Astro Gündem astroderki astroloji Yeniay

ASLAN BURCUNDA YENİ AY

ASLAN BURCUNDA YENİ AY

8 Ağustos Pazar günü saat: 16.50 sularında 16 derece Aslan burcunda, etkilerini 4 ile 16 Ağustos arasında hissedebileceğimiz Uranüs etkili bir Yeniay gerçekleşiyor.

Yeniaylar; yeni olaylar, yeni projeler ve başlangıçlar ile ilgilidir.

Bu Yeniayda Ayı takım yıldızına ait Dubhe sabit yıldızı etkisi olacak.

Mars karakterinde bir yıldız olup, kibir ve gurur yüzünden zor duruma düşmek ve depresyonla ilgilidir.

Yeniay’ın Yükseleninde Yay burcu var. Yay burcu sentez bilgi, felsefe, din, yayılma, büyüme, gelişme ile ilgili fazla iyimser bir burç ve yükselende Ras Alhague sabit yıldızı bulunmakta.  Bu sabit yıldız, şifacılığın yanı sıra zehirlenme, uyuşturucular, enfeksiyonlar, cinsel sapkınlık, halüsinasyon yapan ilaçlar, aşırılıklarla da ilgilidir.

Astrolojide Uranüs; isyan, devrimler farklı, marjinal ve sıra dışı konuları sembolize ederken

Aslan burcu sembolikleri de; liderlik, çocuklar, yatırım araçları, hobiler, eğlenmek, keyif veren konular, gurur ve gösteriş gibi konulardır.

Siyasi Astrolojide ise Aslan; yöneticiler, ünlüler, oyuncular, sporcular, çocuklar, Altın, eğlence yerleri, lüks yerler, kumarhaneler ve başkentleri temsil eder.

Göksel Uranüs’ün Yeniaya sert bir kontağı var. Bu sebeple beklenmedik kontrol dışı durumlar olabilir. Heyecanlı, endişeli, gergin, dürtüsel ve asi olmak çok mümkün bu enerjiler altında.

Dolayısıyla yukarda saydığımız konularda beklenmedik durumlar bekleyebiliriz. Yöneticiler, skandallar finans, çocuklar ve özgürlüklerle ile ilgili konular gündeme gelecektir.

Ülkemiz Açısından Zorlu Bir Yeniay

Ülke haritamızın maddi manevi değerler evindeki Neptün üstünde olacak bu Yeniay. Kova Satürn de epeydir 8. Evinde seyahat etmekte olduğundan borçlar, vergiler, ölümlerle ilgili süreçlerden zorlamaya devam etmekte. Hatta Satürn Retro yaptığı için önceki bazı düzenlemeleri tekrar gözden geçirtecektir.  Ülkemizin yıllık Güneş Dönüş haritasında da Mars Retro Koçtu. Bu yeniay burayı da tetiklemekte.  Ayrıca, 10 Haziran Güneş tutulması konularını da hareketlendirecek bir yeniay bu.

Yazacaklarım biraz kâbus senaryosu gibi gelecek farkındayım ama olasılıklardan konuşuyoruz ki önlem alabilelim. Kibrimiz ve kendimize gereksiz aşırı güvenimizin elbet hakkedene hakkettiğini yaşatacağını da kabul etmeliyiz.  Her krizin kazananı ve kaybedeni olacaktır. Aynı ülkede de yaşasak herkes kendi haritasının koşullarının ve kendi kişisel farkındalığının payına düşeni yaşayacaktır.

Yeniayın özellikle etkileyebileceği alanlar; Ankara, İzmit ve Yalova civarı, İzmir ve Muğla civarı, Erzincan ve Erzurum civarı, Afyon, Diyarbakır ve Hakkari civarı.

