akrep Astro Gündem dolunay Dolunaylar Uncategorized

27 Nisan Akrep Dolunayı

Akrep Burcunda  Dolunay Gerçekleşecek

Yüzeysellik zamanı değil derinleşme vakti…

27 Nisan sabah vakitleri 7 derece Akrep burcu Dolunayına merhaba diyeceğiz. Eskiler, ilk bahar çiçeklerinin gelişini ifade ettiği için Kuzey yarımkürede gerçekleşen Dolunaya Pembe Dolunay derlermiş.

Ay Dünyaya normalden daha yakın konumdayken gerçekleştiği için bu etkili bir Süper Dolunay olacak.

Bildiğimiz gibi Akrep, yoğunluğun ve tutkunun işaretidir. Akrep etkisi altında, duygularımızın derin gerçekliklerine derinliklerine ulaşırız.

Güneş Ay’ın karşısında olduğunda Dolunay meydana gelir. Ay bizim dişil yanımız, duygularımızla, vücudumuzda akan sıvılarla, bilinçaltımız, dürtü, korku, şüphe, ihtiyaç ve davranışlarımızla ilişkilidir. Dolunay bazı insanları daha da duygusal hale getirebilir dolayısı ile denge ve bütünleşme ihtiyacını da artırır.

Akrep Dolunay’ının konusu

Boğa burcunun barışçıl uyumu ve istikrarı ile Akrep’in ateşli duygusal derinliği arasındaki karşıtlıktır.  Bu fırtınada iç huzurumuzu bulmak ve salıvermek, fiziksel ve zihinsel olarak bırakmak, bedensel ve ruhsal detoks iyi gelir. Kavga ve üzüntüleri, kötü alışkanlıkları ( ya da gereksiz insanları) hayatınızdan çıkararak bir fırsat yaratın kendinize. Ben de öyle yapacağım; Merkürüm’e karşıt bir Dolunay’ın elbet benden de alıp verecekleri olacaktı. Hazır Uranüs de yanındayken 😊

Dolunay Akrep’in 1. Dekanında gerçekleşiyor. Ay bu dekanda daha zorda ve daha talihsiz kabul edilir. Bu aşırılıkların dekanıdır, bu yüzden buradaki başarı ya hep ya hiç modunda, umutsuz ya da doyumsuz olabilir. Enerji ya tamamen acımasız ve Plütonik hale gelir ya da ondan büyük bir korku duyar. Bu Dolunayda gerekiyorsa, teslim olmayı da bilmeliyiz.

Doğa gibi… Önce acı verici başarısızlık aşamalarından geçmek gerekse bile, her zaman kendini yeniden küllerinden var etmeye çabalar. Keskin zıtlıklara hızlı adapte olmayı öğrenmeliyiz. Bu dekan ‘talihsiz’ olarak bilinmekle birlikte Ay aslında burada beklenmedik mükemmellik üretmenin peşindedir. Akrep ile duygu aleminin derinliklerine inerken Boğa’nın denge ve dinginlik duygusuna ihtiyacımız olur. Bizim içsel olarak bu dengeyi bulmamız gerekir. Bu zıtlıktan ısrarla birini seçmeye çalışmak yorucu ve baltalayıcı olabilir. Elbette bu zamanda batmayanlar, derin akıl ve zeka geliştirerek kurtuluşu bulan bilgeler arasında yerlerini alacaklardır 😊

Bu Dolunayda Boğa burcunda gezegen toplaşması var ve Akrep AY’ hepisine kafa tutuyor. Uranüs, Venüs ve Merkür’ün Güneş’le birleşip Akrep Ay’a karşıtlık yaptığı bu Dolunay’da Kova Satürn ile “T-kare” oluşturmaktalar. Para, sevgi, şehvet, barış, huzur, güvenlik, zihin ve madde dünyasının derin duygulara, dönüşüme, savaş ve krizlere açık Akrep Ay’ının dansı zorlu biraz. Gerçi Akrep’in şüphesi, korkuları olmasa Boğanın huzurunu bulamaz, bilemezdik. Her şey karşıtı ile var oluyor… Bu da Doğanın kusursuz dengesi…

Boğa ve Akrep aksı; finans ve güvenlik konularıyla çok ilgili olarak bilinir. Zodyakta benim param ve değerlerim, yeteneklerim Boğa (2. Ev) ise Ortak paralar, ortak değerler ise  8. Ev (Akrep) ile kabaca değerlendirilebilir.

Dolunay derecesine 3 derecelik orbla karşıt olan Uranüs sebebi ile olacakları tahmin etmek de güç bu kez.  Ne de olsa göklerin en dengesiz, beklenilmeyeni beklememize neden olan gezegeni kendisi… Belirsiz ve biraz kaotik…

Satürn’ün Dolunay ile oluşturduğu T kare kalıbının sınırlayıcı ve zorlayıcı bir yönü var, büyük değişikliklere rağmen bir kısıtlama ve sıkışmışlık hissi yaratacaktır. Her şeyin değiştiği, ancak aynı zamanda hiçbir şeyin değişmediği gibi bir duygu…

