Astro Gündem Geçmiş yıllarda Stürn Kova geçişlerinde Ülkemizde yaşananlar Güneş Tutulmaları Saros Döngüleri Türkiye ve Dünya Uncategorized Yay Yeniay Yükselen Burç

Yay Burcunda 14 Aralık Güneş Tutulması

2020 Yılının son tutulması; 14 Aralık 2020 günü saat 19:16’da Yay burcunun 23 derecesinde gerçekleşecek.

Tutulma gök yüzü sisli puslu olmazsa Güney Amerika, Şili ve Arjantin’den; Paraguay ve Uruguay, Brezilya ekvator ve Peru gibi ülkelerden izlenecektir ve bu bölgelere etkisi daha fazla olacaktır. 4 sa 20 dk kadar sürecek bir tam tutulma.
Bu tutulmadan en çok etki alacak kişiler 1970 ve 1984 yılları arasında doğan Yay, İkizler, Balık ve Başak aksında gezegenleri olanlar olacak. Prenatal tutulmaları bu bölgede olan kişilere «Yaşam misyonu» doğan ruhun dünya üzerindeki «kolektif düzen içindeki ana görevini» hatırlatacaktır. Birey bu misyonu yerine getirmek ve kendisiyle birlikte dünyada olan diğer bütün ruhlara  istenilen yada hedef olan tekamülü kazandırmak zorundadır.

14 Aralık Güneş tutulması Merküryen bir tutulma ve 4 Güney Saros serisine ait

19 Mart 1624’te başlamış ve 15 Mayıs 2868 yılına kadar bu seri devam edip sonlanacak. Brady’e göre; 142 Saros 4 Güney Serisi ilişkiler ve/veya para konularında güçlü duygusal durumları beraberinde getirir. Öfke ve ihtiras, kişilerin kendilerini kadersel ve kontrolleri dışında olaylar içinde bulmaları mümkün. İlişkilerin aniden sona ermesi, duyguların bloke edilmesi ve hayal kırıklığı görülebilir. Bu tutulmada ani hareket etmemek daha akıllıca olacaktır. Aynı seri tutulmalar yakın tarihte 1966, 1984 ve 2002’de gerçekleşmiş, belki size bir fikir verebilir.

Güneş Tutulmaları güçlü Yeniay zamanlarıdır ve çok kuvvetli bir enerji barındırır, olgunlaşmamış yeni durumları, hedefleri fikirleri anlatır. Yay burcu da Jüpiter’in yayılma, genişleme dönüşüm enerjisini taşır. Yeniay enerjileri de zaten yeni başlangıç enerjisi demek. Güneş geleceği yönetendir, yeni günü başlatıyor. Güneş Tutulmasında geçmişte kaldığına inanılan konulara yeniden dönmek, deneyimlemek olabiliyor. Çünkü Güneş Ay tarafından örtülüyor ve dürtüler ve geçmiş duygular, hatıralar baskın gelebiliyor. Dolayısı ile bu tutulmada düşünmeden hareket edebiliriz eril enerjiyi baskılayan dişil unsur geçmişin karmik tortularını yeniden önümüze getirebilir. Her ne kadar Uranüs haricinde retro gezegen bulunmasa da Güney Ay Düğümü hattında oluyor bu tutulma. Bu bazılarımız için iyi bazılarımız için sorunlu konuları da beraberinde taşıyacaktır.

Yay burcu , kişisel felsefeler ve ruhsal inanç sistemleri ile ilgili bir burç.

Dolayısı ile bu burçta gerçekleşen Güneş tutulması bu konulara yeni bir bakış açısı ile bakmamıza sebep olacaktır. 1970 yılların ilk yıllarında doğanların Neptün’ ü üzerinde olacağından inançlarını, hayallerini etkileyebileceği gibi anlaşma, sözleşme gibi konularda dikkatli olmalarına da parmak basıyor bana göre. Kanma kandırılma yaşamamaları adına Yay Merkür’de zor görülen mantığı devreye sokmak önemli…

Tutulmaya Merkür de eşlik edeceğinden

İletişim sorunları olabileceğini öngörmek mümkün. Merkür iletişim dilimiz, hızlı düşünme, yakın çevre, seyahatler, akıl, karar, ticaret, anlaşma / sözleşmelerle ilgili yeni başlangıçlar verebilir. Ancak Merkür Yay burcunda rahat etmez ve Merkür ile ilgili konularda sorunlara neden olabilir. Merkür, Yay’da akıldan çok sezgisel ve ruhani çalışır. Merkür ve Mars üçgen açısında risk almak kolaylaşır ve hızlıca düşünmeden risk de alabiliriz dikkat etmekte yarar var. Yine de akıllı ve sakin adımlarla ilerlenirse anlaşmalar, sınavlar, başvurular, evrak işleri, yeni başlangıçlar adına olumlu. Ancak Neptün sisli ve arkasında ne olduğu bilinmeyen durumları getireceğinden dikkatli olunmalı. Yanı sıra pandemi ile de ilişkili bu Neptün. Zaten Yay burcu aşırı iyimser ve abartmaya meyilli bir etki de verir duygu ve hareketlerde, yeni başlangıçlarda aşırı abartıdan, önünü ardını görmeden risk almaktan uzak olmalıyız.

