Astro Gündem astroderki astroloji koç Merkür Şiron Yeniay

Koç Burcunda Chiron ve Merkür Kavuşumu

Koç Burcunda Chiron ve Merkür Kavuşumu

Chiron, yara ve bilgelik birlikte değerlendirilen bir sentur, göksel bir feonomen. Şiron’u Astroloji camiası yeni yeni daha net anlamaya başladı.

1977 yılında keşfedilmiş, sınıflandırılmasında  değişik görüşler bulunur; asteroid , kuyruklu yıldız, minör planet gibi adlarla ananlar bulunmaktadır. Satürn ve Uranüs arasında yer alır. İki gezegeni birbirine bağlayıcı özelliği vardır ve haritalarımızda 3’ü birlikte bir döngüsel süreçle hareket ederler. Kare karşıtlık ve kavuşumları gerçekten önemli dönemlerdir. Satürn; sınırlar, engeller , Uranüs; sınırlardan özgürleşme ve kendi potansiyellerinin farkına varma gibi durumları da içinde barındır.

Keşfedilme anında yükselen Yay burcu olduğundan, Jüpiter, Şironu şifalar. Yay ve başak burcuyla anılmaktadır. Şiron’un bulunduğu burç ve evde reddedilen ya da bastırılan yaralar, eksiklikler, çözümsüz görülen takıntılı durumlar, engeller gibi  olumsuz söylemlere rağmen özünde ŞİFA ve BİLGELİK vardır. Şiron’un bulunduğu burç ve ev  en savunmasız olduğumuz , en eksik ve savunmasız hissettiğimiz yeri gösterir.

Şironun bulunduğu burç özellikleri kişide olmasına rağmen kendisine bir faydası yoktur, kişi bunu göremeyebilir de ama başkalarına  bu konuda şifa dağıtacak bilgeliğe de sahiptir. Tam da mitolojisinde olduğu gibi… Daha ayrıntılı bilgi için bunu ve bunu tıklayınız

Merkür ise mantık, iletişim kurma, düşünme, konuşma, yazma ve iletişim, iletişim araçları, ulaşım araçları ile de ilgili bir gezegen. Merkür Koçta atak ve hızlı, sivri dilli, düşünmeden, kırar mıyım diye fark etmeden, dürüstçe konuşabilir.

Haritasında destekleyici yerleşimleri olan kişiler için Şiron Merkür iyicil açıları kelimeler aracılığı ile şifa vermeyi sağlayabilir. Olumlu etkiler altında kişi konuşma terapisti, psikolog bile olabilir.. Doğum haritasındaki bu yerleşime sahip kişiler, doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olabilirler ve iletişimi sadece iletişim aracı olarak değil, iyileşme aracı olarak da kullanabilirler.

Fakat, 9 Nisan’da gerçekleşecek olan Merkür, Şiron kavuşumu esnasında gök yüzünde Mars Neptün karesi mevcut… Aldanma, kandırılma, hayali düşmanlar ya da yanlış idealler, yanlış bilgiler uğruna savaşma tehlikesi verebilir. Özellikle de  İkizler/Yay ile Balık/Başak aksı burçların 18-26 derecelerinde gezegeni olanlar Mars Neptün karesinden etkileneceklerdir.

Merkür Şiron kavuşumunun en çok etkileyeceği kişiler ise Koç/Terazi ve Yengeç/Oğlak aksında 6_10 dereceleri arasında gezegeni olanlar olacaktır.

Ülkemiz haritasındaki yerleşimlere baktığımız zaman, Şiron Merkür Kavuşumu Ülkenin tepe noktasından ülkemizin askerini temsile eden eve karşıtlık yapıyor.  Karar vericilerin de net düşünememesi, yanlış kararları olabilir ve askerlerimiz ve vatan ile ilgili üzücü durumlar yaşanabilir.

Kişisel bazda elbette iyileştiren açıları mevcut olan kişiler için şifa konusu gündemde olabilir; meditatif kelimelerle şifalanmak, bize acı veren konular üstünde düşünmek gibi… Fakat yine de kandırılma, yanılma olasılığı yüksek bir dönem, alışverişlerinizde, iletişiminizde dikkatli olmanızda yarar var.

Öte yandan pandemi sürecindeki yaralar önce çoğalıp sonra aşı vb konularla şifalanmaya başlayabilir.

Bir de 12 Nisan’da Yeniay var. O kısmı da Bu Linkten okuyabilirsiniz.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!