Astro Gündem astroderki yengeç Yeniay yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

10 Temmuz Yengeç Yeniayı

10 Temmuz Yengeç Yeniayı

10 Temmuz 2021 Cuma günü 18 derece Yengeç burcunda yeniay meydana gelecek. Yeni Aylar yeni başlayan konular, başlangıçlarla ilgilidir.

Etkilerini 8-20 Temmuz arasında hissedeceğimiz Yeni Ay, Wasat sabit yıldızı ile de kavuşumda olacak.

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi öncü burçların   15-21, İkizler, Başak, Yay, Balık gibi değişken burçların 1-5 dereceleri arasında gezegenleri ya da önemli yerleşimleri olan kişiler yeniaydan öncelikli olarak etkileneceklerdir.

Yengeç burcu astrolojide, ailevi her türlü konu, güvenlik duygusu, barınma ihtiyacı, anılar, antikalar, toplumsal bilinçaltı ve korkular, doğal rezervler, topraklar, evler, mağaralar, üreme ve beslenme genetik ve kanser gibi konuları temsil eder. Yeniay Yengeç burcunda olacağından Yengeç’in sembolize ettiği tüm konular gündemde olacaktır.

Yeniay dönemi bireysel olarak evimizle ilgili işlere yoğunlaşabilir, taşınmak, ev alıp satmak ya da ev tadilatı başlatmak, ailemizle, duygularımızla, çocukların sorunları ve sağlığımızla, beslenmemizle ve duygusal bağımız olan kişi ya da yapıların güvenliğini sağlamaya çalışmakla, eski dostlarımız, yeni aile kurma çalışmalarımızla veya köklerimizi, eskiye dair konuları araştırmak gibi konulara yoğunlaşmakla ilgilenebiliriz.

Wasat yıldızı, kimyasal saldırıya uğramak ve zehirlenmelerle ve karamsarlıkla ilgili bir yıldız. Aynı zamanda ışıklarla birlikte küstahlık ile de alakalı görülmüştür. Ülke haritalarında kimyasal saldırı veya kimyasal patlamayı ve kimyasal patlama kaynaklı ölümleri de işaret ettiği gözlemlenmiştir. Umarım bu konuda dünyada ve ülkemizde büyük olaylar yaşanmaz. Ayrıca kamusal meselelerde ve kamusal davalarda öne çıkan avukatlarda da görülen bir yıldızdır; insanların hakları korumak, kamu hukuku ile alakalı ve belediyelerle de ilgili olduğu düşünülmektedir.

Sağlıkla ilgili olarak da Yengeç mide ve beslenme ile ilgili bir burç demiştik. Dolayısı ile mide, yemek borusu, karaciğer, memeler, göğüs, göğüs kafesi, kaburgalara dair durumlar gündeme gelebilir.

Wasat yıldızının bireysel etkilerine baktığımızda sağlığımız ve beslenme düzenimizle ilgilenmek iyi olacaktır, pankreas, sol meme ile ilgili tetkikler ve gerekiyorsa psikolojik destek almak iyi olacaktır.

Bu Yeniay‘ın Plüton ile karşıtlığı bulunmakta, duygular önemli

Korku, takıntı ve kıskançlık gibi duygular artabilir. Duygusal ilişkilerde stres olması beklenen bir durumdur. Bu sebeple duygusal savaşlara girmemeye ve başkalarını manipüle etmemeye çalışmakta fayda var.

Neptün ve Uranüs ile iradi bir açıdayken, Neptün ile üçgen açıda.

İç dünyamızda duygusal anlamda hayal gücünü ve yaratıcılığı güçlendiren etkisinin yanı sıra rüyalarımızdan da etkilenebiliriz. Yeni birileri ile tanışırsak onlara yakın hissedebiliriz veya başkalarına yardım edebiliriz.  Ancak, üçgen açılar iyicil görünmekle birlikte olumsuzluğu engelleme şansı vermediğinden wasat etkisini de göz önünde bulundurmakta fayda var. Unutmayalım ki Gökyüzünde hala devam eden Venüs Mars kavuşumunun Satürn karşıtlığına zorlu bir T kare yapan Uranüs bulunmakta.

