Astroloji Öğreniyorum Astrolojide Juno Juno juno evlerde ve burçlarda Juno hangi burçlarda güçlü

Astrolojide Juno

ASTROLOJİDE JUNO

Juno Dünyadan görülebilen bir asteroiddir. Yörüngesi dengesizdir. Hızlı hareket eder.

Bir doğum haritasında çok etkili ve belirgindir. Ceres, Pallas,Vesta onun kadar etkin değildir.

Ortalama 2 ayda bir burç değiştirir ve tüm sistemi 2 yılda tarar yani 2 yılda bir ortalama tam tur atar. Jüpiter ile 2 yılda bir de göksel kavuşum yapar.

Juno kıskanç da bir eştir aynı zamanda. Juno Hera’dır. Jüpiterin hem kız kardeşi hem de eşidir. Devletin başındaydı ve adı Juno Regina idi. Hazineyi koruyordu. Juno Moneta.. Ana Tanrıçadır. Tavuş kuşuyla bağlantılıdır. Kafasındaki haçla sevgi okları yollar, kızınca ise şimşekler yollayabilir. Gelin duvağı da Juno’dan gelir. Cibinlik de onunla ilintilidir.

Juno’nun etkisinin içinde birazcık Jüpiter biraz Venüs biraz da Satürn bulunur. Serttir, disiplinlidir, ailenin koruyucusudur, çocukların koruyucusudur. Genç kadınlarla sembolize edilir. Juno tabanlı tüm ilişkiler çocukla süslenir. Üremeyle alakalıdır.

Juno çok güçlüdür. Jüpiterin daha küçük versiyonudur. Mitolojide Jüpiter’in kız kardeşi ve karısıdır. Venüs’ten güçlüdür. Venüs sevgi dilidir. Burcuna göre değişir. Alt anlamları vardır. Korku, uyum, sevgi, öfke olabilir. Karmik astrolojiye göre Juno ise kaderdir. Farkları budur. İlginç bir mitolojik ögedir. Jüpiter’in karısı olduğu için onun parçasıdır.

Juno kesinlikle ve kesinlikle Venüs ve Ay ile üçlü kombinelerle çalışır. Çok belirgin bir dişi semboldür ve o kadar güçlü bir dişi semboldür ki bu senin hayatındaki varsa kadersel evliliğin, kadersel eşi, karşındaki anime ve animus sembolündeki karşında senin dişi ve erkek kimliğini gösterir.

Juno konusunda son 15 yıldır bazı bilgiler bulunmaktadır. Çoçukla ilgisi vardır. Kadın haritalarında nettir. Erkek haritalarında net değildir. Erkek haritasında ortaklık yapacağı kadın ya da iş ortağını gösterir. Mesela bayan haritasında Juno boğada 4.evde onu besleyecek duygu dolu bir birliktelik ister. Erkek haritasında juno boğada estetik ve güzel bir eş ister desek de erkek haritalarında aşık olacağı kadın figürünü haritasındaki Venüs gösterir.

Jüpiter yayda güçlüdür. Juno da yayda güçlüdür.

Jüpiter Terazide güçlü, Balıkta güçlü. Juno da aynı yerlerde güçlüdür.

  • Juno Oğlak, Başak ve İkizleri sevmez.
  • Koçu biraz sever. Çünkü Mars’ın annesidir.
  • Juno Satürn’den hoşlanmaz. Juno gençliği ve doğurganlığı temsil ederken Satürn olgunluğu temsil ettiğinden kısıtlanır.
  • Juno oğlak erkek haritasında satürnyen kadınlardan hoşlanır.

Juno, Pluto ve Jüpiterin aralarında 120’lik yapmasına minerva üçlüsü denir ve oldukça iyidir.

Astroderki

4 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız

    • Juno Oğlak statü sahib organize olabilen, belki duygularını pek dışa vurmayan, eş adayı olabilir (çocuk yapılacak eşi gösterebiliyor kadınlarda) Juno 2. evde ise para, mal mülk ve sahip olunan servetin evidir. Bu konumda muhtemelen evlilikle servetin büyümesi söz konusudur. Kişiler genellikle eş seçimini bu amaç yolunda yapacaklardır ama tabi ki bu herkes için geçerli değildir. Lilith karşıda dediğiniz için 8. evde olduğunu düşünürüz; ortak paralar ya da ortak cinsellik, miras gibi konularda dikkatli olmak gerekebilir.

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!