Astro Gündem astroderki astroloji dolunay Dolunaylar

24 Temmuz Kova Dolunayı

24 Temmuz 2021’de Kova burcunun 1° derecesinde Dolunay gerçekleşecek

Dolunayın etkilerini 21 Temmuz’dan 6 Ağustos’a kadar hissedeceğiz.

Kova burcu, bilimsel gelişmeler, yeni buluşlar, teknoloji ve teknolojik gelişmeler, elektrik/elektronik, sıra dışı ve farklı konular, ifade özgürlüğü, devrimler, isyanlar, sosyal konular ve ekip çalışması, dostluklar, özgürlük, insan hakları, farklı ya da marjinal kişiler, azınlıklar, fırtına ve kasırgalar, uzay, meteoroloji, astronomi ve astroloji, psikoloji, iletişim, ile ilgili konular, havayolları, uçaklar,  ile ilgilidir. Dolayısıyla Kova burcunun temsil ettiği konulara ve mesleklere ilişkin gelişmeleri görebiliriz.

Bu aslında yaşayacağımız iki Kova Dolunayından biri, önümüzdeki Ağustos ayında bir Kova Dolunayı daha yaşayacağız. Bu Dolunay’da gözlediğimiz konular 22 Ağustos dolunayı ile de bağlantılı olacaktır.  Bir takvim yılı içinde iki dolunay olması Kova burcuna vurguyu artırıyor.

Dolunaylar sonları ve tamamlanmayı getirme eğilimindedir. Temmuz Dolunayı ruhsal şifa yolculuğumuza destek sunarken, Plüton’un konumu nedeniyle bazı güçlü dönüştürücü enerjilere de sahip olacaktır. Dolayısıyla değişim veya ölüm ve yeniden doğuşu çalıştırabilir. Kova burcu enerjisi yeni ve daha iyi bir yol bulmak için her şeyi alt üst edebilir.

Hayatımızda bizi sıkışmış veya kapana kısılmış hissettiren bazı şeyleri bırakma arzumuz yoğun olabilir. Yön değiştirebilir ya da yoldan tamamen çıkıp bambaşka bir hayata doğabiliriz. Bunu yaparken bazılarımız bunu Kova burcunun doğası gereği, sadece kendi adına değil, toplum için de yapmak isteyecektir.

Eski alışkanlıklardan veya katı fikir ve uygulamalardan nasıl kurtulabileceğimizi görmek ve yapmanın yeni bir yolunu araştırabiliriz. Bu değişiklikler bu Dolunay zamanında elle tutulur olmazsa Ağustos Kova Dolunayı, olayları daha net görmemize yardımcı olabilir.

Kova dolunayı, Venüs’e 150’lik açı yaparken Plüton da Merkür e karşıtlık yapıyor.  Duygusal destek ve sevgi konularında beklenmedik ani ilişki gerilimi yaşatabilir. Bazı davranışları veya tavırları can sıkıcı ve rahatsız edici bulabiliriz. Ya da kendini sevme ve kendi değerini görme konusunda içsel bir huzursuzluk, sinirlilik yaşayabiliriz. Evimizi, ailemizi ve yakın ilişkilerimizi bu içsel gerginlik zorlar, enerjimizi tüketen takıntılı ve çatışmalı bir sürece girebiliriz.

Bu nedenle, sezgilerinizi kullanmaya çalışın, bilinçaltı farkındalık, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir şekilde bakmanızı sağlar. Uyumsuzluğa neden olan ilişki dinamiklerini veya olumsuz duyguları açıkça görmeye çalışın.

Tek başına yapamadığımız şeylerde eş, dost veya topluluklardan yardım alarak çözme yoluna gidebiliriz.

Ayrıca bu Dolunayda Dünyada

Uzayla ilgili önemli keşifler, hava yolculukları ile ilgili yeni düzenlemeler gelebilir.

Internet sitesi veya sosyal medya hesapları açabilir, teknolojik cihazlar alabiliriz.

Sosyal medya ile ilgili kurallar gündeme gelebilir

Kripto paralar gündemde olacaktır

Toplumsal ve sosyal konularda gerçekleşen haksızlıklara karşı gelme enerjisi yüksek

Dernekler, sivil toplum örgütleri aktif olacaktır

Dünyada yönetim kademelerine karşı isyanlar, protestolar, hak ve özgürlük yürüyüşleri görebiliriz.

