Astro Gündem Yeniay

11 ŞUBAT KOVA BURCU YENİ AY’I

11 ŞUBAT 2021 KOVA BURCUNDA YENİ AY

11 Şubat akşamı Ankara’ya göre saat 22:08 de Kova Burcunda, Koç, İkizler, Yay ve Teraziler için iyicil etkiler de barındıran Yeni Ay gerçekleşecek. Venüs ve Jüpiter’in birlikteliği bu burçlara ve bu burçların 20-26 derecelerinde iyicil gezegenleri olanlar için 19 una kadar bazı şanslar vadetmekte.

Yeni Ay’lar yeni başlangıç etkisi taşırlar. Kova burcunda olması sebepli özgürlük konuları, gençler, azınlıklar ve çalışanlarla, ilgili hak hukuk hareketleri, teknolojik buluşlar, bilgi işlem, internet, havacılık, elektrik sistemleri ile ilgili yeni gelişmeler mümkün.
Ayrıca hayattan zevk almak, flört, aşk ve sevgi konuları da gündemin diğer konuları arasında.

Ancak Merkür retrosunun etkisini unutmamak lazım; yeni işlere başlama konusunda gölge taşıyor.
Ayrıca Merkür ve Mars karesi hala etkisini sürdürüyor ve 13’üne kadar da etkili.
Bu Yeni Ay’da Deneb Algedi sabit yıldızı da etkili olduğu için fırtınalar, kazalar, itibar kayıpları da söz konusu olabilir.
Ayrıca Kova burcundaki gezegen toplaşmasının sert etkileri de bulunmakta; özellikle volkanik hareket ve yer hareketlilikleri de olacaktır. Dileyelim en hafifinden gerçekleşsin.

Ülkemiz açısından bakacak olursak; Yeni Ay ülkemizin 9. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile inanç ve felsefi konular, üniversiteler, mahkemeler, uluslar arası konularda hareketlilik ve bazı sorunlar, yaptırımlar beklenebilir. Kova burcunda dizilen gezegenler ülkemizin aynı zamanda 8. evinde transitteler. Bu sebeple para, vergi borç, ölüm konuları ile ilgili etkileri olacaktır. Özellikle Yeni Ay ülkemizin topraklar ve yeraltı zenginlikleri ile ilgili evinin yöneticisi Merkür ile ve Satürn ise Askerimizi/ordumuzu temsil eden Mars ile bağlantıda. Retro Merkür’ün de etkisi ile geçmişte de gündeme gelen savunma sanayi, teknoloji, asker ve sınırlar ile ilgili konular gündeme gelebilir. Toprak hareketleri de mümkün.

Koşullar ne kadar sert olursa olsun iyilik, pozitif düşüncenin gücüne inanlardanım ve güzellikleri daha da iyicil, zorlukları daha hafif yaşamak insanoğlunun elinde. Çok daha güzel günlerde buluşmak dileğimle…

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!