Astro Gündem dolunay Dolunaylar İlişki Astrolojisi terazi

28 MART TERAZİ BURCU DOLUNAYI

28 MART TERAZİ BURCU DOLUNAYI

Şironyen ve Venüsyen Bir Dolunay Kapıda

28 Mart 2021 Pazar günü Ankara saati ile 21:48.13 de Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Kimine aşk, para ve şifa kimine kopuş, ayrılık ve sonlanma sonucu yaralanma… Özellikle 28 Eylül 2019 tarihli YeniAy ile başlayan bir konunuz varsa, ilişkiler, ortaklıklar veya alınan her türden diğer kararları, mahkemeler ile ilgili durumları önünüze getirecektir.

Dolunay her Yeniay’da başlatılan konuların hasatı gibidir, olgunlaşıp görünür olması ile ilgilidir. Dolunaylarda kopuşlar, sonlanmalar veya bırakmalar olur. Dolunay enerjileri bir yandan da agresif ve tehlikelidir, gizliliğin ortadan kalkmasıdır. Gizliliğin ifşa olması anlamına da gelir, bir çatışma vardır, eril ve dişilin karşı karşıya geldiği andır. Bu Dolunayda yolunda gitmeyen evlilikler, ilişkiler, anlaşmalar, sözleşmeler bitebilir ancak kafalar karışık, karar almak zor ya da hatalı kararlara gebe…

Bu Terazi Dolunayında Venüs, Kiron ve Güneş hizalanmasının yanı sıra Ay,  Satürn ve Marsla Büyük Hava Üçgeni dediğimiz jüpiteryen bir kalıpta. Normalde büyük üçgenler en iyicil açı kalıplarıdır ama sac ayağının 2 sinde iki malefik varken nereye dokunacağına göre değişen, durumu iyicil olmaktan çok zorlayıcı kılmaya da açık. Grand Trinelerde engelsiz bir enerji akışı var. Kimine şifa kimine bela….

Terazi burcunun 08°18´ derecesinde gerçekleşecek dolunay Diadem sabit yıldızı ile birlikte. Diadem Yıldızı’ nda; başkaları için kendini feda eden, hizmet eden, aşırı verici bir yan vardır.  Dolayısı hayatımıza kurban olmayı kolayca taşıyabilir. Güneş, Koç burcunda 8-9-10 °de Algenib, Alderamin, Alpheratz dedikleri üçlü gurupta yer almakta. Burası Mars-Merkür karakterindedir ve Güneşle birlikte kibir ve özellikle de başarısız karar verme ile ilgili değerlendirilir.

Güneşle kavuşup uzaklaşmaya başlayan yaralı şifacı dediğimiz bilgelikle de anılan Chiron, Venüsle kavuşumda. Her ne kadar Venüs ile birlikte aşkı temsil etse, sevgi yaralarını şifalandırma özelliği bulunsa da Chiron ile birlikte yer alan Güneşte yönetimsel bir zafiyet, yara ve eksiklik de var. Kadınlar, ekonomi ve anlaşmalar hakkında alınan kararlar bazılarımızın canını yakabilir.

Dolunayın kendisinde zaten ikili ilişkilere vurgu varken Terazide gerçekleşiyor olması ile vurguyu artırmakta. Kişisel bazda ilişkiler ve maddi durumlar önem kazanırken devletler bazında aşağıda yer alan Terazi sembolikleri çalışabilir.

Terazi; diplomasi, arabuluculuk, adalet, hukuk ve yönetici gezegeni Venüs’ten dolayı genç kadınları, sevgiyi, sanatı, dekorasyon ve güzellik sektörünü, evlilik ve ortaklık ile ilgili konuları anlatır. Tabi diplomasi demişken siyasetçileri saymadan geçemeyiz, anlaşma ve sözleşmeleri hatta siyasi birliktelikleri, ülkeler arası anlaşmaları de içine katabiliriz. Zaten Dünya Astrolojisinde Siyasi parti­ler, savaşlar, antlaşmalar, avu­katlar, düşmanlık, rekabet, diplomasi, entrika­lar, müzayedeler, köprüler, viyadükler terazi sembolikleridir.

