Astro Gündem astroderki dolunay Dolunaylar Kova yükselen koç balık boğa ikizler yengeç aslan başak terazi akrep yay oğlak kova burçları ve dolunay etkisi

Kova Burcunda Mavi Dolunay

22 Ağustos günü saat 15:01 de Kova burcunun 29:36 derecesinde Mavi Dolunay gerçekleşecek.

Blue Moon “Her Şeyin Olgunlaştığı Ay” Bu sene Yaz mevsiminde gerçekleşmesi beklenen 4 Dolunay’ın üçüncüsü 22 Ağustos’ta gerçekleşecek. Bir mevsimde arka arkaya 4 Dolunay varsa Mavi Ay diyoruz…

29 derece astrolojik olarak krizli bitişlerle ve karasızlıklarla ilgilidir.

Etkilerini 6 Eylül’e kadar hissedeceğimiz Dolunay’ın başrolünde Jüpiter bulunacak.

Retro etkili Jüpiter ‘den dolayı geçmişe ait durumları  tekrar değerlendirmek, yüzleşmek söz konusu olacaktır.  Daha önce girişim, ilişki , iş vb konularda yaptıklarımızı görme ve düzeltme şansı verebilir.

Jüpiter dokunduğu şeyi büyütür.  Bu sebeple görünen her neyse çok görünür ve büyük ses getirici olacak, gündemi büyüterek bize getirecektir. Bu dönem duygularımızı çok yüksek yaşarız; aşksa aşk, öfkeyse öfke, krizse kriz, kazançsa kazanç haritanıza bağlı.

Uranüs’ün de Merkür ve Mars kavuşumu ile güçlü etkileşimi bulunmakta. Neptün de diğer yandan Mars ve Merkür’e karşıtlık yapmakta

Venüs Satürn Üçgeni, aranılan kalıcı ve istikrarlı ilişki için iyicil etki taşırken yaşça büyük biri ile ya da zaten var olan eski bir ilişkinin sorunlarını saygı çerçevesinde çözmek mümkün olabilir.

Mars Uranüs Üçgeni, inisiyatif almak, yoğun tutkulu arzular, heyecan ve macera verebilir.

Özgürlük için mücadele edilecek bir hafta.

22 Ağustos Dolunay’ı, 24 Temmuz Dolunayı ile ilgili çalışmakta; o zamanlar eksik kalan bir şey olduysa, bu Dolunayın, aydınlatıp ortaya çıkarma ve tamamlamaya dair çalışacağını söyleyebiliriz.

Kova burcu: topluluklar, bilim, sıra dışılık, devrimler, özgürlükler, entelektüalizm ve isyanlarla alakalı bir burç. Toplumsal konularla, bilimle, yeni buluşlar, mühendislikle ilgilidir. Uzay, iletişim, astronomi, astroloji meteoroloji, havacılık ve uçaklar, elektrik-elektronik, psikiyatri, radyoloji, psikoloji, pedagoji, öğretmenlik, fotoğrafçılık ile de ilişkilendirilir.  Dolunay sürecinde bu meslek grubuna dair konularda haberler, olaylar olabilir.

Özgürlük için mücadele edilecek bir hafta.

Sağlık olarak da kalp, dolaşım sistemi, tansiyon ve bacaklara dikkat edilmesinde yarar var.

Aşağıdaki burç ve dereceleri arasında gezegenleri ve önemli kombinasyonları olanlar

Bu dolunaydan öncelikli olarak etkileneceklerdir

Boğa, Aslan, Akrep, Kova gibi Sabit burçların 26-30

İkizler, Başak, Yay, Balık gibi Değişken burçların 0-2

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak gibi Öncü burçların 12-16

Dolunayın doğal konusu aydınlatma, açıklama ve ortaya çıkma

Ay peçesini yavaş yavaş indirip aydınlık yüzünü gösterdiği zaman, gökyüzündeki diğer bütün ışıklar silikleşirler ve sorunlu alanları Projekte eder, aydınlatır. Ay maksimum seviyede görünür olacağından, enerjimiz de yüksektir. Tam bir farkında olma, idrak ve uyanış hali yaşanır. Duygu ve düşünceler artık onları görmezden gelemeyeceğimiz bir yoğunluğa bürünürler. Ortaya çıkan yüksek enerji nedeniyle genel bir huzursuzluk ya da uykusuzluk hali yaşanması mümkündür.

