Astro Gündem astroderki Balık Yeniay

13 Mart Balık Yeniayı!

13 Mart Balık Yeniayı!

13 Mart 2021 Tarihinde Balık Burcunun 23 derecesinde Neptünyen bir Yeniay gerçekleşecek. Ankara’ya göre saat 13:21:30 olan Yeniay haritasının yükseleni 15 derece Yengeç. Yeniay’a Balık stelyumu ile giriyoruz. Güneş, Ay, Venüs ve Neptün balık burcunda kavuşum halindeler. Balık burcu değişken, merhametli, fedakar, sübjektif, kendini kurban edebilen, evrenle  bütünleşebilen, bağışıklık sistemi ile de ilgili bir yapıya sahiptir.

İlişkilerde Yanılgılara ve Tartışmalara Dikkat!

Yeniaylar yeni olaylar başlatır, yeni fikirler ilhamlar verir. Bu Yeniay’ın starı Neptün, zira Balık burcunun modern yöneticisi. Neptün etkili Yeniay ‘da, Venüs’ün de yakın orbla kavuşum halinde olması ilişkilerimizi de etkileyecektir. Neptün ve Venüsün etkisi ile sanatçılar, yaratıcı faaliyetlerde bulunun kişiler için duygular, hayaller, idealler açısından ilhama açık bir süreç verecektir. Ancak Neptün ün olduğu yerde bir belirsizlik ve arka planı görünmeyen durumlar, aşırı idealize edilen aşk ya da para kazanmaya dair yanıltıcı hayallerin olması da  söz konusu olur dikkat!  Yeniay’ın kavuşum yaptığı Menkar Sabit yıldızını göz önünde tutarsak sezgiler ve rüyalarda artış, kaygılar, psikolojik sorunlar, depresyon, üzüntü ve kazalar gibi olasılıkları da içinde barındırmakta. Bu sebeple mantıksal bakış açısı ile  bakmak ve üstünde iyi düşünülmemiş atılımlara kalkışmamak iyi olur.

Yeniay haritanın 9. Evinde Balıkta gerçekleşmekte bu sebeple konular din, felsefe, spritüel çalışmalar, eğitim, basın yayın, medya, hukuksal konular, yabancılar, yurtdışı, yükseköğrenim, uzak seyahatleri ilgilendiren konular, uzmanlar, bakanlar, diplomatlar, akademisyenler, , kariyer hazırlıkları, tüccarlar, sanatçılar, denizciler, petrol, su, kimyasal maddelerle ilgili işler yapanlar, medyumlar ile ilişkili olacaktır.

Haritanın yükselen yöneticisi AY 9. Evde. Dolayısı ile yabancı ülkeler ve uzak seyahatler, eğitim, felsefe, şifa ile ilgili istek ve ihtiyaçları da gündeme getirecektir. Buradaki Stelyumun Neptün ve Venüs ayağının özellikle 12. Evdeki Kuzey Ay düğümü (KAD) ile sert bir açısı var. Her iki evin konusunu bir arada düşünürsek; iyi araştırmadan girilecek bu tür çalışmalarda sorunlar yaşama, kanma gibi durumlar söz konusu olabilir dikkatli olunmalı. Her ne kadar Yeniay ile temel bir açı bağı olmasa da Kare açıya doğru ilerlemekte; Mars ikizlerde zihinsel faaliyetlerde hız ve değişken koşullar ve stresli haberler verebilir

Öte yandan, Balık burcu bütünü temsile eder, şifa, bilgelik, fedakarlık ve koşulsuz sevgi ile ilişkilendirilen bir burçtur. Venüs’ün de burada olması ile Yeniay günü aşk ve sevgi temalı yeni bir kapı açılarak gönüllerin acısını tamamen iyileştire de bilir. Sürekli karşımıza çıkan sorunlarımız varsa bunlara bütünsel bakmayı seçmek, elimizden giden şeyler bize acı verse de öldürmeyen acı bizi güçlendirir diye bakmak/bakabilmek gerekli. Unutmayalım ki hayat bir devinim halinde, dünyasal hazlar, kaynaklar geçici ve bir gün varken sonra yok, bir gün yokken sonra var da olabilir…İnsanoğlu böyle böyle tekamül ediyor…

Ülkemiz Haritasına Baktığımızda

Balık yeniayı,  14 Aralık 2020’de Yay burcunda yaşadığımız Güneş tutulmasının etkilerini açığa çıkartacaktır. Tutulma hayatlarımızı ne şekilde etkilediyse o konuları hatırlamakta yarar olacaktır.

Balık Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 10. evinde gerçekleşecek. Güneş, Ay, Venüs ve Neptün’ün 10. Evde oluşu; lider, otorite, üst düzey yöneticiler, CEO’lar, tanınan kişileri ilgilendiren gelişmeler olabileceğini söylemekte. Olanlar her ne olacaksa Neptün dolayısı işe arka planı belirsiz olur; arka planda çok fazla diplomatik ilişkiler vs vardır.

Gizli düşmanlıklar, ordumuz ve güvenliğimiz ile ilgili durumlar, davalara dair gelişmeler, üst yönetim değişiklikleri, Yüksek Mahkeme, Anayasa konuları ile ilgili kapalı kapılar ardında çalışmalar olur. Bazı haberleri, gizli dosyaların ortaya çıkması, skandallar söz konusu olabilir.

