Astro Gündem AY tutulmaları ikizler Saros Döngüleri Türkiye ve Dünya Yay

30 Kasım Ay Tutulması İkizler Burcunda

30 Kasım 2020 saat 12:30  da İkizler burcunun  08°38´ derecesinde yarı gölgeli  Ay tutulması meydana gelecek.

Yarı gölgeli Ay tutulmalarında Ay, Dünya’nın yarı gölge konisinden geçtiği için rahat gözlenemez. Tutulma Avrupa’nın batısından, Asya’nın doğu bölgesinin  aşağı yukarı yarısını kapsayan bölgelerden ve  Kuzey/ Güzey Amerika, Pasifik /Atlantik okyanusları, kutup bölgesi ve Avustralya’dan izlenebilecek.

En çok etkilenen burçlar; ikizler, yay, balık, başak burçları olacak

Doğum haritanızda İkizler/Yay hangi evlere düşüyorsa ve bu bölgede gezegen yerleşimleriniz varsa, yönettikleri evler de dahil olmak üzere temsil ettikleri konuları aktive edecektir.

Ay tutulmaları  özelliği gereği  ışık tuttukları ev, burç ve dokundukları gezegen ile ilişkili konularda bir fark ediş, bitiş veya sonuç almayı gündeme getirecektir.

İkizler /Yay burcundaki Aldebaran ve Antares hattını tetikleyen bu tutulma, yaptığınız etik dışı eylemlerin, üzerinde düşünülmeden harekete geçilen ani olayların olumsuz sonucunuz görmeniz ile sonuçlanma olasılığı barındırmaktadır. Biraz çatışmalı, tansiyonu yüksek, ateşli, patlamalı bir tutulma diyebiliriz.

Ayrıca İkizler Yay aksı; eğitim, ticaret, seyahatler, bilgi alışverişi, medya, basın yayın, inanç ve felsefeler, mahkemeler, ulaşım, bilişim, iletişim, taşımacılık, kargo dağıtım sektörleri, reklamcılar, yazarlar, kütüphaneciler, muhasebeciler ve yabancı ülkelerle ilgili olduğu kadar, nefes alıp verme ile de ilişkilidir. Bu sebeple sağlığımıza da dikkat etmekte yarar bulunmaktadır.

Tutulma yönetici gezegeni Merkür olması sebebi ile iletişim ve problemlerinin çözümüyle ilgili konular daha çok gündemde olacaktır. Tabi Uranüs ün Venüs ile karşıt yerleşimi de ülkemiz ve bizler için  zorlu bir değişim sürecini gösteriyor diyebiliriz.

Kadim Astrologlara göre; İkizler burcunun birinci dekanında meydana gelen Ay tutulmaları  ‘düşmanların saldırısını ve yağmacılığı gösterir’. Dünya’nın ekonomik sürecini düşündüğümüzde de benzer etkilerin mümkün olabileceğini düşünebiliriz.

Bu tutulma  ruhsal dönüşüme de vurgu yapmakta. Kabullenişler ve sonlanmalar da bu tutulmanın etkilerinden olacaktır. Tutulma yöneticisi Merkür olması sebebi ile gerek ülke haritalarında gerekse kişisel bazda alınacak kararlar öncelikli olacaktır.

Ülkemizin 12.evinde olacak bu tutulma özellikle, hastaneler, bakımevleri, hapishaneler gibi yerler hakkındaki konuları, gizli yapılanmaları, ajanları ve bazı gizli faaliyetlerin ortaya çıkması ile de kendisini gösterecektir. 12. evin karşıt evini temsil eden konular ise sağlık çalışanları, ordu, polis, devlet memurlarını, işçileri,  salgın hastalıklar, yiyecek kaynaklarımız ve hayvancılık ile ilgili konuları gündeme taşıyacaktır.

Ayrıca sendikal faaliyetler, grev vb konular,  uluslararası ilişkiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, halk ve halkı ilgilendiren pek çok konu gündeme gelecektir.

İkizler burcundaki tutulma 116 numaralı Saros serisine ait ve en son 2002 yılının Kasım ayında gerçekleşmişti. Ayrıca, 1993 yılında da Aldebaran hattında bir tutulma olmuştu. Bu sebeple  1993 ve 2002 yıllarında başımıza gelenlere bakarak benzer olayların gerçekleşebileceğini de öngörebiliriz.

Yükselen Burçlarımıza Göre Tutulmanın Kişisel Haritalara Etkileri

Yükselen Koçlar

İletişim, kardeşler, yakın çevre, akrabalar, kısa yolculuklar gündeminizde olabilir. Yakın çevrenizle ilgili iletişim sorunlarına dikkat.

Yükselen Boğalar

Maddi ya da manevi değerlerinizle ilgili konular gündeminizde olacaktır. Güvenlik, refah konuları, parasal kazançlara veya verdiğimiz borçlara dikkat çekecektir.

Yükselen İkizler

Tutulmadan oldukça etkilenecekler. Ay tutulması olması sebebiyle duygusal konular sizi zorlayabilir. Bazı konularda değişmeniz gerekebilir, yakın çevreniz veya kendi fiziğiniz ile ilgili değişimler, yeni kararlar almak durumunda kalabilir, bazı sonlanmalar da yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yengeçler

Ruhsal açıdan dalgalı bir durumunuz olabileceği gibi gizli kalmış konular, gili düşmanlıklar ya da korkular ortaya çıkabilir. Sağlığa da dikkat etmekte yarar var.

Yükselen Aslanlar

Gelecek hayallerinizi revize edebilirsiniz, statüden kazanç konusu, bitiş ve başlangıçlar, yeni kararlar almanız mümkün. Sosyal çevre, arkadaşlar konusu gündemde ve değişiklikler olma ihtimali de bulunmakta.

Yükselen Başaklar

Kariyer, toplumsal statünüzle ile ilgili konular gündeminizde olacaktır ve bazı sonlanacak konular olacak ve kararlar alacaksınız. Aile, ebeveyn konuları da gündemde olabilir.

Yükselen Teraziler

Yabancılar, yurtdışı konuları, uzak seyahatler, yüksek eğitim ya da bazı kişisel gelişim kursları, inanç ve fikirlerinizle ilgili konular gündemde olabilir.

Yükselen Akrepler

Ortak paralar, eşin geliri, miras ve borçlar ile ilgili gündemler olabilir. Cinsellik ya da derin psikoloji, okült konularda aksiyon olabilir.

Yükselen Yaylar

7.evinizdeki tutulma, evlilik, ortaklık konularında sonlanma ya da yeni başlangıç verebilir. Ancak burada etik ve ahlak kurallarına dikkat edin. Ayrıca aşırı gerilim yaratmamaya da özen göstermeniz iyi olur.

Yükselen Oğlaklar

Gündelik rutinleriniz, çalışma ortamınız ve sağlığınız ile ilgili konular gündemde . Sağlığınıza özen gösterin.

Yükselen Kovalar

Çocuklar, hobiler, flörtler ve yaratıcılık isteyen konular gündemde. Bu alanlarda bazı biten ya da başlayan konularınız olabilir.

Yükselen Balıklar

Aile, ev konuları gündemde olabilir. Ev değiştirmek gibi konular da mümkün. Aile içi iletişim de önemli, duygusal iniş çıkışlara dikkat. Hastane ya da inziva benzeri deneyimler ve ruhsal çalışmalar, meditasyon konuları gündemde olur.

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!