Dolunay haritasının yükseleninde, krizlerle anılan, şüpheci, sabırlı ve ketum Akrep burcu bulunmakta. Akrep dünya astrolojisinde survive, bir ülkenin hayatta kalmak için yaptığı, kurtulduğu şeyler ve ülkenin acı çektiği konular. Tabu konular, sosyal sistem veya yasal değişimler, cerrahlar ve ameliyatlar, morglar, mafya, sahte medyumlar, batıl inançlar, nefret suçları, ço­cukların genel ölüm nedenleri, denetlemeciler, başka ülke­lerle olan mali ilişkiler, dış borçlar, kimyasal, zehirli veya toksik maddeler, biyolojik silahlar, nükleer reaktörler, kimya laboratuvarları, psikologlar ve psikiyatristler, insan, hayvan ve organ klonlama, kemoterapi gibi dejenerasyon gerektiren tedaviler, araştırmacılar, adlî tıpla ilgilidir. Akrep’in klasik yöneticisi Mars da 8. Evde. 8. Ev; dünya astrolojisinde tehlike, borç, ölümler, vergiler, mafya ve derin devlet konuları ile ilgilidir. Ülkemizin Akrep burcu olduğunu, Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’ün de akrepte yer aldığını düşünecek olursak durum gayet net ve açıktır.

DOLUNAYI KİŞİSEL BAZDA İNCELERSEK

Terazi dolunayı 11. Evde. Dolayısı ile sosyal çevre, organizasyonlar, arkadaşlar, gruplar, STK faaliyetleri, statüden elde edilen kazancı temsil eden konular, flörtler, yatırımlar, çocuklar, hayaller ve umutlar ile ilgili olacaktır.

Dolunay, öncü burçların 5-11 ile sabit burçların 21-25 dereceleri arasında gezegenleri, Ay Düğümleri gibi önemli yerleşimleri olanları özellikle etkileyecektir. (Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova, Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak )

Kendimizi kurban ettiğimiz aile, evlilik, sosyal yaşamımız, vergi, sigorta, borç, kredi, finansal ve tabu konular, çocuklar, flörtler, hukuksal konular, krizler içeren, miras, nafaka, belki de kesip kurtulmak isteyeceğimiz durumlar olabilecektir. Belki de daha önceden yaptığınız ya da maruz kaldığınız hileli, gizli işler ortaya çıkacaktır. Gerçi görmek istemeye de biliriz Neptün ve Merkür ikilisi kafa karışıklığı verecektir. Dolunayda, kafa karışıklığı, kanma ve kandırılma durumlarına dikkati gerektiriyor. Burada sakin karar vermek, destek almak önem arz edebilir çünkü Dolunay dürtüsel olmaya da zemin hazırlıyor, hata yapabiliriz.

Kimyasallardan, gazlardan kaynaklı problemler yaşanabilir, yediklerimiz, içtiklerimizden, sulardan kaynaklı sorunlar yaşanabilir, özellikle çocukların sağlığı ve eğitimi de bu süreçte önlem gerektiriyor.

DOLUNAYIN ÜLKEMİZE OLASI ETKİLERİ

Ülkeler için bakarken başkente göre çıkartılan haritaları incelemek daha doğru bulunmakla birlikte İstanbula göre çıkartılan haritanın yükseleninde Khambalia sabitinin bulunması dikkatimi çekti. Kahmabalia sabit yıldızı; dedektiflik, casusluk, polisli, polisiye olaylar ve araştırmacılıkla ilgili olmakla birlikte, bazı araştırmacı astrologlarca da terör ve afetlerle de ilişkilendirilmektedir. Bununla birlikte Akrep; ülkemizin 5. Evinde yer almakta; gençler, çocuklar, borsa, eğitim, kahramanlar, halkın moral ve mativasyonu ile ilgili yere düşmekte. Tabi burada genç kadınları ve maddi kazanımları temsil eden Venüs’ümüz ile Otoriteyi temsil eden Güneş’imiz bulunmakta.

