Astro Gündem astroderki astroloji Güneş Tutulmaları

İkizler Burcu Halkalı Güneş Tutulması

İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması

Yılın İlk Güneş Tutulması Büyük Değişiklikler Getiriyor

19 derece İkizler burcunda 10 Haziran Perşembe günü Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Halkalı adını Güneş’in Ay’ın etrafında yüzük gibi parlayan bir “ateş çemberi” oluşturmasından almakta ve  çoğu zaman evliliklerle ilişkilendirilmektedir.

Halkalı bir tutulma sırasında Ay, Dünya’dan yeterince uzaktadır ve Ay, gökyüzünde Güneş’ten daha küçük görünür.  Bu sebeple de Ay, Güneş’in tüm görüşünü engellemez, daha büyük, parlak bir diskin üzerinde karanlık bir disk gibi görünür. Bu, Ay’ın etrafında bir ateş çemberi gibi görünen bir şey yaratır. Kanada, Grönland ve kuzey Rusya’nın bazı bölgelerindeki insanlar halkalı tutulmayı izleyebilecekken ülkemizden gözlemlenemeyecek.

Dünyanın bazı bölgelerinde ise  bu yüzüklü görüntü gözlenemeyecek. Bunun yerine kısmi bir güneş tutulması yaşayacaklar. Bu durum, Güneş, Ay ve Dünya tam olarak hizalanmadığında olur. Güneş, yüzeyinin sadece bir kısmında koyu bir gölgeye sahip gibi görünecektir. Amerika Birleşik Devletleri’nin doğusundaki ve Alaska’nın kuzeyindeki bazı bölgeler ile Kanada’nın çoğu bölgesi ve Karayipler, Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’nın bazı bölümleriyle birlikte kısmi bir güneş tutulması olarak gözlenecektir.

Güneş tutulmaları, ani yeni başlangıçlar ve beklenmedik haberler getirmesiyle de bilinen astrolojik bir fenomendir.

Güneş ve Ay, hızlı düşünen, hızlı hareket eden ikizler burcunda. Dolayısı ile tutulma, düşünme, iletişim kurma ve çevremizdekilerle etkileşim kurma şeklimize vurgu yapmakta. Üstelik bu tutulmanın ana aktörü haberci Merkür.  

Merküryen bir tutulma ile karşı karşıyayız.

Bu süreçte Merkür Neptün’den sert bir enerji alacak ve ortaya çıkan değişiklikleri ve duyguları anlamlandırma yeteneğimiz bulanıklaşacak. Dolayısıyla zihinsel karışıklık ve aldatıcı iletişim söz konusuyken de kafa karışıklığı, aldanma/aldatma, intihal ve kırılganlıklarla birlikte gelecek.

Güneş tutulmasının etkisi Ekim ayına kadar yayılarak devam etmekle birlikte en güçlü etkisini 10 Temmuz’a kadar hissedeceğiz. Unutmayalım ki Güneş Tutulmalarında genellikle kadersel olaylar başlar ve gündeme gelir.

Bu tutulmanın benzeri 1983 yılında gerçekleşmişti ama Merküryen değil Marsiyen bir tutulmaydı.

Önümüzdeki aylarda en çok ihtiyaç duyulan şey tedbir ve dürüstlük

Tutulmanın derecesinde Orion gurubu yıldızlar bulunmakta olduğu için dürüstlükle alakalı. Orion grubu dürüst davranışların dışındaki durumlarda cezalandırıcı, yok edici ve yıkıcı etkilere sahip olabilmakte.

Bu yıldız grubuna sahip bir Venüs veya Marsınız varsa çoğunlukla evlenip başka şehre taşınırsın.  Orion Belt’in (21-24 arasındaki tüm yıldızların) özel etkisidir. Bunlar imigratör yıldızlardır, bu etki altındaki kişiler, evlenir göç eder . Bu yıldızların hepsi, bilhassa El Nath, Alnilam ve Al Hecka dediğimiz, 22-23-24-25 derecedeki bu üç yıldız, evlilik, ilişki, birliktelikte, farklı ya da yakın bir kültüre gitmeyi de gösterebilir. Tutulma derecesinin en yakınında Bellatrix sabiti bulunmaktadır  ve aynı zamanda pervasızlığa, kavgacılığa, açgözlülüğe ve ihanete eğilimi de gösterir.

Orion, takımyıldızı, kibir, isyan, güç ve cesaret de verir. Ayrıca tarım üzerinde kötü bir etkiye sahiptir ve şiddetli fırtınalar ile aşırı yağışların da habercisidir.