Dolunay bizi bilinçaltına süpürdüğümüz gerçeklerle yüzleşmek zorunda bırakabilir. Astrolojide karşıt açının anlamı “birilerinin ya da bir şeylerin bizi bir karar almaya zorlaması” demektir. Dolunay zamanı Ay ve Güneş Dünya sahnesinde birbirlerine karşıt konuma gelirler. Sevdiğimiz ya da nefret ettiğimiz şeyler, kişi ya da gruplar tepkilerimizin hedefi haline gelebilirler. Dolayısıyla başkalarını suçlamaya eğilim gösterebilir ya da başkalarının hatalarından önemli dersler çıkarırız.

Sadece gerçekle yüzleşebilecek kadar cesur olanlar göğe baktıklarında “geceyi aydınlatan Güneş’in” ihtişamına tanıklık ederler. Her ne kadar kolay olmasa da Dolunay, belirsizlik içinde kıvranan kalplere ışık tutarak, ihtiyaç duyulan cevapları verecek, gerçekleri gözler önüne serecektir.

Dolunay hem Jüpiter hem de Gienah sabiti ile dans ederken Güneş Regulus ile beraber.

Gienah, gizli ilişkiler, çarpık aşk ilişkileri, çarpık algılar, sanatta başarı, hayvanlara düşkünlük, kültürlü bir doğa, çabuk yükselip, çabuk düşme ile ilgilidir. Ay Jüpiterle kavuşumda. Jüpiter dokunduğu şeyi büyütür.  Bu sebeple görünen her neyse çok görünür ve büyük ses getirici olacaktır.

Regulus ise kraliyet yıldızlarındandır. Yöneticileri kraliyeti anlatır. İntikamdan uzak kalmak koşulu ile kişiye büyük güç ve başarı verir. Ama intikam varsa seni alaşağı da eder.

Dolunay haritasının Yükseleninde Yay burcu ikamet etmekte

Yay burcu; fanatikleşebilen, dağılmaya müsait bir yapıyı ve bilgiyi, büyümeyi, inanç ve felsefe geliştirmeyi, yabancıları, uzakları anlatır.

Yükselende Alwaid de denilen RASTABAN sabit yıldızının etkisini görmekteyiz; burası çok bilinen bir bölge değildir ama bilgiyle dolu ve hastalıkların nedenleri ve onları iyileştirmenin anahtarına da sahip olarak görülür. Alwaid yıldızı, insan vücudunda alttan (Altıncı Lomber) ikinci omurda omurganın sol tarafını yönetir. Ayrıca talihsizlik etkisi de bulunmakta; mal kaybı, kazalar, suç ve şiddete eğilim ve savaşa/ sefere gitmekle de ilgili olduğu bilinmektedir.

Dolunayda

Ay Jüpiter ile kavuşumda. Jüpiter dokunduğu şeyi büyütür.  Bu sebeple görünen her neyse çok görünür ve büyük ses getirici olacaktır. Mars Merkür kavuşumuna Neptün karşıt ve Uranüs ile üçgen bir bağlantı kurarken Venüs ile Satürn arasında da üçgen bir açı mevcut.

Eğitim, iletişim, ticaret, kardeşler, yakın çevre, komşularla ilişkiler, seyahatler, hukuk ve yabancıları, yurtdışını ilgilendiren konulara özellikle vurgu var.

İletişimde artış gözlenecektir, sosyal gruplar içerisinde hareketlilik artabilir.

Özgürlük için mücadele edilecek bir hafta

Çok fazla hareketlilik var. Beklenmedik ve ani hareketlere açık bir enerji bulunmakta.

Kazalara açık bir konum var dikkat

Olayların somutlaşmasında zorluklar bulunmakta

Yönsüz, ne yapacağını bilememe halimiz olabilir

Dolunay ve Yeniaylardan 3 gün sonra somut adımlar atmak daha doğru olur.