Güneş, Devletler Astrolojisinde bildiğimiz gibi yönetici kesimi, Otoriteyi, karar merciini, Hakimleri ve CEO’ları temsil eder. Dolunayda otoriteyi temsil eden evin yöneticisi de Güneş ve ülkemiz haritasında topraklarımızı, sınırlarımızı, halkın vatan algısı, aile yapısını temsil eden 4. eve karşıt. DOLUNAY 4. Evde askerlerimizi temsil eden Mars ile kavuşumda. 10. Evimize yerleşen Balık burcundaki transit Neptün ve Merkür kavuşumunun 4. Evdeki Mars’ımız ve Dolunayla Antisyasal kavuşum içinde.

10,.4., 8. ve 12. Evi aktif eden bu dolunayı pek sevmedim. Gizli düşmanlar, ajanlar, topraklarımız, askerimiz, borçlar, vergiler, borsa ve spekülasyonlar derken; aynı zamanda muhalefet ve iktidar arasında sorunlar, yer altı, iklim, ölümler, köklerimiz ve güvenlik ile ilgili konuları da gündeme taşıyor. Ekili dikili arazilerimiz, iklimsel sorunlar, gayrımenkul sektörü, doğal kaynaklarımız ve denizlerimizle ilgili de bazı krizlerin yaşanma olasılığı ve hatta kimyasal veya gazla ilişkili patlamalar mümkün.

Umarım çok büyük krizlerle ve yanlış kararların sonuçları ile yüzleşmemiz gerekmez.

Dolunay’ın en çok etkilemesi beklenen yerler olarak; Güney Doğu illerimiz ve sınırlarımız, Van, Egenin Güney kıyıları ve Kuzey Ege Çanakkale civarı, Marmara denizi ve Bursa, İç Anadolu’nun Güneyini sayabiliriz.

Terazi Dolunayının Kişisel haritalara Olası Etkileri

Koç ve yükselen Koçlar: Dolunaydaki göksel yerleşimler, doğum dakikanıza göre değişse de eş, ortak, evlilik, danışmanlık aldığımız kişiler, açık düşmanlıklar, yakın çevre, kardeşler, sosyal çevre, çocukların eğitimleri ve kısa seyahatlerle ilgili konuları gündeme taşıyacaktır. Bazılarınız için ise sağlık ve iş koşulları ile ilgili de bazı durumlar açığa çıkabilir. Tutulmalar da sattünüz ve ailenizle ilgili yerleri kadersel seçimlere zorluyor olabilir. Bir süredir doğum dakikanıza göre 10 veya 11. Evinizde hareket eden Satürn ile 1 veya 12. Evinizde hareket etmekte olan Uranüs hastalıklar, gizli düşmanlıklar veya açık düşmanlar, eş ortak konularında sizi aksiyon almaya itmektedir.

Boğa ve yükselen Boğalar: Dolunaydaki göksel yerleşimler, doğum dakikanıza göre değişse de günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, yanınızda çalışanlar, varsa evcil hayvanlarınız, kiracılarınız, küçük hastalıklar ile maddi manevi değerleriniz, statü ve ev, aile konularınızı harekete geçirecektir. Satürn iş kariyer statü, aile , ev konularında yeni sistem kurmaya zorlarken, Uranüs de sizi, kimliğiniz, bedeniniz, kişiliğiniz ve mahkemeler, ortaklar, partner, yeni bir ev konularında beklenmedik süreçlere sokuyor olabilir.