BURÇLARA YENİAY’IN ETKİSİ

Koç ve Yükselen Koç; Aileniz, eviniz, yuvanız, gayrimenkulle ilgili konular gündeminizde olacaktır ve bu konuda yeni yapılandırmalara gidebilirsiniz. Ebeveyn ve ebeveyn sağlığı eşin işi, statüsü, kardeşin parası, çocukların gizledikleri şeyler hakkında yeni durumlar ortaya çıkabilir.  Bu yeni ayın Pluton ile olan sert açısı kariyeriniz ile ilgili değişimlere neden olabilir. Neptün’ün etkisi ile psikolojik destekler alabilir, ruhsal çalışmalar yapabilir ya da hastane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlarınız olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa; Bu yeniay’da yeni bir eğitime başlayabilir ya da seyahate çıkabilirsiniz. İletişim, yazmak, yakın çevre, kardeşler, kuzenler, yeğenler, komşularla ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir. Dostlarınız vasıtası ile ruhunuza iyi gelecek destekler almanız mümkün. Pluton’un sert açısı ile yurt dışı, yasal konular, yüksek eğitim, medya ile ilgili konularda zorlanmalar yaşanabilir. İletişim ile ilgili nerede yanlış yaptığınız keşfedebilirsiniz.

İkizler ve yükselen İkizler : Bu yeniay’da maddi manevi kazanımlarınız, yeni kazanç yolları, yatırımlar, verdiğiniz borçlar ya da kredi nafaka, prim burs konuları odak noktanız olabilir. İletişim konunuz, özellikle aile ile parasal konular hakkında olabilir. Plüton’un sert açısı, borçlar ya da kredi, nafaka, prim, burs ile ilgili zorluklara ve strese neden olabilir. Kariyerinizde daha yaratıcı olabilir, üstlerinizden destekler alabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç;

Yeniay sizin burcunuzda olacağından sizinle ilgili tüm konularda; gerek fizik ve sağlık gerekse kişilik ile ilgili yenilikler, değişiklikler mümkün.  Plüton’un sert açısı ise anlaşmalar, ortak ya da eş ile ilişkiler konularında sizi strese sokabilir. Bu süreçte ruhsal açıdan sizi rahatlatacak konularla ilgilenebilir, farklı felsefelere ilgi duyabilir ve uzak seyahatlere çıkabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan;

Yengeç yeni ay ile bilinçaltı korkular, başkalarından sakladıklarınız, gizli düşmanlıklar, zorluklar ortaya çıkabileceği gibi içinize kapanabilir ya da inzivaya, arınma çalışmaları, meditasyona yönelebilirsiniz. Bazı yengeçler için ise hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren sorunlar ya da kayıplar yaşanma potansiyeli açığa çıkabilir. Ama kredi, borç ihtiyacınız varsa destek bulma şansınız olabilir.

Plüton’un sert açısı sebebiyle gündelik rutinleriniz, ruhsal ya da fiziksel sağlığınız veya birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkileriniz sizi zorlayabilir. Mide, eklemler, kemikler ve dişler hassas olabilir.

Başak ve Yükselen Başak;

Yeniay ile birlikte İşten kaynaklı kazancınızı artırmakla ilgilenebilirsiniz. Arkadaşlar, sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz gruplar ve organizasyonlar ile ilgili yeni ve hareketli günler yaşayabilir, yeni fikirleri devreye sokabilirsiniz ve yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

Bu süreçte mantıktan ziyade duygusal kararlar almaya daha yatkın olursunuz. Plüton’un sert açısı çocuklarla ya da flörtleriniz ile ilişkilerde stres yaşatabilir. Ama başkalarından destek bulma açısında iyicil etkiler bulunmakta.