  • Ülkemizde zaten skandaldan geçilmez oldu ve yine skandallar, belirsizlikler, maddi ve beslenmeye dair konularda kıtlık, seller, deniz kazaları, bulaşıcı hastalıklar, deniz kaynaklı depremler ya da deniz kirliliği, sis sebepli kazalar ve uyuşturucular ile ilgili konularda beklenmedik olaylar gündeme gelebilir.
  • Kapalı kapılar ardında gerçekleşmiş olaylara da vurgu var. Özellikle yabancılar konusu ve toprak bütünlüğümüze dair konular gündemde olacaktır. Yangın veya patlama tarzı konular yine mümkün.
  • Altın ve dijital para piyasasında hareket söz konusu olabilir. (muhtemelen yukarı ama siz yine de yatırım uzmanlarından destek alın bana göre hareket etmeyin)
  • Çocukların eğitimi konusundaki belirsizlikler gerginlikler de yaratabilir.
  • Aslan eğlence sektörü ile ilgili yeniden bazı kurallar gelebilir. Ünlü kişilerle ilgili skandallar gündeme gelebilir.
  • Seyahatler, eğitim, yargı ve yasal konularla ilgili yeniden bazı kurallar gelebilir ama kalıcı olmaz.
  • Halk ve çalışan kesim ile otorite arasında gerginlikler olabilir.

Yeniayın Etkilerine Kişisel Olarak Bakarsak

Sabit burçların (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) 13-19,

Değişken burçların (İkizler, Başak, Yay, Balık) 29-30,

Öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) 0-3 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Yeniaydan öncelikli etkileneceklerdir.

Bu yeniayda egomuz kabarabilir, kendimizi göstermek isteyip riskler almaya kalkabiliriz.  Ama gereksiz kibre kapılıp hayatımızdaki otorite olan kişilerle çatışmaya girmek, ani kararlar almak, tartışarak büyük değişimlere de atlamamak lazım. Daha yapıcı ve sakin olmakta yarar var.

Yeniay haritanın 8. Evinde gerçekleşeceği için kredi, borç, vergi, sigorta, eşin, ortağın kazançları, nafaka, miras, kayıplar, ameliyatlarla ilgili gelişmeler ana konular olacaktır. Haritada Ay Düğümleri de 12/6 aksında yer almakta. Dolayısı ile kanma kandırılma, belki de maddi manevi kayıplar, yanlış adımların bedeline dair yeni adımlar, düzeltilmesi gerekenler için yeni adımlar atmamız gereken stresli durumları gözleyebilir ya da bunları düzenler, bırakmamız gerekenleri bırakabiliriz.

Bu Yeniayda kalp, omurga, dolaşım sistemi ve sırt bölgesine dikkat etmekte de yarar var. Ani kazalara açık bir harita olduğu için de dikkatli olmakta fayda var, fiziki riskler almamak yerinde olur. Uranüsten kare alması sebebi ile hem kazalara hem de ani kalp ataklarına ve hatta kulakla ilgili sorunlara, sırt ağrılarına yol açabilir.

Yaratıcılık ile ilgili işlerde (eğlence, sanat, spor gibi) başarı şansı daha yüksektir bu dönem. Ya da eğlenmek için risk almayı da görebiliriz.

Lükse düşkünlük artabilir.

Yükselen Koç

Yeniay; aşk çocuklar ve yatırımlarla ilgili daha öz güvenli olabiliriz ama gereksiz riskleri de almamakta fayda var. Yaratıcılık, mutluluk, eğlence, çocuk ve flört konularında destek var. İletişiminizde dengeli olursanız kalıcı güzel gelişmeler mümkün.

Yükselen Boğa

Yeniay; ev, yuva, aile, kökleriniz ile ilgili alanda gerçekleşecek yeniay. Yeniden köklenmeyi deneyebilirsiniz. Eşin işi, statüsü, ebeveyn, ebeveynin genel sağlık durumu kardeşin parası, mülkleriniz, çocuklarınız varsa onların gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar ya da inziva meditasyon çalışmaları hayatınıza getirebilir.