İkizler ve yükselen İkizler: Dolunaydaki göksel yerleşimler, çocuklar, sanat, spor, yaratıcılık, hobileriniz, aşk hayatınız, flörtler, orta uzunluktaki seyahatler ile sosyal çevreniz, statüden kazancınız, ikili ilişkiler ve ortaklıklarınız, açık düşmanlıklarla ilgili durumlar, yurt dışı konular, eğitimler veya mahkemelerle ilgili konuları harekete geçirecektir. Doğum dakikanıza göre değişse de genel olarak, ikizler yay aksındaki tutulmalar yaşamınızdaki 4.5/9/18 yıllık döngülerle ilgili kadersel kararlara itiyor olabilir. Özellikle yükselen ikizler için hem açık düşmanlar, mahkemeler, kişilik, bedenle ilgili konularda aksiyon olmakta hem de 12.evdeki boğa Uranüs nedeni ile gizli korkular, düşmanlıklar konularında beklenmedik faaliyetler ortaya çıkıyor olabilir.

Yengeç ve yükselen Yengeçler : Dolunaydaki göksel yerleşimler, doğum dakikanıza göre değişse de ev, aile, emlak, mülkler, köklerimiz, atalarımız, ebeveynlerimiz ve sağlıkları, kardeşimizin parası, eşimizin kariyeri, statüsü, çocuklarımızın gizli konuları, hastane, hapishane gibi yerlerle ilgili durumları, psikolojileri ve yatırımlarının sonlarını ilgilendiren konuları harekete geçirebilir. Bir süredir 8. Evinizde seyahat etmekte olan Satürn ortaklı paralar, yatırımların sonuna dair konuları, vergi borç kredi gibi durumları yapılandırmaya itiyor olabilir. İkizler yay aksındaki tutulmalar da 12/6 aksında sağlık, iş koşulları, günlük rutinleriniz, gizli düşmanlıklar ve gizli konularınız, korkularınız, gizli kapaklı işlerle ilgili durumlarda kadersel etkileri hayatınıza taşıyor olmalı.

Aslan ve yükselen Aslanlar : Dolunaydaki göksel yerleşimler, doğum dakikanıza göre değişse de  iletişim, eğitim, yazmak-çizmek, kardeşleriniz, komşularınız, kuzen- yeğen gibi yakınlarınız, kısa seyahatleriniz, aşk ve sosyal çevreye ve  hatta statüden kazanca dair konularınızı ve hatta yüksek eğitim, yurt dışı, yabancılar veya kurslar gibi konularınızı harekete geçirebilir. Bir süredir Karşıt burcunuzda transit eden Satürn yükselen Aslanların doğum dakikasına göre bazılarınızı günlük rutinler, iş koşulları, sağlık konularında etkilerken, bazılarınızı eş, partner, ortak, açık düşmanlar konusunda strese sokuyor olabilir. Uranüs de kariyer evinizde beklenmedik durumlar yaratıyor olmalı.

Başak ve yükselen Başaklar : Dolunaydaki göksel yerleşimler, maddi manevi gelir ve kazançlarınız, taşınabilir mallarınız, yatırımlar, verdiğiniz borçlar, aile ve ebeveynler, günlük rutinleriniz ve statünüz, çalışma hayatınıza dair konuları ve sağlıkla ilgili durumları gündeminize getirebilir. Bir süredir bazılarınız için 6. Evdeki Satürn ile 9. Evinizdeki Uranüs nedeni ile gündelik hayatınız, sağlığınız ile ilgili konularda devam eden zorlanma zaten kendini gösteriyor olmalı.

Terazi ve yükselen Teraziler : Dolunay, sizin kendinizi ilgilendiren hemen her konu, kendinizi dış dünyaya ifade ediş tarzınız, onları algılama şeklinizden tutun da fiziksel görünüm ve sağlığınızla ilgili konuları ilgilendiren yerde olacak ve varsa tabi partneriniz, davalarınız, açık düşmanlarınız konuları gündeme taşıyacaktır. Dolunaydaki diğer göksel yerleşimler de doğum saatinize göre değişen yerleşimlere bağlı olarak, kardeşler, aile, çocuklar, eğitim, varsa mahkeme ya da seyahetleriniz ile ilgili konularınızı da gündeme taşıyacaktır.

