Astro Gündem boğa Venüs

Venüs Boğa Burcuna Giriyor

Venüs Boğa’da

Venüs Boğa burcundaki seyahatine 14 Nisan’da başlayacak ve 9 Mayıs’a kadar Boğa’da gezinecek. Hepimiz ağır gündemden yorulduk ve bıktık. Keyif yapmak hepimizin hakkı. Elbette bu Venüs seyahati her bireyin kendi doğum haritasındaki etkilerle bir anlam taşıyacak. Kimimiz için gerçekten güzel zamanlarken kimimiz için zorlayıcı da olabilir. Fakat yine de doğa uyandı şimdi hazlar, kazançlar, küçük mutluluklar, aşk ve kazanç zamanı olsun.

Boğa Burcu Astrolojide

Sabitlik, istikrar, güven, sahiplenme, değişime direnç, keyifli konular; sanat, estetik, yeme-içme, güzellik ve para, mal/ mülk ile ilgilidir.
Venüs 

Haz, sevgi, aşk, para, konfor, güzel tatlar, güzel kokular vb…

Venüs Boğa burcunda olunca
Sadakat ve güven ilişkilerde önemli olur. Dolayısı ile yaklaşık bir ay boyunca kurulan, ortaklıklar, iş ve para anlaşmaları verimli olur ve aşk ilişkileri açısından güzel etkiler alırız.
Azıcık tembelleşebiliriz, kedi gibi yuvamızı sahiplenme, keyif ve tembellik hali gözlenir. Sonuçta Astrolojide kedileri Venüs temsile eder. Tatlı, pasta gibi zevk veren gıdalar da venüstür :)))

Bu dönem, sanatsal konularda yaratıcılık, hayalleri somutlaştırıp elle tutulur hale getirme, küçük mutluluklardan haz alma, haz odaklı olma, keyifli ilişkiler, dokunsal aşklar ve kazanç konularına odaklanma, kazandıklarımızı biriktirme, sevdiğimiz & sahip olduğumuz eşyalara ve hatta insanlara daha da bağlanma, paylaşmak istememe olacaktır.

23 Nisan’da gerçekleşecek Venüs ile Uranüs kavuşumu +|-1 gün etkili olması nedeniyle ani, çarpıcı aşklar ve veya parasal kazançları mümkün kılabilir. Elbette bu yerleşimin haritanızda nereye düştüğü önemli.

25 Nisan’da ise Venüs Satürn arasında sert bir açı olacak. Gönül ya da para ilişkilerinde kopuşlara sebep olabilir dikkatli olunmalı. Doğru ve kalıcı olmayan bağlar, anlaşmalar kopabilir.

3 Mayıs’ta Venüs & Neptün arasındaki bağlantı güzel. Yaratıcılık ve romantizm için çok güzel
güzel.

6 Mayıs’ta Venüs & Pluton arasındaki açı iş & parasal konular, yatırımlarla ilgili konularda güçlü kişilerden destek verebilirken aşk ilişkilerinde takıntılı&tutkulu bir hal yaratabilir.

8 Mayıs’ta dikkatli olunmalı çünkü Jüpiter Venüs arasındaki açı bizi aşırı parasal harcamaya ya da tıka basa yeme içmeye itebilir. Üstelik bugün Venüs de Jüpiter de anaretik dereceden bu bağlantıyı kuruyorlar. Parasal ya da aşka dair hırs ve kıskançlıklara dikkat!

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!