Azınlıklar veya sıra dışı marjinal grupların yer aldığı protesto yürüyüşleri de mümkün.

ÜLKEMİZDE

Dolunay’ın Altair sabit yıldızı ile kavuşumu  bulunmakta. Altair, kararlılıkla, cesaretle risk alma ve askeri güçle ilgilidir. Güneş ise Talitha sabiti ile etkileşimde.  Talitha, şüpheci , sessiz ama kışkırtıldığında  öfkeli olmakla ilgili

Yükselen derecesinde Procyon sabit yıldızını görmekteyiz. Bu yıldız, hızlı geçen ve bu yüzden çabuk değerlendirilmesi gereken fırsatları işaret ederken, aynı zamanda başarısızlıklarla, sağlık sorunlarıyla, yüksek etkili gelişmelerle de ilişkilendirilmiştir.

Dolunay Türkiye’nin 8’inci evinde meydana gelirken 5. Evimizdeki Güneşi kareleyecek

Siyasi Astrolojide 8. ev; bankalar, sigortalar, borç, vergi ve tazminatlar, yatırımlar, yabancı hisse senetleri, ölüm oranları, morglar, adli tıp gibi konularla ilgilidir.

Dolayısı ile bankacılık ve vergilerle ilgili yeni düzenlemeler bekleyebiliriz.

Kova burcunun doğasına uygun olarak teknolojik ve elektronik aletlerle ilgili vergi düzenlemeleri olabilir.

Borsa ve para piyasalarında ani hareketlenmeler de çok mümkün

Komşularımız ile ilgili anlaşmalar mümkün. Otorite olan kişilerle ilgili değişiklikler mümkün. Çocuklarla, gençlerle ilgili gündemler, eğitimle ile ilgili değişiklikler mümkün.

Toparlaklarımızla ilgili durumlar, depremsel hareketler mümkün.

Askerimiz ve hatta askeri yatırımlarla ilişkili borçlanmalar, alımlar gündemde olabilir.

Ulusal ve uluslararası davalar, gazeteciler ve aydın kesimle ilgili kısıtlayıcı durumlar söz konusu olabilir

Kova Dolunayının Burçlara Olası Etkileri

Kova dolunayından, Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak gibi öncü burçların 28-30, Boğa, Akrep, Aslan, Kova gibi sabit burçların 0-4, İkizler, Yay, Başak, Balık gibi değişken burçların 14-18 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar öncelikli etkileneceklerdir.

Koç ve Yükselen Koç

Dolunay sosyal çevreniz, kariyerden kazanç ile aşk ve çocuklarla ilgili aksı tetiklemekte. Dolayısıyla bu alandaki ilişkilerinizi sorgulayabilirsiniz. Gerek aile gerekse arkadaş, aşk ve çocuklar, yatırım konularında gerçekleşen bir kriz bu alanda sorgulama yaratabilir. Sorgulama değişim de getirebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Dolunay kariyer, hedefler ve aile hayatınızda beklenmedik gelişmeler yaratabilir. Anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi ile ilgili konular da gündeminizde yer alabilir. Ayrıca sosyal çevrenizle ilgili yeni hedefler veya eskinin sorgulanması mümkün.

İkizler ve Yükselen İkizler

Hayat felsefeniz etkilenecek, inanç kalıplarınızı yıkmak durumunda kalabilirsiniz, yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uzun seyahatler, hukuksal konular ve veya mahkemeler konusu gündemde olabilir. Yurt dışına çıkmak, çevre değiştirmek, belki de yurt dışına yerleşmek mümkün. Yakın çevreniz veya maddi kaynaklarla ilgili kararsızlıklar da yaşanabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Dolunay ortaklıklardan gelen para, eşin kazanımları kredi, borç, vergi, sigorta, nafaka, miras, burs konuları, kayıplar, ameliyatlarla ilgili yerde. Gelir-giderler ve tüm mali konular, birlikte kazanmak, harcamak konusunda farklı bakış açısı getirebilirsiniz. Ruhsal alanlara ilgili yeteneklerinizi farkedebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Dolunay, eş, ortak, evlilik, danışmanlık aldığımız kişiler, davalar, açık düşmanlıklar, anlaşmalar, çocukların eğitimi ile ilgili aksta. Eşinizle, ortağınızla ilgili artık yeni bakış açısı isteyen durumları çözmeniz gerekebilir.  Gelirler, borç ve alacaklar, nafaka, miras gibi konularda dikkatli olun. Kendinize de başkasına da haksızlık etmemeye çalışın.

