akrep Astro Gündem Dolunaylar

Akrep Dolunay’ının Burçlara Etkileri

Akrep Dolunay’ının Burçlara Olası Etkileri

Akrep Dolunay’ının konusu
Yüzeysellik zamanı değil derinleşme vakti…
Ülkemize etkileri için tıklayınız

Boğa burcunun barışçıl uyumu ve istikrarı ile Akrep’in ateşli duygusal derinliği arasındaki karşıtlıktır.  Bu fırtınada iç huzurumuzu bulmak ve salıvermek, fiziksel ve zihinsel olarak bırakmak, bedensel ve ruhsal detoks iyi gelir. Kavga ve üzüntüleri, kötü alışkanlıkları ( ya da gereksiz insanları) hayatınızdan çıkararak bir fırsat yaratın kendinize. Ben de öyle yapacağım; Merkürüm’e karşıt bir Dolunay’ın elbet benden de alıp verecekleri olacaktı. Hazır Uranüs de yanındayken 😊

Dolunay Akrep’in 1. Dekanında gerçekleşiyor. Ay bu dekanda daha zorda ve daha talihsiz kabul edilir. Bu aşırılıkların dekanıdır, bu yüzden buradaki başarı ya hep ya hiç modunda, umutsuz ya da doyumsuz olabilir. Enerji ya tamamen acımasız ve Plütonik hale gelir ya da ondan büyük bir korku duyar. Bu Dolunayda gerekiyorsa, teslim olmayı da bilmeliyiz.

Doğa gibi… Önce acı verici başarısızlık aşamalarından geçmek gerekse bile, her zaman kendini yeniden küllerinden var etmeye çabalar. Keskin zıtlıklara hızlı adapte olmayı öğrenmeliyiz. Bu dekan ‘talihsiz’ olarak bilinmekle birlikte Ay aslında burada beklenmedik mükemmellik üretmenin peşindedir. Akrep ile duygu aleminin derinliklerine inerken Boğa’nın denge ve dinginlik duygusuna ihtiyacımız olur. Bizim içsel olarak bu dengeyi bulmamız gerekir. Bu zıtlıktan ısrarla birini seçmeye çalışmak yorucu ve baltalayıcı olabilir. Elbette bu zamanda batmayanlar, derin akıl ve zeka geliştirerek kurtuluşu bulan bilgeler arasında yerlerini alacaklardır 😊

Bu Dolunayda Boğa burcunda gezegen toplaşması var ve Akrep AY’ hepisine kafa tutuyor. Uranüs, Venüs ve Merkür’ün Güneş’le birleşip Akrep Ay’a karşıtlık yaptığı bu Dolunay’da Kova Satürn ile “T-kare” oluşturmaktalar. Para, sevgi, şehvet, barış, huzur, güvenlik, zihin ve madde dünyasının derin duygulara, dönüşüme, savaş ve krizlere açık Akrep Ay’ının dansı zorlu biraz. Gerçi Akrep’in şüphesi, korkuları olmasa Boğanın huzurunu bulamaz, bilemezdik. Her şey karşıtı ile var oluyor… Bu da Doğanın kusursuz dengesi…

Boğa ve Akrep aksı; finans ve güvenlik konularıyla çok ilgili olarak bilinir. Zodyakta benim param ve değerlerim, yeteneklerim Boğa (2. Ev) ise Ortak paralar, ortak değerler ise  8. Ev (Akrep) ile kabaca değerlendirilebilir.

Dolunay derecesine 3 derecelik orbla karşıt olan Uranüs sebebi ile olacakları tahmin etmek de güç bu kez.  Ne de olsa göklerin en dengesiz, beklenilmeyeni beklememize neden olan gezegeni kendisi… Belirsiz ve biraz kaotik…

Satürn’ün Dolunay ile oluşturduğu T kare kalıbının sınırlayıcı ve zorlayıcı bir yönü var, büyük değişikliklere rağmen bir kısıtlama ve sıkışmışlık hissi yaratacaktır. Her şeyin değiştiği, ancak aynı zamanda hiçbir şeyin değişmediği gibi bir duygu…

Akrep Dolunay’ının  klasik yöneticisi Mars bu esnada Yengeç burcundan AY’a 5 derecelik orbla üçgen açı bağlantısı kuruyor (Pürüzssüz akış) Ben iradi açıları (sekstil) severim. Bu pürüzsüz akışları pek sevmem zira elimizden gelen pek bir şey yoktur. Üstelik Ay ve Mars karşılıklı ağırlamada. Dolayısı ile kavuşum gibi hareket ediyor. Kayıp ve dolandırıcılıklar, gizli işler ortaya çıkacaktır. Akrep olmak kolay değil elbette; yeniden doğuş için olması gereken olacaktır…

Dolunay’ın an haritasını Ankara’ya göre çıkardığımız zaman 6/12 aksında gerçekleştiğini görüyoruz. Satürn 10. Evde yöneticilerle ilgili alanda (kişisel olarak da aile/kariyer aksında), Mars ise 2. Evde (maddi manevi değerlerimizle ilgili alanda)

Demek ki ülke yönetimi, karar vericiler, verilmesi gereken kararlar, aile, para, kayıplar ve kazançlar ile sağlık, çalışan kesim, sağlıkçılar, gizli olaylar, hastaneler, hapishaneler gibi konulara vurgu var.

