Astro Gündem boğa Yeniay

11 Mayıs Boğa Yeniay’ı

11 Mayıs Boğa Yeniay’ı

11 Mayıs günü saat 21:59 da Boğa burcunun 21°17′ derecesinde Lilityen bir yeniay meydana gelecek. Boğa burcu maddi manevi değerlerle ilgilidir. Bir Boğa, sahip olduklarını bırakmak istemez, güvenli ve huzurlu alanından taviz vermek istemez, değişimden çok hazzetmez. Onun değerlerine dokunanı da fena yapar 🙂

Boğa Yeniay’ının gerçekleşeceği hatta, Rana ve Botein sabit yıldızları bulunmakta. Botein hazine ve değerli olan şeylerin korunması ile ilgiliyken Rana sabiti de entellektüel bilgi ile ilgili, her türlü bilgi konusunda uzmanlaşmak; güzel sanatlar, mimarlık, iç mimarlık, sanat, sanat tasarımı, eğitimciler, sevmeyi bilmek, aşık olmak, maddi güç, bilgiyi otorite olarak kullanabilmek konuları ile ilgilidir.

Yeniay, 5. evde gerçekleşiyor.

Zodyakta 5. Ev; borsa, yatırımlar, değerli maddeler, piyasalar, risk ve spekülasyon, hobilerimiz, gezip, eğlendiğimiz yerler, çocuklarımız ve aşklarımızla ilgili konuları çalıştırır. Boğada olması sebebiyle konu daha çok maddi/manevi değerlerimizle ilişkili gibi görünmekte.

Ayrıca 21 Derece Boğa’da yer alan bu Yeniay haritasında Mars ve Merkür aşkın deklinasyon. Yeniay yöneticisi Venüs’ü de bu Merkür yönetmekte. Aşkın deklinasyon bir gezegenin davranış biçimi; aşırılık ve özgürce kendini ortaya koymak şeklinde olacaktır.  Üstelik 21 derece Boğa Yeni Ay antisyasal olarak haritanın 2. Evi olan Aslanda da kendisini gösterecektir.

Yeniay’ lilityen demiştim; Yeniaya eşlik eden lilith enerjisi Plüton gibi manüplatif bir enerji taşır. Bu sebeple yukarıda saydığımız değerlerle ilgili manüplatif aldatıcı bir durum söz konusu olacaktır. Paramıza pulumuza dikkat etsek iyi olur.

Öte yandan iyicil yerleşimler de gözlenmekte elbette; bu Yeniay ilhama da açık; akılcı ve temkinli davranmayı bilenler, uzun vadeli hayallerini gerçekleştirebilirler.

Ayrıca, Yeniay haritasının yükseleninde de Yay burcu var. Yay burcu; sentez bilgi, bilginin yaygınlaşması/yayılması, aşırı iyimserlik, yabancı kültürler ve yabancı ülkelerle ilgilidir. Elbette manüplatif bir Yeniay da çeşitli sosyal mecralarda; özellikle Twitter gibi alanlarda yanıltıcı bilgilerin yayılması ve bundan hareketle zarar edilmesi beklenebilir. Boğa elle tutulur, gözle görülür şeyler ister. Bu sebeple, dijital işlemler yerine daha çok; elle tutulur gözle görülür değerlerde artış potansiyeli mevcut gibi. Emlak piyasasında artış gözlenebilir örneğin…

Haritanın yükselen derecesinde Sarin sabit yıldızı da bulunmakta ve ülkemizin 6. Evine denk gelmekte. Dolayısı ile çalışanlar ve sağlıkla beslenme kaynaklarımızla ilgili alanı etkilemesi beklenilebilir.  Sarin; gaz zehirlenmeleri, hava kirliliği, sisten ve zehirden gelebilecek zararlara, koma, hafıza ve görme sorunlarına dikkat çeker. Bu derecelerde gezegeni olanlar bu açıdan dikkat ederlerse iyi olur.  Bu tabi sisli puslu görüş alanına da işaret olabilir. Kurt puslu havayı sever demişler. Sarin üzerinde önemli Güneş ve Ay tutulmaları olduğunda, çok yüksek düzeyde hava kirliliği olur. Hava kirliliğinden dolayı zehirlenme. Astım vb durumlar da görülebiliyor. Yeniaylar tutulmalar kadar etkili değilse de bu konulara dair çeşitli durumlar yaşatma potansiyeli bulunmakta.

