aslan aslan dolunayı Astro Gündem astroloji Dolunaylar

28 Ocak 2021 Aslan Burcunda Dolunay

28 Ocak 2021 Aslan Burcunda Dolunay

28 Ocak Perşembe günü Aslan burcunun 9. Derecesinde Dolunay var. Bu Dolunay 13 gün kadar etkili olacak. Dolunay dokunduğu ev konularında gizli kalmış gerçekleri ortaya çıkarma etkisi taşıyan zorlu bir gökyüzü olayıdır.

Güneş’in yönettiği burçta gerçekleşecek Dolunay, kişisel bazda; ilgi çekme, libido, beğenilme, takdir edilme, yönetme, yaratıcı yanımızı ortaya koyma isteğinde artış verecektir. Ancak gök yüzünün diğer göstergeleri sebebi ile risk alma iştahımızı da kabartabilir dikkat edin! Üstelik de Merkür’ün retro öncesi gölgeli günlerinde gerçekleşiyor. Merkür duraktayken gerçekleşecek gök yüzü olayları daha da etkili olacaktır. Merkür neticede iletişim, seyahat, kararlar ve ticaret ile ilişkili…

Bu esnada gök yüzünde başka neler varmış göz atacak olursak;

  • Boğa burcundaki Mars ile Uranüs yan yana
  • Kova burcunda Jüpiter ile Satürn birlikteliğinin ortasında bir Kova Güneşi
  • Mars&Uranüs ikilisi Jüpitere de Dolunay’a da kare.

Özellikle 3 numaralı cümleye odaklanırsak; Jüpiter’in kare açılarında dikkat edilmeli. Doğası gereği Jüpiter’in durumları büyütücü etkisi var. Bu sebeple abartılı olmamaya gayret etmeliyiz.  Özellikle de sağlık konularımızı önemseyelim; omurga, kalp/damar, dolaşım sistemi, sırt bölgesi ve midenin üst kadranı hassas. Ayrıca, teknoloji ve kitleleri ilgilendiren konularda zorlayıcı etkiler verebilir.

Mars ile Uranüs birlikteliği ve Jüpiter’in sert açıları özgürleşme ihtiyacı verebilir. Bu dönem alınan kararlarda sistemli ve planlı olmak lazım. Aksi halde istemediğimiz sonuçlarla karşılaşabilir, hayatımızı alt üst de edebiliriz. Bu agresif enerjiyi iyi yönetmek, sağ duyulu davranmak gerekli.

Dünya ve Türkiye’ye Etkileri

Dünya astrolojisinde Aslan burcu göre yöneticiler, çocuklar, ünlüler, eğlence yerleri, başkentler ve altınla sembolize edilir. Dolayısı ile bu konularda hareketlilikler ve hak arayışları da mümkün.

Asselus Austral Sabit yıldızı etkisindeki bu Dolunay’da liderlerle ilgili de meydan okumalar görebiliriz. Tabi yanı sıra özgürlük hareketleri, agresif durumlar dikkat çekecektir.

Bunun yanı sıra borsa ve para piyasası dalgalanmaları, askeri hareketlilik, patlamalar, yangınlar olası. Hatta toprak hareketleri de ne yazık ki gözlenebilir.

Türkiye haritası’nın ikinci evine düşen Dolunay para/vergi, borçlar, ödemeler aksını ve ülkenin 11. Evi olan durdurulamaz doğa olaylarını meclisini, yerel yönetimlerini etkilerken, suikast, saldırı tarzı girişimler de olasılıklar arasında.  Astrolojide sabit burçlar arasındaki kareleri pek sevilmez ve deprem enerjisi barındırdığı bilinir. Dilerim en hafifinden, basit gündelik olaylarla geçsin.

DOLUNAY’IN BURÇLARA ETKİLERİ

Koç ve yükselen Koçlar :  5. Evlerinde gerçekleşen Dolunay; çocuk, flörtler, yaratıcılık, hobiler, sanat, spor konularında etkiler gösterecektir. Bunun yanı sıra 11. evden gelen Kova ve 2. evden Boğa transitinin karesi kazanımlar ve sosyal statüden kazançlar konularını harekete geçirecektir. Elbette sosyal çevrenizi de etkileyecektir.