Dolunay 7 derece Akrepteki Khambalia sabiti ile birlikte. Güneş ise Boğa burcundaki Hamal sabit yıldızı ile birlilkte. Oldukça zorlu yerleşimdeler.

Khambalia; araştırmacılık, şüphe verir. Her türlü konuda araştırma, derinlik, polis soruşturması, casusluk, Ezoterizm, masonluk, gizli gruplara üyelik, cinsellikle ve duygularda aşırı hırs gibi durumlar gözlenir. Khambalia ayaklardaki bozukluklarla da ilgilidir. Ayak sağlığınıza da dikkat ediniz.

Hamal sabiti de Mars ve Saturn doğasındadır. Açlık, zorlu çalışma koşulları, yoksulluk, savaş, şiddet, zulüm, vahşet ve bunlardan sonra gelecek şifayı verir, zordur.  Hamal yıldızı kıtlık ve açlık yıldızıdır. 

27 Nisan Akrep Dolunay’ı ülkemiz için oldukça etkili.

Bakalım kişisel açıdan burçlara ne tür etkiler getirebilir.
ÖNCELİKLE BELİRTMELİYİM Kİ HERKESİN YÜKSELEN DERECESİ FARKLI OLACAĞINDAN YORUMLAR HERKESE BİREBİR HİTAP ETMEYECEKTİR.
ANKARAYA GÖRE ÇIKARTILAN HARİTAYA GÖRE

YÜKSELEN KOÇ
Yükselen Koçların 8. Evinde gerçekleşecek Dolunay; kendi maddi manevi değerleriniz ve ortaklı paralar, miras, eşin gelirleri, ailenin yatırımları ile ilgili alanları hareketlendirecektir. Beklenmedik gelişmeler olması mümkün. Dolunayı kareleyen Satürn ise 11. Evinizden etki gösteriyor; yatırımlarınız, şans oyunları borsa veya sanatsal yaratımlar veya çocuklar, flörtler ve cinsellikle ilgili konularda sizi zorlayan ya da karar almaya iten etkiler barındırabilir. Büyük riskler almamaya çalışın bu süreçte.

YÜKSELEN BOĞA
7. evinizde gerçekleşecek olan Dolunay; ortaklar, eş ya da açık düşmanlar ile ilgili konularda daha önce farketmediğiniz beklenmedik durumları ortaya çıkarabilir. Çocuklarınızla iletişiminizde ya da ebeveynlerinizle ilgili konularda da bazı beklenmedik süreçler ortaya çıkabilir. Satürn’ün kariyer ve statü eviniz ile ilgili alandaki transiti hem aile ve ev hem de kariyeriniz ile ilgili ya da varsa davalarınızla ilgili konularda bazı farkındalıklar yaşamanıza neden olabilir.

YÜKSELEN İKİZLER
Akrep Dolunay’ı sizin 6. Evinizde gerçekleşmekte. Dolayısı ile gündelik rutinleriniz, sağlığınız ve çalışma koşullarınız, çalışma arkadaşlarınız ile ilgili konulara parmak basacaktır. Yengeç Marsın Dolunaya olan üçgen açısı da parasal kazanç konularınızda da bazı gelişmeler yaşatabilir. Ancak 12. Evinizdeki gezegen toplaşması nedeni ile gizli dönen olaylara dikkat. Satürn’ün Dolunay’a karesi yine statü, kariyer aile, kurs eğitim, aile konularında bazı kararlar almaya sizi itebilir. Kardeş ve yakınlarınızla ilgili ya da evliyseniz eşin yakınları ile ilgili de zorlanmalar mümkün.

YÜKSELEN YENGEÇ
5. evinizde gerçekleşecek Akrep Dolunayı sizi flörtler, yatırımlar, borsa vb konular, sanat, aşk ve çocuk konularınız ile statüden kazanç ya da babanızın gelirleri, eşin ailesini varlıkları ile ilgili konulara parmak basacaktır. Bu konularda daha önce farketmediğiniz durumları görmeniz mümkün. Satürn ortak paralar ve miras, yatırımların sonucu ile ilgili evden dolunayı kareliyor. Dolayısı işe varsa yatırımlarını o konularda zorlayıcı durumlar, kararlar almanız da gerekebilir.

YÜKSELEN ASLAN
Yükselen Aslanların 4. Evinde gerçekleşecek Dolunay; aile, ebeveyn, ev, statü konuları ile ilgili bazı gerçekleri farketmeniz olası. Ayrıca Satürn karesi 7. Evinizden Bu aksa sert etki vermekte. Dolayısı ile eş ya da ortaklıklarınızla ilgili ya da açık ve gizli düşmanlıklar, davalar ailenin durumu hakkında ya da eşinizin işi konusunda sizi zorlayabilir.