Terazi ve Yükselen Terazi;

Yengeç yeniayın etkisi ile kariyer, statünüz ile ilgili yeni adımlar, yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Projeleriniz ve yeni fikirlerinizi hayata geçirebilir ve destekler bulabilirsiniz. Ebeveyn ve ebeveynin sağlık durumu, eşin, ortağın ailesi çocukların iş ortamı, sağlığı ile ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir. Pluton’un sert açısı ile ev, aile ilişkilerinde krizler yaşanma olasılığı mevcut. Birlikte çalıştığınız kişilerden destek alabilir ya da yeni bir pet hayvanı sahiplenebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep;

Yengeç burcundaki yeni ay ile seyahat, eğitim, yurt dışı ile ilgili konular, hayat felsefesinizi etkileyen gelişmeler, uzun seyahatler, yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler ve hukuksal konular gündeminizde olabilir ve yeni başlangıçlar olabilir. Romantik ve keyifli etkiler de var yararlanmaya bakın.  Plüton’un sert açısı, kardeşleriniz, komşularınız ve yakın çevreniz ile ilişkilerde stres yaşatabilir buna dikkat…

Yay ve Yükselen Yay;

Yeniay’ın etkisi ile ortaklıktan gelen paralar,  eşin kazancı, krediler, primler, borç, vergi, sigorta, burslar, nafaka ve yatırımlarla ilgili konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Sağlık harcamaları yapmanız ya da eviniz ile ilgili harcamalarda bulunmanız mümkün. Pluton’un sert açısı parasal konularda stres yaşatsa bile aileniz ve yakınlarınızdan destek görebilirsiniz. Parasal konularla ilgili duygusal kararlara yakınsınız mantıklı olmaya çalışın.

Oğlak ve Yükselen Oğlak;

Eş, evlilik, ilişkiler, ortaklık, danışmanlık aldığımız kişiler, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, anlaşmalar ve sözleşmelerle ilgili konularda yenilikler mümkün. Partneriniz ile ilişiklerinizde mantıktan ziyade duygusal kararlar almaya yatkınsınız. Partneriniz yoksa duygusal ve aileci bir partnerle tanışabilirsiniz. Yakınlarınızdan, kardeşlerinizden destekler görebilir ve seyahatler planlayabilirsiniz. Plüton’un burcunuzdaki transiti ile baskıcı ve kontrolcü olabilirsiniz ve ilişkilerinizde strese neden olabilirsiniz. Ruhsal ve felsefi alanda eğitimlere katılmak veya benzeri çalışmalar yapmak size iyi gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova;

Yengeç yeniayı ile küçük hastalıklar, gündelik rutinleriniz, işleriniz, iş ortamınız, yanınızda çalışanlar, iş arkadaşlarınız, varsa kiracılarınız ve evcil hayvanlarınız ile ilgili yeni gelişmeler mümkün. Yeni çalışma arkadaşlarınız olabilir. Yeni pet hayvanı sahiplenebilirsiniz. Sağlıklı yaşam adına sağlıklı beslenmeye geçebilir, yeni tedavilere başlayabilirsiniz. Finansal olarak da olumlu gelişmeler yaşamanız mümkün. Plüton’un sert açısı korku ve endişelerinizi değiştirip dönüştürme gereğini doğurabildiği gibi, arkanızdan dönen konuları fark edip strese girmenize de neden olabilir.

Balık ve Yükselen Balık; Yengeç yeniayı ile aşk hayatınız, çocuklarınız, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, sanat, spor ve orta uzunluktaki seyahatleriniz gündemde olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici etkiler var. Bekarsanız yeni aşklara yelken açmanız mümkün ama biraz kafanız da karışabilir. Ruhsal çalışmalar yapmak ve yaratıcılık isteyen konularda çalışmak konusunda gezegen desteğine sahipsiniz.  Plüton’un sert açısı sebebiyle sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili gerilim yaşamanız mümkün. Yatırım konularında kafanızı karıştıran arkadaşlarınız olabilir. Bu sebeple dikkatli olmakta yarar var.

