Astro Gündem Dolunaylar yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

24 Haziran Oğlak Dolunayı

 24 Haziran Perşembe Günü Oğlak Burcunda Dolunay Var

Oğlak burcunun 3. 28’ Derecesinde gerçekleşecek Dolunay 15 gün boyunca etkisini gösterecektir. Astrolojik açıdan bakıldığında Dolunayın etkisi Tutulma etkisi kadar güçlü değilse de oldukça etkilidir. Dolunay fazında konular görünür olup ortaya çıkar ve sevsek de sevmesek de olaylar bir sonuca ulaşır.

Bu Dolunay’ın bağlantıda olduğu kötü bir açısı yok. Gizli kalmış durumları ortaya çıkaracaktır. Ancak Mars, Satürn ve Uranüs arasındaki T kare’den bir arıza çıkabilir.

Kişisel açıdan bakıldığında Oğlak dolunayı

Oğlak burcunun kontrolcü yanına rağmen, kontrol edilmekte zorlanılabilecek durumlar, endişeler, zorluklar, gizli kalmış konuların ortaya çıkışı, bağımlılıklar, arınma ve meditasyon çalışmaları, fedakarlıklar, sağlık ve günlük hayat rutinlerimiz, birlikte çalıştığımız insanlar, çalışma koşullarımız, evcil hayvanlarımızı kapsayan konularla ilgili.

Sağlık olarak Oğlak Burcu kemikler, eklemler, deri, diz vb yerler ile ilişkilendirilir.

Oğlak burcu sistem kurucu, kanun koyucudur ve devlet yapıları ve büyük organizasyonlarla da ilgili bir burçtur. Oğlak burcu dediğimiz zaman kurallar, sebat etmek, disiplin, ciddiyet, sorumluluklar, düzen getirmek, gerekiyorsa sınırlar koymakla, kariyer, statü ve izolasyonla ilgili konular aklımıza gelir.

Ayrıca devletler astrolojisinde Oğlak; devletin kendisi, yöneticiler, politikacılar, tarihi eserler, tarihi yerler, tarihçiler, arkeologlar, yaşlılar, bilim insanları, mühendisler, inşaatçılar ve finansçılar, hesap vergi uzmanları, bilim insanlarıyla büyük organizasyonlar, inşaat, deri sektörü, antikacı, kütüphanecilerle ilgilidir. Bu sebeple bu konularla ilgili konularda gelişmeler duymamız olasılığı yüksek.

Dolunay’da ‘’Polis’’ sabit yıldızı etkin.

‘’Polis’’ sabit yıldızı adı üstünde savaşçılık veriyor. Egemen olma, dominantlık, egemenlik gücü, başarı ve hırsla ilgilidir. Ay ile kavuşumunda duygusuz savaşçılıkla ilgili olduğuna dair bilgiler bulunmaktadır. Hemen yakınında yer alan Kaus Medius ise adil olmakla ilişkilendirilen bir yıldızdır.

Güneş ise ‘’ Propus ‘’ sabiti ile etkileşimde bulunmakta; hızlı gelip geçen ve çabuk değerlendirilmesi gereken fırsatları göstermekle birlikte bu yıldız, gurur yıldızıdır;  kendine fazla güven, aşırı kendisiyle övünen kişilikle ilgili olduğu da bilinmektedir.

Dolunay an haritasının birinci evinde Plüton, Satürn ve Jüpiter bulunmakta. Bu sebeple kökten değişime dair ses getirici konular gündemde olabilir.

Merkür de Dolunay anında Rigel sabit yıldızı ile kavuşumda. Eğitim, seyahat, öğrenme ve yaratıcılık konularında güzel bir destek veriyor.

Venüs de Procyon sabit yıldızı ile kavuşumda. Aşk, para ve haz ile ilgili konularda ve sanatta hızlı ve bir anda gelen başarıları göstermekte. Ancak dikkatli olunmalı kalıcılık sağlamak kısmı biraz karışık

Mars, Satürn ve Uranüs arasındaki sabit T-karesi de oldukça dikkat çekici. Kalp damar yollarında sorun çıkartma ve  ateşli hastalık  ile yaralanmalara karşı dikkat gerektiriyor. Kişisel açıdan sinirsel tartışmalara açıklık (aile içi veya ikili ilişkilerde) mümkünken, genel olarak da patlama türünden olaylara veya depremsel aktivitelere de sebep olabilir.

