, Yanımızda çalışanlar, küçük hastalıklar, iş ortamı, kiracılar, evcil hayvanlarımız, günlük rutinlerimiz.

Terazi ve yükselen Teraziler Sanat, spor, çocuklar, yaratıcılıklarımız, hobilerimiz, aşk/flörtler.

Akrep ve yükselen Akrepler  Aile, atalar, köklerimiz, eşin işi ve statüsü, Ev vb mülkler, çocukların gizledikleri konular, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar, zorluklar, meditasyonlar.

Yay ve yükselen Yaylar iletişim, yazmak, eğitim, kardeşler, komşular, kuzen/ yeğen, kısa seyahatler.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar Verdiğimiz borçlar, maddi manevi gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar.

Kova ve yükselen Kovalar Kişinin motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade edişi, kendisi ile ilgili tüm konular; fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler ve dış dünya algısı.

Balık ve yükselen Balıklar Gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, fedakarlıklar, bilinçaltı, hastane, hapishane gibi kapalı yerler ile ilgili konular, başkalarından gizledikleri şeyler, korkular, inzivaya çekilme. Bağımlılıklar ve bunlardan arınma çalışmaları.

Bu Dolunay 10 Ocak Yengeç Ay tutulmasını da harekete geçiriyor. Bu sebeple o döneme ilişkin durumlara da göz atmakta yarar var. TIKLAYINIZ

AstroDerki

Serpilgül

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!