Akrep Dolunay’ının  klasik yöneticisi Mars bu esnada Yengeç burcundan AY’a 5 derecelik orbla üçgen açı bağlantısı kuruyor (Pürüzssüz akış) Ben iradi açıları (sekstil) severim. Bu pürüzsüz akışları pek sevmem zira elimizden gelen pek bir şey yoktur. Üstelik Ay ve Mars karşılıklı ağırlamada. Dolayısı ile kavuşum gibi hareket ediyor. Kayıp ve dolandırıcılıklar, gizli işler ortaya çıkacaktır. Akrep olmak kolay değil elbette; yeniden doğuş için olması gereken olacaktır…

Dolunay’ın an haritasını Ankara’ya göre çıkardığımız zaman 6/12 aksında gerçekleştiğini görüyoruz. Satürn 10. Evde yöneticilerle ilgili alanda (kişisel olarak da aile/kariyer aksında), Mars ise 2. Evde (maddi manevi değerlerimizle ilgili alanda)

Demek ki ülke yönetimi, karar vericiler, verilmesi gereken kararlar, aile, para, kayıplar ve kazançlar ile sağlık, çalışan kesim, sağlıkçılar, gizli olaylar, hastaneler, hapishaneler gibi konulara vurgu var.

Dolunay 7 derece Akrepteki Khambalia sabiti ile birlikte. Güneş ise Boğa burcundaki Hamal sabit yıldızı ile birlilkte. Oldukça zorlu yerleşimdeler.

Khambalia; araştırmacılık, şüphe verir. Her türlü konuda araştırma, derinlik, polis soruşturması, casusluk, Ezoterizm, masonluk, gizli gruplara üyelik, cinsellikle ve duygularda aşırı hırs gibi durumlar gözlenir. Khambalia ayaklardaki bozukluklarla da ilgilidir. Ayak sağlığınıza da dikkat ediniz.

Hamal sabiti de Mars ve Saturn doğasındadır. Açlık, zorlu çalışma koşulları, yoksulluk, savaş, şiddet, zulüm, vahşet ve bunlardan sonra gelecek şifayı verir, zordur.  Hamal yıldızı kıtlık ve açlık yıldızıdır. 

Dolunay’ın Ülkemize Olası Etkileri

Dolunay ülkemizin 5. Evinde Ülke Güneşimizin üzerinde gerçekleşmekte; Devletler astrolojisinde Güneş ülke yöneticisi ile ilgili kabul edilir.  5. Ev de borsa, halkın gençleri, moral motivasyonu, casuslar, ünlüler, sanat dünyası, çocuklar, sprocular, cinsel kaygılar, spekülasyon ve kumar. Demek ki bu alanda ortaya çıkacak durumlar olacaktır. Satürn karesi de ülkemizin 8. Evinde. 8. Ev; tehlikeler, korku stres, vergi ve borçlar, yabancı ülkelerle finansal ilişkiler ile ilgili. Demek ki para piyasaları ile ilgili büyük zorlanmalar, alınması gereken kararlar, 5.evden karşıtlık yapan dolunay 11. Evdeki İttifaklar, paktlar, parlamento, sosyal medya, durdurulamaz doğa olayları ve insan olayları, gelecek projeleri, grup ve çeteler, televizyon, kitleler ile ilgili olayları gösterebilir. Hamaldan yola çıkarak bakınca da derin yoksulluk, üretim, ekim dikim toprak konusunda zorluklar olası maalesef.

Ayrıca aşı olayları ile ilgili de gelişmeler olabilir. 12. Evimizdeki Yengeç Marsın Dolunay ile olan kontağı sağlık konularındaki spekülasyonları, gizli konuları ve belki de casuslar veya sağlık ya da para piyasaları ile ilgili devlet sırları gibi konuları ortaya dökebilir.

Dolunay hattı ülkemizin Ege ve Kuzey Ege bölgesi üstünden Trabzon ve Kuzey Doğu kıyılarına doğru uzanmakta bu sebeple bu hat üstünde daha etkili olacaktır.

Yükselen Burçlara göre olası etkileri BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ.

Şimdilik hoşçakalın, dostça kalın…

Hadi biraz büyüyelim…

Bugüne bir şarkı bırakalım

AstroDerki

İnsan insan derlerdi, insan nedir şimdi bildim…

İnsan insan dedikleri
İnsan nedir şimdi bildim
Can, can deyü söylerlerdi
Ben can nedir şimdi bildim

Muhyiddin der hak kadir
Görünür herşeyde hazır
Ayan nedir pinhan nedir
Nişan nedir şimdi bildim

İnsan insan dedikleri
İnsan nedir şimdi bildim
Can, can deyü söylerlerdi
Ben can nedir şimdi bildim

Muhyiddin der hak kadir
Gorünür herşeyde hazır
Ayan nedir, pinhan nedir
Nişan nedir şimdi bildim

Kendisinde buldu bulan
Bulmadı taşrada kalan
Canların kalbinde olan
İnanç nedir şimdi bildim

Muhyiddin der hak kadir
Gorünür herşeyde hazır
Ayan nedir, pinhan nedir
Nişan nedir şimdi bildim

İnsan insan dedikleri
İnsan nedir şimdi bildim
Can, can deyü söylerlerdi
Ben can nedir şimdi bildim

Muhyiddin der hak kadir
Gorünür herşeyde hazır
Ayan nedir pinhan nedir
Nişan nedir şimdi bildim…

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!