Astro Gündem Mars

Mars Koç Burcunda Retroya Giriyor.

9 Eylül 2020 tarihinden 15 Kasım 2020 tarihine kadarki süreçte Mars, Koç burcunda iki ileri, bir geri dansını yapacak. Mars  önce yavaşlayacak sonra da retroya girecek. Gök yüzü zorlu zira Mars aynı zamanda Pluto ve Satürnden kare alıyor. Bu maalesef ülkeler, yöneticiler ve haritasındaki yerleşime göre bazılarımız için zorlu bir süreci anlatıyor. #Koç burcundaki #marsretrosu adım adım yaklaşırken görüyorum ki kavgalar, çatışmalar şimdiden başlamış. Dikkat! Çatışmanın, mahkemelik olmanın zamanı değil. 3 düşünüp 1 konuşalım. Sakin sakin…

Hatırlarsanız daha önceki yazılarımda bahsetmiş ve aşağıdaki satırları karalamıştım. İşte o an geldi ve kapıya dayandı: ”Mars, Kova burcundaki retrodan sonra Balık burcunu geçip Ocak 2019 da Koç burcuna girdi. Mars zaten Koç Burcunun yöneticisi olduğu için 28_29 Haziran 2020 yılında Koç burcuna girişi ve Koç burcunda  6 ay kadar hareket etmesi ve yapacağı  RETRO  daha da büyük önem taşıyor.

Şimdi düşünün bakalım, bu Ocak ayında neler yaşadınız ve halen yaşamakta olduğunuz konular nelerdir ?  Diyelim ki iş yerinizde bir dolandırıcılık yaşadınız, yakın arkadaşınızla ufak da olsa sorunlar yaşadınız, bir hastalık yaşadınız ama önemsemediniz, eşinizle kavga ettiniz, boşanmanın kenarından döndünüz vesaire vesaire… Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Ama bilin ki bunlar, 2020 Haziran ayında yaşayabileceklerinizin ufak demolarıydı. O sebeple Mars bu sene Koç burcunda seyrederken yaşadıklarınızı önemseyin ve bir kenara not edin. 2020 yılında bu konuları çözmeniz gereken süreçler yaşayacaksınız. Herkesin haritasında bir Mars vardır bulunduğu ev ve açı yaptığı gezegenler, sabit yıldızlar, Mars’ınızın ileri mi, retro ya da Ghost mu olduğu büyük önem taşır ve bu sebeple de her birimize farklı etkiler yaşatır.”

Enerjimiz düşebilir, rahatsızlıklara daha yatkın olabiliriz, işlerimizi geciktirebiliriz, çatışmalar, kavgalar… Özellikle Burçları ve yükselen burçları Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak olanlar ile özellikle Ay düğümleri bu burçta olanlar ve/ veya önemli gezegen yerleşimlerine sahip olanlar için önemli bir dönem. Özellikle de Mars retrosu dönemi, şayet kişilerin mars’ı Retro değilse evlilik ve ortaklık için de uygun zaman değildir.

Yükselen Burçlarımıza göre bakarsak;

Öncelikle her doğum haritası farklı buradaki bilgiler farklı evlere düşme olasılığına karşı değişik de işleyebilir.

Koç: Retro 1. Evde. Bu dönem yaşam enerjiniz düşebilir, sağlık, ameliyat, sakatlanma gibi konulara dikkat. Bağışıklığınızı artıracak adımlar atmanız iyi olur. Zorunlu ve acil olmadıkça ameliyat olmamak yerinde olur.  Zorlanmalar, çatışmalar yaşayabilirsiniz sakin olmak en önemli silahınız olacaktır.

Boğa: 12. Evinizde gerçekleşecek Mars retrosu geçmişten gelen gizli düşmanlıklar olabilir, arkanızdan işler çeviren insanlarla mücadele etmeniz gerekebilir. Bunları en azından rüyalarınızda ya da bilinç altınızda yaşayabilirsiniz, psikolojinizi etkileyebilir. Uykularınız da bozulabilir tabi bu durumda.