Yay’daki Güneş Tutulması, 5 Haziran 2020 Ay Tutulması ile de bağlantılı.

Çünkü Hazirandaki tutulma 15 derece Yay burcunda olmuştu. O dönemde neleri bıraktınız, nelerden uzaklaştınız, kim ya da neyle vedalaştınız? Güneş tutulması bu hatta yeni şeyler getirecektir. Güneş Tutulmalarında, Güneş’in ışığı Ay ifade edilen tarafından engellendiği için genellikle geçmiş eylemlerin ve tepkilerin sonuçlarını ortaya çıkarır. İrade ve dürtünün mücadelesi, dişilin erili gölgelemesi gibi…

Tutulmalar her zaman Ay düğümleri yakınında olur. Bu tutulma Güney Düğüm yönünde olacağından eski karar ve davranışlarımız, geçmiş yaşamlarımızdaki durumlar, karmik döngülerimiz, geçmişten getirilen en iyi bildiğimiz konuları temsil eden yerde gerçekleşecek. Bazı eski karmik döngülere son vermek, geçmişin kısıtlanmalarımızla ilgili bilinçli çaba gösterme zamanındayız. Özellikle Ay düğümleri İkizler Yay aksında olanlar için çok kadersel.

Elbette Yay burcunda 23 dereceye yakın ya da açı alan gezegenleri olanları özellikle etkileyecek. Özgürce kararlarımızı oluşturmak ve özgürleşmek için bizi zorlayan bir enerji olacak.

İkizler Yay aksı aynı zamanda eğitim öğretim aksı ve bu konularda değişim kaçınılmaz göçler, taşınmalar, yer değiştirmeler de mümkün.

Tutulma Yılancı takım yıldızında, Lesath sabit yıldızı ile Ras Alhague yakınlarında gerçekleşiyor. Yılancı takım yıldızı görünmeyen tehlikeler, düşmanlık, iftira ve zehirlenme tehlikesi ile birlikte, tutkulu kolayca baştan çıkarıcı bir doğa anlamına geliyor. Bunun yanı sıra şifa ve şifacılık, sağ duyu, bilgelik, yılan ısırıkları, asit zehirleri anlamı da taşıyor. Bu sebeple Covid aşısının yaygınlaşmaya, denenmeye başlaması da tesadüf değil.

Lesath Merkür ve Mars doğasında; tehlike, çaresizlik, ahlaksızlık ve kötü niyet verir ve asit zehirleri ile bağlantılı ve rakibine zarar verebilecek keskin bir zihni anlatıyor. Ras Alhague ise Satürn ve Venüs doğasında; sapkın zevkler ve zihinsel ahlaksızlıklar, talihsizlikler ve kadınlara bunlardan gelebilecek zararlarla ilişkili. Ayrıca tehlikeleri görmezden gelmek gibi bir özellik de verebilir. Özellikle toksisite ile ilgili ve enfeksiyonlar, tıbbi ilaçlar, psikiyatrik ilaçlar, alkol, uyuşturucu ve bağımlılıklarla da ilgili. Bağışıklık sistemimizi ve metabolizmamızı da güçlendirip, gıda ve ilaçta her türlü aşırılıktan şeker/tuz tüketiminden uzak durmakta fayda var. Enfeksiyon hastalıklarında ve ödemlerde artış mümkün Yay burcunda meydana gelen tutulmada; baldırlar, kas, eklemler ve karaciğer hassas olabilir. Yay burcunun 23. Derecesi omurga ve dizlerle ilişkilendirilir dikkatli olmakta yarar var.

Sepharial’a göre değişken burçlardaki tutulmalar ticaret ve insanların durumları ile ilişkilendirilmiş ve Güneş Tutulmalarının ulusların yöneticileriyle, krallar, başkanlar ile bağlantılı. Yay burcunun 3. dekanında gerçekleşen Güneş Tutulmaları ordular/atlarla ilgili. Mars üçgeninin aktifliği savaşlar, anlaşmazlıklar, öfke patlamaları da getirebilir. Neptün karesi gizli saldırıları, entrikalar, salgın hastalıklar, gizli düşmanlıkları gösterebilir.  Kararsızlık da yaşatabilir. Bugünlerde aşı konularında dönen dolaplar ve karar alamama durumumuz da mevcut zaten..

Ayrıca tutulma haritası kendi içinde; sağlık çalışanları, hastaneler, hapishaneler ile ilgili bölgeye kare yapan bir etkide. Bu sebeple sağlıkçıların sorunları, işçi ve işveren arasındaki hak arayışı konularında artış da mümkün.