DÜNYA’DA YENİAY ETKİSİ

*Dişil enerjilerin açığa çıktığı bir döngüdeyiz. Kadınlar ile ilgili düzenlemeler gündeme gelebilir.

*Dünya’da ırkçı, muhafazakâr duruşlar artabilir, bu konuda baskılar yaşanabilir.

*Konut, emlak sektörü, ülkelerin toprak güvenliği, tarım, gıda ve çocuklarla ilgili konular gündemde olabilir.

*Yengeç yeniayıyla birlikte tarihi eski kültürlere ait yerlere dair arkeolojik yeni buluşlar mümkün.

*Wasat yıldızının etkisi ile dilerim herhangi bir yerde kimyasal patlama, zehirlenme gibi durumlar yaşanmaz.

*İklim koşulları sebebi ile tarım ve gıda problemlerine dair geleceği de etkilemesi söz konusu sorunlar gündeme gelebilir. Zaten denizleri bitirdik, toprak da can çekişiyor. 2022-2023 yıllarında beklenen gıda krizine karşı alınması gereken önlemlerin tartışıldığı, belki de yeni adımların atıldığı bir zaman dilimi olabilir.

ÜLKEMİZDE YENİAY ETKİSİ

Ülkemizin yükselen burcu Yengeç. Bu sebeple bu yeniay bizim için oldukça önemli görünmekte. Yeniay, 10 Haziran  İkizler burcunda yaşadığımız Güneş tutulmasını da tetikleyecek. Ayrıca

Yeniay’ın ülkemizin 1. Evindeki Plüto’su ile kavuşurken parasal ve güvenlik, yargı, beslenme, sağlık, yatırım, komşularımız, topraklarımız ve özellikle çocuklarımız ve kadınlarımız ile ilgili evler tetiklenmekte.

İlerletilmiş Türkiye haritasına baktığımız zaman da Yeniayın, 4. evimizdeki Merkür’e ekzakt bir karşıtlık içinde olduğunu görüyoruz. Ayrıca, komşularımızla ilgili alanda da geçmişten gelen olayların baskısı gözlenmekte.

Genel bir değerlendirme yapmak istersek Yeniayın gündeme getirebileceği konu başlıkları

* Kontrol edilmesi güç durumların ortaya çıkma potansiyeli yüksek.

*Halkı ilgilendiren konularda toplumsal duyarlılık artabilir, Vatan, millet konuları gündeme gelebilir.

*Ülkedeki derin yapılanmalar konusu gün yüzüne çıkabilir.

*Üstü örtülmüş geçmiş yıllara ait olaylar gündemde yerini alacaktır.

* Yönetim kademesinde değişiklikler olabilir.

*Su, gaz ve sıvılarla ilgili sorunlar, kazalar mümkün görünmekte.

*Bakım evleri, hastaneler, halkın sağlığı ve hapishanelerle ile ilgili konular gündemde olabilir.

* Muhalif kesimden gazeteci, yazar, siyasiler ile ilgili davalar mahkemeler gündeme gelebileceği gibi Anayasa düzenleme konusu gündemde olacaktır.

*Kadınlar ve çocuklar ile ilgili durumlar gündemde çok yer bulacaktır.

* Borsa, değerli yatırım araçlarında dalgalanmalar olmasının önünde bir set yok…

*Pahalılık bel bükmeye devam edecek gibi görünmekte. Bankacılık ve finans kuruluşları ile ilgili düzenlemeler söz konusu olabilir. Ayrıca bazı mallara uygulanacak vergi oranları değişebilir.

* Topraklarımız, iç işlerimiz ve dış işlerimiz ile ilgili konular gündemde

* Ülke güvenliği ile ilgili konular gündeme gelecektir. Ülkenin bu konudaki yatırımları ile ilişkili süreçte yeni adımlar olabilir.

* Sınır komşularımızla ilişkiler gündeme gelecektir.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!