Kelimeleri kullanarak yaratıcılık içeren işler yapanlar için uygun olabilir ama Para ve hesap işlerinde dikkatli olmakta fayda var.

Yanlış ata oynadığımız; ilişkiler, sosyal gruplar, haklar vb konularda aydınlanabilir ve özgürleşmek isteyebiliriz

Güvensizlik, empati eksikliği de bulunmakta

Hukuk konularında karşılaşılan haksızlıklara dair fark edilen bilgiler olacaktır

Çocuklarınız ve eğitimleri, sağlıkları ile ilgili durumlarda belirsizliklere dair bilgiler gelebilir

Ülkemizde Kova Dolunayı Etkisi

Dolunayda uluslararası konuların gündemde olacağı ilişkiler, hukuki konular, ticaret, turizm, taşımacılık, iletişim, eğitim, dini kurumlar, haberleşme, basın-yayın, sığınmacılar konularına vurgu var.

Erzincan’dan Sakarya’ya kadar uzanan İç Anadolu’nun kuzeyini kapsayan alan, Hakkâri, Diyarbakır, Ağrı Muş bölgesi, Hatay, Urfa hattı, İzmir, Antalya, Muğla alanı Dolunaydan daha çok etki alabilirler.

Güvenlik konuları önemli görünüyor. Ordumuz ile ilgili bazı durumlar söz konusu

Gerek sınırlarımız içerisinde, gerekse dışarda provokasyonlara açığız. Uyuyan hücreler uyanabilir

Gerek halkımız (12. Evdeki AY) gerekse çalışan kesim, polis, ordu, istihbarat servislerimizin ayık olmasında fayda var

Hem yangın ve patlamalar hem de topluluklar arasında gerginlikler mümkün görünmekte

Gizli uluslararası anlaşmalar tamamlanma fazına geçerek özerklik vb konularda fark etmediğimiz gerçeklikleri gösterebilir.

Uluslararası hukuki davalarla ilgili durumlarda bazı bilgiler ortaya çıkabilir.

Çalışan kesim ile ilgili yeni mevzuat değişiklikleri olabilir.

İnternet, basın yayın organları, seyahat, ticaret ve taşımacılıkla ilgili düzenlemeler olabilir. Kapnan bazı yayın kuruluşlarına şahit olabiliriz.

Toprak( heyelan, deprem )  ve hava hareketlerine bağlı durumlar mümkün görünmekte.

Kova Dolunayının Bireysel Etkileri

22 Ağustos Dolunay’ı, 24 Temmuz Dolunayı ile ilgili çalışmakta; o zamanlar eksik kalan bir şey olduysa, bu Dolunayın, aydınlatıp ortaya çıkarma ve tamamlamaya dair çalışacağını söyleyebiliriz.

Koç ve yükselen Koçlar Sosyal çevre, arkadaşlar statüden gelen kazanç, üye olduğunuz gruplar ile ilgili gelişmeler mümkün. Dostlarınızdan destekler görebilirsiniz. Ortak girişimlerde bulunmaya dair projeler olgunlaşabilir. Sağlığınıza dair ciddi adımlar atıp spor, diyet vb kararlar alabilirsiniz. Sorun yaşadığınız arkadaşlarınız  varsa bu konu da sonuca doğru ilerliyorsunuz.

Boğa ve yükselen Boğalar Kariyer, statü, iş, hedefler, ebeveyn ve ebeveyn sağlığı, çocukların iş ortamı ve sağlığı, eşin ya da ortağın ailesi konularında gelişmeler mümkün. Varsa önceden girişimde bulunduğunuz iş ve projeleri tamamlamanız mümkün.  Ani öfkeli davranışlardan kaçının, risk alma eğiliminiz artabilir. İş vasıtasıyla tanıştığınız kişilerle  ilişkiniz boyut değiştirebilir.

İkizler ve yükselen İkizler Eğitim, ticaret, halkla ilişkiler ve reklam gibi konularınız varsa olgunlaşıp sonuçlanacaktır. Yaşam felsefeniz, yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uzun seyahatler, hukuksal konularla ilgili gelişmeler mümkün. Ruhsal farkındalığınız artabilir ya da psikolojiniz ile ilgili gelişmeler olur. Evinizde ani değişimlere gitmeyi düşünebilirsiniz.