Türkiye’nin 6. Evinde meydana gelecek bu tutulma. Devletler astrolojisine göre 6. Ev; ordumuz, ulusal savunmamız, sağlık sektörü, işçi ve çalışanlar, sendikalar, yolsuzluklar, hizmet sektörü ve belediyeler ile ilgili.  Tutulmanın Türkiye haritasında Neptün ile uyumlu açıda olması, yakın çevre/komşularla ilişkilerde, eğitimde- yayıncılık, medya ile ilgili yeni gelişmelerin olmasını bekleyebiliriz. Sağlık alanında yeni düzenlemeleri ve Belediyelere ait bazı olaylara da şahit olabiliriz. Ayrıca ülke olarak sınırlarda askeri hareketliliğimiz, anlaşmalar vb konular da gözlenebilir.

Tutulmanın arkasından Satürn de Kova burcuna geçecek bu sebeple çok daha önemli bir dönem başlıyor. Dolayısı ile 2021 yılına girerken farklı durumlar, gelişmeler olası…

14 ARALIK Güneş Tutulmasının Burçlara Etkisi

YÜKSELEN KOÇ

İnançlar, eğitim ve yurt dışı ve ticari konularla ilgili konular hareketlenebilir. Gizli düşmanlıklara  dikkat edilmeli Neptün 12. Evlerinde. İkili ilişkiler ve ortaklıklarda isterseniz güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA

Ortak paralar, borçlar, miras, vergi vb konularla ilgili konuları çözmeye dair yeni girişimler mümkün. Neptün’den kaynaklı Sosyal çevreniz ve arkadaşlar ile ilgili  yanlış anlaşılmalar, kanma kandırılma durumları olabilir bu dönem.

YÜKSELEN İKİZLER

Neptün’den kaynaklı kariyer/statü ile ilgili konularda yanılmamaya dikkat edin. İletişim ve ortaklıklar konusunda yeni bir bakış açısı ve başlangıçlar yaşanabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Günlük rutinler ve çalışma hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ani kararlar almamaya çalışın, temkinli, çift taraflı bakabilen, mantıklı olmanızda yarar var.

YÜKSELEN ASLAN

Tutulma 5. Evinizde. Eğlence, flört, çocuk, yaratıcılık ile ilgili yeni başlangıçların olacağı bir dönem diyebiliriz. Yatırımlar, ortak paralar, borçlar vb konularda temkinli olun.

YÜKSELEN BAŞAK

Tutulma 4. Evinizde Aile ve eviniz ile ilgili konular gündemde. Finansal konular ve çocuklar, eğitim gibi konularda gelişmeler mümkün. Ama ikili ilişkiler, partner ve ortaklıklarda yanılgıya açıksınız dikkatli olun.

YÜKSELEN TERAZİ

Tutulma 3. Evinizde. Yakın çevreyle, kardeşlerle iletişimde ve eğitim konularında yeni durumlar var. Maddi konularda da bir destek var. İş ortamında  ve sağlıkla ilişkili konularda Neptün iş başında; aldanma, yanlış anlama, anlaşılma gibi durumlar mümkün.

YÜKSELEN AKREP

Tutulma 2. Evinizde. İş ve kazanç konuları ile ilgili yeni girişimler mümkün. İletişim ve eğitim konularında da bir yapılanma, değişim mümkün. Bunun yanı sıra, çocuklar, yatırımlar, flörtler ve maddi konular arasında Neptün Merkür karesi zorluyor. Kendi değerlerinizi de görerek hareket etmekte yarar var.

YÜKSELEN YAY

Birinci Evinizde gerçekleşecek bu tutulma kendinizi ortaya koymakla ilgili yeni başlangıçlar verir. Adım atmakta zorlandığınız konularda harekete geçebilirsiniz. Geçmişte yaptıklarınızla ilgili konular gündeminize gelecektir. Dürtüsel, düşünmeden alınan karalar ve ikili ilişkilere dikkat.  Aile ve yuva, emlak konularında dikkatli adımlar atmakta yarar var karar verirken yanılmamaya çalışın.

YÜKSELEN OĞLAK

Yakın çevre, kardeş iletişiminde yanlış anlaşılmalara dikkat edilmeli. Sosyal çevreden destek olabilir. Aileyle ilgili konularda zorlandığınız konularda bir aksiyon alma durumu mümkün.

YÜKSELEN KOVA

Sosyal çevreniz, arkadaşlar, hayaller ve hedeflerle ilgili yeni adımlar söz konusu. Kariyer hayatınızda olumlu gelişmeler olabilir. Maddi konularda ise temkinli olmakta yarar var; Neptün Merkür karesi hayalleriniz ile maddi kazanç ve değerler evinizde aktif.

YÜKSELEN BALIK

Yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olunması gereken bir dönem çünkü Neptün 1. evinizde. İş hayatı, kariyer ve kazançlarla ilgili yeni girişimler olabilir. Sosyal çevrenizde uzun zamandır bir değişim ve yapılanma söz konusu bu zorlayıcı olsa da yönetmeyi başarırsanız sizin için güzel fırsatlar da getirebilir ilerleyen dönemde.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!