Astro Gündem Astroloji Öğreniyorum Venüs yengeç

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA

2-27 Haziran arasında Venüs Yengeç burcunda olacak. Biraz Venüs’ü anlatalım.

Venüs ile ilgili diğer postlarımı da okumanızı öneririm.

✳️Venüs bildiğiniz gibi; aşk, mutluluk, tutku, sevgi, ilişkiler, lezzet ve keyif, parasal kaynakları temsil ediyor.
♋️Yengeç burcu ise koruyucu, besleyen, büyüten, muhafazakar, derin duygular veren, hassas, sezgisel, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı bir yapı taşır. Bazen de aşırı savunmacı, duygusal konularda takıntı veren, huzursuz ve çabuk endişelenen bir yapı verir. Yengeç kökler, aile ve geçmiş tarihle de ilgilidir ve biriktirme konuları onun işidir.
✳️Dolayısı ile Venüs yengeç burcunda seyahat ederken
İlişkilerde sevildiğimizi hissetmek isteyeceğimiz, sadakat ve güvenin önem kazandığı, aidiyet duygusunda artışın olacağı, muhafazakar yanımızın önem kazanacağı bir dönemi işaret ediyor.
♋️Öte yandan yeni başlayacak ilişkiler de olacaktır ve aileye önem veren, koruyucu, besleyici özellikleri dikkatimizi çeken kişileri odak noktası yapabiliriz.
✳️Bu süreçte evlilikler gündeme gelir, eskisi, yenisi ne varsa… Yeni ilişkiler evliliğe ürümek isteyecektir, evlilik, nişan vb seromoniler zaten yaz aylarımızın vazgeçilmezlerinden olmuştur. Ancak unutmayın Merkür Retro; bu süreçte evlilikler pek tavsiye edilmez, uzun sürmemesi sebepli.
♋️Zaten 10 Haziranda bir Güneş tutulması olacak; yeni başlangıçlar, kadersel evlilikler gündemde olur. Zira tutulmanın kendisi halkalı tutulma. Halkalı tutulma yüzüğü çağrıştıryor değil mi? İşte bu dönem kadersel ve karmik evlilikler zamanı…
✳️Yengeç köklerine düşkündür demiştik, dolayısı ile bu dönem ailemiz, vatanımız, milletimiz, ülke topraklarımız önemli olacak bizler için.
♋️Yengeç Venüs biriktirmeyi sever; para, anı, nostaljik şarkılar, filmler, belki tarihi eserler, aile yadigarlarını toplamak bu süreçte bizi çeken unsurlar arasında olacaktır.
Bu süreçte; mutfak işleri sevdiğimiz şeyler arasındadır, yeme içme, zevkli aile yemekleri ya da sevdiklerimizi, ailemizi ağırlamalar, yuvamızı güzelleştirme isteği, ev bark ya da toprak alım satımı hoşumuza gider. (Ancak büyük işlere kalkışırken Merkür retrosu nedeni ile temkinli olalım)
❎Otelcilik, yeme/içme sektörü, güvenlik ve inşaat sektörü bu ara ivme kazanacaktır.
Annelik ve anneliğe adım atmaya dair konular da gündemdedir bu süreçte; hamilelik çalışmaları, çocuklarla ilgilenmek vb için uygun zamanlar kısacası…
Bu seyahatin olumlu ve olumsuz etkiler barındırdığı günler ise şöyle✳️4 Haziran Cuma Venüs ile Jüpiter kontağı; aşk, bereket, şans, aile, ev, yuva konularında oldukça iyicil ve güzel gelişmeler vadediyor. Estetik, güzellik için de iyicil.
✳️13 Haziran Pazar Venüs ile Uranüs arasındaki kontak ile ani başlayan ilişkiler, beklemediğimiz yerden maddi kazançlar olası ve sıra dışı güzellikler/güzelleşmeler denemek için uygun.
✳️21 Haziran Pazartesi Venüs ile Neptün arasındaki kontak ile Hobiler, yaratıcılık çalışmaları, romantik ve keyifli ilişkiler için ve yine güzelleşme çalışmaları içi uygun. İlişkilerimizde daha affedici ve güçlü duygular besleyebiliriz.
✳️24 Haziran Perşembe Venüs ile Plüton arasında sert kontak olacak; takıntılarda artış, aşırı şüpheci bir hal, kıskançlık sebepli kavgalar ya da ilişki bitişleri, köklü olmayan ilişkilerde kopuşlar mümkün. Bu arada estetik veya güzelleşmeye dair işler için hiç uygun bir zaman değil bana kalırsa. Ülke gündemi için de zor zamanlar diye düşünüyorum.

AstroDerki

VENÜSE DAİR PAYLAŞIMLARIM

Venüs

2020 Retro Venüs ve Venüs Döngüleri

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!