Boğa ve yükselen Boğalar : 4. Evlerinde gerçekleşen Dolunay; Aile, ebeveyn, emlak, ev, atalarınız kökleriniz, kardeşin parası, eşin kariyeri, çocuklarınızın gizli konuları, hastane vb kapalı yerlerle ilgili konuları, meditasyon şifa çalışmaları ve bu konulardaki zorlukları çalıştırabilir.  Ayrıca, 10. evdeki Kova, 1. evdeki Boğa transitleri sizin kariyeriniz ve bedeniniz ve kişiliğiniz ile ilgili konuları hareketlendrecektir.

İkizler ve yükselen İkizler : 3. Evlerinde gerçekleşecek olan Dolunay;  iletişim, yazı, eğitim, kısa seyahatler, kardeşler, yakın çevre; komşular, kuzenler, yeğenler ile ilgili konuları harekete geçirebilir, zorlayıcı etkiler verebilir.12. evdeki Boğa transiti ile bakınca gizli korkular, düşmanlar konularını da es geçmemek lazım.

Yengeç ve yükselen Yengeçler :  2. Evlerinde gerçekleşecek Dolunay; maddi, manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar, harcamalar konularını harekete geçirebilir. Sosyal çevrenizle ilgili zorlayıcı etkiler mümkün.

Aslan ve yükselen Aslanlar :  1. Evlerinde gerçekleşen Dolunay; sizi ilgilendiren her konu, bedeniniz, dış görünüşünüz, kişiliğiniz, kendinizi dışarıya ifade edişiniz , motivasyonlarınız, yakın ilişkiler ve sağlık konularınız ile kariyer, statü ve başarı ile ilgili konularınızı ve eş, ortak, açık düşmanlar konularını harekete geçirecektir.

Başak ve yükselen Başaklar : 12. Evlerinde  gerçekleşecek Dolunay; bilinçaltı, gizli korkular, başkalarından gizlediğimiz konular, düşmanlıklar, zorluklar, inziva, hastane, hapishane gibi kapalı yerler ile ilgili durumları harekete geçirecektir ve sağlık gündelik düzen, kurslar uzak yerlerle ilgili konuları da çalıştıracaktır.

Terazi ve yükselen Teraziler  :  11. Evlerinde gerçekleşecek Dolunay: sosyal çevre, arkadaşlar, üyesi olduğunuz organizasyon STK vb ile ilgili durumlar ile işten gelen kazancınız konularının yanı sıra risk alma, çoluk çocuk ile ilgili durumlar ve borçlar, vergiler, ortak paralar konuları da gündeme gelebilir.

Akrep ve yükselen Akrepler :  10. Evinizde gerçekleşecek Dolunay; İş, kariyer, statünüz, hedefler, ebeveyn ve ebeveyn sağlık durumu, eşiniz, ortağınız ve onların ebeveynleri, ailesi konularında harekete geçecektir.

Yay ve yükselen Yaylar : 9. Evinizde gerçekleşecek Dolunay; Yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim, hukuksal konular, uluslararası işler, uzun seyahatler, yaşam felsefeniz ve gündelik rutinleriniz, sağlığınız, çalışma koşullarınızla ilgili konularda hareketlenmeler getirecektir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar : 8. Evinizde gerçekleşecek Dolunay; kazandığınız paralar , ortaklıklardan gelen kazançlar, varsa eşin kazançları, kredi, borç, vergi, miras konularında gelen ve giden paralar, kayıplar, ameliyatlar, flört ya da yaratıcılık ve çocuklar, risk almaya dair konular ile ilgili konular gündemde olacaktır.

Kova ve yükselen Kovalar :  7. Evinizde gerçekleşecek Dolunay; açık düşmanlıklar, eş, ortak, evlilik, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, çocukların eğitimleri ile ilgili konuları ve 4. evdeki Boğa transiti sebebiyle de aile, ebeveyn, statü konularını harekete geçirecektir.

Balık ve yükselen Balıklar :  6. Evinizde gerçekleşecek Dolunay; Sağlık (küçük hastalıklar) günlük rutinleriniz, çalışanlarınız, çalışma ortamınız, varsa kiracılarınız ve evcil hayvanlarınızla ilgili konuları gündeme getirecektir. Boğa burcundaki  transitler de  3. evinizde olacağından iletişim ve kardeşler, yakın çevre ve seyahatler de önemli.

Tüm zorlu yerleşimlerin en hafif ve fırsatlar getirici olarak çalışması dileğimle…

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!