Her Güneş tutulması aslında bir Yeniaydır ancak bu tutulmada Yeniay gibi davranıp hızlıca yeni başlangıçlara adım atmak yerine, bize sunulan yeni bilgileri, fırsatları veya değişiklikleri ne olursa olsun tarafsızca ve iyice inceleyip anlamaya çalışarak hareket etmeliyiz.

Merkür gerilemesi altında gerçekleşen bir tutulma olduğu için,

İletişim ve teknoloji arızalarını, seyahat gecikmelerini, kayıp eşyaları ve sinirsel kaygıyı, beraberinde getirir. Ayrıca geçmiş ile ilgili şeyler üzerinde durmayı, geçmişi hatırlamayı veya beklenmedik bir şekilde geçmişimizden insanlarla karşılaşmayı ya da eski konuların önümüze yeniden düşmesini bekleyebiliriz.

Yakın çevremizden kişiler, kardeşlerle, mahalle arkadaşlarımız, eğitim, okul ve internet üzerinden etkileşimde bir artış, çok sayıda, sosyal aktivite, randevu, yazışma, toplantı, yeni bilgiler ve alınacak kararlar ile dolu bir süreç olacaktır.

Sözlerimize ekstra özen göstermeli ve herhangi bir tartışmada veya kışkırtıldığımızda çok hızlı tepki vermemeye çalışmalıyız.  Tüm e-postalarımızı ve gönderilerimizi iki kez kontrol etmeliyiz, sözleşmeleri imzalarken çok dikkatli olmalıyız. Kişisel bilgilerimize, şifrelerimizin güvenliğine, sahtekarlara ve skandallara dikkat etmeliyiz!

Ayrıca bazı psikolojik ve sağlık sorunlarına, enfeksiyon ve zehirlenmeye ve bazı ilaç ya da alkol vb bağımlılık maddelerine karşı daha duyarlı olabiliriz.  Sağlık sorunlarının teşhisi zor olabilir veya yanlış teşhis konulabilir

Öte yandan tutulma derecesi ve burcu nedeniyle, eller, kollar, parmaklar, sinir sistemi ve nefes ile ilişkili organlara, kaburgalarımıza da dikkat etmekte yarar var.

Diğer yandan bu tutulmaya Satürn’ün uzak orbla da olsa bir desteği var.

Bu sebeple düşünce özgürlüğü, insan hakları ve teknolojiyle ilgili konularda destekleyici etkileri var diyebiliriz.

Tutulmanın devamında 13-14-15-16 Haziran’da etkili olacak Satürn Uranüs karesi beklenmedik kısıtlamalar getirebilir. Esnek ve ılımlı olabilmeyi başaran insanlardan olalım ve krizi fırsata çevirelim. Bu aktif açı bazı bölgelerde yer hareketlerine de neden olabilir.

Bu tutulmanın benzeri 1983 yılında gerçekleşmişti.

O yıllardaki tutulma Marsiyen bir tutulmaydı, bu kez ise Merküryen bir tutulmayla karşı karşıyayız. Gerek kişisel gerekse ülkemiz için olan gelişmeler neydi bakmakta fayda var.

Örneğin; 1983 yılında ülkemizde yeni parti kuruluşları olurken 1 parti de kapanmış. Genel Kurmay Başkanı görevinden ayrılıp Cumhur Başkanı olmuş.

Tutulmanın Ülkemize Olası Etkileri

Tutulma ülkemizin 12. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile 12. Ev kapalı alanlar, gizli konular, gizli gruplar, casusluk, acı ve hastaneler / hapishaneler ile ilgili konulara vurgu yapacaktır. Halkı etkileyecek bir tutulma. Ülkemizde halkı temsil eden AY da ikizler burcunda …

Ayrıca bu tutulma, ülkemizin Progres haritasının 9. Evinde gerçekleşecek. Dolayısı ile yabancılarla ilgili konular, din, yasa, mahkemeler, gazeteciler, yayıncılarla ilgili konular gündeme gelecektir.

Tutulma anında gökyüzünde Terazi burcu yükseliyor. Bu sebeple siyasiler arasında yeni iş birlikleri mümkün diyebiliriz.

Yabancı ülkelerle yapılan yeni ticari anlaşmalar da uzun soluklu olmayabilir.

Ayrıca eskiden yapılmış anlaşmalar ile ilgili gizli konuları duyabiliriz.

Geçmişte olan ve gizli olması gereken şeyler/konulara dair bilgiler duyabiliriz. Ama sorgulamadan inanmak da doğru değil bu göksel konumda.