Dünyada 24 Haziran Dolunay’ı

Oğlak burcu; hükümetler, yazılı kurallar, yargıçlar, kural koyan kişiler, yaşlılar, ekonomi, inşaat sektörü, para piyasası, askeri konular, komutanlar, tarihi eserler, tarihi yerler, tarihi binaları sembolize ettiği için Dünya genelinde bu konulara dair bazı konular gündeme gelir.

Bazı ekonomik kararlar alınabilir, tasarruf planları devreye girebilir.

Tarihi yapılarla ilgili gelişmeler yeni fark edilen geçmişe ışık tutacak buluşlar açıklanabilir.

Dünya genelinde Muhafazakar söylemlerde artış olabilir.

Polis yıldızı üzerinde gerçekleşen Dolunay olması sebebi ile komutanlar, din adamları gibi tanınan kişiler ya da yöneticiler ile ilgili gelişmeler duyabiliriz.

Ankara ya göre çıkartılan Dolunay Haritasının yükselenine ( ASC ye ) yerleşen sabitin etkisi daha çok kurnazlık üzerinedir ve yükselen güçlü kişilerle ilgi ama onları başta desteklerken sonunu pek de iyi bitirmeyen bir durum söz konusudur bu yıldız varken…

Aynı zamanda İstanbul’a göre çıkan haritanın Yükselen derecesinde ise Dheneb ve Deneb Okab sabit yıldızlarının etkisi bulunmakta. Bu iki yıldız savaş, hırslı komutan, CEO , zeki yöneticilerle ilgilidir. Mücadele, yönetim becerileri, yardımseverlik ve cömertlik özelliklerine vurgu yapmakla birlikte eski moda savaşçıları, modası geçmiş yöntemleri de anlatan bir yıldızdır. Bu yıldızın etkisi altında yanlış kararları ve hüsranı da görebiliriz.

Ülkemiz Açısından Dolunay

Başkent Ankara’ya göre çıkarttığımız haritanın yükseleni de Oğlak Burcu. Dolayısı ile ülkemiz açısından Oğlak burcu konularına çifte vurgu var.

 • Dolunay ülke haritamızın 6. Evinde gerçekleşmekte dolayısı ile 6/12 aksını ilgilendiren konulara vurgu büyük olmakla birlikte Mars Satürn Uranüs T karesi sebebi ile birçok açıdan hareketlilik mevcut. Genel olarak haritanın bütününe baktığımız zaman bu Dolunay,
 • Ordumuzu ve polisimizi, sağlık sistemimizi ve ülkenin çalışan kesimini, sosyal güvenlik, vergi ile ilgili konuları, sendikaları, uluslararası davaları, yabancı ülkelerle anlaşmaları gündeme getirecektir.
 • Gizli yapılanmalara dair konular gündeme gelecektir. Gizli ilişkileri, örgütleri, suikast, uyuşturucu konularını, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri, hayvancılığımızı, iç işlerimizi, halkı ilgilendiren konulardaki gelişmeleri ve bunların ülke yönetimine yansımalarını ortaya çıkaracaktır.
 • Özellikle inşaat sektörü, tarihi değerler, iş ve finans dünyası, uluslara arası ilişkiler ve ticari anlaşmalar ile ilgili gizli olayları ortaya çıkabilir.
 • Bankacılık ve finans kurumları ile ilgili düzenlemeler gelebilir. Para ve yatırım piyasalarında, faizler konusunda hareketlilik  ve borsada dalgalanmalar beklenebilir ve gündemi meşgul edecektir.
 • Tüm bu gelişmeler halkın ekonomisini etkileyecektir.
 • Üst pozisyon yönetici değişiklikleri gündeme gelebilir.
 • Anayasa düzenlemesi ile ilgili konular, gazeteciler ve aydınlarla ilgili konular da gündeme gelişmeler şeklinde yansıyabilir.
 • Depremsel hareketler mümkün (ülkemiz deprem bölgesi bu sebeple bu sert açılarda elbette bir yerlerde hareketlenmeler bekleyebiliriz. Dilerim artık alıştığımız hafif olanlardan olur)

Kişisel Olarak Bakarsak

Astrolojik olarak Oğlak burcu; disiplin, ciddiyet, kurallar, sıkı çalışmak, kariyer, statü, prestij, sorumluluklar, görevler, düzen getirme, gerektiğinde sınırlar koymak ve yalnızlık ile ilgilidir. Sağlık olarak ise dizler, kemikler, cilt, eklemler yine oğlak burcunun yönettiği alanlar demiştik. Bu çerçeveden bakarsak;

 • Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların 0-6 dereceleri  ve Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi sabit burçların 16-20 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Oğlak dolunayından öncelikli etkileneceklerdir.
 • Daha önceki dönemde en çok emek sarf ettiğiniz, uğruna mücadele ettiğiniz konularla ilgili durumların arka planındaki olaylar gün yüzüne çıkacaktır.
 • Dolunay ile   birlikte hayatımıza çeki düzen vermemiz gereken konular neler ise onlara odaklanacağımıza işaret etmekte.
 • Bu dolunayda Polis sabit yıldızı etkin olduğu için çok çalışma, azim hırs ve emek söz konusu. Bunları dengeli ve adil yöneterek emek verdiyseniz hedeflerinizle ilgili başarı yakalamanız mümkün olabilir.
 • Aile ve statünüzü/kariyeriniz ve sosyal çevrenizi ilgilendiren konularda sıkıntı çıkaran durumların nedenlerini anlamaya başlayabilirsiniz.  Dolayısı ile bu fark edişle birlikte ne yapmanız gerektiğine dair düşünmeye başlayabilirsiniz.
 • Arkadan dönen dolaplara karşı mücadele ederken karşınızdaki kişilerin gizli düşmanlıkları süreci yönetmenizi zorlaştırabilir.
 • Ama bir Oğlak gibi yılmayın ve adil olun. Tek dikkat etmeniz gereken; zor olsa da süreci olabildiğince net gördüğünüzden emin olmaya çalışmak.
 • Dürtüsellikle hareket ederek gurur yapmaya kalkışmayın, hesaplayarak, strateji geliştirerek hareket etmeye çalışın.
 • Ortaklıklar, evlilikler, çalışma koşullarınız ve yakın çevreniz ile ilgili alanlarda özellikle ortaklı parasal konulara da dikkat ederek, düşünerek hareket etmeye çalışın.
 • Toprak grubu dolunayı parasal konular önem kazanır. Para ile ilgili planlar yapmanız, birikim yapmak veya yatırım yapmak durumu söz konusu olabilir.
 • Sağlık konularına dikkat edilmesi gerekiyor, sakin olmaya çalışın. Diz, diş ve kemikler, eklemler ile tansiyon kalp, damar problemlerine karşı önlem alın, diz ve üst bacak yaralanmalarına ve gözünüze dikkat edin.  Bazılarımız biraz depresif olabilir ya da kendisini izole edebilir.

Kişisel Olarak Baktığımızda Burçlara Etkisi

Güneş burcunuz ve Yükselen Burcunuzu birlikte okumanızı tavsiye ederim. Kişisel harita yerleşimleri çok önemli olduğu için birebir örtüşmesi ancak kişiye özel danışmanlıkla mümkündür. Buradaki bilgiler geneldir.

Koç ve Yükselen Koçlar

İş, kariyer, statü, hedefler, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, çocukların sağlığı, iş ortamı, eşin ve veya  ortağın ailesi konuları devrede. Toplum önündeki duruşunuz ve saygınlığınızla ilgili gündemlere yoğunlaşmanız mümkün, kariyeriniz ile ilgili değişiklikler de mümkün. Önceden verdiğiniz emeklerin karşılığı olarak, başarılarınız, yeteneklerinizle fark edilebilirsiniz. Evlilik ya da boşanmaya dair konular ya da ebeveyn olmak gibi konulara dair bir gündeminiz varsa artık, bu konuyu tamamlayacak nihai adımı atabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Hayat felsefenizi etkileyen gelişmeler olabilir ve amaçlarınızı, revizedebilirsiniz. Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, taşınma, hukuk ve eğitim üzerine düşündüğünüz projelerde değişimler olabilir. Eğitime devam edenler sonuçlarını alabilirler. Medya vb yolla edindiğiniz felsefenin yayılmasına dair adımları kolaylıkla atabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler  

Eş ve ortaklıklardan gelen paralar, kayıplar, kredi , borç, vergi, sigorta, burs, miras, ameliyatlar konusunda gelişmeler mümkün. Sorun, krizler ve hastalık gibi konularda bir değişim olabilir. Şifalanma yaşamanız olası. Kazancınız ortaklıklar ve eş ile ilgili açıdan artacaktır ama adil olmalı , karşı tarafı da düşünmelisiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler  

Eş ve evlilik, ortaklık yaptığınız ya da danışmanlık aldığınız kişiler, açık düşmanlar, anlaşmalar, davalar, çocukların eğitimleri konuları gündemde.  Düşmanlıklara rağmen olaylara sadece kendi pencerenizden bakmazsanız, insanlarla anlaşma yoluna giderseniz, anlaşmazlıklara orta yol bulmanız mümkün görünüyor. Dolunayda sağlığınız biraz hassaslaşabilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar  