Yunanistan gibi komşularımızla ilişkilerimiz gündeme gelecektir. Kıbrıs’a dair sorunlar yeniden gündeme taşınabilir. İlişki halinde olduğumuz uzak ülkelerle ilgili hayal kırıklıkları olabilir.

Belediyeler, hastaneler ülke gündeminde olacaktır. Pandemide artış bekleriz. Özellikle halkı ilgilendiren durumlar yaşanacaktır. 12. Evde halkı temsil eden ülkemizin AY’ı sert etkiler almakta. Ekonomiye bağlı sorunlar devam etmekte, deprem ve yağışa bağlı sorunlar yaşanmamız da mümkün görünüyor.

Ülkemiz coğrafyasında Yeniaydan daha çok etkilenebilecek yerler; Çanakkale, Kuzey Ege dahil tüm Ege sahilleri, Bursa, Eskişehir civarı, Ankara, İç Anadolu’nun doğu kesimleri, Antep, Diyarbakır ve Muş, Erzincan dolayları,

Yeniay Kimleri etkiler

Bu Yeniayın değişken burçta olması; değişken burçlar olan İkizler, Başak, Yay, Balık burçlarının 19- 23 derecelerinde gezegenleri olanları veya bu burçların 19-23.  günleri civarında doğanları özellikle etkileyecektir. Sabit burçların da 6-10 dereceleri arasında gezegenleri olanlar öncelikli etkilenenler arasında (Boğa, Aslan, Akrep, Kova)

Güneş ve Yükselen Burcunuza Göre

Koç ve yükselen Koçlar :  Bilinçaltınız, başkalarından sakladıklarınız, gizli korkularınız, gizli düşmanlıklar, ayak sağlığı, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane, psikoljik sağlık gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, inzivaya çekilme, dua, meditasyon, arınma çalışmaları, rüyalar, hizmet ve fedakarlık gerektiren durumlar, kayıp, çalıntı, hırsızlık konuları ile ilgili konuları gündeme getirebilir.

Boğa ve yükselen Boğalar :   Organizasyon, dernekler, arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancınız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, arkadaş grubu, dost çevresi, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, mucitlik vb konular. Sahne ile ilgili bilim /teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirme göç gibi durumları gündeme getirebilir.

İkizler ve yükselen İkizler :  Kariyer, statü, iş, hedefler, toplum önündeki görünümünüz, tanınmanızla ilgili konular, itibarınız, ebeveyn ve ebeveynin genel sağlığı, eşinizin/ortağınızın babası ve çocuklarınızın iş ortamı/sağlığı ya da patronunuz, çalıştığınız kurum ile ilgili konuları gündeme taşıyabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler  :  Yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim, kurslar, hukuksal konular, mahkemeler, uluslararası işler, uzak seyahatler, hayat felsefesi basın-yayın-medya ile ilişkilerinize dair konuları gündeme getirebilir.

Aslan ve yükselen Aslanlar  :  Borç, vergi, kredi, sigorta, nafaka, miras, burs konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, eşin kazanımları, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler, ameliyatlar, cinsellik, gizemli konulara dair yeni gündemler olabilir.

Başak ve yükselen Başaklar :  Evlilik, ilişki, eş, ortak, anlaşmalar/anlaşmazlıklar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, danışmanlık aldığımız kişiler ile ilgili durumlar gündemde olabilir.

Terazi ve yükselen Teraziler : Günlük rutin işlerimiz, yanımızda çalışanlar, iş ortamımız, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, varsa kiracılarımız, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma vb konular gündemde olabilir.

Akrep ve yükselen Akrepler :  Çocuklar, aşk hayatımız, sanat, spor, yaratıcı yanlarımız, hobilerimiz, risk alma, şans oyunları, borsa ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Yay ve yükselen Yaylar :  Ev, yuva, emlak gibi varlıklar, ailemiz, atalarımız, köklerimiz, baba, , eşimizin işi / statüsü, kardeşimizin parası, babamızın genel sağlığı, çocuklarımızın sakladıkları gizli konuları ya da hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları gündeme gelebilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar :  Eğitim, iletişim, çevre ilişkileri, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler gibi yakın bağlantılarımız, kısa yollar/ yolculuklar, alışveriş/ticaret, basın-yayın, sosyal medya, internet konuları gündemde olabilir.

Kova ve yükselen Kovalar :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, taşınabilir mallar, üretim, tüketim, yetenekler, yatırımlar, verdiğimiz borçlar ya da harcamalar,  kısmetler, sahip olunan her türlü maddi veya lükse dair şeylerle ilgili durumlar gündeme gelebilir.

Balık ve yükselen Balıklar :  Kişiyi ilgilendiren her türlü konu gündemdedir. Karakteriniz, kendinizi dışarıya ifade edişiniz ve hatta dış dünyayı algılama şekliniz, fiziki görünümünüz, sağlığınız, başlattığınız işler, dürtüselliğiniz, fiziksel faaliyetleriniz, motivasyonlarınız ile ilgili konular gündemde olacaktır.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!