Duyduğumuz her yeni bilgiye şüphe ile yaklaşmak lazım, çokça yanıltıcı bilgi de ortaya çıkacaktır.

Askerimiz ve komşu ülkelerle ilgili  ve veya iletişim trafik ağlarımızla ilgili konular hakkında geçmişten gelen durumlar ülke gündeminde yer alabilir.

Yeni yasal düzenlemeler, kararlar alınabilir.

Merkür’ün geri harekette olması alınan kararların uzun vadeli olmayabileceğini, vazgeçilebileceğini söyleyebiliriz.

Neptün etkili bir tutulma olması sebebi ile, uyuşturucu operasyonları da mümkün. Ya da kimyasal rezervlerle ilgili konular gündeme gelebilir.

Sanatla ilgili başarılar da duyabiliriz, onlar hakkında olumsuz dedikodular da…

Mantarlar ve Virüslerle ilgili çokça konuşulacaktır

Bu tutulma tarım üzerinde kötü bir etkiye sahip ve şiddetli fırtınalar ve çok fazla yağmurun da habercisi olabileceğinden ülkemizde de tetikte olmakta fayda var.

Tutulmanın devamında 13-14-15-16 Haziran’da etkili olacak Satürn Uranüs karesi bazı bölgelerde yer hareketlerine neden olabilir

10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulmasının Burçlara Olası Etkileri

En çok da (Balık/Başak ve İkizler / Yay) değişken akslarda 19 dereceye yakın gezegenleri ya da önemli yerleşimleri olanları etkileyecek.

Güneş ve yükselen burucunuzu birlikte okuyabilirsiniz.

KOÇ  Doğru iletişimi gerçekleştirdiğinizden emin olmaya çalışın. Aile ve yuva ile yakın çevreniz/kardeşleriniz ile ilgili konularda sınavlardan geçmektesiniz.  Özellikle sosyal hayatınız ile ilgili yeni bağlantılar kuracaksınız. Bu dönem zaten büyük bir öğrenme ve büyüme sürecinin ortasındasınız. Bu Güneş tutulması, düşüncelerinizi ifade etmenin ve fikirlerinizi başkalarıyla iletişim kurmanın yeni yolları hakkında size ilham verecek. Her tür iletişiminizde etik çerçevede olmaya çalışın. E postalarınıza, konuştuklarınıza dikkat edin ve seyahatlerinizde dikkat olun.  Bu zamana kadar edindiğiniz gelişim süreci paralelinde insanlara verecek çok şeyiniz var, ancak amacınızı etkili bir şekilde aktarmayı becermeniz gerekmekte.

BOĞA Tutulma maddi ve manevi değerleriniz, borç/alacak hattında gerçekleşecek. İstikrar ve güvenliğe önem veren Boğalar, lüks harcamalara dikkat edin.  Tutulma ve Merkür Retrosundaki karışıklıklar arasında, para tuzağınıza düşmemeye çalışın. Yeni fikir, bilgi ve eğitimlere açık olmalısınız. Değişime kendi düşünce kalıplarınızın defolarından kurtulmakla başlayabilirsiniz.

İKİZLER Güneş tutulması sizi birçok alanda etkileme özelliğine sahip. Özgüveniniz, bağımsızlık duygunuz ve en yakın ilişkileriniz söz konusu olduğunda bazı ciddi büyüme atakları yaşamayı bekleyebilirsiniz. İkizler geçmişte kimliğiniz ve kişiliğiniz, bedeninizle ilgili gerçekleştirmediğiniz yeni süreçler için adım atmak için bir itici güç olacak. Ama bunu yaparken özgün ve etik çerçevede olmaya gayret edin.  Geçmişte sizi yoran maddi manevi hangi değerler varsa onları geride bırakmaya başlayacaksınız.

YENGEÇ Tutulmalar geçmişte kalan bitmemiş işleri gündeme getirebilir. Özellikle de ilişkiler anlamındaki korkularınız, kayıplarınız, gizli kalmış konular gündemde. Ruhsal gelişiminiz bu dönem önemli. Bu nedenle sezgi veya içgüdüsel duygulara dikkat edin ve onlara güvenin. Şimdi iç sesinizi dinleme zamanı. Dış dünya kafa karıştırıcı olabilir. İlişkilerinizde dost / düşman kim fark etmeye çalışın, onlara bağımlılık geliştirmemeye çalışın. Meditasyon zamanı, kandırılmamaya dikkat edin.

