Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Yeniay

13 Ocak’ta Plütonik Bir Yeni Ay gerçekleşecek!

13 Ocak’ta Plütonik bir Yeni Ay gerçekleşecek!

13 Ocak’ta Oğlak burcunun 23 derecesinde  gerçekleşecek Plütonik  Yeni Ay önemli bir astrolojik gösterge; Oğlak burcundaki sıkışmış bu plütonik enerjiyi artıran bir unsur. Düzen ve yönetimle ilgili derinde kalmış sorunları ortaya çıkaran patlayıcı bir enerji. Ayrıca ayrışma, ikilik ile ilgili olan Eris de Plütonik Yeni Ay’a kare.

Bunun yanı sıra gök yüzündeki diğer göstergelere kısaca bakacak olursak;

Boğa burcundaki Mars Uranüs kavuşumunun Kova burcundaki Jüpiter Satürn kavuşumuna karesi var. Sabit burçlardan gelen kareyi pek sevmeyiz, zorlayıcıdır. Dolayısı ile kısaca söyleyecek olursak;

Bu Yeni Ay’dan gelen tetikleme ve başlatma enerjisi ile büyük patlayıcı, yıkıcı, kaza bela, ayrışma, halk ve/ veya toprak hareketleri, para ve finans, bankacılık konularında istikrarı bozan olayları bekleyebiliriz.

Güney Ay Düğümü ve Neptün arasında da kare oluşuyor. Bu da kitlesel yanılmaları da anlatıyor.

Ülkemiz açısından baktığımızda

Yeni AY, Ülke haritamızın ülke iktidar lideri, muhalefet, siyasetçiler, davalar, açık düşmanlar, çatışma diğer ülkelerle olan protokoller, anlaşmalar ile  ilgili 7. evi üzerinde gerçekleşiyor ve borsa, halkın moral motivasyonu, gençler, çocuklar, elçiler ile ilgili evinde yerleşen Satürn’e kare yapıyor. Dolayısı ile bu alanlarda zorlanmalar, sorunlar bekleyebiliriz. Ayrıca Uranüs Mars kavuşumunun yaptığı sert açılar Ülkemizin Güneşine karşıtlık yapıyor. Güneş siyasi astrolojide Ülke liderini de anlatır.  Yanı sıra Uranüs Mars kavuşumu ülkemizin meclisi ve belediyeleri ile durdurulamaz doğa olayları, kitlesel hareketlerle ilgili evinde. Dolayısı ile önümüzdeki günler, ülke yöneticilerini ve halkı  zorlayacak görünüyor.

Yeni AY’a astro kartografide görüyoruz ki  Marmara Bursa/Yalova, Ege Bodrum ve açıkları, İç Anadolu’nun Ankara Eskişehir Konya Afyon Kırşehir arası ve Doğuda  Erzincan civarı ile Van ve üstü, Güney Doğuda Diyarbakır civarı etki altında.

Özellikle Ocak Ayı boyunca dikkat edilecek tarihler

13, 14, 18, 20, 23, 24, 26 Ocak sürprizler getirebilir.

Kişisel olarak bu yerleşimler haritalarınızda hangi noktalara dokunacaksa sizi o alanlarda daha çok etkileyecektir. Toplumsal düzen içerisinde yaşıyoruz ve bütüne etki yapan bu koşullar hepimizi az veya çok etkileyecektir. Yukardaki tarihlerde yolculuklar yapmamaya gayret edin.

Bu Yeni Ay  en çok kimleri etkileyebilir?

Oğlak ve Yengeç burcunun 20- 26 dereceleri arasında kişisel gezegenleri bulunanlar,

Öncü burçlar olan; Koç, Yengeç ve Terazi Burcu 20-26 derecelerde gezegen yerleşimleri olanlar.

Değişken burçlar olan; İkizler, Başak ve Yay burcu 5-9 dereceleri arasında gezegenleri bulunanlar

Oğlak yeniayından öncelikli etkileneceklerdir.

Her ne olacaksa bütünün hayrına olması dileğiyle…

AstroDerki

 

 

 

 

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!