Astro Gündem astroderki astroloji koç Yeniay

12 NİSAN KOÇ YENİAY’I

KOÇ BURCUNDA YENİAY

Yeniay ve  dolunayların etkisi Güneş ve Ay tutulmaları kadar kadersel etkiler barındırmasa da yüksek enerji barındırırlar. Üstelik bu dönemde Koç burcunda stelyum dediğimiz gezegen toplaşması var. Bu sebeple gökyüzünün ateşi çıkacak ve tüm Dünyayı ateşi ile yalayacak dersem yanlış olmaz kanaatindeyim.

Yeniaylar yeni sayfa açmak gibidir, yeni başlangıçlar ve gündemler verir. Koç burcu öncü, atak ve biraz da agresif bir burç. Haliyle bu yeniay da ateşli bir şeyler başlayacak ve konuların devamı da gelecektir. Bir de Betan Kaitos sabitinin (20-21-22 ) eşlik ettiği bir Yeniay bu. Betan kaitos, sert karakterli bir sabit yıldız; gemi kazaları, göçler, göç etmek ve psikolojik depresyon, ağır travmalarla ilgilidir. Ama gökyüzünde güzel hafifletici açılar da var. Bazıları için aşk var, yeni güzel başlangıçlar var…

12 Nisan 2021 tarihinde  saat 05:30:46 da gerçekleşecek Yeniay, Ankara bazlı çıkartılan haritaya göre  yükselen burcu da Koç’ta. 1. Evde Şiron Merkür Venüs Ay Güneş derken geriye ne kaldı diyesim geldi… İstanbul’a göre çıkarırsak yükselen 25 derece Balık oluyor ve orada pek sevilmeyen bir sabit yıldız yer almakta. Ama ülke inceleyeceksek Ankara’yı baz almalıyız diye bakasım gelmedi açıkçası. İstanbullular biraz daha temkinli olurlarsa iyi olur.

Ankara’ya göre çıkartılan Yeniay transitinin, Ülkemiz haritasına etkilerine bakarsak, tepe noktasındaki Koç Şiron üstünde gerçekleşecek.  Şiron her ne kadar bilgelikse de bir tarafı da yaralı. Ülkenin yönetimsel yaralarını adeta yeniden açıyor gibi.. Bu yaraların şifalanması, yaraların sarılması da doğru yönetilmekle mümkün. Bu da 2023-2024 den önce olmaz gibi bana göre… Burada bir parantez açmak isterim: Bireysel bazda baktığımız zaman Natal Şiron ile Transit Şiron kavuşumu yaklaşık elli yıllık periyotlarla gerçekleşmekte ve kişiler kendi yaralarını fark etme, sarma veya farkında değilse ruhsal ya da bedensel olarak yaralanma gibi durumları bu süreçte yaşarlar.

Ülkemiz için düşünürsek de elbette tarihi geri sarmak gerekiyor.  2023-2024 yılları arasında gerçekleşecek yeni Şiron/Şiron transitinin önceki periyodu hangi yıllara zaman rastlamış dersiniz? 1974 yılı ve Kıbrıs Olayları ve ardından gerçekleşen Barış Harekatı… Ondan bir önceki periyot ise zaten Kurtuluş savaşından çıktığımız dönemi gösteriyor. Gökyüzünün matematiği, binlerce yıldır şaşmamış, dilerim bu kez şaşsın ve tekrar istiklal mücadelesi vermemiz gerekmesin. Koç Burcunda Şiron için tıklaynız

Koç Yeniayına Dönelim Biz Yine.

Bu Yeniayda 14 Aralık 2020 Yay Tutulması ile 21 Haziran 2020 Yengeç tutulmasında harekete geçen noktalar tetikleniyor. Okumak isteyenler  her iki tutulmanın etkileri için tıklayabilirler.

Bu yeniayda yok yok; ülke üst kademesinde değişimler, ülkemizin sahip olduğu maddi değerler, borsamız, meclisimiz, yerel yönetimlerimiz, belediyelerimiz, sivil Toplum kuruluşlarımız, yabancı devletlerle olan ortaklık anlaşmalarımız ve muhalefet, güvenlik gibi konuları harekete geçiren bir yapıda. Bu arada NATO ‘da Koç Stelyumlu bir kuruluş haritasına sahip. Bu sebeple muhtemelen onlarla olan ilişkilerimizde de bazı yeni durumlar ortaya çıkacaktır. Ülke güvenliği ve askerlerimiz ile ilgili zorlayıcı durumlar yaşanabilir.  Gizli konuşmalar, yalan haberler, hastane ve benzeri kapalı yerlerdeki hareketliliklerde artış, habercilik, basın yayın konularında ve yabancılarla ilgili konularda hareketlilik ve doğa olayları gündemlerimiz arasında olacaktır. Ayrıca ülkemizde uyuşturucu ya da denizler ve kimyasallarla ilgili sorunlar da gündeme gelebilir.

Koç Yeniayının Burçlara Olası Etkileri

Bu Yeniayda 14 Aralık 2020 Yay Tutulması ile 21 Haziran 2020 Yengeç tutulmasında harekete geçen noktalar tetikleniyor. Okumak isteyenler  her iki tutulmanın etkileri için tıklayabilirler.

Kova ve İkizler ile Koç ve Aslan Burcunun 19-25 dereceleri arasında göksel konumu olanlar üzerinde yeni başlangıçlar açısından etkili bir yeniay.