Yengeç ve yükselen Yengeçler Yakın çevrenizden destek alabilir, onlara destek olabilirsiniz. Borç, vergi, kredi, miras konuları, kayıplar, sigorta, burs, nafaka, ortaklıklardan ya da eşten gelen paralar, ameliyatlar konularında deneyimler yaşayabilirsiniz. Gereksiz maddi riskler almamaya çalışın. Seyahat de mümkün. Gereksiz tartışmalara girememeye çalışın.

Aslan ve yükselen Aslanlar Eş, ortak, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar konusunda gündem olabilir. Varsa üstünde çalıştığınız konularda tamamlanma olabilir. Kariyer açısından destek, daha iyi bir iş, daha iyi parasal kazanç mümkün ama sakin yol almaya çalışın, tartışmalardan uzak durun.

Başak ve yükselen Başaklar Gündeminizde günlük rutinleriniz, iş ortamınız, sağlığınız, varsa yanınızda çalışanlar ve kiracılarınız, evcil hayvanlarınızla ilgili konular  var. Yurtdışıyla ilgili gelişmelere de açıksınız. Kan ve dolaşım sistemi, tansiyon gibi konularda dikkatli olmalısınız.

Terazi ve yükselen Teraziler Aş, flört, çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönleriniz, hobileriniz, orta uzunluktaki seyahatler gündemde. Yatırım konularına yönelme ihtimaliniz var ama abartmamaya çalışın. Ani sürpriz ödeme, borç gibi finansal bir kriz de olası. Aşk meşk olaylarınızda fazla tepkisel olabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrepler İkili ilişkilerde zorlanmalar, ego savaşları  mümkün. Emlak gibi taşınmazlar, ev, aile, atalar, kökler, ebeveyn, eşin işi, statüsü, kardeşin parası, ebeveyn sağlığı, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, meditasyon ya da hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumlar gündeminizde olabilir. Arkadaşlarınızdan beklenmedik destekler ve ortaklıklar görebilirsiniz.

Yay ve yükselen Yaylar Kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar,  iletişim, eğitim, yazmak gibi konular gündeminizde olabilir.  Para getirecek fikirleriniz olabilir. İş konularında daha özgür  olabilir, girişimlerde bulunmak için de destek görebilirsiniz.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar Maddi manevi kazanımlar, yatırımlar, gelirler, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar konuları gündeminizde olabilir. Hobilerinizle ilgili eğitim mümkün. Temmuz Dolunayından sonra parasal konularda uğraştıysanız sonuçlarını görebilirsiniz. Parasal konularla ilgili farkındalık yaşayabilirsiniz. Uluslar arası işler, yabancılar, eğitim ile ilgili konularda daha cesur adımlar atabilirsiniz.

Kova ve yükselen Kovalar Sizi ilgilendiren hemen her konu, sağlığınız, fiziki ve kişilik açısından kendinizi ifade ediş şekliniz, dış dünyayı algılama biçiminiz, eş konuları ve yakınlarınız gündemde. Hedefleriniz ile ilgili yakın çevrenizden destekler gelebilir. Ev ve araba alma konuları ya da taşınmak, için adım atmanız olası. Sağlığınıza özellikle de  tansiyonunuza dikkat etmenizde yarar var.

Balık ve yükselen Balıklar Bu dolunayda iş birlikleri ve anlaşmalar, satış, pazarlama konularında harekete geçmek için fırsat yaratabilir. Kazalara, iletişim kazalarına da dikkat etmeniz yerinde olur. Öte yandan bazı Balıkların ise gizli düşmanlıklar, bilinçaltı, kaygı ve bağımlılıklar, zorluklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, fedakarlıklar, inzivaya çekilme, meditasyon çalışmaları gündeminde olabilir.

AstroDerki

Yorum yaz

Yorum yazmak için tıklayınız

Astroloji Eğitimi

 

Arşivler

Kategoriler

error: Content is protected !!