YÜKSELEN BAŞAK
Akrep Dolunayı sizin 3.evinizde gerçekleşmekte. Dolayısı ile iletişim, ticaret, kardeşler, yakınlarınız, yeğen kuzen, seyahatler, mahkemeler, kurslar, yurt dışı ve eşin yakınları ile ilgili aksta hareketlilik ve bazı daha önce farketmediğiniz durumları ortaya çıkartacaktır. Satürn ün 6. Evdeki seyahati ve dolunaya karesi çalışma arkadaşlarınız gündelik rutinleriniz işiniz ve anlaşmalarını ile sağlık açısından da etkileyebilir ve bazı kısıtlayıcı durumlar olasılık dahilinde.

YÜKSELEN TERAZİ
Akrep Dolunayı Yükselen Terazilerin maddi manevi değerler evinde gerçekleşmekte dolayısı ile ortak paralar, borç ve vergiler, yatırımların sonucu konuları da hareketlenecektir. Satürn Dolunayı 5. Evden kareliyor. Yatırımlar ve çocuklar, sanatsal yaratımlar, borsa, flört ve aşklar gibi konularda bir süredir kalıcı sistemler oturtmaya zorluyordur sizi gökyüzü. Büyük borçlanmamaya, büyük riskler almamaya çalışın.

YÜKSELEN AKREP
Yükselen Akrep olarak küllerinizden doğmayı sizin kadar bilen bir burç daha yoktur. Dolunay1. Evinizde gerçekleşmekte. Dolayısı ile eş ve ortaklık, açık düşmanlıklar konusunda bir hareketlilik yaşayabilir, kendi kişilik ve sağlığınız ile de ilgili farkındalıklarınız olabilir. Dolunaya Satürnün yaptığı zorlayıcı etki aileniz, ebeveynleriniz, eviniz ve kariyeriniz ile ilgili alanda. Dolayısı ile bu konularda bazı farkındalıklar ve kararlar olası. Hatta sizin ve ailenizin sağılığı ya da yatırımları ile ilgili de olası konular gündemde.

YÜKSELEN YAY
Dolunay gizli konular, hastaneler, gizli düşmanlar, kayıplarla ilgili alanda gerçekleşmekte ve hem iş ve çalışma koşulları hem de sağlık ile ilgili alanı etkilemekte. Burada ani beklenmedik yeni şeyler farkedilebilir. Saturn 3. Evinizde seyahat etmekte ve iletişim, eğitim, kardeş veya yakınlar, sözleşmeler, seyahatler konusunda sizi zorluyor olabilir. Yeni iş düşünenler için farketmedikleri bazı durumları görme olasılıkları, gizli düşmanlıkları farkettikleri durumlar söz konusu.

YÜKSELEN OĞLAK
Kariyer ve statü evinizde gerçekleşecek Dolunay sizi aile ve ev konuları ile ilgili de tkileyecektir. Satürn’ün maddi manevi değerler evinizdeki seyahati bir süredir size kalıcı kazanç sistemleri kurma yönünde etkiliyordur. Bu Dolunay ile de kazanç ve ortak gelirleriniz, aileniz ve yaşadığınız yer ile ilgili alanlarda sizi zorlayabilir.

YÜKSELEN KOVA
Dolunay sizin 9. Evinizde. Dolayısıyla etkileri; sizin yaşam felsefeniz, uzak seyahatler, eşin veya sizin kardeşleriniz yakınlarınız, mahkeme, anlaşma sözleşme, iletişim ve kurslarınız ile ilgili alanda gerçekleşmekte. Satürn de bir süredir zaten 1. Evinizde ve bu seyahat daha epeyce uzun sürecek. Kişiliğiniz, bedeniniz ve sağlığınız ile ilgili alanda bazı değişimlere zorluyor sizi. Dolunayda kendiniz ve yakın çevrenizle, yabancılarla olan etkileşimler sizde bazı farkındalıklar yaşatacaktır.

YÜKSELEN BALIK
Dolunay doğum dakikanıza göre değişen yerlerde olabileceğinden 8/2 veya 9/3 aksında gerçekleşebilir. Satürn de 11 veya 12. Evinizde seyahat ediyor olabilir. Dolayısı ile Dolunay kendi maddi manevi değerleriniz ile eşin ya da ortağın gelirleri, vergi, borç vb konularla ilgili bir farkediş, karar gibi durumlara neden olabilir. Bazı yükselen balıklar için de kardeş ya da eşin yakınları, kurs arkadaşlarınız, yabancılar, mahkeme ya da sözleşmeler, kısa ve uzun seyahatlerle ilgili konuları hareketlendirebilir ve bazı gizli kalmış konular, gizli korkular ve hastaneler vb yerlerle ilgili durumlar sizi kararlar almaya itebilir. İç dünyanıza yönelip meditasyon ve düşünme süreçlerine girebilirsiniz.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!