Gündelik rutinleriniz, çalışma ortamınız, yanımızda çalışanlar, evcil hayvanlarınız, varsa kiracılarınız, küçük hastalıklar, görevleriniz ile ilgili konularda bazı sonlanmalar, değişimler gerektiren durumlar ortaya çıkar ya da tamamlanabilir.  Yanlış olduğunu düşündüğünüz işleriniz bitebilir. Sağlık ve beslenme düzeniniz ile ilgili konulara ilginiz artabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar  

Çocuklar, aşk hayatınız, spor, sanat, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, orta uzunluktaki seyahatler ile ilgili konulara dair gündemler olacaktır. Çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz. Çalışma hayatınız ile ilgili yaratıcı projeler gündeme gelebilir. Hobinizi işe çevirebilirsiniz.  Eğlence ve lüks harcamalarınız olabilir.  Aşk hayatınızla ilgili yolunda gitmeyen konular varsa çözüm gelebilir.

Terazi ve Yükselen Teraziler

Emlak, ev, aile, atalarınız, kökleriniz, eşin işi, statüsü, ebeveyn ve kardeşin parası konuları gündemde olacaktır. Ailesel sorunlar varsa bitebilir, evinizde ve aile üyelerinizle ilgilenmeniz gereken sorumluluklar gündeme gelebilir. Gayrimenkul yatırımı veya miraslarla ilgili gelişmeler olabilir.

Taşınma veya iş nedeniyle yer değişimleri veya tadilat, tamirat işleri, eşya alımı vb konular da hareketlilikler yaşanabilir.

Akrep ve Yükselen Akrepler  

Kardeşler, yakın çevreniz, kuzenler, yeğenler, komşular, eğitim ve iletişim, yazmak çizmek, kısa yollar gündemde. Varsa devam eden eğitiminiz bitebilir. Yakın çevre gezileri, kısa seyahatler. Evrak işleri, anlaşma, sözleşme, imza gerektiren işleriniz hakkında iyi gelişmeler mümkün. Bazılarınız araba alabilirsiniz.  İletişim trafiğinizdeki artış sebebi ile zihinsel yorgunluk mümkün. Kararlar alırken sakin olmaya çalışın.

Yay ve Yükselen Yaylar

Maddi manevi kazançlarınız, gelirleriniz, verilmiş borçlar, yatırımlar, taşınabilir mallar gündemde. Kredi, borç gibi durumlarınız varsa bazılarının bitmesi mümkün olabilir. Maaşınıza zam almanız da mümkün. Banka kredisi ve başkalarınızdan alacağınız paralarla veya miras ile ilgili belirsiz durumlar varsa artık çözüm bulunabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay sebebi ile kişinin kendisini ilgilendiren fiziksel görünüm, sağlık, kişisel gelişim, karakter, kendisini ifade etme şekli, dış dünyayı algılama biçimi hakkında gelişim olacaktır. İlişkileriniz, yaşam kaliteniz, sağlık konuları önceliğiniz olacak. Bu konularda net olmayan durumlar varsa bunlar ortaya çıkabilir ve tamamlanması gereken şeyler tamamlanır. Fiziksel değişim için kararlar alabilir, spor, diyet gibi konulardan daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar

Gizli düşmanlıklar, bilinçaltı, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, kaygılar, zorluklar, bağımlılıklar ve bunlardan arınma, inzivaya çekilme, meditasyon ve fedakarlıklar Kovaların gündeminde.  Ruhsal konular ve parasal zorlanma, kayıplara dair bir farkındalık oluşabilir. Ruhsal olarak sıkıntılı olanlarınız şifa çalışmalarına yönelebilirsiniz. Ayrıca, sırlarlar ve dedikodular duyabilirsiniz. Tüm sizi etkileyen zorluklardan kurtulmak ve geleceğe hazırlanmak isteğiniz olacaktır.

Balık ve Yükselen Balıklar

Sosyal çevre, arkadaşlar, içinde bulunduğunuz organizasyonlar, STK vb gruplar, işten gelen kazancınız ile ilgili konular dolunayla hareketlenecektir. İşiniz gereği birikmiş hakkedişleriniz varsa onları alabilirsiniz. İçinde rahat etmediğiniz grup ya da topluluklardan kopmanız mümkün olabilir veya sosyal grubunuz içerisinde önemli sorumluluklar da alabilirsiniz. Gelecek hayalleriniz ile ilgili değişimler mümkün.

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!