Özellikle Oğlak ve Yengeç burçlarının 19-25 dereceleri arasında gezegenleri olanlar için zorlayıcı etkiler barındırıyor. Pluto ile imtihanları henüz bitmedi.

Başak ve Akrep burçlarının 19-25 derecelerinde gezegeni olanlar için ise beklenmedik durumlar gerçekleşme olasılığı var.

KOÇ YÜKSELEN KOÇ

Merkür’ün de Koç burcuna geçti zihninizi hızlandıracaktır. İletişimlerde sürat kaza getirir hesabı ile düşünürsek yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. Ayrıca fiziğiniz ile ilgili alanda gerçekleşen Yeniay kendinizi yansıtma biçiminiz, sağlığınız ve yakınlarınız ile olan ilişkilerinizi gündeme getirir. Baş bölgenize dikkat edin.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA Arkanızdan çevrilen, şimdiye kadar sizden gizlenen bazı gerçekler su yüzüne çıkabilir. Biraz inziva, içe dönme kendi içinizde fırtına yaşayıp ardından yeni başlangıç kararları alabilirsiniz. Nisanın 2. Yarısından itibaren daha şanslı bir döneme girebilirsiniz.

İKİZLER YÜKSELEN İKİZLER

Merkür’ün Koç burcuna geçmesi ile arkadaşlar, sosyal çevre ve gruplarınız ile iletişiminiz azmış gibi daha da hızlanacağı bir döneme gireceksiniz. Statüden gelen kazancınız ile ilgili de gelişmeler olabilir. İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

YENGEÇ YÜKSELEN YENGEÇ

İş, statü, kariyer, hedefler, aile, ebeveynin genel sağlık durumu, çocuklarınızın iş ortamı, sağlığı, varsa eşin, ortağın ailesi ile ilgili konular hareketlenir. Merkür’ün Koç burcuna girişiyle birlikte kariyeriniz ve iş konularınızda bazı yeni fırsatlar olabilir. Ancak gizli düşmanlara dikkat edin.

ASLAN YÜKSELEN ASLAN

Yüksek öğrenim, yabancılarla uluslararası ilişkiler/işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, sunumlar sizler için olası konular arasında Merkür’ ün Koç burcuna geçişi ile beraber yeni fikirler ve projeler olabilir. Bu konularda hem maddi, hem manevi destekler görebilirsiniz.

BAŞAK YÜKSELEN BAŞAK

Kredi, borç, sigorta, burs, , vergi, miras, nafaka konuları ortaklıklardan gelen para, eşin parası, ameliyatlar gibi konular harekete geçebilir. Merkür’ ün Koç burcuna geçmesi ile beraber maddi ve manevi olarak eş veya aile desteği alabilir ya da kredi vs çekme durumunuz olabilir. Bazılarınız da mistik, derin psikolojik konularla ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ YÜKSELEN TERAZİ

Evlilik, eş, ortak, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, danışmanlık aldığınız kişiler gündeme gelebilir. Merkür’ün Koç burcuna geçişi evlilik ve ortaklıklarınız ile ilgili gelişmeler yaşanabilir, iletişim dilinize dikkat etmelisiniz.

AKREP YÜKSELEN AKREP

Gündelik rutinleriniz, iş ortamınız, yanınızda çalışanlar, varsa kiracılar, basit hastalıklar, evcil hayvanlarınız ile ilgili konuları harekete geçirir. Beslenme ve uykunuza dikkat etmenizde yarar var. Merkür’ün Koç burcuna geçmesi iş hayatınızı daha aktif bir döneme sokacaktır, sorumluluklarınız artabilir, değişimler yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz, ilişkileriniz ve geleceğiniz ile ilgili gelişmeler bekleyebilirsiniz.

YAY YÜKSELEN YAY

Yeni ilişkilere başlayabilir, zaten bir ilişkiniz varsa da ilerletebilirsiniz. Çocuklar, yaratıcı yönlerimiz, aşk hayatımız, sanat, spor ve hobilerimiz, orta uzunluktaki seyahatlerle ilgili durumlar gözlenebildiği gibi ortaklı işlerinizde  mücadele yaşamanız mümkün. Ay ortasından sonra iş hayatınızda güzel fırsatlar çıkabilir.

OĞLAK YÜKSELEN OĞLAK

Aile yuva ile ilgili durumlar, ev alım- satımı, dekorasyonu gibi konularınız tetiklenecek. Ebeveynler ile ilgili sorumluluklar almanız gerekebilir. İş yaşamınız ile ilgili krizler çıkabilir. Ay ortasından sonra ani aşk ilişkisi mümkün, borsa yatırım gibi konular da bazı Oğlakların gündeminde olabilir. Ayrıca yeni hobiler edinebilirsiniz.

KOVA YÜKSELEN KOVA

Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar konusunda gelişmeler olur. Kardeş veya kuzen gibi yakınlarla iş birliği olabilir, iletişim ile ilgili birtakım gelişmeler olabilir. Çocuklarınız veya ikili ilişkilerinizde bazı yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

BALIK YÜKSELEN BALIK

Maddi manevi kazanımlar, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar, gelirlerle ilgili yeni başlangıçlar olabilir. Ev taşıma gibi durumlar da mümkün. Gelirlerinizde birtakım artışlar olması olasılıklar arasında. Nisan ortasından sonra finansal anlamda şanslı olabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeş, kuzen gibi kişilerden destek alma şansınız olabilirken eş, ortak gibi kişilerle aranızda yanlış anlaşmalar yaşamanız da mümkün.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!