Boğa Yeniay’ının etkilerini ülkemiz açısından özetleyecek olursak

  • Borsa ile ilgili gelişmeler ve ekonomik dalgalanmalar, belediye başkanları, yerel yönetimler, meclis, milletvekilleri, AB ve NATO ya da BM gibi organizasyonlarla ilgili yeni durumlar, yabancı ülkelerle yapılacak yeni anlaşmalar.
  • Yurt dışı davalarla ilgili yeni gelişmeler.
  • Yeraltı kaynaklarımız ve maden çalışanları ile ilgili durumlar
  • Çocuk ve gençlerimizin sağlık durumları ile ilgili dikkat etmemiz gereken durumlar.
  • Ordu, polis gibi kolluk güçleri ile çalışan kesimi, sağlık ve gıda sektörünü, Sosyal Güvenlik sistemimizi ilgilendiren gelişmeler beklenebilir.
  • Ülkemizin Tüm Ege sahilleri, Bursa civarı, Burdur, Antep, Van ve Diyarbakır bölgesi ile Konya /Ankara arasındaki alan, yeniay enerjisini daha yoğun hisseden yerler olacaktır.

Boğa Yeniay’ının bireysel haritalarımıza etkileri

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 4-8 dereceleri ile Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi Sabit burçların 17-25 dereceleri arasında gezegenleri, önemli yerleşimleri olanlar bu Yeniay’dan öncelikli olarak etkileneceklerdir.

Öncelikle bireysel haritalarımız birbirimizden çok farklı olduğu için aşağıdaki açıklamalar çok genel ve yetersiz gelebilir.

Yükselen Koçlar: Yeniay sizin maddi/manevi değerler evinizde geçekleşecek; maddi manevi kazanımlarınız, yatırımlarınız, taşınabilir mallar, verdiğiniz borçlar konusunda yeni gelişmeler mümkün.

Yükselen Boğalar: Yeniay sizi hayatınızın pek çok alanında etkilemesi mümkün. Gerek bedeniniz, gerekse ilişkileriniz ile dışarıya kendinizi yansıtma biçiminiz, sağlığınız gibi konularda yeni başlangıçlar gündeme gelecektir.

Yükselen İkizler: Sizin 12. Evinizde gerçekleşecek olan Yeniay, bilinçaltı korkularınız, başkalarından sakladığınız konular, kayıplarınız, gizli düşmanlıklar, zorluklar ve hastane, hapishane gibi kapalı yerler, inziva, meditasyon gibi konularınızı çalıştıracaktır.

Yükselen Yengeçler: Yeni Ay sizin 11. Evinizde gerçekleşecek olan Yeniay, Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, organizasyonlarınız ve statüden gelen kazancınız ile ilgili konularda yeni gelişmeler mümkün.

Yükselen Aslanlar: Yeniay sizin 10. Evinizde gerçekleşecek. Kariyer, statü, hedefler, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, eşinizin ya da varsa ortağınızın ailesi, çocuklarınız; çocuklarınızın iş ve sağlık durumu gibi konularda yeni gündemler olabilir.

Yükselen Başaklar: Yeniay sizin 9. Evinizde gerçekleşecek Yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, mahkemeler, kurslar, yüksek öğrenim, hayat felsefenizi etkileyecek yeni gelişmeler mümkün.

Yükselen Teraziler: Yeniay sizin 8. Evinizde gerçekleşecek. Borç, kredi, vergi, nafaka, sigorta, burs, miras ya da ortaklıklardan ya da eşten gelen para, ameliyatlar gibi konulara dair yeni gelişmeler mümkün.

Yükselen Akrepler: Yeniay sizin 7. Evinizde gerçekleşecek. Eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, evlilik/ ortaklık gibi anlaşmalar, açık düşmanlıklar, davalar ya da çocukların eğitim konularında yeni gelişmeler mümkün.

Yükselen Yaylar: Yeniay sizin 6. Evinizde gerçekleşecek. Günlük rutinleriniz, iş ortamınız, çalışma koşullarınız, varsa yanınızda çalışanlar, kiracılar, evcil hayvanlarınızla ilgili veya küçük hastalıklar gibi yeni durumlar ortaya çıkabilir.

Yükselen Oğlaklar: Yeniay sizin 5. Evinizde gerçekleşecek. Çocuklarınız, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, aşk hayatınız, sanat ve spor ile orta uzunluktaki seyahatlerinizle ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir.

Yükselen Kovalar: Yeniay sizin 4. Evinizde gerçekleşecek. Emlaklarınız, taşınmaz mülkleriniz, aileniz, kökleriniz ile ilgili konularda yeni gelişmeler mümkün.

 

Yükselen Balıklar: Yeniay sizin 3. Evinizde gerçekleşecek. İletişim, yazma/çizme, eğitim faaliyetleriniz, kardeş/kuzen ya da varsa yeğenleriniz ile komşularınız, yakın çevreniz, kısa seyahatleriniz ile ilgili yeni gelişmeler mümkün.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!