Yükselen İkizler

Yeniay; eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, kuzenler, yeğenler, komşular, kısa seyahatler ile ilgili programlar, planlayabilirsiniz. Ticaretle ilgili de başlangıçlar mümkün.  İlgi alanlarınızla ilgili eğitimler yolu ile kalıcı, geleceğe hizmet eden, gurunuzu okşamasından çok size ilerde faydası olacak bilgiler edinmeye çalışmanızda yarar var

Yükselen Yengeç

Yeniay; maddi manevi kazanımlar, taşınabilir mallar, gelirler, yatırımlar, verilmiş borçlar ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Sizi maddi ve manevi olarak besleyen ya da beslemeyen şeylerin ayrımını yapmaya çalışın. Gereksiz gurununuz okşayan ama size yük olan konuları elemeye çalışın.

Yükselen Aslan

Yeniay; burcunuzda gerçekleştiği için sizi ilgilendiren her konu ve kendinizi fiziki ve ruhen kişilik olarak yansıttığınız alanlarda yeni bir başlangıç var. Kendinizi her alanda göstermek isteyeceksiniz. Ama aşırı gereksiz kibirden ve otoriteden uzak durmakta, şefkatle yaklaşarak organize olmakta yarar var.

Yükselen Başak

Yeniay; korkular, bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, başkalarından gizlediklerimiz, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar, fedakarlıklar, meditasyon, inzivaya, bağımlılıklardan arınma çalışmaları ile ilgili alanda. Hem kendinizi göstermek isteyecek hem de gizli korkularınızla mücadele edebilirsiniz. Çok fazla takıntı yapmadan hislerinize de başvurarak yeni adımlar atmakta yarar var.

Yükselen Terazi

Yeniay; sosyal çevre, arkadaşlar, üyesi olduğunuz organizasyonlar, gruplar, statüden gelen kazancınız, ile ilgili gelişmeler alanınızda. Geleceğe dair daha aktif  olabilir, organizasyonlarda ummadığınız gelişmeler yaşayabilir, eğlenebilirsiniz.

Yükselen Akrep

Yeniay; İş, kariyer, statü, hedefler, ebeveyn ve onun genel sağlık durumu, eşin, ortağın ailesi, varsa çocuklarınızın iş ortamı, sağlığı ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Dolayısı ile bu alanlarda yenilikler olması mümkün. İş teklifleri, yeni projeler olabilir. Toplum önünde daha görünür olmanız mümkün.

Yükselen Yay

Yeniay; yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, yüksek öğrenim, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefenizi etkileyen eğitim veya uzak seyahatler ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Dolayısı ile bu alanlarda kendinizi yeni bir gelecek inşa etmeniz mümkün olabilir.  Başkalarını da dinleyip bilgilerinizi sentezleyip yeni bakış açısı ile hareket etmek size iyi gelebilir.

Yükselen Oğlak

Yeniay; borç, vergi, kreşi, sigorta, nafaka, burs, miras, eşiniz ya da ortaklıklarınızdan gelen gelirler, kayıplar, ameliyatlar ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Beklenmedik borç-alacak konularınızı yönetmeniz gerekebilir. İş birliğine açık ve esnek olmanız sizi daha kazançlı kılar. Kendinizi de yok saymadan dengede olmakta yarar var.

Yükselen Kova

Yeniay; eş, ortak, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, danışmanlık aldığımız kişilerle ilgili alanda geçekleşmekte. Gereksiz gurur ve kibre kapılmayın, ama kendinizi de yok saymayın. İlişkilerinizde uzlaşmacı olmak size daha yararlı olabilir. Sizi mücadele alanına çekmeye çalışmalarına müsaade etmemeye çalışın.

Yükselen Balık

Yeniay; günlük rutinleriniz, iş ortamınız, varsa kiracılarınız, evcil hayvanlarınız, küçük hastalıklar ve birlikte çalıştığınız kişilerle ilgili alanda gerçekleşmekte. Bu sebeple bu alanlarda yeni planlamalar yapmanız mümkün. İşe yaramayan, tıkanmış konuları gözden geçirip yenilere yer açmakta yarar var.

AstroDerki

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!