ASLAN Bu tutulma sizin sosyal çevrenizle ilgili alanda olacak. Normalden daha popüler olabilirsiniz. Sorumluluk almaya istekli olabilirsiniz. Bu, iş arkadaşlarınız arasında önemli bir şey hakkında konuşmak veya arkadaş grubunuzdaki bir sosyal duruma liderlik etmek olarak ortaya çıkabileceği gibi göç konularınız da gündeme gelebilir. Hayallerinizi revize edebilirsiniz.

BAŞAK Tutulma sizin kariyer evinizde ve aile ilgili konulara da vurgu yapabilir. Profesyonel yaşamınızda yeni fırsat kapıları açılıyor olabilir, bu nedenle hangi yöne gitmek istediğinize dair dengeli bir karar vermeniz gerekebilir. Aile mi, kariyer mi konusunda düşünmeniz gereken zamanlar…

TERAZİ Yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, yüksek öğrenim, uzun seyahatler, mahkemeler, hukuksal konular, hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler. Bu Güneş tutulması, hayata dair felsefi inançlarınız ve ruhsal görüşlerinizle temasa geçmeniz için uygun zaman. Bilgi, yüksek felsefe ve macera evinizdeki tutulma bu dönem, bakış açınızı değiştiren bazı büyük değişimleri tetikleyebilir ve olayları daha geniş bir açıdan görme yeteneğinizi artırabilir. Eski inançlarınızdan çıkıp yeni bölgelere yayılmaktan korkmayın.

AKREP Kredi, borç, vergi, nafaka, miras, sigorta, burs, ortaklıklardan/eşten gelen para, kayıplar, ameliyatlar ile ilgili yerlerden tetik almaktasınız. Başkalarına güven konusunda incinme ihtimaliniz olabilir. Ancak bazen bu riski almaya da değebilir. Sınırlarınızı yeniden değerlendirin.

YAY Eş, Evlilik, ortaklıklarımız veya danışmanlıklarına başvurduğumuz kişiler, açık düşmanlıklarımız, davalar, anlaşmalar konusundan etkilenmeniz mümkün görünmekte. Büyük ilişki değişiklikleri olabilir. Mesela ya ayrılıyorsunuz ya da aniden evleniyorsunuz gibi… Derin bir kişisel gelişimin ortasındasınız, işleri ve ilişkileri her yönden dürüstlük ve açıklıkla yürüttüğünüzden emin olmaya çalışın.

OĞLAK Günlük rutinleriniz, yanınızda çalışan kişiler, varsa kiracılarınız veya iş ortamınız, küçük hastalıklar ve varsa evcil hayvanlarınız ile ilgili yerde gerçekleşecek etkiler var. Sağlığınıza, yiyip içtiğinize dikkat edin. Özellikle de zehirlenmelere karşı dikkatli olun.  Günlük rutininizdeki bazı şeyler muhtemelen artık sizin için çalışmıyor ve bir süredir, iş-yaşam dengesine dair herhangi bir katkı yok gibi hissediyor olabilirsiniz.  Ama bu güneş tutulması, alışkanlıklarınızı değiştirebilir ve size sıfırdan bir şeyler inşa etme şansı verebilir. Bu, geçici olarak sizi zorlasa da yeniliklerin inşasının kolay olduğunu kim söylüyor?

KOVA Sanat, spor, varsa çocuklarınız, yaratıcı yönleriniz, hobiler ve aşk hayatınız, orta mesafe seyahatler ve risk almaya dair konular, yatırımlar ve bora vb konularında gerçekleşen etkiler mümkün. Bu tutulma, hem aşkta hem de yaratıcılıkta risk almanızı ve dünyanın görmesi için gerçek duygularınızı ortaya koymanızı istiyor olabilir ama aldatıcı göksel yerleşimler de var. Bu sebeple iyi incelemeli öyle risk almalısınız.

BALIK Ev, emlak ve  aile, kökleriniz/atalarınız, ebeveynleriniz, ebeveynlerin sağlık durumu, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, eşin işi, statüsü, kardeşinizin parası, varsa çocuklarınızın gizledikleri şeyler konusunda gelişmeler mümkün. Taşınmanız gerekebilir. Ev hayatınız bir süredir değişim içinde. Bu tutulma, özel hayatınızda sizi yiyip bitiren bir anlaşmazlığı çözme şansı verebilir veya yaşam durumunuzu daha iyi hale getirebilecek bir fırsat kapısı açabilir. İster kelimenin tam anlamıyla ister duygusal olarak köklerinizi salmak ve kendinizi yeni bir yere köklendirmek mümkün.

ASTRODERKİ

 

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!