Başak ve Yükselen Başak

Dolunay gündelik rutinler, iş ortamı, yanımızda çalışanlar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız varsa kiracılarımızla ilgili alanı etkiliyor. Bu alanlarda ani bir durum durup düşünmenize neden olabilir ve bu konuda düzeltmeniz gereken şeyleri farkedebilirsiniz. Gereksiz titizlendiğiniz konuları gözden geçirip kendinizi de önceliklediğiniz bir sürece girebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi

Dolunay, çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, orta uzunluktaki seyahatlerle ilgili alandan etkili olacaktır. Aşk veya yaratıcılıkla ilgili alanlarda, eskiyle bağlarınızı kesmenizi sağlayacak, yeni farkedişler yaşayacağınız ani bir durum gelişebilir. Arkadaş çevrenizde de temizlik olabilir.  İş hayatı ve iş arkadaşları, çalışma ortamında ya da evde aldığınız gereksiz sorumluluk aldığınızı fark edebilir ve yeni bir yol izleyebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Emlak, ev gibi mülkler, aile, atalarımız, köklerimiz, ebeveynlerimiz, kardeşin parası, eşin kariyeri, , ebeveyn sağlık durumu, çocukların gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar veya meditasyon vb şeyler ile ilgili alanları harekete geçiriyor. Kariyeriniz ile ilgili alanda ani olarak ortaya çıkan durumlar da söz konusu olabilir. Sizin için yük haline gelmiş ev ve yuva konularında fark edişleriniz olabilir, gereksiz yüklerden arınma ve bilinçaltı çalışmaları ile bunlardan kurtulmanız mümkün. Mutluluğunuzu etkileyen yakınlarınız ve çocuklarınızla ilgili konularda dikkatli olunuz, kendiniz için de yaşamayı farkedin.

Yay ve Yükselen Yay

İletişim, yazmak, eğitim, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yolları etkileyen bir Dolunay. Bu alanlarda yaşadığınız bir olayla hayat felsefeniz değişebilir. Aileniz ve evinizde yeterince adaletli misiniz gözden geçirebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Dolunay sizi maddi manevi kazanımlar, gelirler, harcamalar, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar ile ilgili alandan etkileyecek.

Bu alanlardaki değerlerinizi korumak ile ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Belki de paraya bakış açınızı etkileyecek ve kendi kazançlarınız ile ortak kazanımlarınıza dair bir yeni bakış açısı edinebilirsiniz. Yakın çevrenizle ilgili alanlarda da yeniden bir düzenleme ihtiyacınız oluşabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Dolunay sizin burcunuzda olacağı için sizinle ilgili her konu ile ilgili etkilenmeniz münkün. Kendinizi gerek fiziksel gerekse kişilik olarak ifade ediş ya da dış dünyayı algılama şekliniz, eş ya da ortakla ilişkili durumlar, sağlık konularına yeni bir bakış geliştirebilirsiniz. İş veya ortak, eş konularında yaşanacak beklenmedik bir gelişme kimlerden uzaklaşmalı, kimlerle devam etmeli diye düşündürtebilir. Bu gelişme sizi, ortaklıklar ya da aşk ilişkilerini sorgulamaya yönlendirebilir ve hatta maddi kazanımlar ve paylaşımla ilgili konuda adaletli davranma konusunda dengeyi gözetmenizde yarar var.

Balık ve Yükselen Balık

Dolunay, bilinçaltı, başkalarından gizlenilenler, gizli düşmanlıklar, fedakarlıklar, kayıplar, zorluklar, hastane ve hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar ve bunlardan arınma çalışmaları ile ilgili alandan etkili olacak ve bazı fark edişleriniz olacaktır.  Bu sebeple iş hayatınızla ilgili bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Yaşamın her alanında sorgulama yapabilir aşırı fedakarlıklar içinde olup olmadığınızı tartabilirsiniz.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!