İkizler: Retro 11. Evde. Sosyal çevrenizde mücadele olabilir. Tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bunu yaşamazsanız da eskiden aranızın bozulduğu arkadaşlarınız ile tekrar karşılaşma durumunuz olabilir. Statünüzden gelen gelirleriniz ile ilgili düşme veya mücadele yaşayabilirsiniz.

Yengeç: Retro 10. Evinizde. Yani statü evinizde. Mesleki kariyeriniz, patronunuz ile ya da ebeveynlerinizle ilgili mücadele vermeniz gerekebilir. Çok yorulup karşılığını alamayabilirsiniz. Kavgaya girmek yerine soğukkanlı olmaya çalışın.

Aslan: Retro Mars 9. evinizde. Seyahat, yüksek eğitim ve hukukla ilişkili evinizde olması sebebi ile kazalara, engellemelere karşı dikkat etmenizi öneririm.

Başak: Retro Mars 8. Evinizde. Ödemeleriniz, vergi ve banka borcu veya nafaka gibi alacak verecek konularında zorlanmalar, gecikmeler yaşayabileceğiniz gibi borsa benzeri yatırım araçları ile ilgili geri dönüşlerde krizler yaşayabilirsiniz dikkatli olun.

Terazi: Retro Mars 7. Evinizde. İkili ilişkiler, evlilik veya ortaklıklarla ilgili konularda çatışmalara açıksınız. Sakin kalmaya dikkat edin anlamsız ve gereksiz mücadele içine girmemeye çalışın. Bir de bu dönemde evlilik ortaklık gibi işler de hiç uygun zaman değil, ertelemek yerinde olur.

Akrep: Retro Mars 6. Evinizde. Sağlık  birinci önceliğiniz olsun. Bağışıklığınızı koruyacak önlemler alın. Çalışma ortamınız, gündelik rutinleriniz konusunda etkilenebilirsiniz. İşleriniz yavaşlayabilir, engeller çıkabilir. Retro Mars, sağlıkla ilgili sorunlar çıkarabilir. Ameliyat vb durumlara acil olmadıkça girişmemenizde fayda var. Hem kanama çok olabilir hem de süreçte yanlışlıklar ve tekrarlar yaşanabilir

Yay: Retro Mars 5. Evinizde; Flörtler, aşk meseleleri, çocuklar veya hobileriniz, sanat, spor konuları ile ilişkili olması sebebi ile varsa çocuklarınız onların sağlık sorunları ile de ilgilenmeniz gerekebilir.  Sanat ya da spora dair çalışmalarınız varsa sıkıntılar çıkabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak için de pek uygun zaman değil. Hatta geçmişten bir ilişki bile tekrar önünüze gelebilir ve sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu ev cinsellikle de ilgili olduğu için o tür hastalık ihtimallerine karşı önlem almakta yarar var.

Oğlak: Retro Mars 4.evinizde. Aileniz, eviniz, kökleriniz ve atalarınız ile ilgili konularda problemler olabilir. Ebeveyn sağlığı ile ilgili süreçler yaşama potansiyeliniz olabilir. Mars Retro değilse doğum haritanızda; ev alım satımı da pek uygun değildir.

Kova: Retro Mars 3. Evinizde. Yani kardeşler, yakın çevre, kuzen vb ile iletişim, eğitim ve ticaret ile küçük seyahatler /trafik ile ilgili sorunlar ve gecikmeler yaşanabilir. Aracınız ile ilgili sorunlar da yaşama potansiyeliniz de var.

Balık: Retro Mars 2. Evinizde. Para ve alacak konusunda gecikmeler ya da çok para harcama potansiyeliniz olabilir. Ayrıca dolandırıcılara karşı da dikkatli olmanızda yarar var.

ASTRODERKİ

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!