Akrep ve yükselen Akrepler : Dolunaydaki göksel yerleşimler, gizli düşmanlıklar, kayıplar, zorluklar, bilinçaltı korkular, hastane, hapishane gibi kapalı yerler ile ilgili  durumları, başkalarından gizlediğiniz konular, inziva, meditasyon, fedakarlıklar gibi konuları çalıştıracaktır. Ayrıca doğum saatinize göre 3 veya 4. Evinizde seyahat eden Satürn ile 6 veya 7.evinizde seyahat etmekte olan Uranüs arasındaki kare sizi aile, ev, emlak, ebeveynler, eşin ailesi, açık düşmanlar, günlük rutinler, sağlık, çalışma koşulları yönünden sizi zorluyor olmalı.

Yay ve yükselen Yaylar : Dolunaydaki göksel yerleşimler, doğum dakikanıza göre 10. veya 11. Evinizde gerçekleşen Dolunay sebebi ile Statü, kariyer, aile, ebeveynler, ev veya arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancınız, üyesi olduğunuz gruplar, organizasyonlar ve çocuk, flört, yaratıcılık, sanat, spor konularını harekete geçirebilecektir.  Tutulmalar bir süredir Ay düğümlerinizin bulunduğu ikizler Yay aksında gerçekleşmekte ve sizi kadersel seçimler yapmaya zorlamakta. Satürn’ün 2 veya3. Evinizdeki transiti ile Uranüs’ün çocuklar, gündelik yaşam, çalışma koşulları ve sağlık temalı evlerinizdeki transiti sizi bu ara yoruyor olabilir.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar : Dolunaydaki göksel yerleşimler, iş, kariyer- statü, ebeveynlerin durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi, eğitim, yurt dışı konular, mahkemeler, kardeşler, gelirlerinizle ilgili kurduğunuz sistemler, ortak kazançlarınız ile ilgili yerleri aktive etmekte görünüyor. Yükselen Oğlakların bir süredir 6/12 aksında gerçekleşen tutulmalar ve 2. Evindeki Satürn ile 5. Evindeki Uranüs karesi bazı yatırımlar, kazançlar, risk almaya dair durumlarda sizi aksiyon almaya zorluyordur.

Kova ve yükselen Kovalar : Dolunaydaki göksel yerleşimler, yüksek öğrenim, yaşam felsefeniz, kurslar, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler konularını harekete geçirecektir. Bir süredir, Yükselen kovaların, 1. Evindeki Satürn sizi bedensel ve kişisel tüm konularınız, partneriniz ile ilgili durumlarda üzüp, yorup kısıtlarken Jüpiter az da olsa yardım ediyor olabilir. 3. Evinizde seyahat eden Uranüs de yakın çevreniz, eğitimleriniz, kısa seyahatleriniz konularını beklenmedik şekillerde zorluyor olmalı.Ayrıca Yay ikizler aksı tutulmalarınız da aile, ev, yerleşim, kökler, ebeveynler, iş statü ile ilgili konularda sizi kadersel olaylarla aksiyon almaya itiyordur.

Balık ve yükselen Balıklar :  Dolunaydaki göksel yerleşimler, doğum dakikanıza göre değişen yerlerden etkileyeceğinden kimi Balıkları kayıplar, ameliyatlar, kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, eşin kazançları konularında etkileyecekken bazılarını da eş veya ortak, açık düşmanlar ile ilgili yerden sınayacaktır. Bir süredir Yükselen balıkların 2. Veya 3. Evinde seyahat eden Uranüs ile 3/9 aksındaki Yay ikizler tutulmaları seyahatler, kurslar, mahkemeler, yabancılar, kazançlar ve borçlar ile ilgili konularda beklenmedik durumları hayatınıza taşıyor olabilir. Satürn ise bazılarınızın hastaneler, kapalı yerler ile ilgili sabır gerektiren deneyimler yaşatırken, bazılarınızın sosyalleşmesini kısıtlıyor, arkadaşlar ve gruplarla ilgili konularda ya da internet vasıtası ile statüden kazanç konusunda sistem kurmaya itiyor da olabilir.

AstroDerki

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!